Jump to content
ВладоВТ

Ще си купувам Lcd телевизор - помощ

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Реших се да си купя нов телевизор. За съжаление се обърках сред стандартите за цифрова телевизия. Ясно, че съществува ефирна такава (DVB-T) и кабелна (DVB-C). Гледам, че масовият стандарт в близко бъдеще ще е MPEG-4. При някои от разглежданите от мен телевизори пише DVB-T, DVB-C MPEG-4 Това ще рече ли, че не може да се гледа ефирна телевизия в MPEG-4 каквато реално ще се излъчва в България. Надявам се сте разбрали въпроса ми. Ако някой има опит, се надявам да го сподели. Примерен модел SONY KDL-32BX400.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно това какъв ще е стандарта за телефизия и т.н. немога да ти помогна понеже телевизия не гледам. Иначе за LCD-то,един приятел го има същия и е много доволен от картината която дава(и аз съм гледал 2-3 филма на него),но той го ползва за монитор на компа му.Препоръчвам ти какъвто и телевизор да си вземеш,пробвай го с някой blue-ray филм (40-50 гигабайта) от рода на Аватар(не,че ми харесва кой знае колко филма,но е много ефектен и има много добри цветове и тн.).Успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Реших се да си купя нов телевизор. За съжаление се обърках сред стандартите за цифрова телевизия. Ясно, че съществува ефирна такава (DVB-T) и кабелна (DVB-C). Гледам, че масовият стандарт в близко бъдеще ще е MPEG-4. При някои от разглежданите от мен телевизори пише DVB-T, DVB-C MPEG-4 Това ще рече ли, че не може да се гледа ефирна телевизия в MPEG-4 каквато реално ще се излъчва в България. Надявам се сте разбрали въпроса ми. Ако някой има опит, се надявам да го сподели. Примерен модел SONY KDL-32BX400.

Здравей колега. Купих такова Сони преди 6 месеца и съм изключително доволен, като се има в предвид, че у нас го гледат на цифрова сателитна телевизия от Булсатком. И аз като теб след 2 месеца четене по форуми, питане, гледане и сравняване стигнах до 2 извода - да е колкото се може по-нов модел и марка Сони. Това си е мое мнение не ангажирам никого с него. А по въпроса за цифровата ефирна това докато стане реално в БГ ... ще си купиш друг :D Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне от година си гледам цифрова ефирна тв. Гледай да има MPEG-4, мисля че "Про-бг" известно време го излъчваха с такъва сигнал и понеже моя няма MPEG-4 картината е черна и има само звук. По спомен има такива антени с MPEG-4 декодер ако тв-то няма. Лично аз преди 2 г. избирах между Сони и Филипс и се спрях на Филипс-а. Успех :D /във форума на сетком има доста инфо/ сетком

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за насоките. В крайна сметка се спрях на LG 32LD450 , поради финансови причини. Тези дни ще се разходя да го огледам и евентуално купя. Ако някой има опит с този модел, ще се радвам да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,ще донеса към БГ 10-тина ЛСД-та 42',половината са ЛГ модели 2007-2008.Ако бюджета ти съвсем се свие пиши една ли4но.Втора употреба са :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за насоките. В крайна сметка се спрях на LG 32LD450 , поради финансови причини. Тези дни ще се разходя да го огледам и евентуално купя. Ако някой има опит с този модел, ще се радвам да сподели.

Аз си купих преди няколко дни този модел. Гледам го на кабелна телевизия и съм доста доволен. За разлика от предния модел, този доста по-бързо превключва от програма на програма, това е което намирам аз като съществена разлика м/у тях, освен дизайна. Успех с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за насоките. В крайна сметка се спрях на LG 32LD450 , поради финансови причини. Тези дни ще се разходя да го огледам и евентуално купя. Ако някой има опит с този модел, ще се радвам да сподели.

преди 3-4 месеца флашвах такъв тв да може да се гледат и филми през USB-то не само снимки и музика.Ако взимаш него пиши 1 ЛС да ти кажа кое да свалиш и как да си го направиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ да гледаш ефирна телевизия? Пък била и цифрова? :D Такова нещо не мога да си причиня. Не за друго, а защото няма какво да се гледа.Виждам си от София, свържи се с ITD Network. Услугата им се нарича Cooolbox. По оптичен кабел получаваш ТВ, интернет и телефон и цената е напълно разумна за 60 mbit/sec :plane: Друго, гледай да е full HD, защото това е близкото бъдеще. Почти всички телевизии вече предлагат HD канали, а някои и full HD. Мисълта ми е да взимаш поне малко с перспектива, защото спомена нещо за финансови причини. Всеки има проблем с финансите, не си само ти. И точно по тази причина купи нещо, което близките 6-7 години няма да закачаш. Аз гледам на Philips 42PFL7404 и да ти кажа съм много доволен. Но като всеки телевизор иска качествен сигнал. За мой срам гледам Булсатком, но очаквам с нетърпение до мен да дойде ITD. И тогава сбогом "сатеуитки". Но пък отдавна минах на blu-ray. Гледай и нещо такова да закачиш покрай тв-то. Вече доста им паднаха цените :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сонито споменато в първия пост и мога да кажа, че за парите си е доста добър full HD телевизор. Жалко че си се отказал от него но предполагам и LG-то няма да е никак зле. Имам и един въпрос към запознатите. Какъв формат трябва да субтитрите когато искам да гледм филм от usb-то?

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам темата се развива и ще се радвам да е полезна и за други. Поръчах телевизора за 784лв online. Утре трябва да пристигне. Като минат няколко дни ще споделя впечатления. demon89 и аз разгледах, че може да се хакне и ако имам въпроси ще се обърна към теб, за което благодаря. Това, което мога да помогна за субтитрите е, че трябва да са в същата директория, в която е и видео файла и със същото име като него.

