Jump to content
5yo

Къде се намира компютърът на ABS при английския сивик

Recommended Posts

Уж го дават да е огледално на ECM, зад кората до левия крак на шофьора на нивото на ръчката за предния капак. Ама свалям кората и го няма там, а пък ако е откачен, не би следвало да ми свети лампата за ABSС риск да пусна 3-та тема и да си отговарям сам за 3-ти път, все пак да опитам да си спестя време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам само, че на такъв с десен волан беше до десния крак на шофьора, но на такъва с ляв не мога да твърдя къде е. Обикновено се вижда лесно, самият той и кабелите към него са ярко жълти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея яркожълтите кавели са за еър бекакомпютърът ти е в самата помпа капсалован

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговоритеЗначи щом е в блока на помпата, се насочвам към конектора на помпата. Днес го гледах, нещо са наставяни кабелите и с годините явно са се разместили, сменяни са пиновете на някои кабели, единият от които е белият - захранващ, излиза от бушоните на абс-а. То и това трябва да означава светещата непрекъснато лампичка, че няма захранване или компютъра е изпърдял. Да обаче като върнах конектора, лампата спря изобщо да свети !!!И сега мисля да сменям кебелите направо, дали ще стане толкова лесно колкото си мисля - няколко щраквания на конектори и прокарване под стойката на акумулатора?Предполагам, че цветовия код на кабелите при схемите с капсолован и външен компютър са горе долу еднакви.

Редактирано от 5yo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за триене !!!

Редактирано от 5yo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...