Jump to content
men4e

Хонда Акорд

Recommended Posts

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH,колата ще ти върши работа обаче не трябва да й се дразниш за дреболиите.Ако можеш да ги преживееш-взимай.Нормална кола е,но според мен има осезаема разлика в пътното поведение между седана от Англия и купето ми в момента от САЩ.Не че англичанина не завива,но имаш чувството че няма да го направи и всеки момент ще се изтавани.А купето нямам този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, Карам Акорд 2005та (2.2 i-ctdi) и от време на време се случва следната ситуация: Карам на 3та с около 1500 оборота примерно, решавам да изпреварвам и ускорявам, след като включа 4та предавка и оборотите преминат ~ 2200 рязко падат за част от секундата и след това продължават нагоре. Същото нещо се случва по някога и на 5та предавка, някакви идеи от какво може да е това ?И още само няколко въпроса :) , на колко км трябва да сменям филтрите и колегите които имат тази генерация акорд къде ги поддържат ?Поздрави

Редактирано от Vladimir Valchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От тези само Галанта и може би Легасито бих предпочел пред Акорд 5-а ген. Англииски - Галанта е адски красив, но и реално по-нов модел (1997-а се появява този модел Галант) той по-скоро е конкуренция на Акорд 6-а ген, обаче е по-тесен от Акорда (с такова впечатление съм останал, возиъл съм се в такъв Галант, само че комби версията), Легасито е грозно иначе, нямам кой знае какви наблюдения. Относно Карината и Маздата - в интерес на истината в точно тия модели не съм се возил/карал, но ми изглеждат много евтино направени най-вече в интериор, за мен лично са под класата на Акорда, но както и да е. Изглеждат ми и по-тесни и малко като коли, освен че изглеждат по-скучно и евтино направени. Добре де, реално ако добавим други два конкурента в този клас и цени и се абастрахираме от това че са Германци: БМВ Е36 3-ка и Мерцедес Ц класа ? Реално тия два модела са хубави коли от сериозни марки (не говорим за опел или форд в крайна сметка), цените напоследък много паднаха (особено на БМВ-то) и се намират много добри екземпляри за около 3000 - 3500 ? Не че искам да превръщам темата в "Акорд или кой друг конкурен да избере човек", но така и така се обсъждат алтернативите...Интересно ми е, дали недостатъците от Акорд 5-а ген. правен в Англия, остават или се изкосурват в по-новия (също правен в Англия) модел - 6-ата ген. Седан 4 врати/ Хечбек 5 врати (модела 1998-2002) ? Той все още държи цена и трудно се намира под 5000лв с ЛЯВ волан, но все пак... да се споменат и за него впечатления (аз само съм се возил в такъв модел с 1.8 мотор - очарован съм и от вървеж и от возия и обецшуменост, но знам ли) дали е по-добра кола от предщественика си или пак си има гадни кусури типични за Англииската сглобка и т.н.PS: Едмундо, твоя Акорд споменаваш, че е 1.8 мотора на ГАЗ, а преди или след фейслифта е, това не помня ? Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details ей такъв убавец е....а колкото до колебанията ти, повярвай ми маздата е един солиден автомобил а двулитровия мотор е страшен..от немските алтернативи твърдо за мерца....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези само Галанта и може би Легасито бих предпочел пред Акорд 5-а ген. Англииски - Галанта е адски красив, но и реално по-нов модел (1997-а се появява този модел Галант) той по-скоро е конкуренция на Акорд 6-а ген, обаче е по-тесен от Акорда (с такова впечатление съм останал, возиъл съм се в такъв Галант, само че комби версията),

