Jump to content
men4e

Хонда Акорд

Recommended Posts

Аз я карам с едно Made in Usa, POLYTRON Semi-Syntetic и го водят за 20 000 км :0) Маслото + Филтъра + Смяната ми излезна 100 лв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И твоята ли е f22z2?Колко литра масло събира двигателят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Искам да попитам защо моя accord като е на празен ход т.е поинерция ми държи 2000 оборота, и когато спра напълно оборотите си падат автоматично?А понякога си върви както трябва, смисъл пази нормални обороти.Колата е 1996г. 1.8-115к.с., и има АГУ тоя номер ми го прави и на газ и на бензин.:)

 

Благодаря предварителноПубликувано изображение:)

 

Колега за твоя проблем за оборотите.Почисти дроселовата клапа и обърни внимание на жилото на газта и педала

.. .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време за първи път да сменявам двигателното масло на моята f22z2. Преди карах Ситроен и карах с Тотал, но последните 2 смени го смених с YACCO и по мое субективно мнение колата започна да работи някакси по-меко. От друга страна имам добра оферта за Castrol, но попаднах на мнения из нета, че VTEC-моторите обичали да го похапват. Приемам и други идеи за марка на масло. Филтърът също не бил като на "обикновените" коли, но не разбрах какво точно му е специално. :D Друго, което ме притеснява е, че в информацията, която намерих моя двигател събира 3.8 литра моторно масло, което ми се струва нереално малко :) . Ситроенчето ми беше 1.4 и събираше 3.5 литра, а на шефа меркела е 2.0 и 6 литра масло си ги събира :) И последно - колата е на 200 000км - 10W40 подходящ избор ли е?

Колега аз мисля да и сложа лики моли 5w40 мисля, че ще се държи добре с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
не лошо видео за смяна на вентилирани спирачни дискове (демек предни) на акорд 92 Видеото е подходящо вкл. и за "майстори" на голф 2 (които ми прецакаха лагера на главина ...)п.п. Обърнете внимание на почистването на ръждата .. защото явно за наще автомобили се оказва важно предвид .. не "идеалната" :(спирачна система Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск всички да ми се нахвърлят, не знам какво толкова им харесвате на тези accordi от миналия век. Новите са къде- къде по-добри… Имам я същата И всичко, което мога да кажа е : много тромав автомобил, оттам висок разход, спирачната система (много важен фактор за мен) е просто под всякаква критика, да не говорим че АБС като се задейства прилича на този от първо поколение, недобре обезшумено купе на фона на конкуренцията, често срещани проблеми с механизмите на стъклата, пластмасите зимата започват да скърцат, изобщо не е маневрен автомобил, сега като се застуди започна нещо да се услушва с паленето на бензин, вектрата не даваше да й бърна ключа, стара визия, досаден реглъж на клапани, липса на филтър за купето, степените на вентилаторите за охлаждане на антифриза- странно ми е че нямат 2 степени (затова И за малко не прегрях моята, добре че имах 10л минерална вода в багажника), може би запотяване на стъклата, почти никакви екземпляри по моргите, а тези, които ги имат праскат приятни цени, не навсякъде им разбират, тези които им разбират обичат паричките, нещо много важно – много трудно продаваем модел.Ще ми се малко по- висок въртящ момент И по приятно сменяне на скоростите. Не мога да кажа на черното бяло.Иначе това, което може би е най- важното и заради което още я карам е : много здрава ходава част. Радвам се, че попаднах на автомобил, много добре гледан И засега нищо не се е обадило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск всички да ми се нахвърлят, не знам какво толкова им харесвате на тези accordi от миналия век. .................Иначе това, което може би е най- важното и заради което още я карам е : много здрава ходава част. ............... И засега нищо не се е обадило.

Колега ти сам си си отговорил на въпроса. Няма нужда да ти се нахвърля никой.Бих добавил още, че за тези пари няма по-добра алтернатива.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте и от мен!

