Jump to content
Optimus

Термостат ли е или какво?

Recommended Posts

Здравейте ,Имам следният проблем с моят автомобил ЦР-В 2000 Значи докато си беше топличко колата си поддържаше температурата, датчика показваше средата на скалата перката на вентилатора си се включваше и изключваше. Но сега, особено когато съм извън града стрелката дори не може да отлепи дъното!някои имал ли такъв проблем и да ме посъветва къде е заровено кучето в тази ситуация !Предварително ви благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% че е термостат :rolleyes: Имах същият проблем - оправи се със смяна с нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 (трупам постове, че имам части да продавам :rolleyes: )п.п. Сменяй термостата и си свиркай... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си сложи термостат... почти всичко от Италия идва без термостат, моета беше същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идея къде биха могли да ми го сменят?Трудно ли е аз ще мога ли да се справя сам , имам някакви технически умения но не знам дали някакви специални инструменти са ми нужни. По принцип го видях къде се намира - доста работи трябва да разкача предимно маркучи и корпуса на въздушния филтърима ли някой опит с подобни истори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегаПубликувано изображение

И аз съм на мнение, че е термостата.Имах подобен проблем само, че при мен беше обратното.

Вдигаше яко градусите пипам радиатора студен.Смених термостата и се оправи.

Ако имаш познат майстор,който няма да ти вземе много по добре е да ти го смени.Не си заслужава разправията и цапането.

Поздрави и успех с подмянатаПубликувано изображение

Редактирано от leonardo24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено не е смяната на термостат, аз си го сменям сам. Не знам при теб как е, но едва ли ще е по-различно от моя (сивик'95). При мен е на два болта и се отваря черупката в която стои. Махаш стария и слагаш нов :( Прегледай да няма някакви болкуци вътре където ляга термостата. Слагаш новия, стягаш, палиш и се кефиш на парното :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей а источването на антифриза как става. Знам че по принцип има една пробка под радиатора.Предполагам че от там се источва, сигорно се отваря и капачката на радиатора и преливното казанче сигорно ???/??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да точиш антифриза. Като отвориш тялото на термостата ще изтече малко антифриз и ще долееш нов като монтираш новия термостат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да точиш антифриза. Като отвориш тялото на термостата ще изтече малко антифриз и ще долееш нов като монтираш новия термостат.

ЕЕ ДА ДЕ АМА НАЛИ ТРЯБВА ДА МАХНА ЕДИН ДВА МАРКУЧА КОИТО СА СВЪРЗАНИ С РАДИАТОРА И ТАМ С ОЩЕ НЕЩО!1и АКО НЕ ГО ИЗТОЧА ТО ВСИЧКО ЩЕ СИ СЕ ИЗЛЕЕ НА ЗЕМЯТА ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е това всичкото според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ НЕ ЗНАЯ ТОЧНО....?!ДА ТО ПОНЕЖЕ СИСТЕМАТА Е ЗАТВОТЕНА И КОГАТО МАХНА ЕДИН МАРКУЧ НАЙ МНОГО ТОВА КОЕТО В САМИЯТ МАРКУЧ ДА СЕ ИЗГУБИИНАЧЕ НЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ДРУГИ ПРИЧИНИ ТАКА НА ПРЪВ ПОГЛЕД !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идея къде биха могли да ми го сменят?Трудно ли е аз ще мога ли да се справя сам , имам някакви технически умения но не знам дали някакви специални инструменти са ми нужни. По принцип го видях къде се намира - доста работи трябва да разкача предимно маркучи и корпуса на въздушния филтърима ли някой опит с подобни истори

Зависи от ръчичките колега ;) не е толкова трудно обаче и аз мисля че е отишал термостата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММ ДААААТО ДАЛИ ИЗОБЩО ИМА ТЕРМОСТАТ!ИМАМ ЕДНО СЕРВИЗНО РЪКОВОДСВТО ЗА ЦР-В И ДРУГАТА СЕДМИЦА ЛЕКА ПОЛЕКА ЩЕ ГО РАЗКОЛАЧИМАКО ОСТАНАТ ЧАСТИ СЛЕД КАТО СВАРШИМ РАБОТА ЗНА1И ВСИЧКО Е О'К

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...