Jump to content
gothic_fan

Имам безумна идея, някой може ли да ми помогне?

Recommended Posts

Тъй като ми писна да си троша колата и да не правя нищо по въпроса реших да напиша тази тема с надеждата да се намери някой колега, луд колкото мен да помогне с осъществяването и.... Решил съм да си поръчам отнякъде флагчета червени или електриков цвят (да се забелязват) и да хвърля една дрелка на батерии в колата. При пътуване ИЗВЪНГРАДСКО като забележа голям трап на пътя спирам, дупча, слагам флагче и продължавам. Тук не визирам всяка дупка и дупчица, а потенциалните убийци на окачване, джанти и т.н..... Може да не са флагчета задължително, важното е да са евтини, здрави (естествено да могат да се огъват, като тези на ски пистите) и да се забелязват отдалеч. Моля ако някой може да съдейства за изработването или поръчката им да ми пише или на лични, или тук в темата, ще съм му много благодарен. Сигурно темата Ви се струва смешна, но..... Замислете се колко път изминавате да речем на година, и колко животи и автомобили можете да спасите като отделите по 10 минути на пътуване например. Омръзна ми само да се вайкаме и всеки ден някой пострадал колега да пуска тема за поредния трап, спукана джанта или ужасна катастрофа. То че нещата няма да се оправят е ясно, но нека поне малко всеки от нас допринесе за намаляване на тези случки. Замислете се,тръгвате на път със семейството си, и видите флагче, което Ви предупреждава за опасност, това не би ли Ви накарало да направите същото за някой друг? Знам, че някои ще кажат че съм слънчасал, или съм прекалил с филми като "Предай нататък", не ме интересува. Не зная как стои въпроса законово, това също не ме интересува, защото по закон плащам данък на колата 350лв, винетка, гражданска и всякакви други простотии и получавам.......Мисля, че почти всеки си обича колата, но знам,че няма човек,който да не обича близките си....Извинявам се темата ако не е за тук, админите да я преместят където трябва, искрено се надявам да се получат нещата.PS:Пускам този текст във форумите и на Ауди, Тойота, Мазда, БМВ. Някой ако сметне за добре да я публикува на друго място още по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята си ти е добра, но има значение какви са флагчетата. Не трябва самите те да създават предпоставки за ПТП. Дано откликнат повече колеги, аз нямам против да го правя това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песимистично - трябва ти високооборотна дрелка за да пробиеш асфалт достатъчно дълбоко, че да забиеш пръчката по начин, по който да не се извади при прминаване на камион през нея, да кажем. Оптимистично - твоята идея ме светна на друга, според мен не толкова ефективна, но отново помагаща - флакон с боя под налягане /спрей/ с електриков цвят /зелен, оранжев/. Като видиш дупка я очертаваш по диаметъра й с боята, така има по-голям шанс да се забелязва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит да слагам флагчета извънградско, пътувам 4-5 пъти в годината кадето ми скимне.Флагчетата може да се слагат до пътя, а не да се дупчи асвалта.Така няма да го отнесе някой от движението...С боята също е готина идея, самоче не е ли малко опасно примерно на път на който се кара с 80-100 да очертаваш дупки??Освен това ако се кара бързо, доста късно мисля че ще видя очертанията на дупката, а флагчето може да се сложи на 50-100 метра преди дупката..

Редактирано от DNS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със спрея не ми се струва толкова добра идея, очертахме едно волейболно игрище със спрей, след малко игра и два дни дъжд вече почти не си личеше.. Трябва нещо по-трайно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мислех първоначално с боя но наистина се вижда твърде късно....За отстрани на пътя ми се струва добра идеята, но не зная дали всеки шофьор би загрял за какво иде реч !!! А флагчетата трябва да са от тези огъващите еластичните, височина 20-30см, електриков цвят, за да може спокойно да се преминава през тях без последствия. Относно дрелката, имам една ударна, ще пробвам още утре.Уточнение: Смисъл от това мероприятие има само там където пътят е хубав и позволява скорости от порядъка на 90-110км/ч. В този случай една такава дупка е най-опасна. За шосе осеяно с кратери няма смисъл защото там така и така се кара бавно и предпазливо.