Галанта излиза 96-та и този от линка на Едмундо е там някъде ...Октомври 98-ма (както е писал този на обявата) вече е след фейса и трябва да е с шогунската броня http://media.snimka.bg/6343/018942323.jpg и с новите стопове http://media.snimka.bg/6343/018942346.jpg и е още по адски красив.. :) Освен това, от трите коли Галанта е най широк, след това Акорда и чак тогава Летасито..Грешно ти е впечатлението, защото аз всеки ден карам и Галанта и Акорда, а от време на време и черната С-класа (на втората снимка)..От нея пък бягай на далеч..Освен една возия, нищо друго няма в тази кола..Взимай си Японец, иначе рано ще побелееш .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH,с всеки следващ модел който правят в Англия,сглобката се подобрява чувствително.Така че 98-00 моделите са доста по-читави от първите англичани откъм дразнещите дефекти.Немските кошове не ме влекат хич,все пак всеки има такива, а и съм се возил в Ц-едка от първите-много е мъртва горката.п.п.хора,ако искате темата да е полезна и занапред,не пускайте линкове от мобилето,защото след месец няма да са актуални.отделно че темата е за акордите,нека се придържаме за тях.който има съмнения какво точно иска,да пуска друга тема и да пита в нея.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, Карам Акорд 2005та (2.2 i-ctdi) и от време на време се случва следната ситуация: Карам на 3та с около 1500 оборота примерно, решавам да изпреварвам и ускорявам, след като включа 4та предавка и оборотите преминат ~ 2200 рязко падат за част от секундата и след това продължават нагоре. Същото нещо се случва по някога и на 5та предавка, някакви идеи от какво може да е това ?И още само няколко въпроса !!! , на колко км трябва да сменям филтрите и колегите които имат тази генерация акорд къде ги поддържат ?Поздрави

Това глъхнене предполагам,че е бавна реакция на компа за момент и на мен ми се е случвало ама при друга ситуация,връщам от трета на втора с газ до дупка по нагорнище и имам забавяне около секунда две,докато колата реагира адекватно,но това ми се е случвало 2-3 пъти и само при връщане на предавки с газ до дупка.Филтрите и маслото се сменят на 20 000км.,като масло задължително от Бултрако Хонда HFЕ-30,там цената си е като и по магазините за масло с такива данни,а филтрите са малко соленки там,аз първия път си ги купих от там,ама сега ще си търся от друго място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я кажете за тая баба яга дето е карам какво масло да наливам? Досега я карам с една полусинтетика 10w40 италиянско някакво !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екста е . Моят МАТОР е същия, правя втора смяна с Q8 / 10W40, от Косер, не го пипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам почти същата кола с F22B5.Наливам Yacco 10W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите с Акорди

Моля Ви,
Каквито и проблеми да имате по вашите коли -Коментирайте ги в тази тема (Акорд и всичко за нея). Така няма да ни се налага на всички да търсим решения за поблем (и не само) из целия форум .
Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам също акорд но 87 г също го имам това забавяне до 3 скорост но при мен гърми и в ауспоха и мирише на бензин и незнам дали е от центровка помпа или бензинов филтър,също така делко ,просто както върви колата и забива за момент и после изгърмява в аспоха колата е модел accord 2.0 EX .инжекция 122 коня 12 вентилаще бъда благодарен ако някои е имал същите симптоми да сподели как си е решил проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не съм от най-компетентните,но предполагам е от палеца на делкото . Ако е събрал много нагар започва да прави мизерии. Миризмата на бензин съответно говори за недоизгаряне на сместа -което ме навежда не реглаж на клапани ....това са моите предположения -нека по-компетентните пичове пишат -барем помогнем с нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към дефектите..говоря за акорд 94-95 година...самоволно връщане на предните седалки....изправям облегалката и полека лека тя почва да се връща бавно назад...горе-долу на 10 дена каране ми се налага дя ги коригирам..п.п-установено е не само при моята трошка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,реших и аз да си изкажа болката пред вас.Наблюдавам от извесно време че примерно когато трябва да тръгвам на стръмен участък и отпускайки педала на съеденителя се чува един странен звук като преплъзване,не мога точно да го обясня,но съм сигурен че е от съеденителя.Иначе нямам забележки към него като цяло,не ми прави никакви проблеми.Зимата се получава когато например стартирам с по голяма газ и задържа педала на съеденителя за да предотвратя завъртането на гуми.Питал съм майстори и те ми казват че нищо няма и да карам спокойно.Карам акорд 97г. 2.0лс.Карам колата на бензин,не мога да изтъкна никакви забележки относно автомобила,освен че съм си я взимал от Германия и имам леки ръждички на веждите,но интересното е че не се развиват.Като цяло това е колата за която съм си мечтал,за 30000км съм сменял масло и филтри,както и всички маншони по предницата и 2та радятора,водния и на климатика.Преди съм карал опел омега и след сяка зима си знаех смяна ходова час (250лв)а през годината всеки месец минимум по 30-50лв дребни ремонти,докато акордеона изка само качествен бензин и от време на време добро почистване на магистралата :lol: .P.S.Като недостатък се сещам за едно гадно скрибуцане от едни тампончета по окачването особено когато стане студено времето.Дори и да ги смениш с нови,фаидата е никаква.

