Jump to content
dragogaba

водороден генератор

Recommended Posts

Колега дай клипче да видим на яве как си го реализирал :lol: Всеки говори никои не показва нали знаеш "око да види рака да пипне" :lol: Като доиде кризата и става рай за мошеници :) Ако някои е навит аз мога да го измамя за много по малко пари :) Тези глупости в youtube стават много лесно с нищо няма да навреди на двигателя но и няма да помогне.Накратко една помпичка вкарва въздух и малко вода в друг съд.Там водата остава а към смукателният ви колектор отива "екологично чист" въздух :D Това е накратко ако някой иска мога да му зглобя такова чудо да вкарва допълнително въздух :D:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се стопли времето ще си направя една такава системка но малко ме притеснява че не знам с тази тясно лентова сонда дали ще стане. Електрониката не ми е проблем а в случая и механиката.Нали сондата работи като тригер и ако направя така че да превключва при 0,1-0,2V дали ще е достатъчно или ще трябва да слагам широколентова която си е доста пари. Като гледам манипулират и МАП сензора което ме навежда на мисълта че намаляното на подаваното гориво е доста сериозно и излиза извън възможностите на ламбда сондата която има някакъв обхват в който компа я приема на сериозно, става въпрос за Д15Б2. Предполагам че тя забива на 0V и не мърда от там при инсталирана система HHO.Дали предположенията са ми верни? Ако стане няма да се поколебая да дам достатъчно информация в форума така че по сръчните и технически грамотните колеги сами да си изработят подобна система

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бе няма ли 1 студент от технически университет да си го направи тфа на проект за дипломна ? Да видим малко истински данни, замервания и така нататък ? Тук преди пишеше един човек от БАН, да разпита физиците и инжинерите там какво мислят. Току виж се оказало всичко истина и ще можем да си намалим разходите с до 50% :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега дай клипче да видим на яве как си го реализирал :whip: Всеки говори никои не показва нали знаеш "око да види рака да пипне" :lol: Като доиде кризата и става рай за мошеници :o Ако някои е навит аз мога да го измамя за много по малко пари :angry: Тези глупости в youtube стават много лесно с нищо няма да навреди на двигателя но и няма да помогне.Накратко една помпичка вкарва въздух и малко вода в друг съд.Там водата остава а към смукателният ви колектор отива "екологично чист" въздух :( Това е накратко ако някой иска мога да му зглобя такова чудо да вкарва допълнително въздух ;):D

Колега, съжалявам че се забавих с отговора...Пускам лик към темата във фиат-форума. Там съм сложил вече и снимков материал. И описание на грешките които допуснах :PАлфа 159 с водороден генераторОпределено при мен не е с помпичка която да върти въздуха. Днес правих настройка на електролита - с помощта на инженера от фирмата от която си закупих клетката. Май в този електролит е тайния ключ от палатката - да се постигне максимален добив на газ с минимален ток.А иначе има някакв идея в помпичка която да върти електролита. За да помага и на газта да се отделя по лесно, а и постоянно да има електролит в клетката, защото така се образува една пяна... Редактирано от zgabrovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се похваля, вчера монтирахме клетката на едно CR-V 2000cc i-vtec ,2009-та, показа 7,2 среден разход, градско - софийско! При нормални 10, който е с такава кола, знае за какво говоря, и това без да е включен компа, който още не е монтиран към системата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересно ми е: има ли вече хора, който да монтират такива устройства по колите? ;)И ако има, какви ли пари взимат за материали + монтаж?

