Jump to content
p0n1X

Как да сложим диодна лента за осветление на таблото

Recommended Posts

Защо да не е? Мога да се защитя с цифри, но не смятам, че тук е мястото. За момента мога да покажа какво имам за габаритна светлина отпред:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Ще познаеш ли колко консумира това, колко "Lm" или "mcd", ако ти е по удобно, излъчва и каква е разликата спрямо обикновенните 5 ватови крушки?

Същото мога да кажа и за задните светлини, но за съжеление не съм ги реализирал още, но все пак общо се събират 20 вата. Имаш ли идея за 10 вата (50% по малко) общо какво осветление ще се получи? Все пак мисля, че ще успея да падна под 8 вата общо. Нека все пак да не говоря преди да завърша всичко, дано скоро да намеря време, че напоследък все го нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще е да споделиш какво си постигнал :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ами бели циферблати ако се сложат няма ли да е още по-яко? направо като плазмените за 150лв, само че по-евтини :plane: Ако някой има идея от къде мога да намеря бели циферблати или да даде шаблони за сивик 5та генерация ще принтирам един брой да видя как ще стане, че и аз в момента съм във филма с диодната лента ама нещо не ми се получава добре и още обмислям различни варианти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не става ли ако всяка отделна лента за всеки уред както казва Stancho да бъде свързана за съответната крушка, която преди е осветявала....Предполагам няма да има проблем и няма да се получи някакво по-високо напрежение или нещо подобно....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и бяла лента, и според мен така е най-ефектно, или поне моето табло е с бяло. Ето тук можеш да видиш различни разновидности на ленти/цветове и цени :(

Някой може ли да сподели ако си взема лента с 60 диода мога ли да си я режа кадето си поискам и да ми бачкат всички парчета или е нагласена или ползваш цялата или нищо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си я режеш, то си има обозначено каде :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по-малко от 3 диода не можеш да ползваш, това са по 5 сантиметра, тя е обозначена къде да я режеш, но можеш да питаш и продавача като си я зимаш ще ти обесни. Само че ако ги нарежеш всички парчета, колкото си земеш, трябва да ги свържеш после правилно инчаче няма да светне :(.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към KrasIs7a

Специално за 4 ген. лично аз я направих на три отделни ленти (с бяла светлина) захранени самостоятелно и независимо една от друга: една за оборотомера, една за скоростомера и една за уредите на температурата и горивото.

Хубаво е да си изшкуриш с водна шкурка задната част на уредите. Самите уреди имат бяло матово покритие върху което черно като пръски (и аз не знам как да го обесня). Ако можеш да запазиш бялото (аз не успях, а смея да твърдя, че съм доста търпелив и доста се постарах) и да отстраниш само черното ще е чудесно, получава се бяла мека светлина която по никакъв начин не дразни очите. Ако не ги шкуриш забрави за равномерно осветяване на таблото. Лошото е (а за някой може би не), че в този случай таблото светва доста ярко, което през деня е готино, но вечер идва малко повечко (с това се свиква) и да ако ги изшкуриш трябва да се знае, че няма връщане назад с фабричните крушки, понеже предполагам осветлението ще бъде ужасно. Ако шкуриш уредите отзад имай на предвид, че на уредите за температурата и горивото няма как да бръкнеш да ги изшкуриш или това е доста трудно изпълнимо.

И още една подробност, при монтажа на уредите за темпераурата и горивото, не пренатягай винтчетата, защото към местата където се навиват винтчетата, са хванати краищата на намотките на самите уреди и има опасност при пренатягане да се скъсат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за напътствията още не съм тръгнал да правя каквото и да било просто проучвам.А ще можеш ли да ми пратиш някоя снимчица как е станало твоето табло !!! поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам лек проблем :worthy: ... Реших да си направя и аз таблото. Направих всичко "точно". Таблото светна .. всичко си работи без стрелката за температурата.Когато дам на контакт ,тя веднага се качва на max-a . ..

 

Къде да търся грешката в цялата история :lol:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

П.П стрелката на бензина работи( не е доказано :D )

Редактирано от dolt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до колкото съм запознат трябва внимателно да се затягат болтовете зад уреда за температура и бензин, че можело да се пренавият уредите, но не си спомням със сигурност как изглеждаше отдоло. Така че не съм напълно убеден, свали го пак разхлаби малко болтовете и виж, другото е да не си дал някоя писта накъсо или нещо такова внимателно огледай, как си зимал захранване за лентата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко по лентата е както трябва.Аз стигнах до друг интересен факт.Има два вида болтчета.Единия вид са - като сребърни ,а другите са в друг цвят... всеки път като разменя местата на болтовете таблото дава различни дефекти... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам лек проблем :worthy: ... Реших да си направя и аз таблото. Направих всичко "точно". Таблото светна .. всичко си работи без стрелката за температурата.Когато дам на контакт ,тя веднага се качва на max-a . ..

