Jump to content
valeto

honda civic 1.5 vtec разход

Recommended Posts

колеги имам един въпрос колата ми гори 10 / 11 градско с нормално каране, засичането става при пълен резервоар празнене до дупка .нормално ли е това или не .карах е на елкон всичко е било 6 .филтара е стоков и е нов .извинявам се ако се повтаря темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално, моята е същата и в град Варна с леко каране ми прави 7 разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с д15з8 ако я караш на къси разстояния примерно 5км до работа и 5 обратното.Това означава че колата тъкмо загрява и ти спираш.Мисля че разхода е нормален.На дълго със средна скорост 100-110км/ч мисля че 6/10 ще ти е разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами едно отиване на работа мие 15 км и толкова вращане пак толкова а до загряване си загрява добре мах 2 км и е загряла до средата и седи там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя на 17 км от вкъщи и когато карах сивиче с такъв мотор ми даваше някъде 8 може би и по малко зависи от това коло бързам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи замерването лятото......Винаги когато зе застоди разхода се качва.Не си вкарвай "филми" и не бързай да ходиш по майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лятото е същата работа даже тогава бях и с прецакан термостат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така не се притеснявай! Аз карам 2 километра до работа и 2 обратно и ми гори към 10 според мен е нормално зимата да ти гори 10! От завода я дават 8,5/9л. ти гориш 10 :) сам си отговори! Както каза колегата от Сливен не си вкарвай филми и прочие .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами едно отиване на работа мие 15 км и толкова вращане пак толкова а до загряване си загрява добре мах 2 км и е загряла до средата и седи там

Колега аз карам D15Z6 и миналата зима бях като теб само че в София. 15 км и 12 светофара до работа зимата си ги взимаше 10/100. Мисля, че си в норма.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Civic D14A8. До работа и обратно са около 8-10 км. В най-студените дни се опитва да качи над 10/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз че се чудя вече къде(и дали) е проблема.D15Z6 САМО градско не пада под 9 каквото и да правя! Извънградско не съм я засичал защото това ни е "градската" кола. Кара се само и единствено в града и то на малки разстояния. Лятото не съм я засичал от есента я следя и ето тук са резултатите :http://www.spritmonitor.de/en/detail/414050.htmlЩе и направя и едно пробно извънградско другата седмица да видя там как стой въпроса с разхода....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия двигател и ми гори средно около 6-7 в града...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z8 мотор извън градско ми гори 5/100 км а градско в София 7/100 км ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ами и аз карам д15з6 и я ръчкам доста редовно и с 25литра минах ~300 км (бях на лампа но имаше и още) което прави 8.5/100 пак казвам редовно влиза в 7000 rpm

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз карам Д15З6 зимата не пада под 10(което смятам че нормално) лятото 7,5 - 8, извън градско 5,8.

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 Пловдив - лятото 8,5л/100км зимата 9-9,5л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам д15з3 градцко около 9 зимата а лятото пада под 8 сега всеки ден я засичам по магистралата от пазарджик до софия и ми дава 7 при скорост 100-120км но имайте предвид и с какви джанти сте и с какви гуми ако са доста по различни от посочените от проиводителя значи скачате поне с литър нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам д15з3 градцко около 9 зимата а лятото пада под 8 сега всеки ден я засичам по магистралата от пазарджик до софия и ми дава 7 при скорост 100-120км но имайте предвид и с какви джанти сте и с какви гуми ако са доста по различни от посочените от проиводителя значи скачате поне с литър нагоре

