Jump to content
vaffanculo

стават ли 13 джанти от голф на хонда

Recommended Posts

имам зимни 13 име интересува да ли голфаджийски ще станат на хонда сивик 1992

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да стават , но централния отвор ще ти е голям мисля трябва да си престържеш 4 втулки на стугар от алумин или тефлон и заспиват,иначе пак стават но ще имаш ужасно тресене на волана и не само :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е 1мм няма кой да му направи толкова тънки втулки по 0,05 на стена аз карам със такива джани 5 зими и съм много доволен без втулки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е 1мм няма кой да му направи толкова тънки втулки по 0,05 на стена аз карам със такива джани 5 зими и съм много доволен без втулки

не казвам по спомен,че има разлика в отворите и съм останал с впечатление че е 10 мм някаде :lol: може да се бъркам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56,1 на Хонда, 57,1 мисля че беше голф и това са мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56,1 на Хонда, 57,1 мисля че беше голф и това са мм

да стават колега кви са тез 10мм имаШ ли представа от милиметри, на хондата е 56,1 а на голфа е 57,1. Един милиметър фтулката требва да е с дебелина на стената 0,5 а не както колегата е писал 0,05 това са 5 стотни няма кои стругар да ти ги направи толкова танки а 5 десети може да се направят
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо пък 10мм?? 56,1 мм и 57,1мм разликата е 1мм или втулка с вътрешно фи 56,1 и външно 57,1, с дебелина на стената 0,5мм, само че не мога да кажа може ли да се направи такава.Проверете за втулки по гуми центровете, Маргел, Дианата, друг вариант се посъветвайте със стругар дали може да се изготви, днес ще проверя за мнение и ще ви кажа, но това което четох по други форуми около 4-10 лв за пластмасова и около 10тина лв за метална, но въпроса е да могат да се направят физически такива

Редактирано от AuruMoon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може!Тази втулка, ако се напъне яко с два пръста (палец и показалец) и ще се сплеска.А как ще се захване на струга?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен (работил съм на струг около 1 година) не претендирам да съм някакъв капацитет в тая област и да имам талант от господ, но мога да ги направя тези втулки. Какво като се сплеска, като я стиснеш ? Нали ролята и е да центрира джантата докато се затегнат болтовете. Може да се направи стига на някой да му се занимава, може да се захване на струга без да се стяга много и да се взима по малка стружка от материала, пак казвам ще стане стига на някой да му се занимава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За железни или за алуминиеви джанти става дума? Аз за железни джанти втулки не съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моят съвет е да не слагаш тези джанти. Днес си сменях гумите и тъй като и аз имам един комплект 13-ки, 4х100 от старото си Клио, попитах гумаджията дали стават. Централният им отвор също е по-голям. Майстора ми каза да не правя глупости, защото след 80 км/ч ще започне сериозно да тресе, а тези вибрации си носят своите последствия по предното окачване.И също така каза, че за железни джанти втулки не стават. Така че, ползвай си оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам зимни 13 име интересува да ли голфаджийски ще станат на хонда сивик 1992

Здравейте,няма проблем джантите ще станат слагаш си само втулки или така наречените рингове които уплътняват разликата. Има и нещо друго не се знае джантите от Голфа дали са с точен отвор за WV -57.1, възможно е да са с по голям отвор което е по вероятно(ако можеш да провериш с какъв отвор са джантите) . Много малко джанти се продават с точни отвори за дадена марка автомобил. Причината е именно тази да могат да стават за повече марки да речем с разпробивка 4"100 са доста марки Хонда WV Opel Reno Toyota и т.н. и с ринговетв се уплътнява разликата. Ако не можеш да си намериш аз ще те насоча къде има Фулда България Трейдинг ул Бесарабия 108 А там е склада под моста на бул. Вл. Вазов близо е до Дай води се кв. Левски. Цената на рингче е 2 лв. Мога да ти оставя и тел. 8078441, 8078443.надявам се че съм ти помогнала :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайките на нашите японки са конусовидни пичове...затягате си добре гайките и нямате проблеми :D аз преди 3 години с моята хондавела като я купих беше със 15" джанти и си карах така 2 години почти,а централния на въпросните джанти беше 60мм,което разбрах впоследствие като ги сменях.И през тези две години съм нямал абслоютно никакво биене.Повечето приказки си ги измислят вулканизаторите.В случая не че не е вярно,но ако очаквате с разбито окачване да вози като лодка няма как да стане.Ако няма да карате постоянно със 150 170 200 + км/ч не е никакъв проблем.А като си имате добър баланс,стегнати в нормата гайки,прави джанти и долу горе здраво окачване, не е проблем тоя 1мм :D Особено за зимата...

