Jump to content
GeFi's Garage

Еку-та , Чипване , Мапване , Настройване

Recommended Posts

Данните в скобите означават че всичко е ок, съвпадат с target labmda. Колко много сте изписали тука, само да мине държавния изпит в събота... ще го видим тва RTP кво е. Може и да питам колко ще ми вземат на платка от pdf, имам човек който ще ми направи услуга, предполагам де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркус грешиш , Кире близко си до истината . Данните в скобите са кофти данни - статистически неприемливи данни :) Аз ги махам винаги когато ги видя след като съм свършил с логването. Дясно копче - тунер - Дата филтъринг ИЛИ най-доло на екарана в дясно от Смарт Трейсинг има 3 иконки , средната - Fillter out statistically unacceptable readings . Друг път преди да заблуждавате останалите дето само попрочитат тук , попрочетете и вие ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опаа, сори, нещо не съм си допревел ми се струва, тва е извадка от help-а:

Cells with parenthesis around the values means that there is not enough data recorded on that cell to be considered usable.

Виновен съм Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега и аз да питам възможно ли е да се настройва аванса с нок сензор?

Публикувано изображение

Като задам автоматично коригиране на стойностите, на следващия "рън" пак идват в червено и така докато колата спре да върви от прекалено връщане на аванса (или поне така мисля)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за този програматор,тепърва ще се уча и ми трябва някакъв лесен за употреба.http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80+JDM+SERIAL+V.3А чиповете PIC18F които са с flash памет презаписващи ли са, 32kb ще стигнат ли или ще трябва да търся с поне 64кб ? мерси предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PIC са фамилия микропроцесори на фирмата Microchip. Те съдържат EPROM памет в структурата си, ама няма да ти свършат работа. Трябва да се ориентираш строго към чип памет, т.е. разновидностите на 27256 или 27512 като при последния има специфика при записването на .bin-а. За улеснение си търси 27256. И...този програматор не поддържа EPROM памети. Търси си нещо друго :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предполагах,най-вероятно ще взема сър Уилям(Willem) и AT29xxxxx .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А някой има ли интерес към EPROM емулаторите за OBD-I? Мисля скоро да направя един домашен Moates Ostrich / Xtronics Romulator и, ако имам успех може да пусна 3-4 комплекта за желаещите да си човъркат хонделите в реално време. Ще излязат мнооого по-евтино от готовите изделия, които са на цена около 230$. Аз ще се постарая да се вместя до 100лв в най-най-лошия случай :)

Редактирано от Radeon4o
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.mediafire.com/?uyb59yajwcjohuxКакво ще кажете за тази база за H23 ? Горивните таблици и запалването са копирани 1:1 от оригиналния бин на П14. Само съм пипнал смесите и други дреболии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли интерес към EPROM емулаторите за OBD-I? Мисля скоро да направя един домашен Moates Ostrich / Xtronics Romulator и, ако имам успех може да пусна 3-4 комплекта за желаещите да си човъркат хонделите в реално време. Ще излязат мнооого по-евтино от готовите изделия, които са на цена около 230$. Аз ще се постарая да се вместя до 100лв в най-най-лошия случай :)

Аз имам интерес!!! Успех с направата. Мисля че по-назад в темата бях постнал линк към един такъв DIY Ostrich / Xtronics Romulator на Obeny. Но той имал проблем - при рязка промяна на по-голяма част от клеткитe чека светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да стане. Точно за същия емулатор става въпрос - Obeny emulator. А това с промяната на много стойности едновременно за мен са бели кахъри :) Просто няма да се лакумим :) Надявам се до 2 месеца да успея да го подкарам, ако евентуално всичко с дизайна на платките е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ме и мен за 1 бройка на емулатора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина го докараш до тази цена може и аз да се включа, всичко зависи от финансите в дадения момент, иначе желанието го има ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко помощ с подкарването на Willem PCB3 ? Настройвам джъмперите за напрежение и тн. пиновете за чип 27c512 и дава следната грешка при опит за запис : error at 0x000000 0x00 0xE2 . Чиповете са еднократни AT27C512R ... неще и неще гадината... идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе в дясно на програмата има WILLEM или PCB3 , там е разковничето :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма разлика... и в 2та режима неще :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такаа.... сега взех СТ 27ц256 и записах един бин,колата запали,чек енджина загасна преди да запаля но след 10сек работа пак светна и колата не вдигаше повече от 4000об на място...... приемам всякакви съвети :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На д16у7 някой може ли да чипне или мапне ЕКУ-то и как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало виж каква грешка ти дава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% knock sensor,записвал съм биновете на другата директория и поне ги записвам през мрежата(този ПЦ тук няма ЛПТ1 порт) и реално аз си мисля че съм записал редактирания бин а то е било стария нередактиран(хахаха).Вчера покарах колата,няма грешки,но със стоковия чип е по-добре :) засега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да стане. Точно за същия емулатор става въпрос - Obeny emulator. А това с промяната на много стойности едновременно за мен са бели кахъри :) Просто няма да се лакумим :) Надявам се до 2 месеца да успея да го подкарам, ако евентуално всичко с дизайна на платките е наред.