Редактирано от Dimiter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с помпичката да върти електролита не се получава дори май резултата беше отрицателен. Кажете какъв ток дърпа една клетка за да знаем колко голяма клетка да си направим че и ние работим по въпроса или някой да даде някакво клипче с добива дето бълбука в чаша вода за да се ориентира ме горе долу колко водород трябва.Моето предположение за увеличаване на добива е да се намери резонанса на клетката. Както когато пуснеш един говорител например на 40Hz където му е резонанса той продължава да си издава същия по сила звук но тока намалява в пъти. Може на изхода да се сложи бобинка и кондензатор с подходящи стойности така че от правоъгълните импулси да се получи синусоида ако се окаже че е по добре така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,Са ше ви кажа как да приключим със спора...Идва една кола на някоя среща/пролетната в Дупница да речем/. Колата няма значение каква марка е.Само да има борд компютър. Застава шофера и и стартира без включена клетка. 2 опита и се засича време. После с включена такава. това е теста за мощност. После теста за икономия- едно кръгче с 3ма човека пътници/шофера си и е собственика/ без включена система. Записваме по бордовия средния разход. После 30 км с включен уред и пак разхода. Ако има икономия ще му дам ЛИЧНО на шофера 20 кинта, което за 60 км пробег нормално каране е добре, ако не- заключва се темата и се трие и анатемосва:blink: Ако има икономия човека казва" Я сам човеко струва 400 кинта/примерно/ и прави еди си колко % икономия." От това по- добър изход от спора няма. Тия "монтирахме на още една кола" и т.н. не важат. п.п.Има ли навити?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпроса е колко ще ми свали разхода на метановия Цивик? :cool:

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на някой civic на пропан бутан също колко ще свали. Това са въпроси на който никой нищо още не е казал конкретно в цифри. за метан и пропан бутан мен ме интересува за пропан бутана конкретно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,Има ли навит човек с монтирано такова устройсвто да дойде на някоя среща? Ако има да напише тук и ако е около или в София ще дойда лично и варианта с 20те кинта остава. Не вярвам някой колега да има против да има някой опел, форд и т.н. на някоя среща . Къде сте, водородните ;) ;) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм скептично настроен....поръчах една такава система за монтаж на моя кола.Запечатвам горивопроводите,изпразваме резервоара,сипваме 10л. бензин,пломбираме багажника(там е "това")и минаваме 100км.после правим същото на същия маршрут само на бензин.Ще пиша веднага след пробата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е приказка! С нетърпение очаквам да науча какъв е резултата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам резултат, само и ти да не си станал търговец на тези "бълбукалки" за Браун газ и да почнеш да твърдиш, че има ефект, щото както казах в една друга тема в БМВ форума на един търговец под прикритие (при това модератор във Фиат форума) му е предложена сума от 1000лв да докаже ефекта. Да, ама не!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам резултат, само и ти да не си станал търговец на тези "бълбукалки" за Браун газ и да почнеш да твърдиш, че има ефект, щото както казах в една друга тема в БМВ форума на един търговец под прикритие (при това модератор във Фиат форума) му е предложена сума от 1000лв да докаже ефекта. Да, ама не!

Ти май не ме познаваш.Аз съм най-големия противник на алтернативните горива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер колега , най-сетне ще разберем къде е истината , и да не си замълчиш , ако работи :):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ombre, аз до колкото съм запознат, ще ти е трудно да подкараш колата само с една клетка без бензин.Брауновия газ играе роля като добавка към горивовъздушната смес, но кой ще накара еку-то да подава по-малко бензин, незнам. А всъщност ако подаването на бензин не се промени едва ли ще падне разхода?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се налага ЕКУ-то да подава по-малко бензин, а даже ще трябва да подава повече :) , за да може двигателя да върти "по-тежкия" генератор, който ще храни клетката :)Изобщо - ще стане супер купон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с добре направени клетки и сравнително високо кпд ще се получи някакъв положителен ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да дам линк към БМВ форума, където добре е сумирано всичко за тези генератори http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=8&t=141029&start=63:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази тема имах предвид колега, като казах по-горе, че в БМВ форума е писано вече....Благодаря, че си направи труда да я намериш и да дадеш линк.Съветвам всички вярващи да я прочетат внимателно и да се приключи с този въпрос :blink:УСПЕХИ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един българин с гръмнала кола:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To това и на бензинова кола може да стане. Интересно ми е, че няколко ник-а ни рекламираха системата, пък аз си нося 20 кинта в джоба откак отправих предизвикателството и нещо май треа да харча скоро ;) никой не иска да ни убеди на живо, че системата работи, а лаеха ли лаеха...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой да му се намира сървиз мануал за водородна бомба? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един българин с гръмнала кола:

Този човек до колкото си спомням беше дал колата да жена си да я кара, а водородния генератор се изключва ръчно т.е. абсолютна пародия на генератор. Та като паркирала колата и не изключила генератора, се натрупало голямо количество браунов газ и това е ефекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, жена ми забравила да изк. бензиновата помпа за 5мин и когато запалила автомобила той гръмнал...=> бензин??? НИКОГА ПОВЕЧЕ:)!:(!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е: има ли вече хора, който да монтират такива устройства по колите? ;)И ако има, какви ли пари взимат за материали + монтаж?

