Jump to content
dima78

Не пали ни на газ, ни на бензин..

Recommended Posts

Казуса ми е от вчера, когато се наложи да ползвам др кола да се прибера.става въпрос за Сивика от подписа ми. От мн скоро е в гаража ми още не съм я подкарал (бе ударена). Припалвах я 2-3 пъти, трудничко палеше. Вчера трябваше да я придвижа на 20км, но отказа да запали! Даже не припали :o Ни на газ(с плочка е), ни на бензин! Свещите дават искра..друго?Не съм мн запознат с хонда, има ли нещо специфично по електрониката? Има аларма , но е отдавна изключена с ключето.Довечера тр се мести, ще се радвам на помоща ви и да не я влача по пътищата..Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като е била блъсната припалването когато е ставало е било предполагам на газ? Ако е така , при удър или мноого голяма дупка Сивик-а има блокировка на бензина , рестарира се от едно копче което се намира в левия ъгъл най-долу на средната ти конзола отзад , т.е. до десния ти крак :o самото копче гледа нагоре , отзад влиза букса(най-вероятно кафява) , натисни го няколко пъти и пробвай дали ще запали на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за скапан клапан на газта - смесва горивата и не пали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еей, благодаря ви много! - довечера ще го потърся. Дано е оттам! Като се замисля, след удара май не е палена на безин..дори бе изключено от копчето и автоматичното превключване на газ.

Аз съм за скапан клапан на газта - смесва горивата и не пали.

Интересното е че като давам на контакт не се чува щракане не магнит вентил, но като завъртя стартера светва зеленото светодиодче на газта. А помпата на бензина ни се чува, ни бачка. Снощи откачих маркуча след филтъра, има в него бензинец, но не хвърля, ни на контакт, ни като въртя :) В крайна сметка я запалих на газ, но предварително сипах в единия цилиндър малко бензинец. Държи обороти нормални на газ, но после пак труудно пали..Като знам какъв може да ми е късмета, проблема може да е комплексен. преди 2г предния собственик е имал и проблем с релето на бензиновата помпа.. а то къде се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми да се оплача - още не пали :/ Гледах/замерих копчето с шоковия датчик - дава си контакт/връзка. Замерих буксата на бенз.помпа под колата - подава ток за 2-3 секунди - лошо, какво ли пък може да и е станало? И още по-лошо - не можах да я открия :) Няма я под седалката..къде е? Така.. пак я запалих с 200 зора и бенз през свещите. М/у другото мноого трудно ги развих, останаха стружки по резбата - това от какво ли е?Когато запали на газ си държи нормалните обороти, върви си нормално, не се дави или прекъсва. Загася ли я - няма палене. Как да поправим това - помогнете, моля!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А копчето натисна ли го ? за да рестартира ? Бензиновата помпа трябва да ти се намира под седалката на задно-стоящия вляво :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А копчето натисна ли го ? за да рестартира ? Бензиновата помпа трябва да ти се намира под седалката на задно-стоящия вляво :o

Копчето да. Даже го свалих и тествах с омметър - работи си коректно - като го хлопнеш изщтраква и прекъсва веригата >> и жълтата ламба на табл;ото светва.А помпата точно там я търсих, махнах и кечетата, но само ламарина заварих :rolleyes: 1 снимка/линк би ме ориентирал..ПП: Колата е тази от подписа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подава ток или напрежение, има разлика? Правилно ли разбирам, че имаш 12 волта за 2-3 секунди на бензиновата помпа при подаване на контакт, но от маркуча за бензина (когато е измъкнат) не пръска бензин? Ако това я вярно и все пак имаш бензинова помпа ( :rolleyes: ), то най-вероятно тя не работи. Как да си го обясня по друг начин иначе?Всъщност има вариант за запушен бензинопровод, но по скоро е филтър на бензина. Знаеш ли го къде се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kakто по-горе писах - разкачах маркуча от филтъра (той е пълен с бензин) но при контакт или стартер бензин не хвърля.А помпата не се обажда :rolleyes: - не я чувам, а напрежение 12в се появява на 2 от 5-те пина на куплонга до резервоара.Друго да питам - помпата постоянно ли работи? Тест, тя припомпва в началото за палене, а после? Защото пробвах друго - като си работи на газ качвам оборотите до 3-4к и цъкам на бензин - мотора умира, дори и да подавам газ. Ако върна ключето на газ преди да е изгаснала си заработва отново. Не трябва ли да си засмучат буталата впоследствие? Пречки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е запушен бензиновия филтър или не работи помпата ще прави точно така. При подаване на контакт трябва да прави точно така, подава напрежение за няколко секунди и спира, след като запали двигателя, помпата започва да помпа бензин непрекъснато. Газаджиите прекъснали ли са помпата когато колата работи на газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не чуваш помпата, а е захранена и си сигурен че напрежение до нея стига, да не би да си я оставял без бензин. Щото ти като завъртиш ключа за палене, тя почва да върти и да подкачва винаги, нищо че си караш колата на газ. Да не си бил без бензин в резервуара дълго време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега земи една помпа от някой и пробвай.На 90% помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен помпата е заминала,пробвай да подадеш ток директно на газ. клапан,ако така запали без проблем на газ,значи трябва да потърсиш по добър импулс за ключето газ-бензин или да смениш цялото ключе.А помпата е за нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Крайноотклонили�

