Jump to content
Player101

Покритие на лайстни

Recommended Posts

Привет, колеги, някой знае ли какво е покритието на лайстните по вратите, че моето се е напукало и се бели....

Мога ли евентуално да го заменя с нещо или да боядисвам и да не му мисля много :(

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо между пластмаса и гума е мисля :( Мен ме интересува друго , отдолу изглежда е никелиран метал - не може ли да изчистя покритието и да си остане никел-а ? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никелиран метал е,но и много бързо корозира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите също са тръгали, както и рамената на чистачките, иска ми се да ги боядисам с подходящ /матов/ спрей. Нека някой колега даде съвет за спрей/боя/ и има ли особености при боядисването! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамената ги мацнах с един Cosmos миналата есен, сега гледам пак са за спрей :( . Отдолу наистина е никелирана повърхност, ама ще е кофти долната лайстна сребриста, всички останали черни.... !!! Та затова се чудя как да си го оправя.п.п. особеност при боядисване на рамената - мяташ една голяма черга да покрие всичко и така ;)

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам вашите лайстни как са, но моите от двете страни(откъм стъклото и откъм вратата) завършват с нещо като гума. По-точно черното покритие сякаш е едно цяло с тази гума. Работата върви към смяна с нови, боя или изчистване до блясък едва ли ще помогнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щура идея - дали да не ги облека с термошлаух и да го мина с топлодуха? !!! Само незнам дали ще има такъв диаметър...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не корозира бързо моите са от 1 година обелени и излъскани и мисля че е по добре отколкото да са боядисани с какъвто и да е спрей .Но все пак всичко е въпрос на вкус!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не корозира бързо моите са от 1 година обелени и излъскани и мисля че е по добре отколкото да са боядисани с какъвто и да е спрей .Но все пак всичко е въпрос на вкус:(

и все пак ако някои ги е боядисвал по някакъв начин да сподели..... защото при мен не се получи особено успешно... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ги замазах старателно с черен силикон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове здравейте на почти всяка една хонда тези лаисни се пукат и белят моето решение беше с шкурка 220 или по ситна леко ги зашкурвате не да се престаравате хубаво облепвате с едно парцалче с корселин избърсвате пръскате с шприц кит чакате шприца да дръпне с спрей КОСМОС ръсите МАТ/ЛАК кои както иска и сте готови аз моите така ги правих пролетта нямам ядове до момента става хубаво и лъскаво и понеже не исках да търкам шприца на водна и сега седят едно такова пясъчно и ми харесва ефекта който нещо не е разбрал да драсне едно ЛС ще му обясня подробно ПОЗДРАВИ :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли да снимаш да видим ефекта :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най лесно и ефективно е първо с една шпатула внимателно се изтърква напуканото до здраво облепва се хубаво там където е паднало покритието се нанася тънко кит тарка се на сухо с шкурка 180 ,а като се заглади се минава с 320 да се заличат следите от 180то после с грунд на спрей и той заглажда леко с 320 и отгоре черен спрей гланцат държи повече според мен а най добре със структора общо взето час час и половина работа и резултатът е добър правих вече две хонди така утре ще видя нещо снимки нда кача преди и след..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета тази тема и ми идва идеята за металопрахово боядисване, защото покритието е пластмаса и е адски здраво. Лесно ли се свалят тези лайсни?

Редактирано от caesar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те се свалят лесно,но малко трудно е качването,чупят се щипките,имаи го напредвид ако тръгнеш да ги сваляш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите :D . Наистина ще е интересно да видим снимки на поправени :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен шприца се обели .... :D чакаме снимкови доказателства :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложиха ми с фолио ама нещо не кефи идеята :D . Засега съм потънал в "размисли и страсти" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолиото е най-бързо и евтино, а ако не те кефи (или не се справиш добре) веднага можеш да го махнеш. Ако обаче го оставиш да постои ще стегне и после ще олюпи още от черното оригинално покритие. Така става защото лепилният слой "зрее" и стяга с часове (дни ако е студено) за да хване здраво.Вземи си обаче "хубаво" черно матово фолио ОРАКЪЛ 640 или се консултирай с някой "рекламаджия" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тва вече е синдром на 5ген :lol: мойте ги подържам със скъп спрей от гърция.като е взех бяха лекинко напуканки и като я почнах със спрея ,вече 3 година са в същото състояние.смисъл запазиха видът в който я купих.не продължиха да се белят.по темата-мисла си че с някъв черен гумиращ спрей ще станат добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си закарах колата на бояджия, ми направи чистачките (предните + задната) лайстните на вратите и дръжката на багажника с някакво черно грапаво покритие. Изглежда добре но за съжаление не знам какво е :)

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, много добре е станало обаче :)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е body,аз минах моята и получих същия резултат,стои като кора на портокал.Но след време леко избледнява и го минавам с вакса за обувки :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си закарах колата на бояджия, ми направи чистачките (предните + задната) лайстните на вратите и дръжката на багажника с някакво черно грапаво покритие. Изглежда добре но за съжаление не знам какво е :ph34r:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е спрей с структора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой приятел бояджия ми обади за някакъв спрей за боядисване на брони,бил към 10 лева.замислил съм да се пробвам с него, че мойте ги обелих целите ама нещо не ми харесват така лъснати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами някой мислил ли е шкурка->шприц->шкурка->спрей+лак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстоят тези две мироприятия. За лаисните нямам още идея и ще чакам снимки :) А за рамената на чистачките които са ми сиви :) си мисля да е някакъв черен спрей , чудя се дали да ги смъкна или не ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...