Jump to content
DROGI

ПОМОЩ при поставяне на б16а2

Recommended Posts

Здр. колеги имам малко нуйда от помощ.Хондата ми е с д16з6 мотор купих б16а2 самоче при поставянето има проблем с захжащането,както трябжа да махна и климатика и няма място за алтернатора.Интересува ме някои които е монтирал такъвв мотор да ми каже как става номера ако е възможно разбира се. Благодаря предварително колата е хонда сивик 5г.хе4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде няма място за алтернатора? Компресора за климатика, алтернатора и хидравличната помпа са различни на D и B серия. Задната лапа на тампона, и левия тампон (към ангренажа) са различни. Какви са ти точно грижите да помагаме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчето дето ще качва мотора вече прави опит.Обясни че има няква разлика от 5см. при захващането отзад.Трябвало да махне климатика за да влезне и ако оспее да пасне нямало да има място за алтернатора или динамото нещо такова.какво е нужно да пасне животното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо да се маха климатика за да пасне. Този двигател се слага фабрично на 5ген все пак, и като размери е почти същия като D серия, и има достатъчно място да влезе с всичките си периферии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колеги имам малко нуйда от помощ.Хондата ми е с д16з6 мотор купих б16а2 самоче при поставянето има проблем с захжащането,както трябжа да махна и климатика и няма място за алтернатора.Интересува ме някои които е монтирал такъвв мотор да ми каже как става номера ако е възможно разбира се. Благодаря предварително колата е хонда сивик 5г.хе4

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39481&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:angry: Понеже не искам да отварям нова тема ще питам тук:И аз съм замислил суап, но от D13(1.3) към B16A2, та искам да питам купетата(шасито) на D13 различно ли е с нещо от на VTI- ката, да не стане нещо после усукване (ако например има и турбина). Редактирано от TuNiNG_MaNiA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1.3 е доста по голям играчка. окачването и спирачките са кашкавалени...направо.и там има и сменяне на резервоара може би и други неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:angry: Понеже не искам да отварям нова тема ще питам тук:И аз съм замислил суап, но от D13(1.3) към B16A2, та искам да питам купетата(шасито) на D13 различно ли е с нещо от на VTI- ката, да не стане нещо после усукване (ако например има и турбина).

Дали държиш на това купе толкова!!??Филма е пълен от таз кола ще ти остане само купето всичко се сменя окачване,змиярника (кабеляка от Б-серия),двг,скоростна кутия абе всичко резервоара според зависи!!Гледам си от Плевен ела на някоя среща (всяка последна неделя на месеца кафе "Флирт") да се видим или ми пиши на лични да не цапаме темата на колегата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по малко писано ако влезна на някои от полза!http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39470&hl=http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45781&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така колеги бебчето вече е в коша да спинка.След много мъки и тормоз на хора и приатели на приатели приателите :punk: днес се справих ме.Искрено искам да се извиня на колегата който така усилено тормозех по цял ден по телефона :thumbs1: ,и ми намери неопходими те чати.Има и малко снимков материал но след пълният край.Остана инсталацията да се довърши утре.Както и на всички колеги които помогнаха-БЛАГОДАРЯ.

Редактирано от DROGI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...