Jump to content
H22_turbo_Vtec

Издирвам човека на който си

Recommended Posts

Вземи си документите и отиди при адвокат. Съдебното производство е за 3 дни и ще ти изкарат изпълнителен лист. След това отиваш при съдия изпълнител и той ще се оправя. Това за обявяване на колата за открадната защото не бил внасял и така нататък са глупости и само ще си навлечеш проблеми. Колегата Unicorn ти е обяснил подробно това което ти казах преди това. Не се занимавай с глупости да си създаваш още проблеми

Това мисля съм го обяснил

Всяко неизпълнение на договор в предвидените срокове дава право да се снабди с изпълнителен лист за неплатената сума плюс неустойката. След това чрез частен или държавен съдия изпълнител ще може да се осъществи вземането дори от автомобила, който е продал!Всеки начин да действие зависи от клаузите по договора.

А за приемането (хайде да не казвам обявяването) на договора за невалиден не са глупости ами зависи от клаузите по самия договор. Пиша го за трети или четвърти път!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съвсем информативно ще ми каже ли авторът на темата как точно са отразявани получаваните вноски? Четох внимателно донякъде, но не срещах отговор на въпроса си. Доказуемо ли е, че три вноски х 500 лева са платени и как точно. Имаше преди много години един адвокатски виц, в който ставаше дума за човек, комуто дължат 1500 лева. Понеже длъжникът все се дърпал и отричал, адвокат посъветвал заемодателят да напише писмо на длъжника, в което пише, че му дължи 3.000 лева. Длъжникът ще отговори, че това е долна лъжа и дължимата сума е само 1500 лева.. което вече било доказателство и с него можело да се заведе дело.Съжалявам за случилото се. Такива изплащания трябва да има само между много близки хора и пак не е гаранция за нищо. Всичко друго е грешка. Мисля, че щом колата още е на твое има, той няма как да мине граница. Не и легално, защото искат нотариална заверка от името на собственика. Т.е. ако не е пристъпил закона с подправка на документи, логично е колата ти все още да е на територията на страната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за crv-fan изрових примерна точка от предварителен договор за покупко продажба

 

ІV.При неизплащане на определената вноска в срок от……..от датата на падежа и договора подлежи на разваляне по смисъла на чл.87,ал.1 от ЗЗД.

ЗАКОН ЗА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА И ДОГОВОРИТЕ

Отразена деноминацията от 05.07.1999 г.

Чл. 87. Когато длъжникът по един двустранен договор не изпълни задължението си поради причина, за която той отговаря, кредиторът може да развали договора, като даде на длъжника подходящ срок за изпълнение с предупреждение, че след изтичането на срока ще смята договора за развален. Предупреждението трябва да се направи писмено, когато договорът е сключен в писмена форма.

 

Кредиторът може да заяви на длъжника, че разваля договора и без да даде срок, ако изпълнението е станало невъзможно изцяло или отчасти, ако поради забава на длъжника то е станало безполезно или ако задължението е трябвало да се изпълни непременно в уговореното време.

 

Развалянето на договорите, с които се прехвърлят, учредяват, признават или прекратяват вещни права върху недвижими имоти, става по съдебен ред. Ако ответникът предложи изпълнение в течение на процеса, съдът може да даде според обстоятелствата срок за това.

 

Разваляне на договора не се допуща, когато неизпълнената част от задължението е незначителна с оглед на интереса на кредитора.

 

Правото да се разваля договорът се погасява с петгодишна давност.

В този смисъл договора може да се развали и без специална клауза. Достатъчно е да е отразен срока за погасяване на вноските.

 

След като той все още е собственик на автомобила може спокойно да се приеме договора за невалиден и да си издири автомобила чрез съответните органи!

Казано елементарно - Ако аз ти дам колата си да си идеш на село и ти после не ми я върнеш мога да ида в полицията и да кажа, че не искаш да ми върнеш колата нали?

Редактирано от Silver Fox

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах намерение да отговарям повече но щом е специално за мен

Вземи си документите и отиди при адвокат. Съдебното производство е за 3 дни и ще ти изкарат изпълнителен лист. След това отиваш при съдия изпълнител и той ще се оправя. Това за обявяване на колата за открадната защото не бил внасял и така нататък са глупости и само ще си навлечеш проблеми. Колегата Unicorn ти е обяснил подробно това което ти казах преди това. Не се занимавай с глупости да си създаваш още проблеми

Това мисля съм го обяснил

Всяко неизпълнение на договор в предвидените срокове дава право да се снабди с изпълнителен лист за неплатената сума плюс неустойката. След това чрез частен или държавен съдия изпълнител ще може да се осъществи вземането дори от автомобила, който е продал!

