Jump to content
hondarev_accordov

Карера 100 срещу Еко 100

Recommended Posts

Здравейте колеги,от близо 2 години карам само карера 100,но напоследък чувам доста негативни мнения за Омв и мисля да сменя малко горивото с еко 100.Моля колегите който са ползвали и двете горива да изкажат мнението си към горивата и на двете бензиностанций.Карам Акорд 2.0 и скоро се прибрах от морето,тръгнъх с пълен резервоар и на връщане на петолъчката допълних резервоара и разхода ми беше 7.3,като колата се е движила с климатик и не по голяма скорост от 110.Благодаря предварително на всички колеги.Смятам ,че темата ще е полезна за останалите мазохисти като мен който все още карат с хубави горива!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от личен опит имам негативно мнение за еко и си карам с карера. До сега не съм имал проблеми. Мисля, че разхода ти е идеален, преди имах такъв акорд с подобен разход, така че карай си колата и не се притеснявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама аз вчера сипах от тоя на еко и мога смело да кажа, че най -малко е добър колкото карера 100, да не говорим че и може малко по - добър да е.2.44 струва (незнам колко е сега карерата) - абе в никакъв случай не отстъпва, а и обслужването на еко е 42983479823479238483 по - добро,на омв винаги чакам, а в екото даже и лафче удрям с бензиджията и + засичам повече хондажии да зареждат :).Еко за мен имат по - добри горива от омв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ОМВ-тата са много зле, Еко по-така ама аз предпочитам лукойл, стига да не е някой крайпътен. Аз сипвам на една измислена бензиностанция до вкъщи дето горивото е 6-7ст. по-евтино от другите и е много добро. Един приятел ми идва скоро на гости и ми хвалеше тая боза карера 100 дето е 2.45 колко му бягала маздата, колко по-лесно работела и била по-икономична, като тръгнахме за Бургас сипа от моята бензиностанция на 2.06 и се роди. На прибиране към Козлодуй вика резервоара до горе та да може и в Козлодуй да си джидка с тоя якия бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на ЕКО и съм сравнително доволен. Като за Бг гориво е добро, може би най-доброто на родния пазар. Карам от 2г , предимно на ЕКО, и съм доволен. Пробвал съм ОМВ,РОМПЕТРОЛ и Лукойл , но не ми допаднаха.Освен това ЕКО дават 5ст отстъпка на литър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз зареждам само от Еко, понеже веднъж сложих Карера тук в Добрич и не ми хареса как се държеше колата. Повече такъв компромис не направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ един глас за Еко. Изкарваш си и една карта за отстъпка и всичко е що годе ок. И всеп пак затова има толкова много бензиностанции - всеки има право сам да избира:)попаднах на една статия онзи ден http://profit.bg/news.php?id=67198 та след като я прочетах има и по-зле от нас откъм цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Периодично се пръква такава тема и крайният резултат е, че всеки си има различно мнение, базирано на опита му. Аз вече съм писал подробно по темата и няма да се повтарям, но накратко: карам само с ЕКО Кинитрон 95+ или 100. Колата върви много добре, разходът е приказка. Миналата седмица ходих от София до Ахелой, без конкретна причина, просто да си покарам. Тръгване 6:00, в Ахелой бях към 11:30, върнах се обратно в 17:00 (все по Подбалканския). Общо 812 км. с 41 литра (5/100, колкото и да не му се вярва на един конкретен екземпляр от форума). Колата беше без пътници и багаж, т.е. само аз. Климатроник не използвам, защото не ми харесва като сляза от 22 градуса да попадна на 34-36. Усещането, поне за мен, е ужасно. Карам си с отворен люк и ми е достатъчно. Единствената друга верига на която зареждам чат-пат е Ромпетрол и също съм доволен, но не ми харесва колко много бърбори жената на касата и как всеки път се опитва да ме убеди да взема бонбонки на примоция. :) А в OMV няма да стъпя никога, казвам го от личен опит (писал съм, както казах, който иска да търси). ПП Единствената бензиностанция на ЕКО на която съм зареждал лошо гориво, в смисъл разходът ми се качи до 6.3/100, е тази на Околовръстния път, близо до разклона за Чепинци. Даже имах снимка в специализираната темата, как на връщане от Румъния зареждам там догоре Кинитрон 100 за да си засека разхода. И после с тези близо 40 л., които налях, вместо 750-800 км., изминах около 630 км. Съответно тази бензиностанция конкретно вече я избягвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Периодично се пръква такава тема и крайният резултат е, че всеки си има различно мнение, базирано на опита му. Аз вече съм писал подробно по темата и няма да се повтарям, но накратко: карам само с ЕКО Кинитрон 95+ или 100. Колата върви много добре, разходът е приказка. Миналата седмица ходих от София до Ахелой, без конкретна причина, просто да си покарам. Тръгване 6:00, в Ахелой бях към 11:30, върнах се обратно в 17:00 (все по Подбалканския). Общо 812 км. с 41 литра (5/100, колкото и да не му се вярва на един конкретен екземпляр от форума). Колата беше без пътници и багаж, т.е. само аз. Климатроник не използвам, защото не ми харесва като сляза от 22 градуса да попадна на 34-36. Усещането, поне за мен, е ужасно. Карам си с отворен люк и ми е достатъчно. Единствената друга верига на която зареждам чат-пат е Ромпетрол и също съм доволен, но не ми харесва колко много бърбори жената на касата и как всеки път се опитва да ме убеди да взема бонбонки на примоция. :) А в OMV няма да стъпя никога, казвам го от личен опит (писал съм, както казах, който иска да търси). ПП Единствената бензиностанция на ЕКО на която съм зареждал лошо гориво, в смисъл разходът ми се качи до 6.3/100, е тази на Околовръстния път, близо до разклона за Чепинци. Даже имах снимка в специализираната темата, как на връщане от Румъния зареждам там догоре Кинитрон 100 за да си засека разхода. И после с тези близо 40 л., които налях, вместо 750-800 км., изминах около 630 км. Съответно тази бензиностанция конкретно вече я избягвам.

