Jump to content
The end

Как да си полираме джантите?

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Намерих ето тази страница в интернет за полиране на джанти и тъй като не намирах много информация в форума, реших да направя такава тема за полиране на джанти. Та въпроса ми е точно какви средства ми трябват, за да постигна крайния такъв резултат? Благодаря предварително. Ето я и страницата: http://www.gmtips.com/3rd-degree/dox/tips/buff/wheels/wheels.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Намерих ето тази страница в интернет за полиране на джанти и тъй като не намирах много информация в форума, реших да направя такава тема за полиране на джанти. Та въпроса ми е точно какви средства ми трябват, за да постигна крайния такъв резултат? Благодаря предварително. Ето я и страницата: http://www.gmtips.co...eels/wheels.htm

шкурки - от 350 нагоре, постъпателно към по-финна, 1500-2000 водна накрая.След това едра полирпаста за метал, после финна и с кичето.Горе долу за 2-дни 2ма души трябва да ги опаткате. Зависи дали целите ще ги правите или само борда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така както казва колегата само че пастата да бъде само за аломинии .................... аз за моите джанти само такава използвам много доволен по добре стават и от огледало Публикувано изображение

 

успех

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако са в добро състояние джантите почвате от 350 да им еб.те мамата и продължавате .Ма мнооо е отосително.Накрая моо и да се лакират .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е първо да се напръскат с "Боди" или с "терминатор" или с някакъв друг препарат за премахване на боята ... и тогава мятаме шкурките от 350 нагоре... накрая полиране с паста! Пример 1 Пример 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Чувал съм, че след като се полират по тоя начин, ефектът който се постига е да излезе истинския цвят на алуминия и затова стават толкова лъскави. А вярно ли е, че след това ако се измият 3-4 пъти с безконтактно на някоя автомивка и се матират ужасно?При мен става въпрос за полиране на 4 борда само, гледах един сайт Polirane и там искаха доста пари за тая услуга. Предполагам че го правят по същия начин както и в линковете по-горе. Ако обаче не държат на безконтактно миене... просто не си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само безконтактното миене. Алуминия се оксидира от въздуха! Ако не се лакира забравяш за блясъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Чувал съм, че след като се полират по тоя начин, ефектът който се постига е да излезе истинския цвят на алуминия и затова стават толкова лъскави. А вярно ли е, че след това ако се измият 3-4 пъти с безконтактно на някоя автомивка и се матират ужасно?При мен става въпрос за полиране на 4 борда само, гледах един сайт Polirane и там искаха доста пари за тая услуга. Предполагам че го правят по същия начин както и в линковете по-горе. Ако обаче не държат на безконтактно миене... просто не си заслужава.

Колега,всеки метал без лак се окислява и потъмнява или помътнява! Ако няма да ги лакираш по-добре нищо не прави,защото си е много работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъм имал предвид да не ги лакирам. По-скоро въпросът ми е има ли какво да се направи, за да няма проблеми след това при безконтактното миене. Лакирането достатъчно ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно достатъчно е.Старите ми джанти бяха полирани и лакирани и нямах абсолютнно никакви ядове с автомивки и други неща,които водят до окисляванете на алуминия.Мой познат си полира също джантите,но без да ги лакира и след всяко миене на автомивка си ги минава пак с паста,защото се матирват :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търкане му е маиката:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
ЦЪК - ЦЪК - ЦЪЪК! -
- то е за джанти с много драскотини, но не почвай с шкурка 60! най малко с 80/120Абе да ти кажа аз понеже имам малко опит с полирането, трябва много труд. За да получиш хром ефект, ти трябват много шкурки, до водна 2500 или 2000, трябва ти и паста полираща 2 вида - едра и фина(с нея идва баш ефекта) И доста натискане и яко търкане(ако е на ръка) Ако джантите са ти с борд - направи като на клипчето от 3:40 натам. Ако искаш да полираш цялостно джанти ще ти отнеме 4-5 дни зависи. А това с лака - може и без него, ако си поддържаш джантите добре(например аз съм така). Успех ти пожелавам колега, и знай - няма невъзможни неща, можеш да ги направиш както по снимките и клипчетата!пп. Оп още 1 клипче
, а е
машина ме изуми :lol: Редактирано от tuning_mania
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от известно време се занимавам с полиране и както е показано на клипчето от горния пост е най-правилно да се почне от 80-120 шкурка, но все пак всичко зависи от състоянието на джантите. Аз лично съм имал случаи, в които съм почвал от номер 40, понеже състоянието беше ето такова

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

След 60 и 80 нещата взеха да добиват вид..

 

Публикувано изображение

 

След 400..

 

Публикувано изображение

 

Тук вече след 2500 и паста за полиране..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

И вече завършени..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Общо взето процесът е дълъг и трудоемък, но крайният резултат е повече от добър. Вече има и препарати, които потдържат джанти от този вид, така че не се притеснявайте да си ги полирате. Ето още няколко реставрации...

