Jump to content
Genjyuro

Honda Civic 1.4is инфо

Recommended Posts

Здравейте. В момента карам шофьорски курсове и обмислям каква кола да си взема. След като разглеждах известно време mobile.bg се спрях на Honda Civic 1.4IS 2000 година. Наистина много ми хареса като външен вид и двигателя ми се струва подходящ за начинаещ шофьор. И сега почвам с досадните си въпроси като се надявам някой да помогне колкото и заблуден да съм. 1. Значи разполагам със всичко на всичко 5000 лева като смятам да дам 4000 за колата и да оставя 1000 за документи смяна на филтри,масло и т.н. Достатъчни ли ще са (тъй като не знам колко струват ремъците и т.н.) и има ли други модели на Honda, които са подходящи като за новак и са в същата ценова рамка.2.Знам че са икономични седани, но мога ли да очаквам да гори 10 на 100 примерно имайки предвид, че колата е на 10 години и смятате ли, че поддръжката е по силата на студент на половин работен ден :angry: .3.Какви са най-често срещаните проблеми с тях или с други думи за какво трябва да се гледа. Уж един приятел на баща ми, който работи в автосервиз ще я огледа, но бих искал да чуя мнението на някой, който е имал колата все пак. Благодаря на всеки, който е имал търпението да прегледа поста ми и да отговори предварително ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина като за първа кола е идеален избора ти. Според мен ще са ти достатъчни тези 1000лв.за обслужване и регистрация,ако е нов внос. За разнода под 10/100 не си пояснил градско или смесено,ако е смесено нисля,че няма да го надхвърли,а и тоддръжката не се различава от друга кола в този клас която е и хондата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейАз ползвам Civic 1,4 iS Sedan. Има няколко "стандартни проблеми" при коли над 10 години, които се появиха и при мен: това са горна/долна помпа на съединител, и леко потропване в рейката (по принцип всички те могат да се отстранят). За разхода: извън града е около 6-7л/100 км (в зависимост с каква скорост и обороти шофираш), а в града- с около 2-3 литра повече (и пак е относително).Ще останеш приятно изненадан от поведението на Седана по пътищата ни, и ако колата е читава други разходи освен за бензин не би трябвало да имаш.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам същата и засега съм много доволен.Върви доста добре разхода е приличен,зависи от крака. Моята при нормално каране извън града ми дава около 5.5-6\100km. градски около 9-10. Също така ще останеш доста очарован от вървенето. А колкото до здравина ... няма смисъл да се коментира. Здрави коли са,стига да попаднеш на добър екземпляр и да си я гледаш добре.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега един глас "за" и от мен само един съвет като от приятел не се хвърляй на най-евтината, дай малко повече за да не си блъскаш главата после иначе аз съм със същия сивик само че 98 г D14A4 мотора много пъргав и здрав мотор за две години минах 100х км и да чукна на дърво няма никакви проблеми а я карам като служебна успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1. Д14-ката е чудна за млад шофьор. Дуракоустойчива,здрава ходова част,нищо капризно по обслужването. 1000 лева ще ти стигнат за три поредни обслужвания + ремъците с ролките . Не се стягай толко,тва са митове за "скъпата" японска подръжка. Отиди при някой който отбира от японски коли,в частност дори хондаджия. Омбре,мисля е твоя човек ако си от София,няма да ти откаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам същата жабка-хеч.Моторчето си е доста пъргаво нищо ,че е 90 коня,за разхода не съм надхвърлял 10 в града,ама си зависи и от ходилото на долния крайник :).Двигателя иначе си е на 202 хилки ако са реални де и не съм барал нищо по него освен стандартно обслужване на 8 хил. За година и половина съм сменил едни накладки и едни тампони на задните носачи,че те от ''хубавите'' ни пътища по-така заминават ;) Пък 1000 лева както е писал колегата по -горе те оправят за 3 облужвания.На мен ми излезе в сервиза на Хонда миналата година 310 лв с маслото Кастролче.Така,че оглеждай се за сгоден екземпляр,грижи се за нея и ще ти служи вярно ;) Поздрави!

