Jump to content
Коко

Въпроси относно Honda CR-V

Recommended Posts

Здравейте,колеги ! ;)

 

Карам Honda CR-V ( Дата на производство: Август 2003г. ) . От скоро при тръгване от място,като подам рязко газ,мотора започва да вибрира,сякаш няма сцепление на гумите с пътя.След няколко секунди вибрацията изчезва,а когато се подава плавно газ,няма този проблем :);)

 

В задната част,някъде между задните седалки и багажника се появи скърцащ звук,сякаш нещо е откачено и се клати. При проверка в сервиз на ходовата част,всичко се оказа здраво,но скърцането продължава! :)

 

Ако някой знае нещо по въпроса,да се залавя да пише в тази тема :D:D :D

 

Поздрави ! ;):P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговора на втория въпрос съм 100% сигурен! Това скърцане е от горните тампони на амортесьорите и втулките м/у тях и стеблото на амартесьора.

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :):P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво те кара да мслиш че не си превърташ гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматик или ръчни скорости? Както и да е, вибрациите в двг., ако си сигурен, че са от там, може да са от скъсан(и) тампон(и). Или съединител, или тампони по окачването, това ако не си сигурен, че вибрира двигателя.Скърцането отзад го имаш постоянно, или е свързано с рязкото потегляне? Ако е така, както са ти казали (че вс. по окачването е ОК), възможно ли е да ти скърца аспуха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Egocentric,просто съм убеден :) ! Красимир-автоматик е ... сигурен съм , че не е ауспуха... вероятно е това което каза Гарфи ! Благодаря на всички за помоща ! Поздрави ! :P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, скърцането отзад, само при потегляне ли е, или постоянно? Задният диференциал проверяван ли е? Да не скърца ( свири, тропа) той?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането е отзад ! Не е постоянно,не е при тръгване,на моменти.... :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красимир,не скърца диференциала :P:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така от дистанция никои не може да ти даде верния отговор, сменил ли си маслото в задния диф. и ако да с какво? Когато потегляш и има скърцане държейки скоростния лост има ли вибрации, ако да то тогава търси проблема в някои от тампоните, или другото упражнение отвори си предния капак и някой да наблюдава вибрациите на мотора когато потегляш. Никога не сам се зблъсквал с нещо подобно, и няма логика кола която да е на предно предаване да има вибрации от зад, вярвам, че са ти проверили всички тампони в сервиза, на място двигателя ти работи добре на тихи и обороти, нали? Чек контрола ти работи ли, в смисъл свети ли, защото моята като я купувах и бяха извадили лампата.Пиши ако откриеш нещо да знаем всички. В момента съм на Банско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,никъде не съм казал,че вибрацията е отзад:P Скърцането е отзад :) И не си прочел-колата е автоматик :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох, че е автоматик. Освен тампон не виждам какво може да скърца от зад при положение, че си на предно предаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички това казвате,вероятно е това.

Благодаря на отзовалите се .

 

Поздрави Публикувано изображение:P:)

Редактирано от Коко
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и аз карам ЦР-В това скърцане за което говориш е от задния диференциал на 100% смени си маслото и до няколко дни ще се оправи. и аз имах същия проблем но ми смениха маслото и до 2-3 дни шума изчезна. маслото е 1 л. и е около 28-30 лв. в магазина на хонда не слагай друго сменя се на 50 хиляди или 3 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря всичко е перфектно ! КЛЮЧ ! ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕКА ТЕМАТА БЪДЕ ЗАКЛЮЧЕНА ОТ МОДЕРАТОР :)Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...