Прав си колега,че това е една много дискутирана тема,но обикновено се съпоставят различни горива и бензиностанций.Тука става въпрос за точно определени горива,и смятам че наистина може да бъде полезна.Аз съм склонен след прочетеното да пробвам еко,макар че съм наясно че трябва да се сипва системно за да се усети каква е разликата между двете горива.Мисля че най добре се усеща разликата ако сред нас има колеги с мотори и те ползват едно от двете горива.Чувал съм че там се усеща и най-малката промяна в качеството на горивото.Много благодаря на всички колеги че приеха темата присърце и изказват мненията си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе няма ли някой химик от форума да ги види колко октанови са тея горива всъщност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такова изследване преди време, май инциирано от Нова ТВ. Само ЕКО го докарваха до 93-94 октана, другото масово беше 90-92.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става въпрос за 100 октановите който ги дават или 95 ,95+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах с 100 на ОМВ, но след като пробвах 100 на ЕКО не съм слагал повече от бензина на ОМВ..+ 1 глас за ЕКО - според мен колата се чувства по-добре с него( лично мое мнение).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ЕКО особено с картите от миналата национална е супер, всеки път ми връщат някакви пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Периодично се пръква такава тема и крайният резултат е, че всеки си има различно мнение, базирано на опита му. Аз вече съм писал подробно по темата и няма да се повтарям, но накратко: карам само с ЕКО Кинитрон 95+ или 100. Колата върви много добре, разходът е приказка. Миналата седмица ходих от София до Ахелой, без конкретна причина, просто да си покарам. Тръгване 6:00, в Ахелой бях към 11:30, върнах се обратно в 17:00 (все по Подбалканския). Общо 812 км. с 41 литра (5/100, колкото и да не му се вярва на един конкретен екземпляр от форума). Колата беше без пътници и багаж, т.е. само аз. Климатроник не използвам, защото не ми харесва като сляза от 22 градуса да попадна на 34-36. Усещането, поне за мен, е ужасно. Карам си с отворен люк и ми е достатъчно. Единствената друга верига на която зареждам чат-пат е Ромпетрол и също съм доволен, но не ми харесва колко много бърбори жената на касата и как всеки път се опитва да ме убеди да взема бонбонки на примоция. :) А в OMV няма да стъпя никога, казвам го от личен опит (писал съм, както казах, който иска да търси). ПП Единствената бензиностанция на ЕКО на която съм зареждал лошо гориво, в смисъл разходът ми се качи до 6.3/100, е тази на Околовръстния път, близо до разклона за Чепинци. Даже имах снимка в специализираната темата, как на връщане от Румъния зареждам там догоре Кинитрон 100 за да си засека разхода. И после с тези близо 40 л., които налях, вместо 750-800 км., изминах около 630 км. Съответно тази бензиностанция конкретно вече я избягвам.