Редактирано от hondarev_accordov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителят има клапан, който предотвратява рязкото потегляне - нямаш притеснения!При ускоряване с повече обороти също го има...П.П. Седалките / облегалки / са така, но не толкова често. / за академика / :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колеги от няколко месеца наблюдавам един проблем който мисля че не е фатален ама си го има. Имам теч някаде от хидравликата на съединитела. Интересното е че не е от помпите защото ги наблюдавам редовно и не си личи да е текло от тях. Някаде за около 5-6000км нивото в казанчето пада от максимум на минимум. Има ли вариант някаде от маркучите в системата да сълзи? Имам схема на системата ама там не мога да видя точно от къде минават тези маркучи за да ги проследя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре в купето под педала погледна ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да гледал съм и там и не личи да е капало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да се оплача, оня ден ми светна лампата за гориво и сметката излезе че с 9 литра съм изминал само 50 км ;)Акорд 1.8 ; 2000 г. Тва е за София, май ше слагам газ, продъни ми джоба тоя бензин !.... абе харчат си тия акорди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен несъм имал допир до двигател като твоя ама 1.8 и vtec май не е нормално да гори толкова. Моя 2.0 131к.с. във Варна с 9л поне 90км минавам, но по пронцип 95 някъде, иди я прегледай преди да слагаш газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и кво сега баба като не харчи повече от 6,5 с рязане трябва да се гръмна ли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Радев иди си прегледай колата защото и аз карам същия акорд ама разхода ми е около 10.5л в софия. Вярно че колата повече от 4000 оборота не е виждала ама пък си мисля че едвали и ако я карам в лютеницата ще ми утиде разхода чак на 18.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и кво сега баба като не харчи повече от 6,5 с рязане трябва да се гръмна ли :)

Бах маа му :) ти с този разход, че и с рязане, ще накараш сега всички с новите Хонди да си изхвърлят инжекциите и да си сложат карбуратори.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еммундо на тебе колко ти гори, че ти е толкова трудно да повярваш, че на мен ми гори 9-9.5 градко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа,притежавам Акорд,97г. 1,8.Купих го в отлично състояние и в момента е в такова.Кави са ми впечатлинията за година и половина.Изминал съм 25 х.км ,единствено съм сменял масло и маслени филтри и една крушка на габарита.Много съм доволен.Сега за харченето:имам-газов инжекцион и коментирам само за горенето на газ(на бензин още не мога да си го позволя) В градски условия(Пловдив) около 12, а извън градско около 9,но с средна скорост 100 км/ч.Ако се настъпва и е натоварена вдига на 10-10,5.Даволен съм си. За недостатъците съгласен съм за слабия завой,но да не се пренебрегват и габаритите на колата като дължина,не са никак малки.За интериора и пластмасите в купето незнам,при мен няма забележки,явно зависи как е потдържана. И все пак от колите произведени през тези години(Пасат 4,Рено сценик и Лагуна,Волво v40,ауди А4,разни Сеати и др. мисля,че този автомобил ги превъзхожда най-вече със своята здравина(мисля,че всеки преди да си купи кола се интересува най-вече от това)).Бързината също не е за подценяване,карал съм от изброените марки по-горе и ми се струват дастта по бавни(говорим за еднакви или почти еднакви мощности на моторите,имайки предвид,че Акорда си е и даста тежичък. Недостатъците просто бледнеят на фона на предимствата на колата.Така,че моето мнение за тази кола произведена 95-97 г. е много добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз не я ръчкам, даже бих казал че карам доста икономично и изведнъж ... 20 кинта в резервоара и след 50 км, опаааа колонката светна :):) Бах мама му , кво карам аз бре !?!? Мога ли да се обърна към Омбре за разните му там центровки, клапанчета и др. щото честно казано съм мноо бос в тва отношение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени бензиностанцията първо и тогава човъркаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еммундо на тебе колко ти гори, че ти е толкова трудно да повярваш, че на мен ми гори 9-9.5 градко.