Всеки начин да действие зависи от клаузите по договора.
Това мисля, че аз също съм го обяснил само че 5 часа по-рано

Значи има договор за продажбата с уточнени в него вноски, суми и дати. Има ли някакви документи от преведените досега суми ? Начина е през съда - там ще ти издадат изпълнителен лист и след това при съдебен изпълнител, но това ако са ти наред документите. Най-добре се консултирай с адвокат - при условие, че всичко е наред той ще ти плати и адвокатските задължения. Това с националното издирване не знам какво ще постигне. Човека има договор за покупко продажба и не можете да му вземете колата

Съгласно твоята извадка от закона :

Развалянето на договорите, с които се прехвърлят, учредяват, признават или прекратяват вещни права върху недвижими имоти, става по съдебен ред. Ако ответникът предложи изпълнение в течение на процеса, съдът може да даде според обстоятелствата срок за това.

кое от тоя пост

Значи има договор за продажбата с уточнени в него вноски, суми и дати. Има ли някакви документи от преведените досега суми ? Начина е през съда - там ще ти издадат изпълнителен лист и след това при съдебен изпълнител, но това ако са ти наред документите. Най-добре се консултирай с адвокат - при условие, че всичко е наред той ще ти плати и адвокатските задължения. Това с националното издирване не знам какво ще постигне. Човека има договор за покупко продажба и не можете да му вземете колата

особено в частта "Начина е през съда ...." те наведе на мисълта, че предлагам друг начин за решаване на проблема ? Извинявам се на автора за начина по който раздухме темата но просто отношението на колегата спрямо мен не ми допадна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тълкуването по-горе от колегата Silver-Fox е неправилно, но предлагам да не размиваме конкретния въпрос с постоянни отклонения от темата.

С удоволствие бих се мотивирал на колегата на ЛС, ако желае.

Правото не е лесна материя и е добре да се дават съвети само ако хората са сигурни в това, което се твърди.

Иначе последствията може да са неприятни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълномощно с нотариална заверка я му поискат на БГ границата, я не! Стриктни са на Българо-Турската граница, че и превод на турски със заверка искат, ако колата не е твоя! За Италия - зависи откъде ще мине. Гърците вероятно не искат, за Сърбия - не знам.Така, че напълно възможно е колата да е в Италия.Колега,С договора и всички прилежащи документи отиваш при адвокат, който се занимава с подобен род дела. Оттам - в съда и по законовия ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на автора за начина по който раздухме темата но просто отношението на колегата спрямо мен не ми допадна

Аз пък се извинявам на теб. Не съм искал да излезе като някакво отношение. Просто се заформи дискусия - съжалявам, че е прозвучало като отношение лично към теб!

 

А относно параграфа

Развалянето на договорите, с които се прехвърлят, учредяват, признават или прекратяват вещни права върху недвижими имоти, става по съдебен ред. Ако ответникът предложи изпълнение в течение на процеса, съдът може да даде според обстоятелствата срок за това.

Става въпрос за недвижими имоти.

 

Съгласен съм с колегата UniCorn, но моите тълкувания (не съм адвокат и няма как да съм 100% сигурен) се основават на тезата, че има предварителен договор за покупко-продажба, а не договор за покупко-продажба! Човека е казал, че автомобила си е негова собственост. Иначе благодаря за предложението за мотивация, но предполагам си прав. Не искам да ти отнемам от времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://xplodx.snimka.bg/auto-racing/dvigatel.482002.20738826Това е линка към договора.Изтрих личните данни за да си нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://xplodx.snimka.bg/auto-racing/dvigatel.482002.20738826Това е линка към договора.Изтрих личните данни за да си нямам проблеми.

Ми правилно - автомобила си е твой и предварителния договор е изцяло в твоя полза. Няма договор за покупко-продажба. Според калузите на договора той вече е невалиден а другата страна е трябвало отдавна да ти върне автомобила, което не се случва. Мисля, че се нарича присвояване, ама хайде да не се изказвам пак :) Редактирано от Silver Fox
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак дойдохме на мойта обявявай си я за открадната и си я взимай обратно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя - тоя твоя нотариус дето си пратил някой да го пита какво да правиш. Заеби тая работа - върви го почерпи, че заслужава, пък после пак питай!

Редактирано от Silver Fox

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казахте, че колата може би се намира в Италия ми стана интересно, дори да се издири как ще си я прибереш? Мислил ли си по тоя въпрос? Защото според мен никой няма да ти я докара или поне така си мисля... ще я издирят и ще ти кажат "Еми колата ти е там и там" и ще трябва една екскурзиика да си спретнеш :) Пък и онзи знаеш ли го дали няма да я повреди изкара от движение умишлено щото ....... например го е яд че не му минава номера...