Искам да попитам защо моя accord като е на празен ход т.е поинерция ми държи 2000 оборота, и когато спра напълно оборотите си падат автоматично?А понякога си върви както трябва, смисъл пази нормални обороти.Колата е 1996г. 1.8-115к.с., и има АГУ тоя номер ми го прави и на газ и на бензин.:cool:

 

Благодаря предварителноПубликувано изображение:P

 

Колега за твоя проблем за оборотите.Почисти дроселовата клапа и обърни внимание на жилото на газта и педала

.. .

 

Но колега къде да я намеря тая клапа и как изглежда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск всички да ми се нахвърлят

Факт , че си си закупил този автомобил ,сам по себе си говори много:cool: Зимно време няма кола (ако щеш и нова) с пластмаси -които са не скърцат ,то аз започвам да скърцам зимата камо ли колата. Доста колеги се оплакват от спирачната система -аз съм си доволен ! Ако искаш по голям въртящ момент си купи дизел :P Това че няма 2 степени на охлаждане -няма ама абсолючно никакво значение (или може би си по хитър от японеца)-колкото и да съм газил моята кола -стрелката на темп. повече от средата не мърда! За запотяването на прозорците винаги си има решение (пускаш си климатика за 1 мин и си готов ! Ако не си забелязал повечето модели имат функцията за запотяване на врътките на парното и като я включиш се пуска климатика за определено време ) Колкото и годишна да е Honda си е Honda - немога да кажа това за др. марки автомбили ! За тромава кола - не съм съгласен - настъпвам - лети - галя -мърка ! Тракането на клапаните и реглажа - на коя кола е лесен реглажа и на коя кола след 10г. не тракат - при положение, че не са пипани !?!? Двигател железен -ако се гледа подобавашо ! Много мога да продължа ,но не желая да спамвам хубавата тема .П.П. Това не е "нахвърляне" а мнение на човек който е карал -Passat , FORD , Mazda ,OPEL и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да си говорим честно, колата я купих единствено и само защото човекът ми представи фактури за сервизно обслужване и в сервиза, в който я закарах ми потвърдиха за техническото й състояние. Бях се напатил от "новия внос" и затова прибегнах до това решение. Честно казано търсех Мазда, или друга марка, която няма да упомена, дизел заради въртящия момент, но за жалост не попаднах на читави, каквито търсех. Такива бяха доста над цената на хондата, което е съвсем нормално. И ето тази изникна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да си говорим честно, колата я купих единствено и само защото човекът ми представи фактури за сервизно обслужване и в сервиза, в който я закарах ми потвърдиха за техническото й състояние. Бях се напатил от "новия внос" и затова прибегнах до това решение. Честно казано търсех Мазда, или друга марка, която няма да упомена, дизел заради въртящия момент, но за жалост не попаднах на читави, каквито търсех. Такива бяха доста над цената на хондата, което е съвсем нормално. И ето тази изникна...

