Jump to content
Newbie

Какво го бута този опел толкова ?

Recommended Posts

Honda Civic B16a2 vs. Opel Astra Gsi 16v

 

Ако някой знае нещо повече за тази гонка, нека сподели ? Какво му е в "повече" да го наречем на Опела от клипчето сравнение с Сивика?

 

ПП: Нека ако Хондето е на някой от форума да не се засяга не го пускам умишлено, просто ми е любопитно.Незнаех, че тези коруби вървят така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но мисля, че Опела е със задно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой е, даже се продава спешно :) Според мен има нитраж тоя орел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да речем врътящият момент и много-малко кубатурата е в повече.А и има доста други фактори,като състояние на колата,задкормилно у-во,дали има спортен филтър....ей такива неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но мисля, че Опела е със задно?

Явно наистина не си специалист, :) ама не ти и трябва..От тези години които е Астрата, единствено Опел Омега е с задно, но той пък не става за дръпки, особено с Сивик, защото тежи точно два пъти повече.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не го бута опелчето, ми го дърпа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дърпа го-опелчето си е с предно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSI 2.0 16V 150++, защото е преправяно с генерация, филтри и пр. Тотално олекотено - има само една (шофьорската) седалка, с плексигласови стъкла е, за друго не знам. Има хора които са по запознати от мен, и те могат да споделят. С две думи, това е кола която се изкарва само за драг, и после се прибира в гаража.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, добре, че писах, че не съм специалист иначее жив щяхте да ме изядете :):unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера защо си мислите че като в гонката участва Хонда и тя трябва непременно да е победител... и на мен ми се иска да е така но не става всеки път... Не забравяйте че има и от други марки бързи коли... казвал съм го не веднъж: Уважавайте бързите коли независимо каква марка са те!!! Някой е работил доста над това GSI но понеже не е Хонда и него "кучетата го яли" ... Астрите GSI си понавървяват доста стабилно... особено ако имат генерация с колекторче , филтъче, спортни валове, и няколко градуса предварение и колата наистина доста добре се засилва...! Просто предполагам B16-ката не е толкова подготвена... а и понякога подценяването на противника изиграва лоша роля ... всички които са заставали на старта ще го потвърдят!

 

п.п. и не забравяйте че винаги ще има някъде кола която ще върви повече от вашата ... (неписано правило :unsure: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:unsure: Ако хондата е стокова даже с малко пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е колега прав си ,само едно ще добавя : дано с тази кола която винъги ще е по-бърза от мен да не се срещаме :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gsi си понавървява не може да си криви душата човек :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера защо си мислите че като в гонката участва Хонда и тя трябва непременно да е победител...

Сигурно е защото никога не са карали Опел :rolleyes: а само гледат каталозите, където Хондата е по бърза от 0 до 100 с 2-3 десети, обаче не знаят за вълшебната 3-та скорост на опела... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мисля,че всичко опира до това колко е подготвена една кола за драга в този случай по добре подготвена се оказва Опела!!!Все пак не са сток колите,но дори и сток при почти равностойни показатели има и куп други нещя които влияят :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавайте бързите коли независимо каква марка са те[/b]!!! Някой е работил доста над това GSI но понеже не е Хонда и него "кучетата го яли" ... Астрите GSI си понавървяват доста стабилно...п.п. и не забравяйте че винаги ще има някъде кола която ще върви повече от вашата ... (неписано правило :rolleyes: )

Съгласен, GSI са ми харесвали винаги, както и рино 5 турбо, пунто 1.4 турбо, клио уилямс и т.н. малки осички! ;) В спорта, а и в живота е така, винаги има и по-добър от теб!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ц20хе е супер освободен и пипнат мотор :rolleyes: всичко му е пипнато от до ;) доста вървежен в астра и с много потенциал за доработка атмосверен без проблем можеш да го пипнеш на 200-210 кончета...Все пак Coswoth i Lotus са намесени в него ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази астра е същата от това клипче: http://vbox7.com/play:acd7932d (Сивика е на Емо(1net) след като беше сложил Б16-ката, т.е. мин лято Юли месец), е наистина много направена и много олекотена (до толкова, че от вратата стои само външната ламарина, греди и пр сичко е аут). По мотора не знам какво е правено, но аз не бих посмял да карам до толкова превърната в кутиика от бира кола(изтърбушена).Иначе наистина не трябва да се подценяват тези мотори на GM (C20XE), главата е разработка на Косуърт, както каза колегата по горе. Да не говорим за съотношението цена мощност на Астра ГСИ, което при Сивик Вти, можем само да сънуваме, с една дума доста изгодна потентна бегачка си е тая кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

така това е моята кола но я кара баща ми а не аз и от самото клипче даже ясно се вижда че хондата тръгва доволно след опела само за сравнение мога да ви кажа че има клипче на опела срещу един син рекс който му слага кола и половина а аз вървя две пред црх-а ;]познавам колегата с астрата и ще уредя старт тази вечер или утре ;] и пак ще се снима да се види реално

