Jump to content
vlatku

Познатия проблем с придърпването

Recommended Posts

Здравейте,вече изчетох какво ли не по темета но май не намирам решение на проблема.Между 1500 и 2000 оборота колата предърпва и прекъсва много сериозно когато се кара да речем на 4-та с 60.Интересно е че го прави само на 3, 4, и 5-та скорост и само в този интервал обороти.Както си карам и все едно някой ми спира притока на бензин.При подаване на газ колата се замисля за секунда и после тръгва но върви много по-слабо от колкото като я купих.Имам газова уредба и когато се кара на газ на колата няма проблеми.Набира си нормално като за газ (може би малко по слабо от нормално), но няма прекъсването няма такива работи.Ако някой може да ми помогне с конкретен съвет, защото четох мненията на колеги с този проблем и с ГУ, но при тях прекъсва и на газ.Също искам да попитам и за сервиз в Плевен в който могат да ми направят коректна диагностика на колата.Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновият филтър сменян ли е ?Относно диагностиката, виж колегите от Плевенската група- http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=14543&st=720

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновият филтър сменян ли е ?

Да, преди 2к км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!И на мен ми е познат проблема и искам да споделя какво направих.Изчетох,питах,един едно казва друг-друго,едни за клапани,трети АГР клапани разни,но всичко си е О.ККупих добавка за бензин на Кастрол(мисля CASTROL TBA беше).Вече съм израходил половината и от придърпването няма следа.Даже съвсем случайно го разбрах в квартала,че вече не придърпва.после завъртях 5-6 обиколки на 1,2,3 предавак на обороти до 2к и не се усеюа нищо.Явно запушени или нагорели инжектори или нещо по системата.На мен ми помогна,дано и на тебе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течение на времето бензиновата система се запушва яко.Решението е подгрев на бензин и сипване на читаво гориво.Мойта кола "харчи" по 30тина лв на месец за подгреви зимата и по 15тина за лятото.Щом почне да загрева минава на газ. Сега я бях отхебал на бенз от март минала година почти не беше задържана на бенз и като я запалех и играеха обороти,гаснеше,клювкаше.... сега само за момент да тръгне да играе, но не винаги. Умишлено я грея ок 5 мин всяка сутрин и около 3 след обяд.После на 1вия светофар/200 метра/ и след него-на газ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, не съм много компетентен, понеже моята не я карам на газ, ама аз от 3-та (включително) и на горе гледам да не я пускам да пада под 2000 об./мин. и съм доволен от вървежа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течение на времето бензиновата система се запушва яко.Решението е подгрев на бензин и сипване на читаво гориво.Мойта кола "харчи" по 30тина лв на месец за подгреви зимата и по 15тина за лятото.Щом почне да загрева минава на газ. Сега я бях отхебал на бенз от март минала година почти не беше задържана на бенз и като я запалех и играеха обороти,гаснеше,клювкаше.... сега само за момент да тръгне да играе, но не винаги. Умишлено я грея ок 5 мин всяка сутрин и около 3 след обяд.После на 1вия светофар/200 метра/ и след него-на газ :rolleyes:

Колега другата ми кола е Фиат Брава и е с газов инжекцион.Там подгряването е като при теб.Тя без да дигне 30 градуса на колектора не обраща на газ.Сивика ми и преди да се сложи газта го правеше този номер, което ме навежда на мисълта че няма нищо общо с нея.Ще пробвам освен с някоя добавка да покарам но малко ме съмнява.Ако има някой колега от Плевен моля да сподели къде си кара колата на компютър за диагностика, че вече ми е писнало от пишман хакери по тия коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега писано е в тоя форум много горе е търсачката може са разровиш малко и ще разбереш че няма слисал да даваш пари за диагностика много е лесно и човек с малки технически познания може да се справи малко жокери от мен My link My link My linkотносно проблема с придърпването почва се с обслужване на двигателяфилтри: горивен и въздушен свещи също и ред други фактори но с това можеш да почнеш

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери електриките! нищо не ти пречи и да натепаш една довака! ако не е от това : маСтор си требе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес съм с нови кабели и свещи.Нямам грешки на ЕЦУ-тоВ Плевен днес ходих на 3 места да ми закачат колата на компютър да не би нещо да е дет да не го хваща самодиагностиката ама те ми казват че нямали такива букси а само за новите модели, или въобще не искат да се занимават с мен.Тъпото е че на газ колата без проблем си вдига 160 км/ч а на бензин с много зор 120 прави.Просто незнам вече какво да правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След още трима-четирима "майстори" ще се сетиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като сложиш газова рано или късно ти спичат дюзите защото в тая мизерия гледаш да спестиш всяка стотинка и почти не караш на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...