Jump to content
карлос

Жълт контролен талон

Recommended Posts

В темата на колегата venkYYY стана въпрос за жълтия контролен талон (водач без нарушения), та ми хрумна идеята за тема, да видим колко сме примерните шофьори тук :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 години без нарушение но нямам жълт талон :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То наистина значи трябва 6 години да нямаш никакви актове и фишове и после ти дават въпросния талон ? :lol: Аз съм далечe :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да подменя синия с жълт ми отне час и половин, но преди повече от година, сега май нее момента за подмяна.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълт ли е или червен...аз май съм виждал но червен..иначе трябва да отида в КАТ ...да вися 5 часа ...и да си подам молба за да ми го сменят...ужас...колкото до нарушенията...да не казвам голяма дума, но вече 22 години нямам нито акт нито фиш даже. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълт ли е или червен...аз май съм виждал но червен..иначе трябва да отида в КАТ ...да вися 5 часа ...и да си подам молба за да ми го сменят...ужас...колкото до нарушенията...да не казвам голяма дума, но вече 22 години нямам нито акт нито фиш даже. :)

Ти си за пример колега ! Евала ти правя просто .. надявам се и аз така да бъда :) То на мене всеки ми се чуди защото аз съм нов шофиор, но очудващо не се правя не тежък като давам газ или нещо подобно ... карам си леко музиката си думкаШЕ и всичко беше окей :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо , но си мисля , че като шофьор е хубаво да имаш много километри , а не много години :) Приятелката ми има вече над 5 години книжка , но няма и 10 000 км навъртяни :D зад волана , но сигурно над 100 000 км зад ко-пилотското място :D:) което пак си е положително , ако внимаваш де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е контролен талон? Книжката не върви ли с един голям акт към нея? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A каква е ползата от това да имаш жълт талон??Ако може да ме оттърве от някой акт или фиш бих се възползвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм чувал...този талон ти спасява един акт...тоест...не ти пишат акт...а ти връщат синия талон. Да ме поправи някой ако бъркам. Колкото до тънката забележка на Tino ...никога не съм претендирал за много голям стаж зад волана въпреки че съм с категория "С" Имам собствен автомобил от 13 години, средно навъртам по 12-15 000 км. на година. Колко хиляди съм навъртял с москвето на баща ми преди това няма да смятам. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си с жълт талон не ти отнемат контролни точки, а има само административна санкция(глоба).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм чувал...този талон ти спасява един акт...тоест...не ти пишат акт...а ти връщат синия талон. Да ме поправи някой ако бъркам. Колкото до тънката забележка на Tino ...никога не съм претендирал за много голям стаж зад волана въпреки че съм с категория "С" Имам собствен автомобил от 13 години, средно навъртам по 12-15 000 км. на година. Колко хиляди съм навъртял с москвето на баща ми преди това няма да смятам. :D

Колега не е забележка , а закачка :D 12-15 000 км на година са си цифра за 22 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е контролен талон? Книжката не върви ли с един голям акт към нея? :D

XaxXaaxAaxXaxAXa! :D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги как мога да си взема такъв талон имам само едно нарушение през 1993 за 5км повече в населено место миналата седмица подадох дукоменти за нова книжка (11,август)но незнаех за този талон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до декември не се изложа нещо би трябвало и аз да съм с червен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се нарича "жълт талон", а "златен талон".И не се издава автоматично, а след като посетиш КАТ :D и подадеш заявление.Полза от този талон според мен няма никаква. Евентуално може да разчиташ на някаква благосклонност от страна на ченгетата. А и еди колко си години без нарушение.. по-скоро без констатирано такова си е трудно постижимо нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е контролен талон? Книжката не върви ли с един голям акт към нея? :)

Не не, в грешка си. Книжката върви с акт, наказателно постановление, наказателно постановление за взимане на книжка (обжалвано) и нов акт. :) Поне при мен за 2 години нещо такова се получи, синия талон не съм го виждал от 7 месеца и чакам призовка за съд.. Не, че е похвално, но като видях поста на колегата, реших да споделя. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е контролен талон? Книжката не върви ли с един голям акт към нея? :D