Редактирано от EGocentric

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така това е моята кола но я кара баща ми а не аз и от самото клипче даже ясно се вижда че хондата тръгва доволно след опела само за сравнение мога да ви кажа че има клипче на опела срещу един син рекс който му слага кола и половина а аз вървя две пред црх-а ;]познавам колегата с астрата и ще уредя старт тази вечер или утре ;] и пак ще се снима да се види реално

хаха бате и баща ти ли е маняк ? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://vbox7.com/play:dc56aeb9http://vbox7.com/play:c4b73448ето ти отговор на въпроса:cool:(извинявам се че е настрани) просто пича с хондата според мен е слаб шофьор(по темаТА) -за 3-тата скорост само ще кажа--->в повечето стартове имаше вълшебната 3-та скорост на хондата... (Тази на опелите спроед мен е доста по слабА) от което съм виждал . Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Б серията 3-та предавка е доста добре (ако не е заминал синхронизатора и да ти трябва 1 час за да я вкараш). Ама 3-та при Д серията е .... :) Като се има предвид че стокови такива вървят на едно (горе долу) всичко зависи коя колко е направена :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Специално за Б серията 3-та предавка е доста добре (ако не е заминал синхронизатора и да ти трябва 1 час за да я вкараш). Ама 3-та при Д серията е .... :cool: Като се има предвид че стокови такива вървят на едно (горе долу) всичко зависи коя колко е направена :honda:

AAАААа възмутен съм. Мойда трета утрепа една бима 316 .Как можа.......... :honda: чуствам се наранен :honda:По темата аз мисля, бащата на човека не е искал да пърже мноо колата :)Те възрастните по - пазята(шегувам се) :) .Нека да се направи нормална дръпка с шоферит и да се пусне клип за да се изясни на кой е по- голям....... Редактирано от dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро клипче опела с колко точно коли върви всъщност зад тази хонда :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Просто таткото караше ХОндата а не сина :) иначе опела просто е на варел , иначе нищо не върви ! Пълен сток как то и хондата. Црх-са го би , а с мен дори непожела да стартира :cool:http://www.vbox7.com/play:097b37bf ЦРХ-са да не е с реактивен двигател ако опела е с Нитро :)

Редактирано от rocnogap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така аз разпитах собственика на опела каза 4е просто е олекотен даже е и с оригиналната генерация има само филтър и чип такаче не е голяма резачка просто е адски лек !!! самоче црх си е ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее то голяма тема станала бе !!! Та са забъркаха едни манджи, аз пуснах 1 клип с опела, вие пуснахте още 2 кадето той пада хах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета на ГСИ-тата наистина е доста добра. а що се отнася до дръпката със Сивика, оправданията са излишни - паднал си и толкова, голяма работа.Помоли му се да те пусне да го биеш за 1 клип, за да не ти се смеят колегите от форума !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ама 3-та при Д серията е .... !!!

Леш! :) Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

пускането със опел-а е ясно ще кача клип :) а иначе нека пепи (със синия рекс) ако иска да каже аз как вървя с него а той има клипче как бие опел-а това е засега от мен утре ще кача клипчета и как вървя и с още една кола по-бърза от астрата !!!а и рулмейкър не е нужно да му се моля да го бия споко ;] съвсем нормален старт е уговорен на бояна до 200 всичко както си му е реда а иначе не ме притеснява да падна от каквото и да е ако просто това е реално ;] но в случая моята кола върви доста по-напред от точно този опел и затова ще направя аз старт с него както си трябваhttp://www.facebook.com/video/video.php?v=1500377155216ето едно клипче от тази вечер защото не успях да навия пича с опела за днес но се разбрах с едно момче с една примера (с която ако иска нека каже пепи точно как върви ) но е зад нея с малко и ето резултата аз как вървя с нея до 200 :) както и да е ще има клип и с опел-а надявам се още утре по това време

Редактирано от EGocentric

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако може го качи клипчето в вбокс или утубе , че някой нямаме фацебуук и не мислим да си правим !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама 3-та при Д серията е .... :)

Леш! :)
именно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вкарвайте направо 4-та !!! :) :) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е правено по нисана, щото по принцип само с генерация и филтър не са нищо особено

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и рулмейкър не е нужно да му се моля да го бия споко ;] съвсем нормален старт е уговорен на бояна до 200 всичко както си му е реда

Батка, ако това е същата "писта" от която са клипчетата, гледай да си в лявата лента..Дясната сигурно е по прашна, и който е в нея все пада.. !!! Не знам какво е правено ни по Опела нито по твоята, но при напълно стокови машини, имаш шанс само от 0 до 100 да го дръпнеш леко :) от там нататък Опела много бяга, сигурно защото знае че го гони и ръждата .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...