Jump to content
ReSPecT

Чува се тракане от мотора?

Recommended Posts

Чува се тракане от мотора смених биелни лагери с ацл реис и малко по отихна но пак тропа и ходих при маистора които ги сменя да я чуе и каза че му се чува нагоре тракането и мисли че разпределителния вал е износен и от там има тракане въпросът ми е възможно ли е това или просто ме метка за да не му правя проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е хлабината на клапаните - някой мерил ли е? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на пълно сигурен ама тоя звук просто си е лагери според мен и тропа само като загрее колата още един симптом за лагери

Баце, да не са ти пренатегнати клапаните? !!! Биелни лагери ако са се разтропали ше тропат и на топло и на студено, като форсираш до към 3к и върнеш газта трябва да се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни клипче да чуем какво е това тропане студена/топла?Обороти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си смени майстора,най добре!

Редактирано от goderzi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам аз , за кво ти беше тая д16-ка :) Провери ли основните лагери ? Разпределителния вал ме съмнява да се прецака .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на майстора да ти регулира клапаните :)Биелните лагери може да ги познаеш както kalmara ти е казал.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биелните лагери се изключват като проблем все пак човека ги е сменил.Остават основни лагери,бутален болт или газоразпределението.Ама с гадаене няма как да разберем какво и е на колата.Поне едно клипче да имаше щеше да ни насочи малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля,че какъвто и маистор да е все ще разбере ,че има проблем с хлабината на клапаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чета ти темата и мнението на колегите.Сменил си биелни лагери /старите как бяха/ и ми е чудно, защо си ги сменил .Но решил си, сменил си ги .Колегите ти пишат за разпр. вал, бут болт.Слушай колега , чукането, какво е тъпо, силно увеличаващо се при повишаване обороти или тънко монотонно /.шляпащо /.Не бързай със смените.Регулирай клапаните на допустимите норми, но при студен двигател.И пиши.Не се самонавивай и се успокой ,колицата, ще се оправи.Пиши, насреща съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...