Jump to content
fenabg

Филмът - сивик 3ген. пак бяла :)

Recommended Posts

темата е копие на написаното до момента - някаде изчезна

 

Повечето вече познават слабоста ми към втора и повече трета генераци .И най вече акордите .Направиха се няколко прилични проекта ,на миткото сивика ,моя акорд /не е завършен / , на Дон Енцо акорда , и други частични такива .В крайна сметка аз бегачка още нямам ,Миткото и той .Първоначалния план беше ФОРДУ ама тои умря заради доброжелатели .

И аз и миткото кола за писта нъцки ,план Б - щом няма ще направим .

 

И така изторията - едно мое питане за една кола и един закъснял отговор /положителен / . И се намери и колата , по интересното че преди колата да я имаше . Беше събрано следното Д13б2 ,д15б2 ,д16з6 и две три кутий . КОмп и инсталация обд1 .

Засега толко като има развитие ще пиша ,а то какво ще е сещайте се сами

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

мноо паяци бре дано са на късмет

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Честито LCD фен успех с проекта.Като почнеш да разглабяш звъкай по чупенето ме бива

успех с проекта дано да го видим в завършен вид и а паяци означава че ще имаш гости

обичам телевизорите успех с начинанието

евала фен ....най добрия си

Трета генерация ми е любовта първа и вечна, дано я въскресите тази красавица.УСПЕХ

Човек пожелавам ти целия успех на Света Дано Берлинатата живне пак и литне още повече Всъщност аз исках да правя яка пистарка от това и да затапим всяка д/б/15/6/8 и айде ще се спрем до ЕнЕсХикс И разкостянето се дължи на моя милост но и вината тази кола почти 2 години да стои в това състояние за което поднасям моите най-искрени извинения - бях лошо и мързеливо дете ... Фен-а като ми подхвърли в една тема , че иска да купи колата се зачудих доста и отговора ми наистина закъсня доста , но в крайна сметка след разговор с него и като ми каза какво й мисли , а то съвпадна с моите мисли просто нямаше как да му откажа още повече , че е истински ФЕН и знае как да ги прави нещата Пожелавам му пак много щастие и нерви Успех и ще чакам с нетърпение всеки един нов пост и ъп

 

За мен нещата свършиха така

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Тино, как ще си дадеш хубавата колица на тези психопати ????

 

Айде Фенка, честито и както е бил замислил Тино: давай да я правим бързаааа

 

Проекта ще е лудница

Пожелавам ти ей тъй да я издокараш таз убавица:

Публикувано изображение

 

 

 

 

fenabg

 

 

ЕЕЕЕ чак психопати не ! Ама щури глави да . Тино мен, ще живее и то достойно глей цял автовоз и пратихме да я земе . Митака и тои се е побъркал по колата.Обещавам да се направи възможно най добре и от вън и под капака.

 

Предстой още малко разкостване ,подмяна на ламарини ,боица, рол кеидж ,и насаждане на д15 тотал франкенщайн .

И я по зпознатите да кажат с тръбите пред КАТ как седят нещата.

 

П.п Тино мерси за снимките.

 

 

 

kristi09

евала с автовоз я докарахте ....сила сте

 

ZaRRicK

 

Успех в начинанието момчета, и на пистата след това! Ще следим развитието с интерес!

 

fenabg

 

Нещо ново, от днес една скоростна кутийка от д16 малък и делко обд 1 и май пъзела е затворен .Специални благодарности на kristi09 за помоща с някои чаркове за колата а те не са малко .Мен сила си

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

anastas83

 

Прецени си сам дали тая кола ще искаш да я караш по улиците , ако сложиш тръби няма да ти е лесно с куките или поне направи си ролбара разглобяем че като те праштат на прегледи да си го махаш

 

 

 

МОлба към модовете ,моля да ми въстановите темата ако може това е копие на нея . все още ми седи на компа и я виждам ако някои има идея как да я извадя по друг начин да пише лично не тук . Благодаря че ще ми оправите темата :)

Редактирано от Al Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коментарите може да стане, ако някой си е включил абонамент към твоята тема и получава "Дневен справочник на новите теми" на мейла си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление темата като цяло ще изглежда така ,но здраве. поне се опазиха мненията на колегите .