Редактирано от 3AgHuK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам същата жабка-хеч.Моторчето си е доста пъргаво нищо ,че е 90 коня,за разхода не съм надхвърлял 10 в града,ама си зависи и от ходилото на долния крайник tongue.gif.Двигателя иначе си е на 202 хилки ако са реални де и не съм барал нищо по него освен стандартно обслужване на 8 хил. За година и половина съм сменил едни накладки и едни тампони на задните носачи,че те от ''хубавите'' ни пътища по-така заминават wink.gif Пък 1000 лева както е писал колегата по -горе те оправят за 3 облужвания.На мен ми излезе в сервиза на Хонда миналата година 310 лв с маслото Кастролче.Така,че оглеждай се за сгоден екземпляр,грижи се за нея и ще ти служи вярно honda.gif Поздрави!

+1 Днес си купих една 6та генерация само че е 1.5 мотор 114кончета,е колеги искам да ви кажа че съм очарован от тази кола !!!,понеже е Икономичен Втек давала разход 4.8-5л на 100 км извън града,градско предполагам макс 8-9! КОлега купувай и хич не го мисли няма да съжаляваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрава количка, пъргава и икономична, Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казаха колегите отличен избор аз съм с д14а8 карах я и аз 2 години като служебна и от опита който имам със сервизите твой доверен човек да я пипа или ти с баща си :lol: колата е икономична извън градско съм падал до 5.5-6 градско не повече от 8 според това колко ти тежи крачето :D Все пак колата няма да е 1-ва младост следи си уредите най вече температурата на водата :) според мен там им е слабото място :D Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих повторил това, което се каза до сега. Също като колегата от по-горния пост карам d14a8. От 9 месеца колата ми служи вярно и до сега единствения проблем е бил скърцане от носачите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !! И аз съм се спрял на този модел намерил съм 2 в софия на външен вид са доста добри , но незнам дали са и по дгигател и ходовата част така :angry: добре ли ще е да си взимам кола от софия или да търся по плевен или пловдив .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше нов внос от Италия и съм доста доволен от техническото състояние, в което я купих. Ще е добре преди покупката да ти дадат колата за един ден да си прецениш горе долу на какъв хал е и какво ще трябва да и се смени. Така ще можеш да си направиш по-точно сметката. По принцип тези хонди рядко имат проблеми с двигателя и електрониката в сравнение с други марки коли на тази възраст. Общо взето ако колата ти харесва как се държи... взимай. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Ако говориш за 6-а генерация, англичанка ... И аз да подкрепя избора ти, както доста пъти съм "съветвал" за избора на точно такава кола в тунинг-а. Особено за начинаещ шофьор! Страхотна машинка - икономична (10 в града сякаш са и множко даже), доволно удобна, доволно стабилна, пъргавка (в никакъв случай не спортна) и с един изключително тих мотор! Малкия данък - пей сърце. И с много много здраво окачване.Успех и дано случиш и на добър екземпляр!

Редактирано от chefo77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic 1.4is Здравейте искам да попитам за този автомобил надежден ли е и какви проблеми мога да срещана с него и за какво да попитам по време на купуване на колата от купувача , а и също скъпалие е подръжката благодаря ви предварително за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic 1.4is Здравейте искам да попитам за този автомобил надежден ли е и какви проблеми мога да срещана с него и за какво да попитам по време на купуване на колата от купувача , а и също скъпалие е подръжката благодаря ви предварително за отговорите.

Колега що не прочетеш малко по нагоре , никой няма да ти напише нищо смислено по този начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите купих си сивик 1.4ис аеродек и имам проблем като карам по опесачен пат сас ситни камани или павета имам чувството че предницата ми ште се разглоби.и наи странното е че по асвалт и големи дупки и неравности не тропа...закарах я на сервиз и те ми казаха че за тях няма ништо разбито и не е редно да тропа...моля ако някои е имал този проблем да ми даде някаква насока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите купих си сивик 1.4ис аеродек и имам проблем като карам по опесачен пат сас ситни камани или павета имам чувството че предницата ми ште се разглоби.и наи странното е че по асвалт и големи дупки и неравности не тропа...закарах я на сервиз и те ми казаха че за тях няма ништо разбито и не е редно да тропа...моля ако някои е имал този проблем да ми даде някаква насока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стабилизираща щанга, кормилна рейка, биалетки и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно купувай 2 тампона за щангата и 2 биалетки и се раждаш! От опит ти го казвам тва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...