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея, но е предпоставка за ПТП! А сега се замисли колега( и колегите)... Кара си човек(без значение къде) и вижда на пътя камък, клон, парче гума или изпадала някаква част от автомобил, флагче/знаме и т.н. Какво прави според вас - тръгва да заобикаля препядствието(понеже всичко на платното е такова).Не бих минал през нещо на пътя, освен ако не е заварено положение(ако не съм го видял или нямам възможност да го заобиколя).Идеята - В опитите си човек да избегне какво да е на пътя... си е предпоставка за ПТП по ред причини!Решението - Пример от "братята" гърци, румънци, турци, поляци, чехи, пакистанци, нинджи, джедаи, мечо пух и нямам идея още кой = стачка/митинг/бунт/неподчинение като цяло, а защо не и отказ да се плащат данъци!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но по-скоро флагчетата трябва от дясната страна на пътя като предупреждение. Значи, трябва спонсор, който няма да иска на самото флагче да има реклама. Някоя бензиностанция например - хем ще раздават флагчетата докато зареждаш. Аз съм за, даже ако идеята започне да се реализира ще уредя репораж по новините на БТВ.От друга страна, идеята е лоша, защото това означава, че сме се примирили с дупките и хаоса по пътищата. Както каза колегата горе - трябва стачка или отказ да се плащат данъците. От всички форуми да се събереме 10 000 коли и да оградиме кметстово. Нещата тук са си също толкова насрани, колкото преди 10 години, прогрес няма. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт,дискутираме във форумите. По-лесно и удачно от флагчетата засега се оказва боя във вид на спрей, като се боядисва 5-10-15 метра ако трябва преди самата дупка, започвам да търся нещо специално, електриково, бързодействащо, трайно...... Идеи, линкове?........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето една идея ;) и няма проблем с водата :o

Публикувано изображение

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://...ch:1&itbs=1

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може на флагчетата да има реклама на спонсора и да пише нещо свързано с протест???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е безумна, напротив, много си е умна, само трябва да стане приложима. :o Преди седмица на възела Ал. Малинов - Цариградско шосе Топлофикация копа напречно на платното - знака беше само за стеснение на 3 - лентовия път..100-тина метра преди трапа и разпиления чакъл по платното ?! Толкова ударени коли, някои от тях тежко, за толкова кратък времеви интервал не бях виждала. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле, но тепърва спонсори, организации, трябва да се действа, аз съм в малък град,няма да има такъв отзвук, нека започнем със спрей, аз в момента търся нещо трайно,някой ако разбира от бои и химия да драсне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно и удачно от флагчетата засега се оказва боя във вид на спрей

:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптимистично - твоята идея ме светна на друга, според мен не толкова ефективна, но отново помагаща - флакон с боя под налягане /спрей/ с електриков цвят /зелен, оранжев/. Като видиш дупка я очертаваш по диаметъра й с боята, така има по-голям шанс да се забелязва...

Без да ви разочаровам, но това със спрея си е яка инвестиция.За да е видима и ясна, маркировката трябва да започне на разумна дистанция от дупката - в зависимост от скоростта (класа на пътя).А спрейовете на пазара са доста неикономични и нетрайни на атмосферни влияния, камо ли на механично въздействие - полагане на пътното платно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е безумна, напротив, много си е умна, само трябва да стане приложима. :o Преди седмица на възела Ал. Малинов - Цариградско шосе Топлофикация копа напречно на платното - знака беше само за стеснение на 3 - лентовия път..100-тина метра преди трапа и разпиления чакъл по платното ?! Толкова ударени коли, някои от тях тежко, за толкова кратък времеви интервал не бях виждала. ;)