Подай на помпата директен сигнал/ток/ и виж дали работи.Има един от бушоните под малката жабка отляво на волана.Пишеше "fuel pomp мисля.Утре мога да погледна.Тоя бушон като изгори и колата дирекно гасне.На газ работи,защото двете системи нямат много общо.Като я палиш на газ не я чакай-върти максимално беързо.Изпарителя ти е електрически и пуска газта моментално.При палене на газ смачкай и педала на газта-пали по-лесно.Ако помпата работи при директен ток и бушона е здрав се угледай на имобилайзера.Погледни на компа да няма прекъснати жици-цекви идиоти има.Не мешай горивата-от комбинацията газ+бензин се получава негорима смес.Свеща е била позаклинила от времето и се е наранила нечия резба-дано е тая на свеща да не страдаш :P Буталата не могат да ти засмучат гориво-помпата пречи.А филтъра на бензина и да го изолираш не е фатално за пробата :P Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен помпата е заминала,пробвай да подадеш ток директно на газ. клапан,ако така запали без проблем на газ,значи трябва да потърсиш по добър импулс за ключето газ-бензин или да смениш цялото ключе.А помпата е за нова.

Кратко и точно казано, Ivo. Така мислеше и газаджията, който я погледна вчера.. Запали я като свърза накъсо куплонга за ключето с 1 мост. Топла палеше, но след 2 часа престой я запалих трудно. А днес хич :lol: Мислех с нея да отида на работа и закъснях. Въртях доста, почудих се дали да я пусна на 2-ра и стартер, но не се реших.Така че казуса пак си стои. И сега мирише на газ, като е на контакт :( ..поне да си палеше..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казуса ми е от вчера, когато се наложи да ползвам др кола да се прибера.става въпрос за Сивика от подписа ми. От мн скоро е в гаража ми още не съм я подкарал (бе ударена). Припалвах я 2-3 пъти, трудничко палеше. Вчера трябваше да я придвижа на 20км, но отказа да запали! Даже не припали :D Ни на газ(с плочка е), ни на бензин! Свещите дават искра..друго?Не съм мн запознат с хонда, има ли нещо специфично по електрониката? Има аларма , но е отдавна изключена с ключето.Довечера тр се мести, ще се радвам на помоща ви и да не я влача по пътищата..Поздрави!

Здравей колега!Подобен проблем имах с моя Акорд,оказа се че,върху контактните повърхности на 'главното реле' се е натрупал нагар и работи гогто си поиска :D след почистването им в сервиз за електроника сега нямам проблеми с паленето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подава ток или напрежение, има разлика? Правилно ли разбирам, че имаш 12 волта за 2-3 секунди на бензиновата помпа при подаване на контакт, но от маркуча за бензина (когато е измъкнат) не пръска бензин? Ако това я вярно и все пак имаш бензинова помпа ( :D ), то най-вероятно тя не работи. Как да си го обясня по друг начин иначе?Всъщност има вариант за запушен бензинопровод, но по скоро е филтър на бензина. Знаеш ли го къде се намира?

Той филтъра ще ти извади очите, него лесно.. но помпата ми убягва! Под задната седалка няма никой, само ламарина :) Как се сваля бенз.помпа сивика от подписа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа за газовото е BRC automatic и в момента е откачено с вързани две жици на куплонга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали е така и английския сивик, но на ровър 400 се сваля резервоара /на мен външно са ми еднакви, отвътре не знам/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали е така и английския сивик, но на ровър 400 се сваля резервоара /на мен външно са ми еднакви, отвътре не знам/

Е никой ли не е свалял б.помпа на сивик англичанка? Че мисля да правя тези гимнастики уикенда..Трябва прогоня и цялата горивна система, че май предния собственик е забравил какво е тва бензин.. въпреки че ключето е с автоматично - с 2 положения.Да не отвярям и др дума - искам сменя лагерчето на помпата за кормилната хидравлика.. и познайте - няма такъв лагер :lol: 15/38мм х 12 Та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...