Да,има.Един познат ще слага тая седмива в такъв сервиз на VW caddy,двуместно от старите около 95-6 година, до колкото знам най-голям ефект от това има при дизелите.Искат му 550 лева със всичко,имаш 1 месец в който ако не си доволен си го свалят и ти връщат парите..Така че не мисля,че има измама.Но ще видим какви впечатления ще има,познавам и още един мераклия за такова,но той ще слага края на май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм скептично настроен....поръчах една такава система за монтаж на моя кола.Запечатвам горивопроводите,изпразваме резервоара,сипваме 10л. бензин,пломбираме багажника(там е "това")и минаваме 100км.после правим същото на същия маршрут само на бензин.Ще пиша веднага след пробата.

Още чакаме ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моят познат му го измислят и тази седмица ще го слагат и ще кажа как е.Но за по-новите коли са казали,че нямало смисъл и щяло да намали с около 1 литър разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - те по-новите коли имат антиводородни датчици и не искат да горят водород, затова ефекта е по-малък.Ще чакаме резултати от приятеля ти, сигурен съм, че ще са положителни :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май 20те кинта ще ги харча :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би защото е common rail не знам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак може този от форума на алфа да е измамник, но в цялата схема според мен има доза истина и то не малко, но да видиме къде ще му излезне края...http://www.youtube.com/watch?v=3JbXLGIL_fc&NR=1&feature=fvwp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тогава да заповяда и да откликне на предизвикателството !!! Ако е в друга област все ще се намери някой да му плати горивото за теста :D Разни никове се опитваха да ни зарибяват с това-онова. Било секретно, било незнам си какво си... Говорих си с един сервизен техник от фирмата и пича каза, че да се направи контролер не било трудно. Само трябва да се намери баланса м/у волтаж, ампераж и честота. Но щом "пичовете" казаха, че се монтира 20А бушон по метода на 15% значи системата е 18А. Ако му се занимава на някой да си играе. Аз докато не дойде някой и не отлкикне на предизвикателството ми и не почнем да си говорим с факти, а не с писания 600 кинта няма да дам за това нещо. Баси, като знам как като му умря ония ден един акомулатор и колата на газ искаше да гасне, а на бензин се тормозеше да потдържа празния ход си представям с 20А доп товар какво ще е... :lol:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязох това някой пробвал ли го е

? http://www.hho-plus.com/product.php?id_product=11 саита казва че много хора го ползвали и спестявало до 30-40% от разхода на гориво!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Относно питането за водородната клетка. Наистина има логика в това , което казват и пишат , но не доуточняват някои много важни неща. Например по какъв начин трябва да се излъже ламбда сондата , която отчита занижени нива на вредните емисии заради по-доброто изгаряне на горивната смес и в следствие на това контролера обогатява горивната смес. От друга страна как се регулира количеството водород за да е оптимално за всички режими на работа? Или трябва да се избере някаква средна стойност и каквото стане. Само , че там риска е да гръмнем мотора за каквито случаи вече има информация. Общо взето това нещо е подходящо за двигатели , които нямат електронно управление на смесообразуването т.е. карбураторни и стари дизелови мотори. Поне от тестовете , които правихме се оказа , че никак няма да е лесно да се накара да работи безпроблемно без да има риск за двигателя а и това с 30-40% по-нисък разход е по-скоро в рамките на мечтите и добрите пожелания от колкото реалност. :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес един колега на дизеловото му пежо ми каза, че е монтирал, но понеже нямал някаква електроника още и ефекта бил около 1.5-2 л/100км. Но той там сам нещо си рови и пак каза, че под 650 кинта трудно. А ако колата е инжекция или моно и треат пренастройване, иначе ламбдата бие бедна сме. Ставало и ако си на газ с тройник, но 650 кинта няма да им дам без да се убедя...п.п. треа да хвана да разуча схеми ала бала, но не ми се занимава да не цъфне като майсак роза нещо по карба и да страдам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...