На същото мнение съм и аз ,както бях писал в друга тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми стана интересно колко е реалното октаново число на тези "100" октанови бензини...и аз съм карал с еко100 и ми харесва доста повече от ОМв 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става въпрос за 100 октановите който ги дават или 95 ,95+

За 95, извинявам се за неточността, но мислех, че се подразбира. То 100 октана ако го добутва до 92, то с 95 ще като с 86 от военновременния резерв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си ,че някой колега беше написъл,че в България най-високия октан бил 98,предполагам,че 100 октана е внос или го тъпчат с добавки.Но където и да съм питал,приятели и познати казват ,че идват направо с цистерните и не им се слагат добавки,както и че цветът и миризмата са различни от тези на устаналите горива.Разбира се всичко това е предположение и никой не може да е сигурен за това,единствено по-малкия разход и работата на двигателя говорят за качеството на горивото.Дори и това за вървенето не може да се докаже,няма такъв фил,сложих за 20лв 100 и колата направо стана порше.Иска се да се издумкат поне 2 резервоара за да може компа да се нагласи с горивото и всичко да се сраоти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рестартираи го :) компа да се сработи и не спомена на коя фирма 100 си сложил? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да цапам темата, но преди когато карах бензинова Хонда съм сипвал какво ли не, от къде ли не за да намеря разликата, която намирате вие в горивата.Е, аз лично не мога да усетя никаква такава между две 100 октанови горива.Аз не мога да усетя между 95 и 100, камо ли между 100 и 100 от различни места.След това като си взех дизел, всички викаха недей сипва тук там, нафтата много се влияе от горивото и много се усеща.Е аз пак не мога да усетя никаква разлика в горивата от лукойл, омв, шелл и т.н.Това е лично мнение, не се натрапвам на никого.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рестартираи го :) компа да се сработи и не спомена на коя фирма 100 си сложил? :)

Цитирам 100 октана и на двамата доставчика,не изключвам и опцията да е едно и също горивото и на двете вериги,само ние да си мислим че има някаква разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкусът другарче няма, така че колкото шофьори, толкова и мнения. Но за себе си този избор го направих по следния начин - миналото лято ми се наложи за 3 седмици 3 пъти да ходя до Бургас. И 3-те пъти заредих 100-тиците на Еко (42 л), ОМВ (43 л) и Шел (41 л) - винаги резервоарът е бил догоре. Е, само с Еко успях да отида и да се върна, без да зареждам. Оттогава за себе си реших, че моят бензин е Еко 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както я имам Хондата я карам само и единствено със 100 (на ЕКО или ОМВ)октана и ми прави впечатление или може и да съм си вношил но все пак си мисля че на еко е по-добър но живея в Младост и като тръгвам към центъра са само омв-та и за тва си зареждам на тях (но все пак доста ми харесва).Само веднъж заредих на ЛУК ОИЛ и то 98 и трябва да ви каже че след това колата ми започна да придърпва много гадно в ниските обороти.За това повече никога няма да заредя там ,а и кафето не им е хубаво :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя внушенията, които се налагат от реклами, търговци и други такива инструменти за манипулация. Има вариант, при който на човек да му покажеш 2 напълно еднакви неща в различно време и да намери разлики в тях :D Моят избор е ЕКО Кинитрон 100. Колата си има нормален разход и върви подобаващо с този бензин като не искам да кажа, че другите са лоши. Просто това си ми е личния избор :D А баща ми има Civic с D15z3 и както се досещате този двигател е малко по-особен и работи в много бедни режими на горивовъздушната смес (в икономичен режим) като смея да твърдя, че кофти горивото се усеща - колата придръпва (прекъсва) по някой път като влезе в икономичен режим. Зареждаше винаги 95 от различни бензиностанции като никога не ми е казвал - еййй с на OMV 95 върви много яко или с на Shell 95 върви много яко...той като човек не се вживява и не робува на нищо. Ама един път каза, че заредил на ЕКО 95 plus и останал много доволен...не му прекъсвала и придръпвала колата :P Това е като впечатления от мен

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам само с ЕКО 100 и съм доволен като цяло. Напоследък зареждам от ШЕЛ, въпреки че бях негативно настроен... сега съм очарован :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не е обсъждано, но и тук има много положителни мнения, затова да питам пак.В каква посога чувствате разликата на 100 октановия бензин въобще? Мощност, разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не е обсъждано, но и тук има много положителни мнения, затова да питам пак.В каква посога чувствате разликата на 100 октановия бензин въобще? Мощност, разход?

И от двете, по-много малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също слагам на ЕКО 100, най-вече защото наистина обслужването но ОМВ е под всякаква критика. Относно качеството не мога да кажа, колата все гърми и трещи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...