Jump to content
p0n1X

Как да сложим диодна лента за осветление на таблото

Recommended Posts

Ето и адрес на магазин за диодни елементи в Пловдив : бул.Източен №45 срещу централният вход на стадион Ботев,тел.0896765973 скайп: more_slince

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето какво се получи при мен, но с RGB лента, и контролерче с дистанционно, сега си сменям цветовете както си искам, и също има и програмки да мига или да сменя и прелива цветове. Ако някои има интерес мога да го насоча, към човека който ми го прави. Става въпрос за Русе.Ето линк към албума ми във Favebook, незнам дали ще можете да го отворите обачеhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.101354566595884.1817.100001640223559Иначе някой да ме светне как да кача снимки!!

Редактирано от Stamenov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата 'Как се качват снимки': ТукМного яко е станало! От къде взе RGB ленти и контролер, и за колко лева?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз искам да питам някой слагал ли е светодиодна лента на таблото на Акорд 6-та че аз имах такива намерения обаче като го свалих и отворих видях че не е като на по-старите модели и крушките се слагат в едни тунелчета като светловоди. Ако някой има идея как може да стане нека сподели! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Днес реших и направих за 15 мин "тунинга" (напук на колегите с немски коли, на които им трябва 15 часа да си свалят само таблото с индикаторите).Получи се добре, даже улучих + и - на диодната лента от първия път ;)Обаче после реших, че мога да наместя диодите под световодите на индикаторния блок за гориво и температурата, макар те да си светеха най-добре, за разлика от километража, който много прозира през одометъра... След малко игра и реших да пробвам какво съм направил.Какво забелязвам :o само при конктакт и температурния индикатор скача в червеното (студен като лед двигател) ?! Пак разглабяне, проверка за късо, няма такова нещо?Самоиндукция...от светодиоди, звучи абсурдно?С някой друг да се случвали такива аномалии? Възможно ли е нещо да се е объркало от захранването...Конктретния ми въпрос е м/у маса и черно-сивия проводник на буксата за таблото, дясната, по който проводник идва сигнала от термосензора, колко трябва да е?И дали не е съвпадения и термосензора да се е прецакал? Все пак не мога да повярвам, че индикатора се влияе от светодиодите.ПП.Не е от диодите, дори без габарити и светлини по таблото, стрелката удря в "тавана" :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр значи и аз като тебе реших да се правя на майстор(нищо лично) случая ти е единтичен с моя иди на жичкаджия моя майсторлък:angry: ми излезна 30лв даваше ми на касо лентата дано и при теб е това:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя лента, диодната ли? Няма начин как да даде на късо.Освен това стрелката се изстрелва и без габарити/фарове, т.е. лентата въобще не е под захранване при проявата на дефекта.Пък аз се смятам за грамотен жичкаджия, като електрончик и компютърджия с доста стаж :)Шибаното е, че проверявах датчика, работи нормално. А днес като я запалих, стрелката си стоеше на "студено" и едва след 5 минути отиде до "мнооого горещо".Дано не е нещо по ECU-то... но ще сваля днес пак таблото, имам спомени за резистор и диод зад стрелковия уред и като гледам начина на свързване (+, - и активно) може би прави някакъв делител на напрежение спрямо маса....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При слагането на уредите си пренатегнъл някое болтче и се е скъсало едно тънко конче от намотката. Често се случва. Има го описан проблема назад в темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има едно момче във форума, което има тема в проекти и първата му работа беше с уредите, помня , че го гледах но немога да се сетя точно кокя тема беше.... Но ми направи впечатление, че беше направил уредите доста приятно да светят , както и стрелките. Но не е разяснил тайната в тема си , само казваше какво е направил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някои опитвал ли е да си направи стоповете светодиодни :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от каде мога да си купя такава диодна лента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://led.omega-light.com/Flexstrips/flexstrips.htmhttp://www.powerled-bg.com/index.php?route=product/category&path=35и т.н.Аз не си спомням обаче от кой сайт купих 1м, защото почти всички продават по 5м ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а има ли някакъв вариант за осветяването на стрелките, при тази яркост на таблото достатъчно ясно ли се виждат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния и евтин начин е като се сменят тези крушчици дето осветяват стрелките(намират се точно срещу стрелките от горната част на таблото)със някакви цветни.А дали ще се виждат от ярката светлина на уредите?-Да.Според мен ако се сложи димер(като аз намерих някакви със дистанционно за по 12 кинта),или другия много по-евтин вариант който аз мисля да приложа е да залепя хартиено тиксо от вътрешната страна на циферблатитеЩе пусна снимки преди и след като съм облепил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-та страница можеш да видиш как се получи при мен, без да търкам нищо, със диодна лента отзад и обикновени крушки отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам градски, никакво търкане и ефекта е повече от добър.М/у другото, при това осветяване на таблото се получава ефекта, който ползват руснаците при правенето на светещи скали за техните прицели - светлината попада по окръжността, под 90° и за това "свети" бялата боя. Не се подсветва, както мислят повечето, като диапозитив - светлината да преминава през цялия индикатор, за да се налага изшкуркване на боята от гърба.

