Jump to content
Lakomnik

Избор на генерация

Recommended Posts

Значи интересува ме мотора е б18 ц4 генерацията ми има едно резонаторно гърне и е на около 46 47 Въпроса ми е на колко да я направя ,че тази май е тясна имам чувството ,че се запушва направо посъветваха ме на 60 да я направя добре ли ще е сток е мотора иии другия въпрос да има ли резонаторно гърне или права тръба да оставя разликата каква ще е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на ф60 с резонатор на сток мотор Б16А2 и да ти кажа,колега голяма разлика не видях.Купих е заводска , алуминизирана за 100.00лв средно + кривка за задното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи разлика във вървенето да не очаквам наи много звука да се смени ама ся са много различни парчета тръби каде изгнили каде не звука е странен от сякъде Снощи ми говореха и гърненце от пистак да сложа но това друг въпрос значи на 60 е най подходящ размер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай на 60мм смело,мотора не е малък и ще се почувства добре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами резонаторното гърненце да го слагам ли или права да е тръбата се колебая ;) и като цена 70 лева добре ли е за генерация на 60

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фи-то немога да ти кажа но цената е доста добра мен за фи 55 ми обявиха 200лв алуминизирана така че тая цена е супер. Говори и за мен ;) да си я правя там и аз.пс: (мнението под мен) за мойта кола ми казаха че е най-добре с 2бр. резонатора, звука щял да бъде доста приятен, "плътен и басов" но това е за Д15, който според всеобщото мнение не е баш хубав мотор ;), та моето мнение е че по добре или 1 или 2 на брой резонатора. Правата тръба доколкото знам създавала бая вибрации но немога да го коментирам защото не съм слагал. Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грижи нямаш колега казваш какво ф искаш и ще питам ама се пак да видим мойта кво ще я направят да не да я засерат то уж няма кво да се усере ама ..... ;) и за резонатора никой не даде мъдър съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без резонатор със сигурност ще е по-неприятно. Звука няма да е толкова басов, а повече ще дрънчи на тенекия, и ще имаш повече вибрации в купето. Аз съм с един резонатор, и пак ми се вижда шумна колата. На сутринта ще ходя до Крафт - най-известните гърнеджии в Сф и ще си поговоря с тях дали да не сложа и втори резонатор.Успех!П.с - щом и тръбите са ти понагнили със сигурност ще усетиш разлика във вървежа на колата, особено в ниските :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за б18 според мен вариантите са 2: 60 или 63Аз лично бих предпочел 60-ката особено за ежедневна кола. ползвай сравнително дебелостенна тръба за да намалиш звънтенето и шума като цяло.Резонатора, който седи на мястото на катализатора не бих го спестил в никакъв случай.70лв за цяла генерация на 60мм?!?!? няма такава цена, направо ме хвърляш в тъча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за б18 според мен вариантите са 2: 60 или 63Аз лично бих предпочел 60-ката особено за ежедневна кола. ползвай сравнително дебелостенна тръба за да намалиш звънтенето и шума като цяло.Резонатора, който седи на мястото на катализатора не бих го спестил в никакъв случай.70лв за цяла генерация на 60мм?!?!? няма такава цена, направо ме хвърляш в тъча.

Имам резонатор но той не е на мястото на катализатора по на зад е да го сложа ли където беше катализатора или там да си стои кадето е сега и 1 ли трябва да е :) мерси за съвета Редактирано от Lakomnik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...