 

Днеска я мъчихме да я запалим да и чуем глассеца ма помпата е аут тотален .Някои ако има външна помпа за спринцовка няма да откажа някоя клоняща към подарък :blink: .

 

Ама и чух звука де :D ,и как скърца нещо не е изтина.

Е така запали за малко на няколко пъти.

 

Публикувано изображение

 

Е и едни седалчици си имаме вече подарък от Васко -бояджията .Мерси Алйора :P знам че ще прочетеш ;) ДА ма по какви причини реши че му трябва ли 25/05/2012

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Я не съм си прибрал пластмаските при коланите е са видях :D

 

 

ADH-Honda да ми го даваш феднъга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех спомени... возил съм се в тази кола още когато беше в ръцете на Stass (къде изчезна тоя човек?) :blink: , мноооого и държеше ръчната (завоите се взимаха все едно е кола на задно) :D Успех, дано и върнеш блясъка.PS: оригиналния сенник на шибедаха (да не ти свети слънцето на главата) е в мен на моя Сивик 3-а ген Седан, да не си го поискаш само - дадена къща, назад не се връща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никои да не си мисли че проекта е умрял .Просто е мноо студено а на преден план е изграждането на мястото където ще бъде довършен проекта :) .

Оня ден добавих едно моторче към колекцията ;) .И едни скорости ;) .

Последно реших , че колата ще си е с стоковите скорости и набавих още едни за резерва и да се мери по тях при трансплантацията .Тук е мястото да благодаря на МОНИ ! за подаръка ,на Ачо за двигателя които все още не съм платил :D ,и на Мачо!!! и софиската бригада .В частност Кало ,които ми докараха пак доста неща бонус за проекта .Андрешко които се рови из мазетата на хората по нощите :D !

Група едно голямо благодаря ,ама ще ви тормозя още :P .

 

Публикувано изображение

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен, не те ли е срам бе.... тая снимка на колко места пише КРЕДИТ, а на нито едно не пише HONDA... т'ва да не е намек към Ачо !!! :) Успех и по-бързо стягайте така наречената проектаджийница в която ще се раждат още безброй мисли и идеи за любимата марка.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно реших , че колата ще си е с стоковите скорости

Фен, нещо не ми харесва по какъв път тръгваш !!! Какви са тези глупости дето ги пишеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам едни разглобени скорости от црх 1г. с мотор 1.5 12в ако ти върши нещо работа подаряваммммм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за отношението Ти към "четвърт вековните" и специално към тоя проджект !!! Тя го заслужава щото е 100% !!! Като купих мойта микровълнова Я реставрирах, и пак ще го направя (надявам се догодина) че И е време. Пожелавам успех на филма и актьорите. Весели празници и да не я загубиш под снега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че сам ще си правиш стойките на мотора, но все пак да кажа - Hasport от около седмица вече предлагат стойки за мотори от D серията за тази генерация. Успех с проекта !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така е, бавно и трудно стават нещата без добра финансова подплата !!! !!! Но точно за това - ЕВАЛА за духа и упоритостта на главния мозък на тоя проект, както и на всички, които му помагат! :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен, не те ли е срам бе.... тая снимка на колко места пише КРЕДИТ, а на нито едно не пише HONDA... т'ва да не е намек към Ачо :ph34r::blink: Успех и по-бързо стягайте така наречената проектаджийница в която ще се раждат още безброй мисли и идеи за любимата марка.....

