Jump to content
jamo

6-та хеч, вибрация

Recommended Posts

От много време се каня да пусна тази тема и ето го момента !!!Така, това е нещо което ме дразни откакто съм взел колата. Двигателя ми е D15Z6 и винаги когато колата е на свободна и работи под 1000 оборота се усеща мотора като държа скоростния лост. И като съм в движение, особено с това вродено пропадане на оборотите на тези D15-ки, все едно държа вибратор ;) Имайки предвид, че единственото което трепти когато работи двигателя са кабелите на свещите, двигателя ми работи мисля перфектно. При другите двигатели в 6-та хеч като загрее колата и паднат оборотите същата работа ли е? Нямам много голяма представа от скоростни кутии и лостове, кое как е закрепено и затова питам ;) Възможно ли е да има някакъв тампон който да е омекнал или от нещо подобно? И дали това не си е така в тези коли откакто излизат от завода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кфи точно са ти оборотите на празен ход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят лост трепти, ама не му обръщам внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем... Като пусна климатика направо падат на 500. И аз се дразня на това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят лост си трепти, но не мисля, че е проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да не остана назад и аз место лост сеедно хващам вибратор на 600-700 об. но на по високи се оправя и не му обръщам мн внимание.. но дали това е проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой запознат който да каже това хронично ли е или дефектира някоя част с времето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако мотора не трепери и оборотите са в тоя интервал който си посочил и ако си сигурен, че лоста трепери необичайно много, значи е хубаво да погледнете отдолу под колата - щангата към лоста на скоростите, от долу има и гумени тампони... и после продължавате в посока към мотора...Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...