+1 !!! Стискаме палци да го направиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета. Значи имам D13B2 и скоро мисля да и слагам пълна инжекция, но немога да определя буксите ми към кой вид спадат, OBD0 или OBD1 ? Въпроса ми е следния. Понеже искам да си купя предходник за да не преправям инсталацията или да търся нова, можете ли да ми кажете като ви покажа снимка на ECU-то да ми кажете от кой вид са буксите. ECU-то ми е РО1 eто и снимка: Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето прочети тук , обяснено е много добре какво трябва стъпка по стъпка, не се споменава за преходи.Твоето ЕКУ няма нищо общо с OBD (ако греша поправете ме) но май OBD1 ЕКУ пасва на твоите букси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркъс, колегата говори за де-ТРИНАДЕСЕТ-бе-зле. ;)Колега, буксите ти са от рода на обд1, но това движение със инжекцията на д13 без преправяне просто няма как да го направиш, про простата причина че колата е карбуратор, няма изведени кабели в неговата инсталация за ДОСТА неща. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава какво ще трябва да преправя, защото в тази тема за която колегата даде линк, съм я чел доста пъти, но там се отнася за D15B2 а аз съм с D13. Частите са ми ясни, които ми трябват, просто не ми е ясно преправянета на моята инсталация така че да сложа друго ECU. Ако може и знае някой как става, нека да помогне, ще бъда много благодарен ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз щи кажа щото сме го правили от Д13 на Д16 от твоята много малко неща реално ще останат реално д13ката е ОБД 0 земи си цялата инсталация от колата донор и се готви за филм то не са помпи жици и други филми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно, но ако сменям и глава, а аз искам да сложа само инжекция !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не заблуждавай човека

 

това е ОБД - 0

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно че Д13-ска ;) И аз къде съм гледал...Колега направо се оглеждай за пълен суап D15B7, и без тва са без пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и аз на там съм се запътил за D15B7 или нещо от D16 V-Tec но нещо не намирам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С емулатора...улучи момента да зададеш въпроса :) Днес ми пристигнаха платките, които в интерес на истина изглеждат брутално яки (дано и така да работят :) ). Тоест развитие има на около 50%. Сега почвам да събирам части и да налепям.

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги платките

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Снимките не са първа хубост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер професионално изпълнени! С нетърпение ще следя развитието :).Между другото една радостна новина за хората които имат Android устройства. Скоро ще има datalog софтуер за андроид и сигурно ще съм tester на бета версията. Пълната версия излиза до края на месеца. Ето линк

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер най-накрая подкарахме с колегата Radeon4o репликирания емуатор създаден от Obeny. Към момента тестваме без еку само с програматор и то успешно.Браво на колегата Radeon4o за хубавите платки!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С общи усилия тръгна този емулатор :) Kalos го е тествал в движение и сподели, че някой път се включва check engine, но това е поради липсата на буферна памет, която усложнява доста нещата. Като за начало това е задаволително. На празен ход при промени в настройките се забелязвали колебания в работата на двигателя за секунди, но нека Кало да споредели повече, че той го е тествал на колата си.При подаден само контакт без да работи двигателя няма проблем с редакциите на bin-овете :)Като цяло спокойно може да се ползва на дино стенд като евтина алтернатива на Xtronics romulator, Ostrich и т.н.

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че без буфера единственото което върши е да не вадиш и слагаш чипове(което пак не е малко) , но пък това последното че се усеща промяна при работа ... Не би трябвало , острича работи на принципа че пише само там където има промени и ако промяната е там където колата работи в момента , часта се мести в буфера , това как е ? Да не би да прехвърля наново целия бин , и за това да се получава така ... ? Не че нещо , но ако имаш дупка на 4к рпм , и си на дино и колата е там как ще я отстраниш като реално не си в реално време(ти си ама не си след като не можеш да правиш промените заради този чек) ? Малко повече инфо... Иначе - браво , добре свършена работа ;)П.С Не ме налазвайте , бих си взел едно такова за няква дълбока резерва , но все пак не ми звучи като това което трябва да се получи ...

Редактирано от GeFi's Garage
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GeFi- Не ти разбрах примера, но имаш право, че не е най-перфектното устройство, но все пак ми спестява доста време от вадене на чипове, записване, монтиране на чипове и т.н.А иначе, устройството не записва всеки път наново целия бин а само промените, но все пак си има пропадане.Следващата стъпка ще е да правим това с 3те памети :)Някой да има Xtronics Romulator да сподели дали има същите недостатъци, като този емулатор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...