Абеее диджейчето ти може ли да не се обадиш по такъв начин :blink: Фенче, давай смело ... и нали знаеш , че бързите коли са бели - тази трябва да не изневерява на традицията :blink::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели празници и да не я загубиш под снега ;)

Весели :) тея дена я места в проектаджийницата .А иначе верно е затрупана в момента но в двора :)

Предполагам че сам ще си правиш стойките на мотора, но все пак да кажа - Hasport от около седмица вече предлагат стойки за мотори от D серията за тази генерация. Успех с проекта ;)

Че не ми се занимава да ги правя не ми се :) .Ма сега и тях да ги копувам ,ще ми дойде мноо .На целия филм дет започнах . Вече си имам и нова заварочна машинка та ще почна още по добре да правя някои неща .

ЕВАЛА за духа и упоритостта на главния мозък на тоя проект...

Ако межеше и жената да е на това мнение :):D

Фенче, давай смело ... и нали знаеш , че бързите коли са бели - тази трябва да не изневерява на традицията :P;)

Нещо здобих слабост към белите . фена утре щи пратя коледни :P . Бе я премери стария маховик колко тежи .И драсни два реда. И една изненада колата ще е засега карб ма дуал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита 11-та :cool: Здраве на Теб и близкосърдечните, и успех с проектите :cool: Ако ще Я правиш бегачка ще махаш ли люка от покрива? Ако ще го махаш ме интересува годен ли е и дали са здрави уплътненията пантите и "ключалката"(тече ли като е затворен), а също дали ще го демонтираш (внимателската) или ще го "изрежеш" ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще става бигачка ,времето ще покаже .Че ще се направи опит ще се , а ще видим кво ще излезне .Засега нямам намерения да го свалям люка ,най малкото че не тече .Проблема мие с оборудването и тръбите ако има такива .Ако се олекоти друг клас :P ,ако има тръби друг :P .Та я някои запознат да сподели без оборудване вътре и тръби каде се отива .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано "спортуващите" Ти подскажат за да знаеш с кое да се захванеш (ако е сериозно), но доколкото знам хомологация с люк няма - освен ако не е Скайуокър :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка, ако имаш предвид каране по завои, а не на право може да караш в клас " Но Лимит" . Обаче ако сложиш сликове си задължен да имаш клетка. Иначе може да си стържеш на свободни карания, там никой нищо не гледа в общи линии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка, олекотена без интериор и със ролкейдж задължително можеш да караш и в клас "модифицирани" до 1.6, но там ще се кара на решетка от тази година и ще е яко фън.Но имай предвид, че ти трябват поне едни 120 коня на колелата за да имаш шансове там. А зор се изкарват тези кончета и то да ги имаш в по-широк диапазон, а не само във високите.Между другото по въпроса с клетките трябва да си говорим по телефона , че и на мен ми минават някакви еретични мисли напоследък ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Фена, честит рожден ден ;) Да си ни жив и здрав! ЦЯЛАТА Габровска дружинка (ба как звучи все едно сме ловджии :D ) ти изпраща един подарък. Тоя подарък е с цел да се вземеш в ръце и да стегнеш Телевизорчето :lol: Успех с начинанието ;) (естествено ще помагаме с каквото можем).

 

ето и подаръка ;)

Публикувано изображение

 

Има и още една изненада, ама той Хондю е изпорти малко :D Ще си я видиш като пуснеш контролера :)

 

п.п. Фена няма РД, да не почнете да го побърквате сега с честитки :P Просто се базикам да си знае че му е за РД-то. Все пак сме габровци ;)

п.п.п. Фена, подаръка може да си го получиш утре в офиса на Еконт ;)

Редактирано от teror1sta
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :) :) Май ще трябва с пале бира да се разнасам и в Габрово и към всички които помагат с части за тая кола :) :) :) .Яд ме че немога да го придвижвам по бързо :) но преоритет са ми други неща за момента .Още не съм си прибрал и другия двигател абе немам думи .Теро а с тебе ще се разправям лично :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да не си помисли че съм занемарил всичко .Не несъм .Ето две снимки за доказателство .

И пак ,благодарности на Миткото и Кристи .А на теро джаджата е супер !

