Jump to content
bebcho

Сменихте ли летните със зимни гуми?

  

334 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Всяка година правя една и съща грешка. Сменям ги по това време и след това се стопля. За това от миналата година реших, че като дойде Декември тогава ще ги сменям :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес сложих две зимни отзад, защото летните бяха свършили (не съм със задно, просто гумите отзад бяха колко да има гуми :D ). до седмица две слагам и отпред две чисто нови зимни и да ми е мирна главата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Црх-а нищо няма да се сменя още 2 седмици и се зазимява, а на купето до седмица му слагам 4 зимни на железарки; ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги принудително след като някакви идиоти са ми нарязали летните :dry: Камаз да ги мачка дано ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук на морето е още топло.А и знам,че зимни гуми се слагат,когато температурите паднат под 5 градуса.Така,че зимните гуми малко ще почакат;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой ли път.За София твърдо ние.За топлата провинция също ние. :P Само и единствено за зимните курорти, всичко останало е маркетинг на гумаджиите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм още,може би след месец като паднат още повече температурите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги принудително след като някакви идиоти са ми нарязали летните :dry: Камаз да ги мачка дано ;)

Колега, и аз съм така.. просто не мога да повярвам, че все още ги има такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като летните вече за нищо не ставаха (особено задните), още от миналата седмица съм с 4 нови зимни. Пък нека е топло. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само задните на рекса ,предните идната седмица .Дел Сола не се кара зимата така че на него гуми не му трябват(зимни) .А на Дайхацото -още не съм му купил зимни няма кеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 2 дни търкалям железарките с 4 чисто нови зимни гуми :) Готов съм за зимата, чакам я :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимните са ми със джанти и ги слагам при първи сняг! по рано е безмислено според мен по няколко причини: -летните джанти са по красиви -летните гуми са по стабилни -имат повече сцепление на сухо и мокро -износват се по малко и са по евтинисмяната ми отнема 20 минути и не ми пречи да ги "врътна" по всяко време :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих могъл да си ги сменя сам, но предпочитам да им правят баланс при всяка смяна!По темата - не съм ги сменил още, щото и мен като общините снегът малко така ме "изненада".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гумите са ти на джанти и въпреки това им правиш баланс? :blink: За пръв път чувам за такова нещо, има ли смисъл, дава ли отклонения машината при баланса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше в анкетата да има отговор и за всесезонни гуми, за да е вярна статистиката!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гумите са ти на джанти и въпреки това им правиш баланс? :blink: За пръв път чувам за такова нещо, има ли смисъл, дава ли отклонения машината при баланса?

Машината ако е калибрована не дава отклонение повече от 2.5 грама , но гумите стареят , като седят / а като минеш през дупка балансирането не е същото / - така , че има смисъл , дори да ги свалиш , балансираш и оставиш на джанти при качване отново е задължително / в зависимост от това с каква скорост се движиш и как шофираш / . По темата - все още не съм ги сменил - чакат ме от сряда тази седмица да ида до вулканизатора ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги смених още миналата година :lol: и не съм ги свалял

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес сложих зимните гуми, че застудя нещо Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес ги монтирах зимните + баланс. Сега свиквам с различното поведение на пътя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С летните Ънриал рейн спорт 195/55/15 на това време е като на релси и не мърда.Със зимните 185/65/14 на мокро айбиеса рита като откачен и спирането е ОТВРАТ. Като падне сняг само сменям джантите с зимните гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги качих, естествено баланс преди това. Много безаварийни километри през зимния сезон, пожелавам на всички колеги!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честит първия сняг ... направо не си вдях хондата пред блока, а и още съм с летните гуми! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера се возя със зимните, малко рано, ама застудя по-рано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сняг! Сега съм с всесезонки, така че...не трябва да има ядове.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сняг! Сега съм с всесезонки, така че...не трябва да има ядове.

Kакви ти са впечатленията от всесезонните гуми,отдавна ли караш и каква марка са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сняг! Сега съм с всесезонки, така че...не трябва да има ядове.

Kакви ти са впечатленията от всесезонните гуми,отдавна ли караш и каква марка са?
Здравей,Всесезонките ми са "TOYO VARIO V1" - Made In Japan, купени чисто нови - вече на около или над 90хил.км и направо се чудя как имат грайфер все още.Като впечатление - зависи къде караш и при какви условия. Първата и втората година (зима) се кара без проблем, движил съм се навсякъде където и другите автомобили с чисто зимни гуми. Третата зима вече се усещаше лека разлика, но аз мисля, че и със чисто зимни гуми ще се усети на третата зима. А миналата зима им беше последна (четвърта) - голям компромис беше тогава добре, че нямаше много снегове и поледици. Карал съм с едно на ум и даже се е случвало да имам проблем там, където коли с добри зимни гуми минаваха.Дано съм ти помогнал с информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествените всесезонни гуми се държат и зимата много добре. Последната зима съм карал с GoodYear Vector 4season и като сравнявам с Nokian WR, които карах предните зими, разлика не виждам! Преди много години съм карал и с по-старите версии на GoodYear Vector и също съм нямал проблеми нито зимата, нито лятото!Не е така положението с по-евтини версии като Дебица Навигатор, която е лиценз на GoodYear, но има проблеми на мокро и на сняг! Сложих такива на една от служебните коли и колегите, които я карат се оплакват, че е по нестабилна в такива ситуации. Може би е по-добра от летните гуми, но не може да се сравнява с хубави зимни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"хита на сезона" (по-скоро на четирите сезона) са Hankook Optimo 4s. Замислям се да взема такива за зимни и без това зимата е предимно мокро и студено, а не сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги смених със старите (3-ти сезон) Goodyear Eagle на прости джанти. Много рано т.г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"хита на сезона" (по-скоро на четирите сезона) са Hankook Optimo 4s. Замислям се да взема такива за зимни и без това зимата е предимно мокро и студено, а не сняг.

Зимните гуми не са само за сняг! те са за сухо мокро сняг и лед при ниски температури. При положение че имаш летни гуми или поне така звучи от поста ти, много по добре би било да сложиш зимни за зимата вместо всесезонни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че още е рано за зимни гуми. Сняг няма и го дават да е топло тия дни. Ако човек пътува, ок, но за предимно градско или междуградско няма нужда. За едната имам, но не са на джанти и ще почака, за другата купих днес едни семперитки и в петък ще ги навъртя, че я кара приятелката и ако пак завали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз добре че ги смених и на двете+служебната, защото днес ме очакваше изненада:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

П.С: Снимките са от тая сутрин на разклона от Карнобат за магистралата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мене сутринта ме изненада неприятно, но просто ми правеше кеф да дърпам ръчни към работа:P-детска радост:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз си търкалям железарките ама гумите са ми малко за мъгла :blink: ,още малко и конците ще излизат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ида тия дни да дам 14ките за боя и като станат ги слагам и аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми, като дойде зимата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох , смених ги вече три часа чаках при гумаджията за да ми дойде реда.То малко слънце да пекне и всички натам се засилват, та чакането си е неизбежно.Иначе съм с BF Goodrich Winter Slalom и тази зима ще ме извозят достойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ги сменям другата седмица ,моите са Малоя "Давос" някаква имитация на Вредещаин ама бих казал не много успешна особено ако е мокро ,аиде на сняг се държат що годе добре ама на мокро никакви ги няма ,тая зима ще им е трета :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...