:cool:За да оправдая риска, който пое, ще да се изходя и аз. ;)За какво ти е тоя въртящ момент ... за целта има тракотри - ако ти трябва за оран. Ако пък ще теглиш нещо - има влекачи ... иначе въртящ момент си има достатъчно .. Не забравяй .. караш 1,4 тона кола с 1,8 сс двигател ;) - разбира се , че няма да е толкова пъргава . За сметка на това е голяма и широка.За поредн път ще кажа - двигателите на тази генерация акорд са с акцент към икономика, поради което .. :P за поредън път ще кажа, че ако не може да го докараш под 8 извънграда при оптимални условия (още повече, че ти си с 1,8 и за теб цифрата трябва да е по-ниска)... значи трябва да се помисли за причина.(Градското не е критерий - градски трафик - различен ... дистанции - различни ...динамика , светофари .. студен двигател + кратък преход . и т.н.) Та от всичко казано от теб ....Остава ... здрав и икономиче мотор ... здраво и надежно окачване - какво има друго ?Стара визия - за теб ;) ( не и за мен, дори напротив ! ) Пластмаси - ок, не спя върху тях , че да ми трябва да е меко :)Стъклата ... - пожелавам ти това да ти е дертътНе е обезшумена (ако става дума за шум, с източник извън автомобила - провери първо с какви гуми караш :) )Иначе За частите - .. така е .. иска ми се да има и по-добри фалшиви части Майстори - положението е трагично ... (но за Пловдив аз вече се уредих :) )п.п. Надявам се, че приемаш нещата като мен - с чувство за хумор ;) Със здраве и безаварийно Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (honda_25 @ Jul 27 2010, 01:07 AM) колеги аз карам сега ф18а3 98 г. искам да ви кажа че наистина има някои неще които и мен ме дразнят но не са болка за умиране карал съм всякакви "кошове" но от хондата май съм си най доволен.акорда има много добра возия,моя специално салонът му е адски запазен и чесно казано няма за какво да се хванеш като го погледнеш,нито скарца нито нищо,въпреки че аз карам доста и не съм от хората които са роби на колите си така че смея да твърдя че колата се представя добре според моите очакваня.наскоро ходих до атина с акорда колата се представи отлично минал съм почти 900 км само в едната посока и то на газ колата ми даде разход 7-100л/км пътят не го усетих адски комфортно и стабилно возене,а като се има впредвид че съм ходил и с други коли доста пъти.за толкова път съм спирал за по няколко мин. до 00. иначе като всяка кола на толкова години си има забележки но като цяло колата е добра ако я подържаш добре.

Колега тук сме се събрали ,в тая тема де, да си говорим откровено ,та в тая връзка 7 газ... Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Ами Едмундо, незнам защо се смееш на човека, Тъй като и аз съм падал до около 7 газ извън града, но карах с до 90 км/ч, максимум до 110 км/ч, но за малък период от време. Явно твоята газова уредба не е пълен инжекцион и затова имаш такъв УМОПОМРАЧИТЕЛЕН разход. Ако пък е комбинирано с бясно каране те разбирам напълно. Редактирано от BadVan
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз.Имах Акорд 1,8 115к.с.1998-ма. супер кола много бях доволен от нея като цяло здрава машина.Само разхода не ми се нравеше изобщо 11-12л. на 100км смесено ми гореше.Смених филтри,свещи,кабели,палец делко,почистих дросела-няма промяна.На магистралата със 140-170км/ч. даваше пак околко 11-13/100км.Смених я със Сивик пак 1998-ма 1,6 VTEC 125к.с.и да ви кажа само заради разхода иначе акорда си по-комфортен.Но сивика си е по-маневрен за града гори оклоло 7-7,5л./100км. и е доста по бърз от акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате за може би супер тъпия ми въпрос но някой може ли да ми каже блокът на ф20з1 на акорда алуминиев ли е или чугунен.Аз си мисля че неможе да е чугунен ама знам ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам всички Ф-ки са с алуминиев блок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстори - положението е трагично ... (но за Пловдив аз вече се уредих ;))

Ако може да споделиш къде да тези читави майстори - равен няма да имаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Акорда го поддържам само при един човек,който си разбира от работата и разбира от Хонди като цяло.Ако ти трябват координати,драсни само едно ЛС. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете къде се намира тая дроселовата (мисля че така и се викаше ;) )клапа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете къде се намира тая дроселовата (мисля че така и се викаше ;) )клапа

Виж тук...ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам всички Ф-ки са с алуминиев блок.

[/quote

Мерси колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете къде се намира тая дроселовата (мисля че така и се викаше :) )клапа

Виж тук...ЦЪК
Благодаря много колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да си говорим честно, колата я купих единствено и само защото човекът ми представи фактури за сервизно обслужване и в сервиза, в който я закарах ми потвърдиха за техническото й състояние. Бях се напатил от "новия внос" и затова прибегнах до това решение. Честно казано търсех Мазда, или друга марка, която няма да упомена, дизел заради въртящия момент, но за жалост не попаднах на читави, каквито търсех. Такива бяха доста над цената на хондата, което е съвсем нормално. И ето тази изникна...