:D колега ти ме развесели:lol: Имам няколко приятели рацери, на които още не им е увряла главата и така си карат с актове вече години наред. Книжките административно отдавна са им отнети ама това хич не ги впечатлява и си карат така. Рано или късно обаче ще съжаляват ама до тогава.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да си взема златно талонче ,но мисля че няма голям смисъл,не то ме спасява при нарушение,а по скоро ще ми качи мизата. Иначе гледам да не съм в нарушение, карам културно. Примерно преди 2г.ме спряха с София на околовр.път с 46км. превишение и какво,да размахвам златно талонче ли или служебна карта-не. Обясних че не съм виждал околовр.път толкова празен / беше 3ч.сутринта/ ни една кола, и за това се увлякох. Еми оказа се човек и си продължих за морето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, миналия месец ми писаха първия фиш (неправилно изпреварване, на камион с трупи движещ се с 40км и видимост напред около километър) :rolleyes: Явно няма да мога да си взема въпросното талонче.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам книжка от 1988. досега нямам никакви нарушения. Преди 2 години си извадих "златен талон".Честно казано на 3 пъти ми е помагал за превишена скорост в населено място +10-15 км отгоре над разрешената. Пари не съм давал, имат някакво по-друго отношение като видят това талонче(лично мнение). По благосклонни са да те пуснат с една устна забележка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми има такъв талон и да ви кажа доста му е помогнал аз все още нямам, че съм пресен в нарушенията :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз съм примерен състезател :]

за 2 години от както имам книжка имам навъртяни 40 000 мили а още нямам 22 години :D

 

ТА интересното е че аз обикалям доста из бг и чужбина и 1-вия акт ми го цапнаха по време на баловете на златните ;) за влизане в забранена улица ... а табелата беше завряна в .... не си видях талона месец ;] и после като се записвах да уча в русе в еднопосочна улица пред университета // нямаше никъде обозначение че цялата улица е еднопосочна // ме спряха господата чакали ;) на излизане от паркинга пред университета ,да съм имал 20 метра каране с маневрата назад и ОП забравих да си преметна 50 лв през гърдите ;]

и ме аргасаха за колан .... а маневрата назад я мразя че колана пречи да се обърне човек назад ... особено ако си с спорни седалки :)

 

това "вип" талонче колко време трябва да се правя на примерен за да го имам така и не разбрах ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или 3 или 5 години без никакво произшествие мисля, че така беше трябва да питам за повече инфо брат ми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скептично съм настроен.В БГ златен талон могат да си купят много хора, като знам ква корупция е в КАТ!А и пътищата ни са едни гладки, широки, магистрални и без дупки, как да не спазва човек правилника.Много знаци са от 1980г. и са съобразени за съвсем други коли, ама да не задълбаваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 в групата аз още не съм усетил плюсовете и минусите освен че имаш още 2-3 точици взависимост от нарушението, за което ти го отнемат дано си ни останат златни талоните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз скоро си извадих, струва 1,5 лв. Отне ми 30 мин. Редиш се на 31-во гише проверяват дали имаш нарушения ако няма, попълваш една бланка ,плащаш на касата и после пак на 31-во и тва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичко поли, скрит зад мантинела, слеееед тунела, виновно гледащ в тула за изработка на 20-те пула, хас бийн детектед от анти-пул даващ уред с обхват 1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

// нямаше никъде обозначение че цялата улица е еднопосочна //

Ми то има ли половин еднопосочна улица :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Талона е жълт и на него не пише колко точки има шофьора а пише "шофьор без нарушения"Аз след 2 седмици ще ходя да видя колко трябва да платя за АКТ-а, който ми написаха преди няколко дни за не споране на B2. Но също така ще искам обяснение, на кого трябва да се сърдя, че юни месец когато си вадих новата книжка ми отказаха да ми извадят златен талон, защото нямали излишно време :);):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казвате че полицаите имат по-различно отношение ще взема да мина през КАТ. 15 години съм без нарушение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...