Jump to content
BroNx

Хонда Сивик 1.6 5г. D16z6 харчи 14/100 градско !

Recommended Posts

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ще се радвам да чуя съвет. Мерси.Двигателя е: 1.6 VTEC 125 к.с 92г. D16Z6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи колко газ и раздаваш(в кви обороти я караш)ако си я караш нормално вече си е проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е ,че просто толко си харчи, щот сигурно си я и понапиняш..ама сега ш има виж филтри,ламбди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да извинявам се. Съвсем в норми на 2500 оборота и превключвам предавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога караш колата? И дали го прави отскоро? Да си сменял бензинджийницата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14/100 си е доста дори с настъпване. На мен ми е правил макс 10/100 градско. Как засичаш разхода? Възможно е и от ламбда, да караш богато. Температурата как е? Нормално ли загрява колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам я от 5г. Преди даваше под 10/100 разход нормално каране, но на последак си започна да харчи и ми дава понякога и проблем с запалването. Висял съм по 15-20 мин без да иска да се включи помпата. Дали е от нея ? ;) Междодругото съм си харесал еи това чудо дали ще пасне : линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vex: Съвсем нормално. До сега никога даже не ми се е включвала перката на радиатора, но не е и имало нужда. Относно засичането като сипя 10 лв минавам 33 км и ми се е случвало понякога и да гасне ;) Не съм си играл да засичам както си трябва но мисля че и това пак става за отговор на нещата... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си я направо .... няма какво повече да обясняваш ;) И аз бях се психирал че е почнала да гори повече. Ама като видях че за 10 лв наливам едвам 4 литра и се успокоих (не че е успокоение това). Виж дали компа е набивал грешки. И профилактично може да го рестартираш. Не знам колко си на ти с работата на двигателя ама все пак предполагам ще познаеш ако бачка на 3 цилиндъра. Защото и това е вариант.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно компота: Веднъж нещо се бъгна и се оказа че е изгорял. На платката имаше 2см дупка от късо някъде по системите ;) Не го сменях но успяха да го управят в един сервиз (незнам как) и не се наложи да купувам нов. Колата работи на 4 цилиндъра не прекъсва не губи обороти. ;) Катализаторът е махнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало провери термостата и ламбда сондата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам ще се разходя до сервизчето май. При тези модели Ламбдата е от евтинките нали ( 500 лв. ) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, по евтини са. По 500 са на икономиките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Ще ви пиша какъв е проблема :) Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по горе са те насочили.. Най вероятно е ламба сондата.. често се случва като и прегори кристала да неработи правилно и да караш постоянно на богата смес .. п.с. съвет ако е тя неси копувай нова !(като един мои пр. от бултрако за 160 лв) а намери някоя 2ра рака на 4-5 пъти по нормлана цена същатата работа е :) успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Ще напиша коментарче като я проверят. Мерси още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...