 

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две снимчици с не много добро качество но се вижда това което има за момента.Малко но това е за сега

.Благодарности и на колегата UglyDucky за помпата .

 

Публикувано изображение

 

малко фланци

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-08-28

 

И е тва вече е дилемата , изпомежду частите дет са ми останали от акордите се оказа ,че размерите на биелите са еднакви с с тея на д15 с изключение на дебелината :P

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-08-28

 

Разликата в биелните отвори/на снимката/ е че в едната няма лагерите .

 

Сега ако ми каже някои до колко може да се разстърже д15 блок ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега да изтръскам пепелта :lol: и прахоляка от темата /едвам си я открих/ :D

 

С какво разполагаме за момента

 

Бутала д13 :rolleyes: - Благодарности на Догито

джанти -Благодарности на Догито

Две три джаджи мноо хитри благодарности на Терориста

За всеки случай -Чипната пп4ка -благодарности на Терориста

Пълна спринцовка благодарности на кристи

плуоски с карета благодарности на фриско още чакам да ми прати едно нещо :D

1-ва : 3,250

2-ра : 1,944

3-та : 1,346

4-та : 1,033

5-та : 0,702

ФД : 4,437 Тук благодарности на мичайко ,кристи , терориста и сако

4 карбуратора :ph34r: кейхин хоризонтални - багодарности на човечето

тръби за клетката

пълен ремонтен комплект за двигателя -багодарности на мони

спортни колани подарък от миткото :)

 

остава на дневен ред купето .

 

специално благодаря на всички изброени за това че това което съм изброил или ми бе подарено ! :worthy: или бе на цени които не съм и мислил.ако съм забравил някои се извинявам.

 

снимки тея дни че от 15 дена съм без нет и не съм качвал

 

П.п търся непотребна необорудвана бензинова рейка няма значение от каква хонда така или инак ще я режа :P

П.п започва събиране на лев за съединител /керамика/ и диф /лсд/

п.п между другото целия сетъп го променям вече 6 пъти :D та........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се пилях доста по двора и работилницата и към 15:00 ми светна фенера та те :D :D ...

 

Те ги каплите ма Миткото го осени да ми даде неговите по леки и май нема да са тея :unsure:

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

има и рейка благодаря на колегата ,леле забравих му ника Да ми пише феднъга ;)

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

Тука суша суджуци :D :D

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

Некакви неща на операционната

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

Намерих място в хауса за двигателя

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

След малко изненада :( тва моо ли да се кара така или да търся друг блок :huh:

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

и още суджуци :lol:

Публикувано изображение

By fenabg at 2011-12-26

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че буталата от D13 преди да ги сложиш в кожуха трябва да ги сложиш на биелите на D15-ката. Поздрави и чакаме да те видим Април месец на Калояново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takaaaaaa едвам си намерих темата :lol: :lol: :lol: .Да кжа с някоя дума какво става до момента или по точно какво нее станало :( :( .

първите капли бяха бартеросани за други много грозни :lol: :lol: :D :D ма и много по леки ;) .

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-05-28

 

буталца и биелаки са готови ,след малката спънка ще карам с д14а2 бутала Публикувано изображение

By fenabg at 2012-04-18 Публикувано изображение

By fenabg at 2012-04-18

 

хей ги пепелниците :D

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-05-28

 

Двигателя е на степен почистен и чака събиране .ще ползвам д14 блок или поне така се надявам че нещо май всичко по два пъти или три :(

 

Това което се случи както знаете преди година и половина ми подариха волан и седалки :) да ама преди 4 дена си ги поизкаха :huh: .Та ебати подаръка някои от вас са в течение де.Та за сега се търси седло 1 бр . и някакъв волан .Здраве да е ;) .

 

Тука да метне някаква идея за клапан /с вакуума/ като на бензиновите рейки на инжекцийте ,ма да работи на ниско налягане .А трябва ми шпонка за коленовия вал ,че я нямам :huh: ,някои ако има да свирка.

