Jump to content
milen1977

Свети ми чека-honda Jazz 1.2 2003

Recommended Posts

Днес купих втора ръка въпросната Honda Jazz 1.2 2003 година.За нещастие след каране около 10 минути ми светна лампата на чека.Няма никакви проблеми с запалване ,обороти и т.н.След като се прибрах видях ,че разхода е 15,9.Някакви предположения? Евентуално утре ще потърся някой да я погледне с компютър.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

закарай я на доктор да се види каква е грешката.А борд компа не го гледай ,предполагам там виждаш какъв е разхода.Ако си нулирал изминатите километри е нормално в първите 20-30 км разхода да е стресиращ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не го бях нулирал...после пред нас го нулирах...иначи пали си, върви и нищо не се усеща и двигателя добре звучи.Дано тоя със компа утре да работи..страшен късмет:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям разход, светещ чек...отива на към ламбда сонда, но не се знае... Провери си грешката която ти дава компа...Потърси във форума има описание как става.Упсех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя с компа почива...иначе сменихме масло ,филтри,свещи...върви си колата и свети чека това е ...разхода е добре около 6,5;6,8...за грешката ще проверя ...нов съм все пак:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих втора ръка въпросната Honda Jazz 1.2 2003 година.За нещастие след каране около 10 минути ми светна лампата на чека.Няма никакви проблеми с запалване ,обороти и т.н.След като се прибрах видях ,че разхода е 15,9.Някакви предположения? Евентуално утре ще потърся някой да я погледне с компютър.Поздрави!

Честито! Хубав избор. Карам я от 3 месеца, за сега е добре. За съжаление по темата не мога да ти помогна. Впечатлих се от "нулиране на километража". Как става това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е нулиране на километража ами на изминатитие километри.С бутончето от таблото като го натиснеш показанието от среден разход на изминати километри и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се ,че грешката идва от EGR-недостатъчен поток.Почистваха я,но пак светна след малко каране.Нова такава струва доста, а май има и вероятност да не е от нея? Някой със същият проблем?Предварително Ви Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...