Колегата се е уверил, че има доста общо между читав дизел 2-ра ръка и шестица от тотото :) Съвършена кола няма, важно е недостатъците да остават в сянката на преимуществата. :)
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xatamoto, напротив.. Човека се е убедил, че не напразно дизелите са били по скъпи от Акорда който си е взел.. :) Не започвайте "войната" с дизелите, че ще я загубите .. :) Както във форума, така и в тази тема, пишат за проблеми предимно тези с бензиновите акорди, а в същото време тези с дизеловите си джиткат безпроблемно и си свиркат .. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Човека" не е споменал за проблем с двигателя, просто сподели, че му се иска повече въртящ момент. Другите проблеми не са пряко свързани с мотора по мое мнение.П.П. Колега, битките във "войната", за която говориш не се водят във форума, а на пистата. Там честно казано не очаквам да загубя от някой атмосферен дизел с работен обем до 2200 кубика :)

Редактирано от xatamoto
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Човека" не е споменал за проблем с двигателя, просто сподели, че му се иска повече въртящ момент. Другите проблеми не са пряко свързани с мотора по мое мнение.П.П. Колега, битките във "войната", за която говориш не се водят във форума, а на пистата. Там честно казано не очаквам да загубя от някой атмосферен дизел с работен обем до 2200 кубика :)

Прочети пак не съм ли упоменал за проблем? До ден днешен не можахме да разберем защо ми изхвърли антифирза...(един колега ме пита дали съм може би по- умен от японците, пардон, англичаните, относно степените на охлаждане, може пък това да е проблемът). Прав си, битките между дизел и бензин са решени на пистата, както каза... Ауди R15 ТДИ може би ти говори нещо. Забавно е как ДВГ- то ти в профила е f22, а искаш да се състезаваш с атмосферен дизел същата кубатура, но по- малка мощност. Интересното е също как по проходите се счупвам да сменям скорости, за да може колата да е в оборот и да върви, в същото време гледам как ми пада стрелката на бензина, докато в следващия момент бивам изпреварен от някой турбо дизел 90 коня, без никакво затруднение. Но това за бензина и дизела е бесмислен спор... Всеки си кара каквото си иска. Аз писах какво не ми допада и няма как да ме накарате да харесам нещо, което не ми допада (говоря за упоменатите неща). Редактирано от prozacc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера ми умря подсветката на малкото дисплейче за дневния километраж. Може ли да се смени само подсветката или трябва целия дисплей? И как да стигна до него защото май ще трябва и волана да се свали за да махна таблото с уредите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prozacc, щом не те кефи мотора защо не се замислиш за swap към TD? :D

Мен лично също ме дразнят отвратителната сглобка, неадекватните спирачки и практическата липса на шумоизолация, но тази сутрин запалих от раз и после давах ток на двама съседи (между другото единия е голям фен на въртящия момент - само дизели кара :D ). За мен е важно колата да е надеждна откъм механика, а другите неща са по-скоро козметика. И в тоя ред на мисли пак да питам: Как да си сменя изгорялата крушка на халогена?

 

П.П. Колега, не знам каква ти е информацията за Ауди R10 TDI, но аз знам че беше победител на Льо Ман в клас "Дизелови прототипи" и е малко по-бързо от Порше 911 3.6 Турбо, ама Аудито е 5.0 и е с 4 турбини ;) .

П.П.2 На пистата обикновено състезателните класове се определят според работния обем и вида пълнене на мотора, но специално за твое успокоение бих се пуснал срещу атмосферен дизел с мощност 150к.с., произведен преди 2000 година :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги карам акорд 2.2 цдти 2007 год.Ако може да си израза мнението бих ви казал че бензин нияма да си купя.Вече е на 165000 километра и отгоре не сам го пипнал да го правия само масалце смяна накладки и това е .Не сам чувал да ми тропат пласмаси и т-н.Пали от раз без да се замисли а на снияг минавам пакраи бензините като бърз влак малка гара.На ниски обороти ме изтегля от всякаде , незнае какво е байр.Харчи ми наполовината на бензините,и разходите са по малки .Пожелавам на бензинките приатна и без аварино газифициране и дано неви спрат газта от Русия,че знаели се :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не дава Господ да ти се повреди нещо на дизела, че икономията може да ти излезе през носа! От калпавото гориво в БГ, примерно.Хиляди безаварийни ти пожелавам!