Точно за такива случаи става въпрос. Ето това би било идеално, специално за пътна настилка: http://www.screwfix.com/prods/99484/Paint/...l&source=awСамо не знам бял или жълт цвят би бил по-удачен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не мисля, че темата е смешна, нито че ти си луд или слънчасал. Напротив, мисля, че темата ти и ти сте едно от най-нормалните неща, които трябва да почнат да ни се случват все по-често.Искам да те подкрепя като споделя малко личен опит. Телефон 9875555 (София) е за всякакви проблеми по пътищата. Звъня на този телефон всеки път, когато се натъкна на опасна дупка. Правила съм го 10-тина пъти. Не знам дали има връзка с моето обаждане (аз вярвям, че има), но със сигурност 3 от дупките бяха оправени в период от 2-3 седмици. Обаждала съм се само за София. При пръв съответен случай ще го пробвам и за извън София. Но ако това не е правилния телефон, предполагам съответните хора ще ме насочат къде трябва да се обадя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям идеята ти. Добре е по някакъв начин да започнем от някъде..... Според мен трябва да се направи една организация "Борба с дупките по пътищата" и всеки окръг или град да си има телефон за спешен случай. Звънкаш казваш къде е дупката онея идват и я запълват, защото тея от пътното са пълни мързели и все са нямали пари... А за спонсориране трябва държавата да се погрижи, защото тя не си е свършила добре работата..... да отпусне някой друг процент от данък, застраховка, винетка или там от където постоянно ни взимат пари. Все ми е чудно как в другите държави имат толко хубави улици, а в БГ дори и магистралата е под всякаква критика...... Все седим и чакаме на държавата и не сме стигнали до никъде, време е някак да се опитаме ние да оправим нещата.Като за начало мисля, че спрей ще свърши добра работа. Боядисваме около дупката и си продължаваме. Дори и да се види късно, че дупката е маркирана пак ще имаш време леко да я заобиколиш от колкото да незнаеш колко е опасна и да попаднеш в нея.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение:Цената на маркировка за опасни дупки е = на цената за "санирането". :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да драскаш асвалта със спрей съм 100% сигурен, че е незаконно и глобите хич не са малки. Флагчета отстрани на пътя може и да не е проблем, освен ако не е с рекламна цел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да драскаш асвалта със спрей съм 100% сигурен, че е незаконно и глобите хич не са малки. Флагчета отстрани на пътя може и да не е проблем, освен ако не е с рекламна цел.

флагчета или табелки там отстрани добре, ама кво ще пише на тях - 'Внимание Дупка' ли?или по- полезно би било 'Кратер', та човек да намали повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с телефона не го знаех. Може да им звъним групово, някой като види дупка да я постне във форума, и да звъннат 50-100 човека, мисля че ще има ефект. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не флагчета, а направо българското знаме. Като мине някой чужденец и да си мисли че там има културна забележителност. Кой знае? Ако надникне в някоя по-дълбока дупка, може и да намери някое заровено имане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От уж важна тема за дискусия, сякаш минава леко към чат темите(нищо лошо в това де). :D Българите са/сме коне с капаци, само си чешем езиците/пръстите и за това сме на това дередже. Нямам нищо против идеята, но... После/следпис: Старите баби са казали - не думи, а дела! После/следпис 2: Филма - Карам си безгрижно и закачам бронята на флага/знамето или което там... От което се пука/лющи/драска и от сорта, а видиш ли километър след това видя знаменосеца - кво правим тогава!? :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво,същото квото и ако се изшляпаш в дупката, от която се е опитал да те предпази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После/следпис 2: Филма - Карам си безгрижно и закачам бронята на флага/знамето или което там... От което се пука/лющи/драска и от сорта, а видиш ли километър след това видя знаменосеца - кво правим тогава!? :>

Правиш това че ще поздравиш човека, че се е опитал да те предпази. Колкото до идеята ти за стачка,митинг, ала бала, мисля че след няколкото жалки опити за такива мероприятия на всички трябва да е ясно,че това са само приказки и нищо повече. По форумите реки от подкрепа, много желаещи, голямо надъхване,голямо чудо и накрая какво стана? Пак филм, но с жалък завършек. Ние не сме нито Гърция, нито Франция за жалост... И тъй като си прав че сме коне с капаци пак е нещо да се хване всеки който има поне малко гражданско съзнание да допринесе реално за промяна на положението. Иначе само ще си щракаме тук и ще се надлъгваме кой колко е велик.Колкото до това дали има действия.... Ами за един ден се пусна темата, реши се да бъде с боя или спрей, уточни се точния тип на боята, обадиха се хората тук-там от къде може да се намери такава, сега се търси вариант за превръщане на боята в аерозолна смес. В краен случай ще се поръча от чужбина.След което ще се направи шаблон и т.н. С изброените неща не ангажирам никого,най-малкото финансово, но се радвам,че има колеги, които са решили да помогнат РЕАЛНО за каузата. Следва продължение :D PS: Тук имаше колеги които се занимават с внос от чужбина, знам Ви кои сте :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не каза за флагчетата които се бодват отстрани на платното като пътни знаци... Няма да си одраскате боята в тях.Също и за Груповото звънене на телефоните за поддръжка. Това е лесно постижима цел и не се изисква кои знае какво...Аз работя като поддръжка в една фирма. При нас с приоритет са проблемите които засягат повече хора. Гарантирам ви че ако за една дупка звъннат 200 човека в един ден, тя ще бъде с доста по голям приоритет от другите...

