Jump to content
st1nki4a

Запотени стъкла на сивик 5 ген.

Recommended Posts

Здравейте колеги, купих си Д13-ката преди 4 месеца и нямаше проблеми докато не я покарах като вали. Щом завали стъклата се изпотяват много и даже духалките не могат да ги оправят. Проверих за течове на антифриз но няма такива. Дайте идеи от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи ли ти клапата която пуска външния въздух в купето (като караш с по-висока скорост се усеща струята въздух ако е отворена клапата)??? Ако я затвориш с копчето или ако не работи ще се запотяват яко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи клапата, като карам бързо се усеща тая струя а и се чува като натискам копчетата за клапите как се отварят и затварят :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, почакай да дойде зимата, пак ще си говорим на тази тема :rolleyes: . незнам що се получава така обаче като е влажно наистина се запотяват здраво тия прозорци....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом работи клапата и вкарва въздух отвън, като тръгнеш да караш пускаш лекичко да духа (може парното да е на студено дори) и на 1 даже, колкото да развърти малко въздуха и няма проблеми :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом работи клапата и вкарва въздух отвън, като тръгнеш да караш пускаш лекичко да духа (може парното да е на студено дори) и на 1 даже, колкото да развърти малко въздуха и няма проблеми :dry:

и аз така правя. започнат ли да се потят пускам парното на 1 като нагласям струята да е в предното стъкло и задължително клапата отворена и бързичко се оправя всичко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това е спасението :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото спасение е да си държите прозорците чисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее значи не съм сам. :(:(:dry: Пробвал съм всякакви методики - на 1,на 2, на 3, на 4 степен...да духа на джама, да духа къде ли не. С температура на духалката също много съм си играл. Немога да постигна желания резултат. Като че ли най-добре се получава като смъкна джамовете 1 сант, но това не е особено умна идея при минусови температури или валеж. Предното стъкло е добре само до половината, а страничните никакви ги няма. Всички духалки ми работят перфектно. Аз си обяснявам тази "аномалия" при сивик 5 с полулегналото предно стъкло. Няма как духалката да обхване целия джам.. А аз страничните прозорци, духалката е толкова малка, че не се и очудвам че нищо не прави... За последно ми се въртеше в главата да търся някакви спрейове против запотяване ( стари градски легенди, които само съм чувал - а дали съществуват такива спрейове? Незнам :) ). Така че колега автор на темата, според мен това си е хроничен проблем при нашия модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно тия страничните сушат принципно добре , но пък точно пред страничното огледало остава запотено.... и заради това преди две зими щях да вляза под ремаркето на един тир( видях че зад мен има светлини, изчаках ги да минат и тръгнах да се изнасям и в тоя момент покрай мене минават чифт големи гуми, после още едни.... :dry: и в последния момент се усетих кво става)

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах голям проблем със запотяването.. Това със страничното огледало оставаше запотено, когато някой ми свети с фарове отзад. Там където пада светлината стои запотено. А решението за предния прозорец - чист, парно и 2 отворени прозореца по малко, че да влиза свеж въздух. Ако вали порой и сме 5 човека в колата почти няма оправия..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем. Решението е едно чисти прозорци и да влиза въздух само отвън да не пускаш да върти въздуха в купето.Ако имаш климатик решението е още по бързо като се запоти го пускаш за 10 сек. и се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи спрей против запотяване съм пробвал и ще ви кажа, че върши работа. След 2-3 седмици обаче трябва стъклата да се избършат и да се нанесе отново. Който много се дразни му препоръчвам да опита. Иначе запотяването и според мен е хроничен проблем. Аз откакто си държа стъклата чисти обаче не се сблъсквам толкова с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли филтри за въздуха който влиза в купето ? Да не да се е задръстил и там да е проблема ?Аз имам проблем със запотяването само на задните стъкла и на предните от средата назад :dry: Даже като въртя вътрешния въздух пак не ми ги запотява :( Ама аз съм с 4та генерация :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно се запотяват при студено и влажно време. Да пуснеш климатинка е най-бързото решение. Чисти прозорци + продукти против запотяване също вършат работа. Задното стъкло само с реотана, и то ще отнеме доста време докато се понагрее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли филтър за въздуха който влиза към купето? Ако имаш го смени, сигурно се е задръстил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм на Sonax спрей, против запотяване, на стъкла и не останах доволен. Препоръчвам ви да избягвате конкретния продукт, на марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сблъсках с подобен проблем, докато не пуснах парното да духа топло... важното е да намалите влажноста на въздуха в колата, и това става с парното на топло, или с климатик (има си дехидратор).Ако е замъглено и след като го почистиш седи мазно, може да е пукнат вътрешен радиатор и да се лепи антифриз по стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...