Зимата съм със оригинални джанти и оригинален размер зимни гуми.Тогава разхода ми е винаги м/у 9 и 10л/100км. Без никакво ръчкане и целенасочено каране когато е възможно в "Econo" режим. Но само градско и на сравнително къси разстояния във Варна.За същото градско каране на същите маршрути с Акорда правя 14/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от стила на каране ;) както и от изправноста на колата :bounce: Не искам да обеждавам ни кой но Д15З8 мотора извън градско при скорост 120-130 дава 5.4/100 км. а при 90-100 5/100 км /замерването е направено за последно преди една седмица с 3-ма човека и багаж :) / И на мен ми е трудно да карам икономично ако искам да я ръчкам :):bounce:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е трудно да повярвам на тоя разход 5/100 при 120-130. Карал съм с тая скорост по магистралата и под 6/100 не може да слезне.Зимата разходът е 10/100, особено ако е студено, кара се на къси разстояния и в задръствания.Някои хора тук изкараха значително по-нисък разход от тоя в спецификациите на колата от завода... Не засичате коректно или не знам какво, но колегата дето с 25л минава 300км в града на ръчка до 7000об направо ме изуми!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто д15з6 дава около 8.5-9 в софия като чат/пат влиза в 7000 Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от стила на каране ;) както и от изправноста на колата ;) Не искам да обеждавам ни кой но Д15З8 мотора извън градско при скорост 120-130 дава 5.4/100 км. а при 90-100 5/100 км /замерването е направено за последно преди една седмица с 3-ма човека и багаж :cool: / И на мен ми е трудно да карам икономично ако искам да я ръчкам :D;)

Потвърждавам написаното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нека да мислят че ги будалкаме ;) Който е карал читава D15Z8 знае че е истина :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Направо ще падна и аз успях да хвана някакъв уникален разход. Само да уточня, че си бях поставил за цел да видя колко най-малко може да изгори тази кола (D15Z8). Карал съм възможно най-икономично :beer:Със 6.36 литра минах 133км (80км извънградско - с 80-90-100км/ч и 53км градско-сравнително не натоварено, но по малки тясни и къси улици).Резултата е: 4.8л/100км :rolleyes: Засичах от светване до светване на лампата на бензина когато съм по равен участък. Дори и с 1л да съм сбъркал пак е супер малко!С този пост 100% ще разлая кучетата :lol:

Редактирано от Honda user
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D15Z6 хеч.:Лято. <<< ; <<< бензин <<< ; <<< газ инжек.градско <<< ; <<< 7 до 8/100 <<< ; <<< 8/100изв.градско <<< ; <<< 6 до 7/100 <<< ; <<< 7/100Зима. <<< ; <<< бензин <<< ; <<< газ инжек.градско <<< ; <<< не е прескачала 9/100 <<< ; <<< не е прескачала 9/100изв.градско <<< ; <<< 7,5/100 <<< ; <<< до 8/100тези цифри са средни...преди зимата ми се наложи да ходя няколко пъти до летището в София...Пловдив-София 9/100 газ НО средната ми скорост бе от 130 до 160(еконо не видях да светне през целия път :) ) измерване преди няколко дни:бензин 7/100 само градско....а онзиден заредих за 20лв. газ(незнам колко литра са това в момента около 16 и нещо мисля) и минах 250км.само градско като двигател нежаля...е не съм постоянно на 7000 но честичко влиза в 4000.

Редактирано от 2pac

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На брат ми англичанката гори 7/100 градско. А нали д15з6 е втек икомик? Що 11-12 чак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и тука не си вярваме за разхода ,кажете как да убедя колегите ми с немските коли колко ми харчи. Напоследък с приятели като стане дума за разход казвам 10/100 ми харчи,и ми е леко на езика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Със 6.36 литра минах 133км (80км извънградско - с 80-90-100км/ч и 53км градско-сравнително не натоварено, но по малки тясни и къси улици).Резултата е: 4.8л/100км :)Засичането на малко литри е неточно,но дори така 1 литър не можеш да сбъркаш,пробвай на 3 зареждания по 50 лв.~62 л.,би трябвало да направиш 1000км.(ако не и се радваш много).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колкото и да ви се струва не реално е факт. Когато купих моята прибирането беше: Бобошево - Самоков - магистралата - Пловдив (околовръстно) - изхода за Асеновград. Напълних си аз резервоара в Бобошево (Лукойл) до "ръбче". На излизане от Пловдив на Лукойл бях минал точно 198км по километраж и баща ми спря да зареди, и реших и аз да допълня да видя какво толкова ги хвалеха тия економици в форума. Пак аз си я напалних до "ръбче" хвана 7.98 литра бензин. Това е разход с скоророст не повече от 90км/ч, извънградко - 90% от пътя както се вижда. Никога след това не съм го постигал но е факт, че е възможно и подкрепям колегите, че в реални условия няма как да се постигне визирам повече от един човек в колата, багаж и по-висока скорост естествено.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги колкото и да ви се струва не реално е факт. Когато купих моята прибирането беше: Бобошево - Самоков - магистралата - Пловдив (околовръстно) - изхода за Асеновград. Напълних си аз резервоара в Бобошево (Лукойл) до "ръбче". На излизане от Пловдив на Лукойл бях минал точно 198км по километраж и баща ми спря да зареди, и реших и аз да допълня да видя какво толкова ги хвалеха тия економици в форума. Пак аз си я напалних до "ръбче" хвана 7.98 литра бензин. Това е разход с скоророст не повече от 90км/ч, извънградко - 90% от пътя както се вижда. Никога след това не съм го постигал но е факт, че е възможно и подкрепям колегите, че в реални условия няма как да се постигне визирам повече от един човек в колата, багаж и по-висока скорост естествено.Поздрави