15 газ градско и 9-11 навън...на бензин литър и малко надолу...но зимата градското ми гони 18-20 литра газ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее ти ме приби.Немога да разбера хората що карат на газ, ама и на мен така да ми гори или ще смена колата или ще бодна газ(ама май ще сменя колата)За градско ако е София и то само в пиковете часове, разбирам примерно 12/100.Незнам ти как реагираш на моя разход, ама честно да ти кажа аз съм потресен от твоя и не мога да повярвам. При това 1.8 мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как за толко време не го проумяхте...градското в Софето е по-икономично от подобно да речем в което и да е 10 хилядно градче...едно е да я караш през повечето време топла, друго е тръгни спри все студена...който ще да вярва ....знам ,че сега някой ще ревне ,че седи 30-40 мин в задръстване, но двулитров бензинов мотор на празен ход арчи около литър ,литър и половина....на ЧАС

Редактирано от акад.Едмундо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав за това. И аз ги имам тия наблюдения в Козлодуй и Варна. Ама все пак във Варна си ми гори повече, щото в Козлодуй си карам горе долу с постоянна скорост, докато тука тръгни спри, тръгни спри, от светофар до светофар 100 и пак спирачки и то си оказва влияние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го копнах от руски сайт:

Расход топлива в городе 12.2 л/100км - в Ямбол го докарвам до 14 през зимата. Лятото не съм успял да го засека, но предполагам, че е от 1.0 до 1.5 литра надолу.

Расход топлива на шоссе 7.1 л/100км - Няколко пъти съм засичал на участъка Ямбол - София. От Ямбол до Ст. Загора не мога да поддържам средна скорост по-голяма от 80-90 км./час. На магистралата поддържам 130, с чести изпреварвания. Резултатът е една идея по 7,7/100.

Всичко това е с Ф20B5 и на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен на газ в Пловдив ми гори около 12,засичал съм го много пъти,при каране на колата в по-ненатоварени участъци пада и на 11,разбирасе с галене на газта.много зависи как се кара,настъпваш ли ,режеш ли я на свофарите си вдига разхода значително,климатика също си вдига разхода. Извън градско,също на газ,със средна скорост 100 ми дава разход 8-8,5,натоварена и с климатик 10,настъпваш ли със скорост 150 може и 11 да стане.всичко е въпрос на каране и натовареност на пътя. На бензин предполагам,че стойностите,ще са малко по-малки. Не виждам кой го учудва,че гори толкова.Говорил съм,с водачи ,на други марки,от същия клас,разхода е същия,а на някои и по-голям. Все пак това е кола която е 1,3 тона(Акорд 95-97г.) и не виждам какво ви учудва. аз съм съ доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой нещо за по-новия Акорд 7 ген. от 2003 година?

Прави се само в Япония, би трябвало да е OK, съдейки и по броя и цените на продаващите се автомобили?

Аз преди 2 години си купих Акорд 2006 i-ctdi мога да кажа,че е страхотен автомобил,много удобен за дълги преходи.

Седалките просто описват тялото и са супер удобни и дори при много дълги преходи не се чувства умора.