 

МОМО R3

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Сваляне на лака..

 

Публикувано изображение

 

И пребоядисани и завършени..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

BBS RS 722

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Kerscher Carmona

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

BBS RC 090

Преди

 

Публикувано изображение

 

След

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Уникални са ! ББС са умопомрачителни ЕВАЛА Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OZ SUPERLLEGERA

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

И нещо по-различно от джанти.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво оправяш деформациите по борда (изяденото от бордюри и т.н.), че да подлежи на полиране след това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е дълбоко до 2мм. както е на снимката в по-горния пост го занулявам със шкурка, но ако е по-голямо ги нося да ги наварят и след това се заглажда и не си личи изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни са станали, но си е голямо рУкоделие цялата работа.....Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полирането се прави както са го описали колегите по-горе, само че не се лакира след това защото потъмнява детайла.

Ето малко и от моя скромен опит:

Полирано до водна шкурка 2000, без паста

Публикувано изображение

Суха 320

Публикувано изображение

 

Водна 2500, все още без паста

Публикувано изображение

На местата където е зле отливката минавам с пила. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууу балканетката кърти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди:

Публикувано изображение

 

 

Сега:

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=344336158979192&set=a.302723306473811.71049.282350668511075&type=3&theater

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=344336228979185&set=a.302723306473811.71049.282350668511075&type=3&theater

 

На един приятел са джантите, аз само малко му помогнах, вече някой друг колега им се радва от форума! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала за труда ;) аз си полирах капака на клапаните и делкото смисъл до 2000 водна но останах почти без пръсти и 3пъти си пребоядисвах джантите като занулявах и мога да ви кажа ако нямате време не се хващайте защото е трудоемко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това с полирането е по-добре да се прилага за джанти за лятна употреба предполагам , или ? Като се замисля какво може да направи солта през зимата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това с полирането е по-добре да се прилага за джанти за лятна употреба предполагам , или ? Като се замисля какво може да направи солта през зимата....

Вече има препарати които ги предпазват и зимата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно, нова мода за вътрешната част на джантата.

отвън

Публикувано изображение

 

отвътре

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че тук си имаме майстори с полирането и боядисването на джанти, та имам един въпрос към тях.До колкото разбирам, като се полират и се постига почети огледален ефект, обаче мен огледално нещо не ме радва особенно, та видях в темата на един колега много добре изглеждаща джанта, лъскава, но не огледална - ето тази тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=41328&view=findpost&p=365698Аз имам същите джанти, но съвсем не изглеждат така лъскави - клик :)Как се постига лъскавия ефект, без да стават огледални ? И понеже виждам, че не става само с търкане ... " иска и акъл" ... как после да се запази постигнатия ефект ? По-нагоре сте споменали за разни препарати и че се лакират ... може ли като за някой който си няма идея какво прави да обясните с какво се лакира ... едва ли мога да отида в магазина за боя и да си купя който и да е лак и да свърши работа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че тук си имаме майстори с полирането и боядисването на джанти, та имам един въпрос към тях.

До колкото разбирам, като се полират и се постига почети огледален ефект, обаче мен огледално нещо не ме радва особенно, та видях в темата на един колега много добре изглеждаща джанта, лъскава, но не огледална - ето тази тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=41328&view=findpost&p=365698

Аз имам същите джанти, но съвсем не изглеждат така лъскави - клик :)

Как се постига лъскавия ефект, без да стават огледални ?

И понеже виждам, че не става само с търкане ... " иска и акъл" ... как после да се запази постигнатия ефект ? По-нагоре сте споменали за разни препарати и че се лакират ... може ли като за някой който си няма идея какво прави да обясните с какво се лакира ... едва ли мога да отида в магазина за боя и да си купя който и да е лак и да свърши работа ...

 

Колега щом не искаш огледален ефект, шкуриш равномерно до 400, ей така да стане

Публикувано изображение

после обезмасляваш с обезмаслител и автолак или има и по здрави като керамичния лак, пръскаш и ти се получва. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкурка, обезмаслител и автолак ... сега само да ми остане малко време да си поиграя и ще се похваля с резултата :)

Мерси много Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкурка, обезмаслител и автолак ... сега само да ми остане малко време да си поиграя и ще се похваля с резултата :)

Мерси много Публикувано изображение

 

Много вероятно на ръка да не постигнеш равномерно изшкурване, затова ползвай ексцентричен шлайф ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се напръскат дадени jaнти със черен мат спрей и после се минат с лак пак на спрей,ще държи ли бе хора.имам едни ,които искам да направа черни,но не ми се дават по 40-50 лева на jaянта за боядисване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни капачки от днес, докато почивах :D

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BBS RC 041 Reborn

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

След

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от oganizaciq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DEZENT 17', с малко игра при стругар и аргон, станаха доста културни джанти

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...