А ти изби рибата с тоя разход 4л. :) За около 5 съм съгласен, че може ако имаш нерви да караш с 80-90, но от там надолу :cool:До тук разбирам, че съм от тия дето незнаят как да карат икономично или колата ми е тотално развалена и неможе да гори като икономик :] Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и тука не си вярваме за разхода ,кажете как да убедя колегите ми с немските коли колко ми харчи.

Колегите с немски икономици трудно ще ги убедиш :P те като им кажеш 5/100 на дълго и мислят че ги лъжеш с 2 литра отгоре :D особено ако са с Лупо ..http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/12550.htmlА за разходи под 5/100, едва ли ще убедите някой, защото всеки има достъп до каталозите и знае, че това което е дал производителят е минимум :o т.е. при най идеални условия ..Така че колегата със разхода 4/100, да обясни как е карал 200 км. залепен зад някой ТИР .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на zr.ru се споменаваше че 3-stage vteca дава разход 3.5л/100 при 60км/ч и светеща еконо лампа :D

От тук http://forums.hondab...opic=9128&st=15Нека обаче, да не бъдем прекалено големи фанатици, не всички автомобили различни от Хонда са странджански слонове - кола, като кола, при подходящо шофиране и условия пак дава приличен разход. Лично съм засичал антипатичния гоУф 3 1.6 моно, 75кс., на бензин - 300км с 15.3л. Това е 5.1/100, при скорост 90км/ч, от пълно до пълно.Хондата обаче, върви на газ :o и гори около 6/100 извънградско, а градско, зимата, на къси разстояния обикновено 9, лятото около 8-8.5. Кофтито на обикновената газова е, че в режим на работа, на двг с 12 клапана, няма кой да обедни сместа... оттам и високият разход в econo режим. Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито на обикновената газова е, че в режим на работа, на двг с 12 клапана, няма кой да обедни сместа... оттам и високият разход в econo режим.

Аз мисля, че и на газ и на бензин изключването на 4 всмукателни клапана би трябвало да си дава ефект на разхода или бъркам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в обикновения газов котлон на Ламера. При обикновена газификация не може да се настрой оптималната смес при всички обороти. Да е по-ясно: например правим да е добре на ниски, тогава обеднява на високи. Правим добри високи, от което следва доста богата работа на ниски и сравнително висок разход. Същото се получава и при Втека с обикновено газово. Правиш я малко по-богата на ниски (не витек), за да може да работи горе долу кадърно като пусне Втека. Общо взето се прави компромис м/у двете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно или съм с прецакана ламбда сонда или кракът ми е много тежък, но аз по-малко от 5,8/100 на магистрала не съм постигал (закръглявам го на 6/100 щото дори от пълно до пълно засичането не е съвсем точно). Как се катерят баирите на проходите с разход 4/100 и скорост 120-130км/ч? Хората ще почват да си хвърлят дизелите на боклука и ще купуват D15Z- Хонди...Лятото в София съм виждал и разход от 8-8,7 обаче зимата в тия -15 градуса и задръстването е от светофар до светофар, като повече от 2-ра почти не може да се ползва, как ги постигате тия 7-8/100 с тва 1,2Т купе, което на всеки 5 секунди спира и тръгва - просто не ми е ясно... P.S. Да не забравяме, че и бензина е супер скапан. Сигурно с някой качествен ще харчат по 2/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че и на газ и на бензин изключването на 4 всмукателни клапана би трябвало да си дава ефект на разхода или бъркам ?