Редактирано от gena_bs
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично дето Акорда ми е още в бъдещите планове ми се ще да има повече постове за модела след 2003-та.Пък били те и с кофти правопис :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prozacc, ....И в тоя ред на мисли пак да питам: Как да си сменя изгорялата крушка на халогена?

Имам една книжка за колата ще видя дали не е описано и ще ти кажа дали има нещо. Нали за фара за мъгла говориш?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

prozacc, ....И в тоя ред на мисли пак да питам: Как да си сменя изгорялата крушка на халогена?

Имам една книжка за колата ще видя дали не е описано и ще ти кажа дали има нещо. Нали за фара за мъгла говориш?

 

Имам същия проблем с изгоряла крушка на халогена. Въртях, суках, само на канал дето не я качих и така и неможах да я сменя. Ако някой знае да помага!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги карам акорд 2.2 цдти 2007 год.Ако може да си израза мнението бих ви казал че бензин нияма да си купя.Вече е на 165000 километра и отгоре не сам го пипнал да го правия само масалце смяна накладки и това е .Не сам чувал да ми тропат пласмаси и т-н.Пали от раз без да се замисли а на снияг минавам пакраи бензините като бърз влак малка гара.На ниски обороти ме изтегля от всякаде , незнае какво е байр.Харчи ми наполовината на бензините,и разходите са по малки .Пожелавам на бензинките приатна и без аварино газифициране и дано неви спрат газта от Русия,че знаели се :honda:

Колега колата ти е на 2-3 години имах си аз да не пали от раз и да скърцат пласмасите.Иначе 2,2ЦДТИ е доказано здрав и надежден мотор.Мой приятел има такъв вече няколко години и е супер доволен.Карал съм го доста пъти добре обезшумен е за дизел и в ниски обороти си върви нормално,но като цяло ми се струва доста муден.Може би съм свикнал на VTI незнам,но на вървене ми се струва,че дизела хич го няма за 140 коня.Наскоро му сложи някакъв чип кава,че е над 170 коня сега и пак не ме впечатлява.Пускали сме се няколко пъти 0-200км/ч. и преди и след чипването няма да ти казвам резултата да не те разочаровам.Все пак това е модерна турбодизелова кола 2007г.,а моята е 1,6 атмосферен бензин от миналия век.Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя! Редактирано от Tokyo
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един въпрос, дано не се повтарям.Колко литра масло събира F20Z1?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Искам да ви попитам колко литра антифриз хваща F18A3?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една книжка за колата ще видя дали не е описано и ще ти кажа дали има нещо. Нали за фара за мъгла говориш?

Да, става дума за фара за мъгла от страната на шофьора. Имам User manual на хартиен носител, наскоро си свалих и Service manual на .pdf, но никъде не видях дори какъв тип е тая крушка, камо ли как се сменя.Офертата на кварталния (обир)жичкаджия е 70лв крушка + смяна, което поне на този етап няма как да се случи :honda: Редактирано от xatamoto
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Нещо няма тръпка в тия дизели незнам.Мое мнение.Дизел няма да си купя!

Ама ти не знаеш ли, че при дизела тръпката идва на бензиностанцията :honda:
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един въпрос, дано не се повтарям.

Колко литра масло събира F20Z1?

 

Публикувано изображение

 

Искам да ви попитам колко литра антифриз хваща F18A3?

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май никой не е сменяма осветлението на дисплейчето? А поне може ли дами кажете как се сваля волана на Акорд 6-та защото май това е единствения вариант за сваляне на уредите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xatamoto, За жалост няма никаква информация. Показани са за фаровете, челни и странични мигачи, стопове + третия, крушки на табелите и т.н. но за тези няма информация. Съжелявам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...