Jump to content
ReSPecT

Кутии разлики?

Recommended Posts

Здравейте колеги всеки които съм питал казва че кутия от з6 е по къса от д13 д15 но фактите които виждам нагледно са други пускам се с един приятел с д15 пална инжекция и аз го тегля на 3та той включва 4та а аз карам още поне 5сек на 3та по пътя на логиката би трябвало неговата кутия да е по къса съответно ако моята кола е с кутия от д15 д13 трябва да се цепи повече или греша защото имам такава кутия и ако ще върви повече с нея направо я слагам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валчо, засечете ги на база скорост обороти бе, така мисля ще е най правилно.. това кога включва единия другия ми се струва много неточно. Засечете на 3-та с 120 примерно на колко оборота е единия и на колко е другия.Поне аз мисля така, макар че не ми се отдава много мисленето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Друга доста често срещана заблуда е някой като гледа колко км/ч прави на дадена скорост. Примерно Пенчо прави на втора 100 км/ч и аз правя толкова. Значи кутиите са ни едни и същи ... да ама НЕ . Той ги прави примерно на 7600 об , а аз на 6300 .... ама това никой не му идва на акъл да помисли малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Друга доста често срещана заблуда е някой като гледа колко км/ч прави на дадена скорост. Примерно Пенчо прави на втора 100 км/ч и аз правя толкова. Значи кутиите са ни едни и същи ... да ама НЕ . Той ги прави примерно на 7600 об , а аз на 6300 .... ама това никой не му идва на акъл да помисли малко.

Добре мен ме интересува колата ми с кутия от д13 ли ще върви повече или с неината си колата на моя приятел прави 140 7000 оборота на 3та моита 160 7200 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми с кутия от д13 ли ще върви повече

Най вероятно не ,дори и да уцелиш кутия с 4.4 файнъл :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми с кутия от д13 ли ще върви повече

Най вероятно не ,дори и да уцелиш кутия с 4.4 файнъл :P
Имам кутия от д13 феислифт 95 година мисля че би трябвало да е с 4.4 фаинал много съм бос в кутиите така че ще ви помоля да ми разясните какво точно е фаинал драива и какво е най добре да направя имам кутия от з6 и тази от д13 моята от з6 почва да шуми и евентуално идеята ми е да събера от двете една кажете кое е наи добре да взема от едната да го сложа в другата и така :D мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тема за предавателните числа на всяка скорост и крайното .Няма начин на д13 да е по-дълга даже обратното най къса ще е. Най просто казано със скоростната кутия от д13 ще му е по-леко на двигателя но за сметка на максималната скорост на която и да е скорост, можеби ще извадиш малко повече мощ на колелата но не съм напълно сигурен !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно късият файнъл са го комбинирали с дълги скорости и обратното !!! Пример, кутия уж от малък втек :) отваряме 4.4 файнъл и дълги скорости,другият пример някаква кутия ,незнайно от какво :) къси скорости и 4.05 файнъл.На z6 кутията е с къси скорости и 4.25 крайно.Ако имаш възможност отвори тази от Д13 и прочети броя на зъбите на короната на диференциала.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=377184.058 69/17 4.250 68/16 4.437 71/16

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,вие само подпитвате,имате цел или тьрсете нещо за подобрение?каква ви е целтта,какво гоните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...