Редактирано от DNS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хубава идея ама малко неосъщесжима да кажем че се спрете на нещо било то спреи или някви видове флагчетас моментното сустояние на пътищата на наща земя юнашка ако тръгнеш на море пич кво праиме ще пътуваме 30-на години и ще продадем апартамента и колата да може да си купим флагжета или спреичета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея, но е предпоставка за ПТП! А сега се замисли колега( и колегите)... Кара си човек(без значение къде) и вижда на пътя камък, клон, парче гума или изпадала някаква част от автомобил, флагче/знаме и т.н. Какво прави според вас - тръгва да заобикаля препядствието(понеже всичко на платното е такова).Не бих минал през нещо на пътя, освен ако не е заварено положение(ако не съм го видял или нямам възможност да го заобиколя).Идеята - В опитите си човек да избегне какво да е на пътя... си е предпоставка за ПТП по ред причини!Решението - Пример от "братята" гърци, румънци, турци, поляци, чехи, пакистанци, нинджи, джедаи, мечо пух и нямам идея още кой = стачка/митинг/бунт/неподчинение като цяло, а защо не и отказ да се плащат данъци!?

Дааааааааааааааа,от давна трябваше да се замисли нещо такова! Номаи сме тъпи овце и няма нищо да направим както я караме от 20 години на сам! Организираите нещо такова и съм пръв сред вас. Писнало ми е отдавна от дупките и данъците които плащаме за тях!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега чакам един колега който прави доставки да влезе и поръчвам този белия от линка.PS: Ще бъде с шаблон, но се чудя се дали да пускам молба за изработване по форумите, защото ще стане голяма караница, ще има 10 човека 30 мнения кой да бъде :cool: . Защото е хубаво да бъде избран само един модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега чакам един колега който прави доставки да влезе и поръчвам този белия от линка.

 

PS: Ще бъде с шаблон, но се чудя се дали да пускам молба за изработване по форумите, защото ще стане голяма караница, ще има 10 човека 30 мнения кой да бъде :cool: . Защото е хубаво да бъде избран само един модел.

Пусни вариантите за шаблон като нова тема но с анкета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш се повтарям и съм леко прав(погледнато реално съм седнал), но няма значение - От уж важна тема за дискусия, сякаш минава леко към чат темите.Колега, последна идея ми е да ти спъвам мераците за нещо положително, но ти започна като БАШ тунерите:- Ама смятам да си купя д13(нищо против д13-то) и искам да го направя 500 коня, добре ли е?- Ама турбо искам за конете, ама кажете някое като за 122лв.?- Ама искам оптика + боя - препоръчайте ми бояджия/тенекеджия/тунингар нещо за 253лв?- Искам да сложа тези 19-ки, ама ще ми спънат ли от 500те коня? - Бе сякаш се отказах от турбото, искам атмосверка 200 коня, ама я кажете с 413лв как да я направя 420коня? Той още не си е купил д13-то(понеже чака от баща си пари), пък говори сякаш има 15000лв в джоба за тунинг...По удачно според мен, би било да решиш какво искаш да правиш с времето и парите си със действия. Примерно да пуснеш в Х на брой форуми идеята, но с готов проект:- Колеги, ето ви снимки - купил съм тези спрейчета/флагчета!- Боднах вече 5 флага еди къде си/очертах 6 кратера еди къде си!- Смятам да продължа да ги бода/очертавам и за напред има ли съмишляници? - Всичко това ми е на тези пари, но сякаш ми идва дебело, някой с по добра и евтина идея?Предполагфам си схванал за какво иде реч, иначе си оставаш продения форумен чатер...После/следпис: Разликата от думите и делата е много ГОЛЯМА!После/следпис 2: Успех за проекта - на теб и братята ти по чат. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, последна идея ми е да ти спъвам мераците за нещо положително,

Колега ти това правиш! Ако нямаш предложение, не плюй чуждите. Най-лесно е да търсиш кусури. Човека се опитва да направи нещо хубаво, а ти с всичките си мнения обясняваш, че нямало смисъл и било само чат, а не виждаш че ти си чатъра в случая. Не знам на колко протеста си ходил, но аз ходих на всички и наистина посещаемоста беше плачевна.Последното ти мнение даже е обидно колега!Не се заяждам, просто ми направи впечатление песимистичноста ти. По темата: Спрейове по над 10лв не мисля, че ще са по силите на болшинството в тези тежки времена. Смятам, че блажната боя ще е по-издръжлива и по-евтина. Примерно да очертаеш дупката и да рисуваш още някакъв знак 10-20м преди нея. Отделно както колегата спомена и медиите като отразят действията ни (понеже без медии не става) ефекта смятам ще го има. И телефон, на който да се звъни звучи добре, но ми се струва, че няма да го вдигат дълго време :) Мир! Редактирано от Shotgun LUDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotgun LUDA...

