Jump to content
svo

Honda CR-V CTDi

Recommended Posts

Здравейте,нов съм във вашия форум и моля да бъда извинен, ако нарушавам някое правило :) Решил съм да купувам последното поколение CR-V. По принцип предпочитам бензиновия двигател, но на пазара няма много такива предложения ;) Въпросът ми към знаещите е какви биха били проблемите с дизеловия двигател на Хонда? Има ли демпферен маховик? Ако има - колко време изкарва до смяна и каква му е цената? Би ли могъл да се замени с обикновен маховик? Капризен ли е двигателят по отношение на горивото? Дюзите колко време биха изкарали преди ремонт, ако са карани с нашите калпави нафти? И ремонтират ли се или трябва да се сменят? Цена на дюзите? Ако се сещате и нещо друго във връзка с двигателите - моля, споделете ;) Хубаво ще е да чуя мениния и за окачване, скоростни кутии, диференциали и т.н. Благодаря предварително и отново се извинявам, ако досаждам :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тююю, какви отзивчиви притежатели на Хонда в този форум :) Благодаря за изчерпателните и бързи отговори :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, във форума хората с последно поколение CTDi са малко. Да не кажа че тези дето могат от личен опит да ти отговорят са на пръстите на едната ръка и адресите им ги има в раздел "сервизи и магазини". И тези хора влизат 1-2 пъти седмично във форума.

Да речем и аз бих могъл да дам отговори - базирани на прочетеното във форума! Ама ако нещо не съм доразбрал?

 

Пусни едно търсене за ctdi - и със сигурност ще намериш 3-4 по-дълги теми, където е писано по въпроса.

 

http://www.google.bg...ts=&safe=images

 

Конкретно - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54142 търсиш писаното от MIYAMOTO и Ombre

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят опит е 60000км каране и нищо повече, досега само масло и филтри със i-ctdi .купихме и новия и-дтекнадявам се и той да е здрав, един приятел има акорд i-ctdi ръчка 2004г. купи го на 100 000км сега е на 220000км и не е имал някакви проблеми освен консумативи, цена на части не знам тъй като не смесменяли нищо и щети не сме имали. Успех и скачай смело двигателя е чудесен и доколкото имам впечатление не страдаот дюзи и не прави проблем с бг нафта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...