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да стават , но централния отвор ще ти е голям мисля трябва да си престържеш 4 втулки на стугар от алумин или тефлон и заспиват,иначе пак стават но ще имаш ужасно тресене на волана и не само :D

Какво е алумин???

 

Гайките на нашите японки са конусовидни пичове...затягате си добре гайките и нямате проблеми :D ....

Сигурен ли си?

Това долу на конус ли ти прилича???

 

Публикувано изображение

 

П.П. Това на снимката е за джанти от стомана:)

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е алумин???Това долу на конус ли ти прилича???

Taka и преди съм го писал алумин или познат още като хАлумин бАрто е светещ метал :);) като бакъра и двата са ценни :D халумина е по лек :D Това доло ми прилича на закръглен конус ;) .Баааа тва конус ми звучи и друго яче .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайките на нашите японки са конусовидни пичове...затягате си добре гайките и нямате проблеми :) ...

Сигурен ли си?

Това долу на конус ли ти прилича???

 

Публикувано изображение

 

П.П. Това на снимката е за джанти от стомана:)

Скъпи колеги Sebulda i Fenabg :) Не се правете на луди.И двамата знаете за какво говоря,но уви нямам 6-ца по материалознание или техническо чертане.Нека е закръглен конус,слабо ме интересува.Понеже не всички сме родени знаещи или всеки божи ден се занимаваме с коли, се Учим.Всички сме с една цел тук,да споделим идеи за колите си,а също и да си помагаме.Както на вас,така и на мен са ми обяснявали по възможно най-простия начин кое как работи.И аз по този начин се опитах за да няма въпроси,ама това какво е.Простете за невежеството ми господа...Или аз може и да не съм схванал шегата( ако е такава) и ви моля,Вие да обясните за кръглия конус и начина му на действие в случая на колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феро, не се стягай, майтап е! :) Такова животно като "кръгъл конус" не съществува. Леглото на отвора на джантата за болта / гайката / трябва да е идентичен с профила на последния / та / - някои лети джанти / примерно истинските хондови такива / са с полусферично легло на отвора и гайките не се сменят.Повечето лети са с конусни легла, което съответно иска такива гайки / болтове /. Ако размениш едното и другото площта на натиска при съединението в това място е никаква и центрирането на джантата е трудно - но не невъзможно.П.П. http://roverclub-bg.com/forum/viewtopic.ph...c&highlight

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи по твоето обяснение, гайката трябва да си ляга плътно в леглото на самата джанта за да няма никакви празнини и луфтове помежду им...И комбинирано с разликите в централния отвор,както е в случая може да се получи едно опасно нещо не 4 колела :) П.С. За лятите джанти си имам конусни гайки,а за зимните от кръглите конуси :):) П.С. 2 - остана му името кръгъл конус на този вид гайки :) .Но в интерес на истината има ли някой,който да каже как са нарича тая форма изобщо(кръглия конус)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята хондичка съм й сложил тези лети джанти модел VW Orlando. Не си спомням със какво легло на отворите е, но си използвам оригиналните болтове. Нямам никакви проблеми с центриране, затягане и т.н. Единственото по-специално беше централния отвор. Ходих до "Маргел" на "Ботевградско шосе" и там стругаря се постара и ми направи много точни тефлонови втулки по джантата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти с болтове ли си? :love: Нещо само полковници се събрахме... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка на езика, отвеял съм се на някъде :love:За гайките ставаше въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-та зима карам с 2 джанти от голф 3 и 2 от пасат...нямам никакав проблем с биене,разбити предници и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...