 

Ps:Публикувано изображение

Примерно, за да свети скалата, аналогично със скалата на таблото, се обкантва със световод (от 56 до 52) по целия радиус. Разбира се, скалата е ецвана и матова и за това пречупва светлината и "свети", но почти същото е с таблото на колата - ако поставите точно лед лентата, да попада на 90 градуса светлината по ръба на индикатора, то бялото ще свети, за разлика от черното :)

Редактирано от Topper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си намаля светлината използван хартиено тиксо като облепих диодната лента с него(2 слоя залепих на лентата и един от долната страна на циферблатите).Получи се доста по-добре,всичко е осветено много яко и въобще не дразни очите :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове и аз се запалих по тва табло с диодна лента и стана уникално! А проблема с стрелките се реши с зелен флурисцентен спреи! успех....

post-20959-0-84841900-1331408248.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

' hrischy' как си постигнал ефекта - син циферблат и зелено отстрани ?

Редактирано от okokorekokes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леко шкурене на черните точки отзаде до бял мат и един пласт хартиено тиксо върху лентата и стана перфектно

 

http://prikachi.com/...78/5204478H.jpg

 

Направих и на англичанка на един приятел, но уредите си останаха жълти Публикувано изображение

Другия път , като го отворя ще сложа едно затъмняващо фолио за стъкла на цялото стъкло да може и през деня да му се радвам Публикувано изображение

Редактирано от jimi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се получи при мен, но с RGB лента, и контролерче с дистанционно, сега си сменям цветовете както си искам, и също има и програмки да мига или да сменя и прелива цветове. Ако някои има интерес мога да го насоча, към човека който ми го прави. Става въпрос за Русе.Ето линк към албума ми във Favebook, незнам дали ще можете да го отворите обачеhttp://www.facebook....100001640223559Иначе някой да ме светне как да кача снимки!!

Пич аз съм от Русе, ти като цяло свободен ли си да си направим една срещичка като колеги, та може и да поговорим за тия работи с диодите щот много готино е станало да си сменяш 3 цвята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,преди време и аз се бях запалил да си променя цвета на осветлението на таблото.Понеже съм привърженик на фабричните неща не исках да си слагам диодна лента и затова реших да заменя оригиналните крушки на таблото ми с малки диоди които имат лупичка за разсейване на светлината и се поставят в цокъла на оригиналната крушка.Проблемът е ,че след известно време започнаха да мигат и един по един изгоряха.Има ли някой, който може да ми каже на какво се дължи този проблем и как мога да го отстраня?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите, които са с бяло осветление, по хубав ефект се получава като се зашкури оранжевата секция на оборотомера и прозрачните обръчи, които осветяват стрелките се боядисат черни за да не прозират светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...