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне един адвокат да ни консултира няма ли във форума бре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1: отиваш при адвокатВариант 2: отиваш в районен съд и входираш заявление да ти бъде издаден изпълнителен лист в твоя полза срешу еди кого си.Трябва да има следния вид заявлението:1. посочване на съда;2. името и адреса на ищеца и ответника, на техните законни представители или пълномощници, ако имат такива, както и единния граждански номер на ищеца и номера на факса и телекса, ако има такива;3. цената на иска, когато той е оценяем;4. изложение на обстоятелствата, на които се основава искът;5. в какво се състои искането;6. подпис на лицето, което подава молбата.(3) Ако подателят на молбата не знае или не може да я подпише, тя се подписва от лицето, на което той е възложил това, като се посочва причината, поради която сам не е подписал. Към исковата молба се представят:1. пълномощното, когато молбата се подава от пълномощник;2. документ за внесените държавни такси и разноски, когато такива се дължат;СЛед като ти излезне заповедта имаш период на възражение който трябва да изчакаш(2 седмици) и други такива много бавещи процедури.Между другото не очаквай да ти върнат колата.Ако е блъсната, разпродадена и т.н. и т.н. може и пари да ти дадат.Съветвам те да отидеш при ЧСИ.Когато опреш до там ще те посъветвам къде да идеш.п.п.Питай ако искаш още нещо да знаеш.

Редактирано от Данчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви държа в течение.В момента съм малко възпрепястван заради работата ми, но най-скоро време се очаква развръзката и евентуален резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха резултат няма нещата са по-кофти.Обърнах се към услугите на адвокат.Опитваме се да връчим покана на някой които го няма.Разведе се с жена си.Смени си и телефона.Колата я няма тук.Не го знам къде живее в италия УЖАС.Хора помагайте ,че господ ще му е на помощ ако го срещна някъде тоя шушляк.Някой случайно да влиза в италиянските хонда форуми да вземем да пуснем една снимка може да са я виждали някъде тая каруца.Все пак не е супер не зрачна.Приемам всякакви идеи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми повече инфо и снимка на скаип-а,аз ще пусна едно запитване в италянскиа форум :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай с "Господари На Ефира" , смятам че ще им стане интересен твоя случай, изчетох цялата тема и мисля, че след като нищо до тук не е помогнало господарите са последен вариант, те са нагли и се врат навсякъде.Успех

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талоните от колата в теб ли са? Или поне големия? В договора пише, че ако се просрочи само една, коя да е вноска, продавача може да развали договора и купувача му трябва да върне автомобила веднага! Ако развалиш договора сигурно купувача трябва да бъде известен (с обратна разписка), а това няма как да стане и оставаш в патова ситуация. И той няма как да си прехвърли колата на негово име и даже да извършва нарушения с нея, теб ще те гонят да плащаш глобите. Знам един такъв случай, само че човека си е намерил колата и си я прибрал (по закон си е още негова още). Въпреки всичко не разбрах има ли документи удостоверяващи това, че ти е платил три вноски - разписки ако е кеш или банково извлечение, защото ако ти ги е давал наръка без документ може да си искаш 10 вноски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писах на неговия лист от договора на ръка, че ми е дал 3 вноски.На моя няма нищо писано.Все тая тия 1500лв другите 4000 ме събарят или поне колата да ми я върне.Утре може да обере банка с нея деда го знам.Днес говорих с жена му.Каза че не се чуват вече, последно е бил в град Палермо.Не знам как да се свържа с полицията в италия и да направя запитване какво мога да направя според техните закони и дали могат да ми помогнат по някакъв начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си му дал големия талон е много лошо . Може да не я намериш никога ,дори и да е под носа ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големият талон е в мен. :rolleyes: Някой да даде идея какво може да се направи.

Редактирано от H22_turbo_Vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сам.