 

Къде да търся грешката в цялата история :lol:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

П.П стрелката на бензина работи( не е доказано :D )

Аз имах същия проблем и се оказа прекъсната жичка от намотката на уреда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали от цвета на болчетата зависи нещо,но ще гледаш да ги завинтваш кой от където си свалил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ето го и 1вия проблем ! има вероятност прибора да си е заминал ако искаш да разбереш сваляш всичките жички дето си навързал и пробваш не се ли оправи значи си за нова табло или наистина добър електричар . Предполагам че направо си запоил отзад без фасунката и затова се е стигнало дотук !Аз това със диодните ленти го направих миналата година още Помня сняг имаше и беше супер студено а аз пред блока :):D тогава никои не се беше опитвал да прави такова нещо нито имаше теми Лично аз видях от един фиат и после във техния форум се ровех и го намерих При мен стана по кофти защото неработеше уреда за бензина Никои неможеше да го оправи и аз се прежалих викам ок ново ще е ама за мои късмет един приятел ме заведе при един жичкаджия и тои ми го оправи за 20 лева след това се отказах да го бърникам и си пуснах кабел директно от единия габарит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече открих проблема . Скъсала се е една много тънка жичка ,която отива към намотката на температурата :) Сега ще мисля какво да правя и аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз препатих с това. Един съвет, не се мъчи, вземи си ново табло, уред (от някой колега или морга), щото не е гаранция, че ще стане и да отчита вярно. Успех! :) И колеги, наистина внимавайте с болтчетата, че стават такива проблеми. Аз бая се паникьосах като видях стрелката... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го писал в предното си мнение "'....И още една подробност, при монтажа на уредите за темпераурата и горивото, не пренатягай винтчетата, защото към местата където се навиват винтчетата, са хванати краищата на намотките на самите уреди и има опасност при пренатягане да се скъсат." При мен се скъса намотката за бензина, но успях да го оправя, чрез запояване, пипкава и трудна работа, но не и невъзможна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да не се стига до превъртане най добрият начин е като свалите уредите да им капнете по една капка секундно на местата кадето е захваната жичката и няма да имате никакви кахъри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделям и моя опит за този евтин тунинг :)

 

 

Тук е възможно най-намалена светлината....

Публикувано изображение

 

а тук е усилена на макс

Публикувано изображение

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как ги накара уредите за температурата и бензина да светнат? Стана вече 3-4 табла минават през ръцете ми и всички отзад на тия два уреда са с плексиглас или нещо подобно и не искат, и не искат да светнат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам аз си направих таблото с диодчета само ,че ме интересува ако си боядисам стрелките на уредите с Флурисцентна боя дали ще светят или светят само ако са плазмени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра тема, браво за труда колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра тема, браво за труда колега.

а дали става и на мотор някои пробвал ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко става колега и на мотор,само да ти се занимава.мн добре са станали колеги,само дето на повечето светят неравномерно(не ви ли дразни)или само на снимките така изглежда.И малко информация има дидни ленти който се водят RGB с контролер,светя в абсолютно всеки цвят,и се контролират с дистанцонно.Поздрави за труда на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се получи при мен:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Доволен съм, при условие, че в конзолата за управление на парното нямах една работеща крушка.

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги,как сваляте панела с джаджите за парното,че аз нещо не успях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги,как сваляте панела с джаджите за парното,че аз нещо не успях?

За каква кола става въпрос колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой от Пловдив ще ми помогне ли с тея лампички да ги сменим?Колата ми е 5генерация сивик.

Редактирано от red_devil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги,как сваляте панела с джаджите за парното,че аз нещо не успях?

За каква кола става въпрос колега?
Сивик 5 генерация хеч Редактирано от meto_pz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли незнае къде в ПЛОВДИВ могат да ми сменят лампичките на парното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли незнае къде в ПЛОВДИВ могат да ми сменят лампичките на парното?

Да ти кажа не е много трудно да се направи. В тази тема -> http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=27424 е описана подробно процедурате за снямата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам един въпрос.

На всички снимки на табла с диодна лента виждам че не светят равномерно ами все едно диода е попаднал точно на цифрата и свети напрао през него а на другата си свето нормално.Незнам дали ме разбра.Та така ли се получава или е от снимката.

Направи разлика-120км/ч и лентата за температурата.Също и 0 об/мин и 9к об/мин.

 

Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , много зависи как ще изшкуриш приборите отзадната страна и как ще наместиш диодната лента.Виж моето , свети си равномерно отвсякъде - My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , много зависи как ще изшкуриш приборите отзадната страна и как ще наместиш диодната лента.Виж моето , свети си равномерно отвсякъде - My link

Колега я дай инфо за това шкурене че за първи път го чувам че се прави(Ако може по подробно),и как трябва да се намести лентата.Ако имаш и снимка как изглежда още по добре. Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето линк към разглобяването на тъблото на Хонда и промяна на осветлението.Има съответно и за други популярни марки автомобили!http://www.blauertacho.de/Honda/Honda-Tacho.htm#1

Редактирано от red_devil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...