Jump to content
venkko

Въпрос за екотакса

Recommended Posts

Колеги колата е нов внос и не е регистрирана.В момента е във Видин и трябва да я предвижа до Враца.Искам да взема временни номера от Видин.Трябва ли да платя екотакса във Видин или не е задължително и ако трябва колко горе долу ще ми струва.Също така ако знаете и вр. номера колко струват.благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде ще искат да платиш екотаксата, но нагласи едни 200 лв (това е в най-лошия случай - отнася се за коли над 10 години. Иначе ако е по-нова колата, ще ти е по-ниска екотаксата). А иначе номерата мисля че е без значение какви са (в цяла България е една цената). За там нагласи едни 70 кинта. ( 50 го водят, но реално като сложат измислените такси в банката отива общо към 70)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко таксата не е задължително да я плащаш за транзитни номера, ще ти я искат в кат като отидеш за регистрация, преди година и нещо моята беше около 200лв, но колата е 1994година, преди два дни регистрирахме пунто 1.2, 1997 година за него взеха 96 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това пуснах темата.Преди една седмица в Плевен на Ауди А3 98г. 101 к.с. приятел е платил 95 лв.И аз по принцип знам , че е около 200 лв.Иначе колата за която питам е Сивик 6 г. японка 98г. 1.5

Редактирано от venkko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2 месеца участвах при покупката на един Yaris, който взехме от София и трябваше да се регистрира в Русе. В твоя случай, за да придвижиш колата от Видин до Враца ти трябват временни номера и застраховка Гражданска отговорност. Можеш да направиш гражданската направо за 1 год., а можеш и за 1 месец (колкото да я закараш до Враца, пък след това, когато ти изтече да си направиш целогодишна). Ако вече си платил колата или ще я взимаш със сигурност, без преди това да я караш за преглед в сервиз, където има възможност да се откажеш от покупката - препоръчвам ти направо целогодишна да си направиш, за да спестиш 30-ина лв. На нас продавачът ни взе около 75-80 лв., за да ни изкара временни номера от КАТ-София и за гражданска за срок от 1 месец (доколкото разбрах номерата са около 50-55 лв, останалото е за гражданската). Еко-такса НЕ ти трябва за временните номера, трябва ти за регистрацията с постоянни номера в КАТ-Враца. Но не е проблем да я направиш и във Видин, просто трябва да я имаш, независимо къде я плащаш (ние я платихме в София, защото продавачът ни предложи отстъпка, затова и не мога да ти кажа точно колко е). Стойността и зависи от годините на колата, като доколкото знам, както бяха споменали по-горе, в най-лошия случай е около 200 лв. Има и още нещо - доколкото разбрах от момичето, което е регистрирало Yaris-а в Русе, са и съставили акт (за каква сума не съм питал), защото е регистрирала колата повече от 15 дни след покупката и, въпреки че временните номера важат 1 месец. Другото, за което се сещам е, че има срок от 2 месеца за регистрация в данъчното, но... дали 2 месеца от покупката или от регистрацията в КАТ, не си спомням.Това е за което се сещам в момента.Успех и ..... честито за новата придобивка. Много безаварийни ти пожелавам :D:D:) :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам това, което каза колегата преди мен. Също не забравяй и аптечка/пожарогасител/триъгълник, че господата с нашивки много обичат да спират коли с транзитни номера :)Иначе и аз дадох около 200лв за моята кола (Сивик, 96-та).И разбира се, честито за новата придобивка! Да си я караш със здраве и като й се нарадваш да си купиш още по-хубава :)

Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде ще искат да платиш екотаксата, но нагласи едни 200 лв (това е в най-лошия случай - отнася се за коли над 10 години. Иначе ако е по-нова колата, ще ти е по-ниска екотаксата). А иначе номерата мисля че е без значение какви са (в цяла България е една цената). За там нагласи едни 70 кинта. ( 50 го водят, но реално като сложат измислените такси в банката отива общо към 70)

 

ихихи Публикувано изображение Да да прав е колегата само дето и аз го минах целия цирк миналата седмица и си вкарах ХОНДА СИВИК 2000г доста запазена. Хубавото беше че се порових в интернет и разбрах какво ми трябва да я регистрирам на минимална цена. Така екотаксата си я купих онлайн за 100 лв с включена доставка от сайта www.екотакси.com Платих си в кат към 90 лв и това беше ... е тепърва ремъци и ролки Публикувано изображение но къде къде по оферта е от нещата дето се случват пред кат разни екотакси по 160 - 180 лв и "съдействие" от тия агентите там за 40-50 лв за регистрация при "техен" човек на каналите Публикувано изображение Информацията е злато Публикувано изображениевсички го знаем.

Успех на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, екотаксата ти няма да е повече от 96 лева, казвам ти го от опит, защото онзи ден ходих да я плащам мойта на акорд 99г. А иначе ги питах и за буса който имаме и за него ми казаха 90 лева, а той е 2003г, така че няма какво да се притесняваш няма да е 200 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за транзитни не знамвчера регистрирах едно hr-v и му платих 60 лв екотакса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е да братле сигурно е така ама да не забравяме , все пак хората ти идват на крака и ти я дават на вратата :) Са майната им на 4-5-6 лв :) Определено е по добре да си подготвен а не тия "приятелите" пред КАТ да ти обясняват " .... ооо лекотоварен ммм ... 240лв" хаха а като им показах касовата бележка за 99.5 направо се наакаха :D

Редактирано от honda civik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята екотакса беше 72 лева, калата ми е 1994 г. преди 2 месеца я регистрирах сега сигурно е спаднала още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше 90лв. февруари месец 2011г платих я в автокъщата дето я взех. Казаха ми че ми правят някаква отстъпка, това за Акорд '99 1.8,136кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bye:  да не отварям нова тема,имам едно въпросче,как стоят нещата с транзитните номера на дневен ред,искам да докарам кола от монтана,някой ако знае процедурата да сподели,мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в КАТ, издават ти временен талон + номера+ технически преглед. Номерата и талона са валидни 1 месец.  Задължително е да имаш гражданска отговорност! Екотаксата с новата наредба е около 240-260лв, но тя може да се плати и в града в който смяташ да я регистрираш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

260 или 265 я платих аз преди 2 седмици за сивик 99-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам Еко такси вече се плащат само в КАТ, т.е. вече няма разни фирмички, които са комбина с автокъщите и да правят Еко такси с отстъпки и т.н. В началото на тази година (2014) купих кола 2005год. и Еко таксата беше около 250лв.

През 2011год. като си купих Сивика ми направиха Еко такса в автокъщата за 50лв., а колата ми е 96год. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година купих 1,4is, 97г, еко таксата ми излезна 160 плюс-минус 5лв, в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

260 или 265 я платих аз преди 2 седмици за сивик 99-та.

Колегата ви дава прясна информация!

Оставете тези мохабети от миналата година. Сега са само 2 лицензираните фирми, на които може да се плаща рекета "Еко такса". Цената за коли над 10 г. е 260 - 265 лв.

Само не ми е ясно ако продам колата на чужденец, т.е. ако бъде изнесена от България, дали има начин да се възстанови платената Еко такса, защото тази такса по същество се плаща за рециклирането на колата, когато излезне от употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...