Тука се разлигавих :D

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-05-28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събрах една кутийка и съм мноо доволен :D :D .Испомежду всички железа дет имам, съм бил збрал чаркове за още една ма нали съм мноо бърз и днеска направих една мнооо голяма глупост :lol: :lol: ,и втората ще почака :dry: .Няма да казвам ко направих щот ша ми се смеете :unsure::D .

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-06-24

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-06-24

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-06-24

 

Двигателчето чака да пусна буталцата и главъта и е готово .А тоя сбироток :lol::D:lol::D ако запали и почне да работи :D :D ше се окаже че или съм мноо късметлия или съм го направил кат хората .

А ето и крайния сетъп :huh: :

Блок д14а2

кол. вал и биели д15б2

бутала д14а2

тиква д16з6

пета на кол. вал -д15б2

маслена помпа д16з6

всмукателен кол д14а1

карбове ЕТ2 прелюд дуал

изп кол б18 :huh:

Модел на двигателя -сбирщайн :D:lol: :lol:

Измислих как да растоваря налягането на бензина ,с клапан за газова :huh: >все още диря шпонка,за кол вал. И 5та 0.77.

Тук е мястото и да благодаря на колегата Настезателя

за помоща която оказа .И на колегите които предложиха помощ .

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-06-24

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-06-24

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........съм бил збрал чаркове за още една ма нали съм мноо бърз и днеска направих една мнооо голяма глупост :lol: :lol: ,и втората ще почака :dry: .Няма да казвам ко направих щот ша ми се смеете :unsure::D .

Я си я збрах :D :D Крайния резултат 1 незнам колко си, те са си еднакви 2ра - 1.9443та - 1.44та - 1.065та - 0.69..Фд 4.25
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на доставчиците за експресните доставки ;)

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-08-25

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-08-25

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-08-25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не свърших работа ма поне премерих грозните :lol: :lol: капли .7.600 мисля са окъ за сега.

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-09-01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

изп кол б18 :huh:

 

 

Некои ако се е замислял ко имам в предвид ето :

Брах малко ядове да наместя тръбите :

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-09-07

 

ма крайния резултат :rolleyes::blink:

 

Публикувано изображение

By fenabg at 2012-09-07

Днеска ден на колектора :lol:

 

 

П.п ще държат нема ядове Илийка .Хич да не е не е ламрина на китайски боклук ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фен, това съм го мислил като вариант и единственото, което ме притеснява е, колко ще устиска заварката ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното допълнение за тази година ..

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за проекта на старата ИСТИНА !!! Продължавай с пълна сила , много късмет и успехи!!! Въпросчето ми е дали ще има репайнт и имаш ли идеи за цвят и външния вид !!! ? http://www.rojakracing.com/2012/01/jdm-honda-civic-3rd-gen-collection.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление по вншния вид няма да се заигравам грам .Пълен сток ,пребоядисанка , с раздути малко задни мигли . Основни цветове бяло ,черно ако има накяде и червено. И каплите рал-900 прахово/че ми е под ръка/ структуриран цвят с перлички.

И колектора е на 100%

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се сличва за момента ? .

 

Предстои ново отваряне на скоростите :lol:/> :lol:/> :lol:/> имам 4.43 фд .

Друг вал за кратуната :unsure:/> и прОжинки за клапанчетата - скоро ще допътуават до мен .

 

И от един месец със Сако сме си разминили коледните подаръци :D/> :lol:/> :D/> и аз чак днес го отворих :unsure:/>

Та какъв е моя - дуал карб от интегра - ZC 1.6 едновалка :huh:/> чиста екзотика.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много много колко да са много ,те половината знаеш че ще изчезнат ,от някои друг соленоид ще се възползвам ,че тея могат да се оправляват до определена степен и шибърите .Така или инак ще ги отварям да им сменя жиглиорите .Но това ще е въпрос на експерименти , напролет .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...