Jump to content
leonardo24

Проблем с чистачките

Recommended Posts

Здравейте колеги:)Имам следния проблем:Степените на чистачките не работят със изключение на последната.Друг проблем е ,и че не се позиционират т.е. трява ръчно да ги спирам в долна позиция.Пробвал съм с почистване на контактните пластинки на ръчката но не помага.Ако някой е имал подобен проблем моля нека пише:DБлагодаря предварително:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях във други теми, пишат за реле на чистачките такка и не го намерих.Ако някой знае къде точно е моля нека каже:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си проверил и всички бушони, свързани с чистачките, защото имах подобен проблем на друга кола (не спираха където трябва и не работеха всички степени)и се оказа бушон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не съм ги проверявал но забравих да напиша, че работеха и в някакъв момент спряха.Появяваха се но работеха странно.А сега изобщо не се пояжяжат единствено последната степан работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше предпазител, нямаше да се движат изобщо на никоя степен.Не знам при твоя модел как е, но на служебното Берлинго така беше запекло: сваляш рамената на чистачките, после кората която крие моторчето и лостовата им система. Сваляш лостовата система (цялата) и на менгеме със спрей и тръбен ключ ги раздвижваш. Сигурно са запекли цяло лято като не ги използваш (на последната степен моторчето е най-мощно и затова се движи). Опитай може и при теб да се получи.

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ще пробвам.Но е странно, че неможе да спре в начална позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно защото са запекли, моторчето няма сила да ги върне в изходна позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:beer:

Колега за твоя проблем.Освободи моторчето от лостовата с ма.и го пусни на 1 до последната степен .Забележи дали се движи Ако, всичко е наред търси причината в лостовият механизъм.Но ми се струва малко вероятно, да е от лостовата с ма.Най вероятно е от моторчето.Вземи друго 2 ръка и си реши проблема .Не те съветвам да го отваряш, вътре има роторче и четки.Отварях едно много игра, но стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Accord 6 имах точно същите проблеми, предполагам е същия механизам и при теб. Свалихме изчистихме (някой беше си поиграл да я смазва с нещо но явно след тплкова време тази смазка беше заминала имаше и доста прах набита), после намазахме добре с някаква смазка (взехме я от сервиза за климатици където работи бащата - ако искасш да питам дано се сетят, но предполагам колегите знаят точната смазка за тази работа) и сега нямам проблеми. Аз така доста време отлагах мислих, че е нещо много голямо и аз гледах бушони мислих че и честачките са ми грешен размерно най-накрая се оказа това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LUZIFER -  :)      и аз това казах, ама не им се вярва   :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение колеги чистачките ви спираха ли си в начална позиция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно проблема е или от ключа или от моторчето ....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм проблем със предни и задна чистачки по лостовата система.Разглобих,почистих,смазах и готово. Като затегнат не се връщат до край,ако въобще тръгнат де...Ако продължиш да ги мъчиш,че изгориш моторчето...мисля.Забелязал съм,че всички такива неща стават като ни изненада снега :)

Редактирано от goderzi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ако от най-високата скорост ги спра само тогава се връщаха. Ако дръпна само лоста към мен си спираха където имскимне ако въобще бяха на кеф да тръгнат :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам проблем със предните чистачки... Редовно си ги използвам, но от днес като ги пусна и нещо там издава много странен звук. Не знам предполагам че е моторчето но пък и нещо по механизма може да е от там се чува този странен звук. Степените на чистачките си ми работят нормално и не се забавят, спират си и се движат както трябва... Ако може да дадете някой съвет ще съм много благодарен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагерчето на моторчето беше ръждясало яко,при мен,2лв.е новото+труда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,колата е Honda Civic англичанка 2000 г. 1.4 is d14a8.Проблема е, че предните чистачките не работят.Задната чистачка си работи ,пръскалките отзад и отпред работят.

Като начало някой ако знае кои са бушоните за чистачките ,че имам книжка на немски и нищо не разбирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш от друга рамената с моторчето и си готов, лесно се сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е на хонда, но на бащата мерцедеса едвам едвам се движеше, спираше дето си искаше и накрая я разглобих, изчистих с WD40, смазах с грес и е пушка.

 

А за англичанка аз имам въпрос. Задното моторче защо бръжди така гадно ? :tooth: Взех друго и то същото... това оправя ли се или са си така всички ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...