Редактирано от ВладоВТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което мога да помогна за субтитрите е, че трябва да са в същата директория, в която е и видео файла и със същото име като него.

Ако не се лъжа субтитрите се избираха отделно от менюто на телевизора,но съм забравил вече.Довечера ще питам тоя приятел на които го правихме и ще пиша.Иначе това което е написал колегата,че трябва да са в 1 папка и с еднакво име е вярно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно субтитрите. В една директория са с филма, с еднакво име даже съм сложил освен субтитри с разширение .sub така и .srt. Не се виждат в директорията и дава, че не са налични когато се опитам да ги пусна с бутона от дистанционното. Става въпрос за телевизор сони от първия пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно субтитрите. В една директория са с филма, с еднакво име даже съм сложил освен субтитри с разширение .sub така и .srt. Не се виждат в директорията и дава, че не са налични когато се опитам да ги пусна с бутона от дистанционното. Става въпрос за телевизор сони от първия пост.

А филмът върви ли ти ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как иначе ще се опитвам да пусна субтитрите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових се в сайта на Sony но единствено намерих някакъв фраимуеър M8.717но не пише нищо за субтитри и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фърмуеър се казва :( FirmwareБях написал, че нямам бутон за субтитри на дистанционното на телевизора, но се оказа, че имам.. Голям срам ей :(

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си 3д лед телевизор до 1500лв 46 инча и съм намерил това My link дали си заслужава.Имало някои с активна 3д технология и други с пасивна как да ги различа освен може би по цената.Навсякъде чета за Самсунг че са добри и за това такъв си търся но ако имате други предложения ги напишете.Сега видях и този малко см скептичен относно марката но има хубави показатели My link

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър е, за тея пари е идеален. По мои наблюдения LG и Samsung са водещи в бранша, ако търсиш нещо по-ефтино огледай за Toshiba. Philips-a е с толкова малоумно управление и куц медиен плеър..... иначе за качество на картината си е ОК.Активна и пасивна 3D, виж само цените за очила и ще ти стане ясно кое е по-добре, активните са по 60+ лева, пасивните са като в киното. Като разлика в 3D ефекта- аз не намирам такава.П.С. Бачкам в кабелна телевизия, всеки ден имам досег с различни марки и модели, и ефтини и скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то или ще е Самсунг или LG просто май ще отида на място да видя и пасивното и активното 3Д и ще преценя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих гледах и активно и пасивно 3D и съм още по объркан.Окончателно съм се спрял на тези два варианта My link и My link.Като Самсунга съм го намерил на почти същата цена така че цената не е от значение.Дайте съвет че полудех,ще съм благодарен за всяко мнение.Разликата от 200 херца дали е от съществено значение?Помагайте.......

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че самсунга е пъти по-добър особено в 3Д заради активната технология. Смарт функциите също са му по-впечатляващи и функционални, ако държиш на това в телевизора. Поддържа дори и най-обикновени безжични мишка и клавиатура с които е много по-удобно. Според мой наблюдения самсунга има и по-добра картина от носно цветове и най-вече черно. Но това може да се разбере при хубава картина не тв програмите в българия. От носно ЛГ не са лоши или може би основен конкурент на самсунг. Правилно си се насочил към тези двете марки.Ако имаш по конкретни въпроси от носно ТВ питай, ще пробвам да ти отговоря защото така пишем общи приказки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По конкретни не, просто днес отидох да видя Самсунга и човека ми показа и ЛГ-то каза че специално между тези двата Лг-то бил по добър.Заради тези 200 херца повече яркоста му била също два пъти по голяма.Каза ми че разликата в 3D-е ефекта е най вече, че при ЛГ-то във 3Д свалял качеството от fullHD във HD ready но това нямало как да го усетя.И ако ги гледам от 3 метра както и ще го гледам нямало почти никаква разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, няма как ти ако му пуснеш на телевизора 3D 1080p то да ти го направи 720p.... Иначе да, ако гледаш 47'' от 3 метра дали ще е 1080р или 720р няма да намериш огромна разлика. Като картина аз винаги съм на мнение,че LG-тата вадят по добра картина от Самсунг... Tова са 2-те марки за телевизори, които стават на материал... Публикувано изображение

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има, не знам да ли, ти си пробвал да гледаш но има разлика от пластмасовите очила (от звънчо :D) с активните. В момента не мога да ти кажа каква е разлика в яркостта то утре ще мога.Избери си телевизор който ти харесва на теб и не слушай тоя и оня все пак ти ще си го гледаш. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Помагайте, моля! 32" LG кинескопско се скапа вчера. Какво е мнението Ви за това? http://www.sharpbg.c...tem=176&group=1Имам мн. въпроси, но ще ги задам след малко четене и търсене.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте, моля! 32" LG кинескопско се скапа вчера. Какво е мнението Ви за това? http://www.sharpbg.c...tem=176&group=1Имам мн. въпроси, но ще ги задам след малко четене и търсене.

На пръв поглед не е нищо особено, най-добре си задай въпроса във форума на СЕТКОМ със сигурност ще получиш точен и компетентен съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търся нещо особено, търся ЛСД от 32 до 40", което като качество да е добро за близките 3-4 години и да има повече , различни дори архивни вход изход, читав панел и хард, поддръжка на системата, опции за системни и външни мрежови и wi- fi, (apple) приложения, с бюджет около 1500 лв. Ще ми се да е японско, но при ниските инчове, май е трудно. Засега само ще чета в Setcom, мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...