По удачно според мен, би било да решиш какво искаш да правиш с времето и парите си със действия. Примерно да пуснеш в Х на брой форуми идеята, но с готов проект:- Колеги, ето ви снимки - купил съм тези спрейчета/флагчета!- Боднах вече 5 флага еди къде си/очертах 6 кратера еди къде си!- Смятам да продължа да ги бода/очертавам и за напред има ли съмишляници? - Всичко това ми е на тези пари, но сякаш ми идва дебело, някой с по добра и евтина идея?

...Или четем между редовете? По скоро се имам за реалист, но това е друга тема за размисли и страсти.И за да не съм оф-топик... Сякаш блажна електрик ще е най добре. И нека пожелая отново успех с проекта и вметна - всеки с неангажиращото си мнение! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш блажна електрик ще е най добре.

Според мен и да не е електрик пак ще върши работа. Казвам го понеже смятам, че електриковата ще е по-скъпа, не че няма да е по-добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok, но какво ще стане, като запълнят дупките, ще ходим с сиви спрейове, с цвета на асвалта да заличаваме. Аз имам 1 идея, да се говори с шефа на ОМВи, нали логото им е зелено, и да се направи флагче от хартия (зелен електрик) или оранжево с логото на Шел (Адиан Варна :)). Доколкото знам в момента са метнали всички билборди, защото ние сме страната в Европа, която има най много билборди по пътищата, а това е предпоставка за отвличане на вниманието и ПТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Групово звънене на телефоните за поддръжка и като запълнят дупките няма да се ходи със сиви спрейове, нито ще се харчат пари за и време за флагчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Martinel40 Не, просто ще се чертае плътно по ръба на дупката. След запълването се полага смола, която ще заличи 90% от спрея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Кръстев, мислех да ти отговарям на всички глупости дето си изписал, но реших,че няма смисъл да си губя времето за неща, които ти никога няма да разбереш. Само ще ти кажа,че относно резултатите които толкова те вълнуват, аз не работя в "Пътна инфраструктура" и не ми е работа да запълвам дупки. Времето и средствата, които влагам в това нямат нищо общо с работата ми, така че не виждам кой си ти че да ми държиш сметка за свършеното. Както виждам в останалите ти постове тонът ти е предимно назидателен и то към хора, които изобщо не познаваш, което не е много умно. Хах, аз май ти отговорих, но не се сдържах, извинявай ;) За колегите, за които това начинание има смисъл, намерих по-евтин спрей, сигурно ще е оранжев за най-добра видимост. Търси се в момента кой да го достави, утре ще пусна линк защото в момента не е при мен. Реших шаблона да е удивителен знак,мисля, че е най-близо до акъла. Като го направя ще пусна снимки. Това е засега...До скоро...... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в никакъв случай не искам да ти спъвам устрема, като някой хора :( НО не е ли по-добре да се реши първо какво ще се прави? Някой казва да се очертава по контура на дупката. Ти казваш че ще е удивителен знак, което незнам как се връзва с предната идея. Очертаване по контура с форма удивителен знак? Трети казва, че ако те хванат да драскаш по асфалта, могат такава глобичка да ти лепнат че.. И аз въщо го твърдя това. На 99% съм сигурен, че ще има ядове с това боядисване на пътя. Някой спомена и още едно нещо за което е хубаво да се помисли. Няма ли опитът за предпазване, сам по себе си да създава предпоставка за ПТП? Просто според мен е по-добре всичките тези неща да се измислят как да станат и да действаме. Пак казвам - не искам да ти спирам акцията, нито да ти давам акъл. Изразявам мнение. Иначе каквото и да решиш, аз подкрепям идеята и ще се опитам да бъда полезен с каквото мога. Всяко действие е по-добре от бездействието. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...