Колега ти пък да не заслагаш газова.Както бях писал-чудни машинки са тия икономици,горят по малко и от дизел,а нямат скъпи части като турбо и ГНП.Колегата с постигнат 4/100 разход може да е имал повечко истинско гориво в резервоара,ако колата е била нов внос.Преди един познат с Сивик 91*като ми каза среден разход 7/100 си казах айде бе.Това преди да си купя моята първа и единствена Хонда.Оказа се можело и по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно инфо от моя D15Z6:- Вн-Сф с 2ма човека и средна скорост 100км/ч(засичам си с GPSa всеки преход) - 6,7л/100км- Сф само градско около 200км - 8,5л/100км- Сф-Вн с 3ма човека и средна скорост около 90км/ч (лошо време и много трафик с много изпреварвания) - 7,2л/100Извода е че тоя икономик явно не е за мен и не мога да го карам както трябва....ама разход 7,2 не ме устройва с тоя сивик. Ще си карам Акорда - дотук с тестовете :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kvd74, ще й слагам газ на Хондичката 100%, щото съм свикнал на газ (5 коли вече) и някак ми е кофти като заредя за 20лв примерно - 8.5литра бензин, вместо 17.1литра газ :lol:

 

k_u_d_o_s: Средна скорост 100км/ч е малко условно казано:

 

- Ако караш 1/2 от времето с 40км/ч, останалата 1/2 с 160км/ч -> средната скорост е 100км/ч

- Ако караш 1/2 от времето с 95км/ч, останалата 1/2 с 105км/ч -> средната скорост е 100км/ч

 

В двата случая (примерно) разхода ще ти бъде различен въпреки, че средната скорост ти е една и съща :whip:

 

6.7л/100км при средна скорост 100км/ч си е доста добър разход според мен.

 

Вземи един Пасат (примерно 1.8/20V - 120к.с) и го карай по същия начин и виж дали пък няма да ти даде 8.7л/100км (само да не обидя някой с такъв Пасатор :P )

 

 

Ето и последно засичане от мен:

 

120км извънградско + 40км натоварено Софийско градско + още 40км градско = 200км с 25лв (10.64литра) = 5.3л/100км :sayjin:

 

Преди това имам 80км извънградско + 53км ненатоварено градско, но по малки и тясни улици с разход 4.8л/100км

 

Това прави общо:333км (200км извън и 133км градско) с разход 5.0-5.1л/100км :honda:

Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

k_u_d_o_s: Средна скорост 100км/ч е малко условно казано:

 

- Ако караш 1/2 от времето с 40км/ч, останалата 1/2 с 160км/ч -> средната скорост е 100км/ч

- Ако караш 1/2 от времето с 95км/ч, останалата 1/2 с 105км/ч -> средната скорост е 100км/ч

 

 

Да поясня тогава

- магистрала - 130-140 км/ч

- извън магистрала около 100-110 км/ч

 

С подобно каране и с 3ма човека Акорда направи 8.2л/100км. Сивика с 3ма - 7.2 ??

 

Пасатора нещо не ми е в категорията май...

 

Както и да е - може и в мен да е проблема но не съм доволен, просто споделям и не мога да разбера колегите които търчат по магистралите със 160 с 4ма човека и накрая 5.5л/100км....?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите дето търчат по магистралите със 160 с 3-ма човека и са с разход 5/100 зареждат или керосин или малко така... ;) виж ми окото... (без да се обиждат).Не е тва първата кола, на която се качвам - карал съм доста и различни малки и големи японски и европейски модели и що-годе ми е ясно как харчи една голяма/средна/малка/иконимична/спортна кола при различни условия и с различни горива. Перпетум мобилета няма :lol: А иначе D15Z- сериите са супер икономични двигатели - спор няма! Сивиците с тоя двигател харчат горе-долу колкото една кола в по-ниския клас (Рено Клио 1,4 примерно), на което всичко му е по-малко без разхода :lol: .

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...