Ако не си сам, колко сте-двама? :D Ташака настрана ама правописа е важен.Аз платих така една Прелюдка през Пейпал преди години и онзи се покри.Като се обадих на Английската полиция само дето не ми затвориха телефона:)Т.е. го направиха ама любезно:)Ще ти кажат че те са полицията в Италия и заплатите им идват от италианските граждани.Успех все пак де,но според мен просто я пусни за издирване тази кола и толкова.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, ще му искат и малкия талон и ще се разсмърди тая работа. Според мен още няма право да го направи, защото онзи може да излезне с номера- бил в чужбина, не е уведомен и т.н. Пич, ти ходи ли на адвокат да се посъветваш- както си му е редът- отиваш плащаш си 50 кинта е май и му обясняваш случая, показваш му договора. Имаш право да му поискаш мнението в писмен вид, и ти го препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От правосъдието ни не чакай да ти върне колата.Намери някои "момчета" които след като ти я върнат ще получат съответното възнаграждение.Ще останеш много по доволен и няма да се занимаваш глупости и въртели. ;) така се решават нещата в БГ ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо но все някои трябва да я види някъде,ако никои не я вижда значи или изобщо я няма в страната или отдавна е разпарчосана!Лично съм виждал хондата хиляди пъти в Стара Загора и не е кола на която няма да и обърнеш внимание!Направи както казват колегите пусни я за издирване,това е варианта поне ако се намери да не си валад!Иначе постъпката е много кофти от твоя страна с тези вноски... хем знаете що е "БЪЛГАРИН" хем вярвате... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробваи със застрахователните компании но незнам дали ще ти дадът някаква информация обаче. Все някои трябва да е правил гражданска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гражданската се сключва на името на собственика по талон, така че каква информация да получи? - може единствено да получи някакво име, ако е отбелязан някой като обичаен водач, но едва лиИначе колата няма гражданска от септеври 2011, което значи че до преди няколко месеца все още са я карали.Последно е била сключена в Интерамерикан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм задал на един застраховател да проследи всички възможни данни за колата дано излезе нещо.По едно време един човек питал баща ми как стоят нещата с тая кола, че негов познат я бил купил в Италия.Бащата го накарал да остави тел. за контакт на, който да се свържа с него но уви тел. нещо беше грешен.Така, че може 2рият собственик да е в Бг с колата.

Редактирано от H22_turbo_Vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На отговора защо не я обявявам за откраднала поствам това от адвоката.Здравей,развитието е, че на 28.02. ще ми извадят делото му за развод от архивата, зада го прегледам за адрес.Практически е възможно да се обяви за изчезнала, но за да сме напълноизрядни и да не рефлектира с негативни последици върху теб подобно обявяванена колата за изчезнала, търсим вариант да връчим поканата, с която гоуведомяваме, че договорът е развален и няма право да я ползва и трябва да явърне. Като се обяви за открадната трябва да се посочат конкретниобстоятелства - къде е била колата, кога е изчезнала или кога си разбрал, чее изчезнала - може и талона да ти изискат (ако пишеш, че е бил в колата-товае наказуемо). Всички обстоятелства, които се сочат пред полицията трябва даса истина. Няма гаранция как ще реагират на истината- най-вероятно е простода ти отговорят, че това са едни граждански правоотношения и да си гиуреждате по граждански път (както си е за момента).Ще ти пиша като видя делото.Поздрави.Таня ...... демек Адвокатката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а няма ли вариант да я бракуваш и да го видим тогава какво ще прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бракуване освен големия талон искат и номерата на колата, така че ще му е невъзможно на този етап.

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш познат полицай, попитаи го как стоят нещата по въпроса с откраднати номера на колата. Обявяваш, че са ти откраднали номерата. Мисля,че има 3 месечен срок за търсене и ако не ги намерят пререгистрираш колата и я бракуваш след това. Виж този вариант, но поразпитаи пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как ще се пререгистрира кола която нямаш? Не вкарвайте човека в измислени филми които не отговарят на истината, че на края да не стане хем с липсващи пари от продажба хем под отговорност за предоставяне на данни неотговарящи на истината !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този вариант с връчването на уведомление можеш спокойно да го зачеркнеш- няма да стане. Остават останалите от отговора на адвокатката, което аз не можах да разбера какво смята да направи- колко време ще го търси?, кога ще предприеме нещо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам инфо, че колата е видяна в Стара Загора моля ако някой я е видял някъде да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако я намериш и си я прибереш, едно голямо Евала! Такъв г*зобрък ще му направиш на оня....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш ли друг ключ за колата? ( Ако онзи не е сменил ключовете де,но едва ли?)Т.е ако ти се обадя като видя колата имаш ли с какво да си я вземеш или ще се премине към каубойски филм?Към момента това са си чисто неуредени гражданско правни въпроси, които няма как Полицията да разреши.Инфото, което имаш, че е видяна колата какво е? Сподели го, за да се знае. Ако е само видях я да минава по улицата е почти нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само минаване покрай трокадеро.Не е малко понеже до сега беше в Италия.Вие ми кажете къде я спира или поне къде сте я мернали аз да пратя хора да огледат.Пък те си знаят работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...