Jump to content
едмундо

1 - ви цилиндър

Recommended Posts

Не се смейте ...на ф18 а3 кой е първи цилиндър на делкото А,B,C или D... извадих кабелите и сега не мога да ги подредя...1.3.4.2 е реда на запалване но кой е първи на делкото?????? имам и съмнения ,че въртях при грешна подредба...

Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Д сериите С е 1ви на там ще се ориентираш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ги наредих ...гледайки от най-бързата д16-ка... :) , но не ще

Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пали с подредба като на д-серията, преди малко ходих за бързо да видим дали ще стане ако ги наредим като на мойта, ама не става.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това намерих в нета за Акорд '98 - 4cyl is 1342 with counter clock wise on the distributor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш делкото, на корпуса /където излиза остта и се зацепва към вала/ има белези, на остта също има белези, завърташ остта за да съвпаднат и гледаш на къде сочи палеца - това е първи.Преди да свалиш делкото, отбележи си положението му за да си спестиш реглажа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да сваля цялото делко като може само капачката да свали :) И пак ще види палеца къде е.

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е като на д серията....делкото или по точно капачката има само две обозначения A и C ...оказа се ,че първи цилиндър е на A ..делкото ми е марка TEC или нещо подобно...на метода проба грешка го налучках...просто на някой може да му е от полза...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е разположено кабелчето на капачката за твоя първи цилиндър? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми както казах в началото мернах некакви букви и си помислих ,че са A B C D ,който респективно означават реда на цилиндрите , но когато поразгледах видях ,че има само A и C като С съвпада с първи на д сериите , но при мен е на А ...и да не пускам нова тема къде се намира горивния филтър на ф18-та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отговори на въпроса....не те питах на коя буква е, а къде точно се намира на капачката / или не знаеш /. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля ,че отговорих...или ако приемем ,че С на д и ф серията съвпада при мен първи се намира през един броено от С ,естествено по посока обратна на часовниковата, не знам как по-добре да го обясня ,другия вариант е да го снимам..А сега кажи къде е горивния ,че ме заболя главата.. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...