Климатика също е перфектен и превъзхожда доста коли от по-висок клас,буквално за няколко метра почва да духа студено.

Скоростите са много дълги от което води до икономия на гориво,ама леко неудобство при каране в града.

Двигателя е просто черешката на тортата,страшно пъргав и изключително безшумен,просто не е за вярване,че това е дизел няма грам тракане,ако беше с ангренажен ремък просто нямаше да се чува когато запали(кой немски автомобил може да се похвали с това :lol: ),самата верига издава леко звънкав шум,ама за сметка на това ми спестява доста парички за обслужване :D:D

Окачването е малко по-твърдо за кола от този клас ама на мен лично ми допада много.

Купето е много-добре шумоизолирано дори при скорости над 200км/ч. не се чува излишен шум,даже ако пътя е с нова настилка не се налага да увеличавам музиката.

Недостатъците са: оригиналното CD не чете МП3-формат и по-сериозния парното зимата идва много-бавно,чак след 3-4км. път.

 

Разхода варира от 5 до 7 литра на 100км.

 

Това е за сега което се сещам,надявам се да съм бил полезен,и благодарности на Менчето създало темата,защото аз като търсих инфо за моята кола преди да я купя,четях само в чужди форуми :lol:

 

За колегата които пита зависимоста на скороста и оборотите ще пусна една снимка:

Публикувано изображение

 

210km/ч.(205 по GPS) на 3800об/мин.

 

С такова темпо до 230км/ч.(с много зор) дава разход 6,8л. дизел.

 

Надявам се да съм бил полезен за напред на бъдещите притежатели и не се плашете дизела не е това което беше :plane::cry:

 

сигурен съм ,колега,че всичко което казваш е истина.това е първия дизелов мотор,направен от Хонда и спечелил наградата-дизел на годината,чел съм го някъде,отличаващ се с невероятни харакреристики.Ако някой ден карам дизел ще е на Хонда естествено,за съжаление не мога още да си позволя този Акорд,за сега ще си търкалям моя 1,8es/97г. и дай боже някой ден да карам като твоя ,а защо не и по нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с Акорди,дайте някаква идея защо моя мил АКОРД - F18A3/98 год. нещо хич не "набира"при потегляне - на светофар например ? Няма никакво значение дали съм на газ или бензин,дали съм натоварен или не !!!Докато потегля,съседните коли са на 20 метра вече.Което е кофти.Съединител ли е,що ли е ?А за тропането да не говоря.Вече 3-та година я карам тази кола - то не беше Омбре,то не беше Дидо .... - ВСИЧКИ КАЗВАТ,ЧЕ КОЛАТА Е ЗДРАВА.Е като е здрава - що тропа? Аз Пасата и Волвото ги махнах,защото тропаха,ама сега от Акорда няма спасение.Страх ме е ,че нещо изведнъж ще се срине и тогава......Събирам всякакви идеи.А - и преди 2 дни след едно задръстване в Румъния ,за пръв път ми светна жълтата лампа на таблото - чека на двигателя.Спрях,запалих и повече не светна.Трябва ли да се притеснявам и да ходя на майстор ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е притеснително че светва лампата-отиди на диагностика.Относно проблема с ускорението може да бъде от много неща -от запушен катализатор до проблем с главата/клапаните.И при мен имаше едно тропане - така и не го установиха къде е -бях при Омбре.След известно време смених амортесьорите и се оказа ,че единия е бил изкривен и е хлопал яко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги наскоро писах за моя проблем с изтичането на спирачната течност от съединитела. Онзи ден разбрах от къде е теча долната помпа е протекла само че го разбрах след като дръпнах предпазното маншонче на буталцето където се беше събрала спирачната течност. Та въпроса ми е наскоро някои от колегите с Акорд 6-та да му се е налагало да прави тази помпа и ако може да ми даде някакви актуални цени за нова и евентуално ремонтен комплект? Кое е за предпочитане да взема нова или да ремонтирам тази ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...