Jump to content
men4e

Улични гонки

Recommended Posts

Нека не оспамваме темата за гонките с мненията дали е редно или не и да прехвърлим дискусията тук, където и е мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на подходящи места съм ЗА. Примерно както е долу до КРЗ. Безотговорно ми се вижда да се дърпам в града, но за съжаление ми се случва понякога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти дори и да си против си непряко въвлечен в тия гонки. Пример - карам си аз по пътя от Велико Търново към Варна и на една по-широка отсечка преди кръстовището за с. Ястребино ме изпреварват двама един след друг (почти прилепени), а тях ги изпреварва 3-ти. Почувствах се като на истинско състезание :) и то не за пръв път! Предполагам, че ти визираш градските гонки, ама само да отбележа, че извънградско като карам със 100-110 80% (може би и повече) от колите ме изпреварват нервно (после бензина скъп бил, много дупки имало...не знам си кво там).А в града, както каза по-горе колегата, на КРЗ (Варна) примерно няма проблем вечер. Всеки сам решава дали да си чупи главата. На оживени булеварди - против съм.

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах и в другата тема знам, че не е редно да се прави по булевардите, ама аз там го правя и не щото ме е погледнал някой лошо, а просто защото ми се е приискало. Но сам си преценявам ситуацията и когато няма трафик, пресичащи пешеходци и тем подобни си го правя. Не съм професионален шофьор, но съм на мнение, че съм по-малко опасен в действията си от колкото някои хора, които може и 20 да се движат, но са невнимателни, не се оглеждат и нямат ама абсолютно никаква реакция.А за изпреварването извън града има много какво да се говори. Там вече най-противни са ми хората с коли 2005г + (предимно немски) дет си мислят, че много вървят и смеят да изпреварват колона от 2-3 тира и то на завой, а всички знаем, че тъпите и пияните Господ ги пази и в повечето случаи невинния човек от среща, който си кара с ограничение е потърпевш, а чичко паричко си праши по пътя и не му пука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито е, че всеки си вика, не съм опасен, внимавам, следя всички фактори - пешеходци, други коли, дупки по платното и прочие и така докато не се случи нещо много лошо и после се вайка ... на мен урокът ми излезна безплатен. В опит за дрифтове с предно предаване на планински път направих едно 360 и спрях на 2 педи от мантинелата, а надолу продължаваше дерето на някаква река, където щях да се търкалям поне 20 метра и да се спра в скалите. Та реших, че всъщност най-добре тия изпълненияна пистата. Така или иначе тия гонки са реалност, гледайте поне да ги правите късно вечер, когато трафик и хора няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само на безлюдни места, иначе си е пълна лудост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има достатъчно писти около големите градове, може и да намалеят уличните гонки.Пък и собствениците ще изкарат парички :)По темата: Не е редно, но е приятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един таксижия - то е забранено, но не е отменено.Гонки по улиците никога няма да свършат докато не поставят камери на всякаде през 100 метра и естественно те да работят и глобите да ти пишат за привишена скорост, аз почти всеки ден намирам с кой да се ръчкам по пътя или сам пак го правя, прекалено много ме кефи звукъ на двигателя че да се съобразявам с ограничения.Но все пак ако има повече места в града или около него дето може да се пробваш с колата без да застрашаваш някой ще е много добре. Има и друго нещо ако пистите ги направят 10 лв вход никой няма да ходи там да не сам ЛУД да дам толкоз пари това са 4 литра бензин или 15-20 минути яко ръчкане :), но и без пари пак не става така че проблема идва от заплатите а после от мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против! Не се знае кой или какво ще изкочи на пътя, времето за реакция понякога е по-малко отколкото си мислиш...а относно това, че и може да те спрат някъде да не говорим...всеки си мисли, че е много добър, само че тези неща са опасни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Твърде съм бавен, за радост, и затова не се дърпам. Случва се изключително рядко, с приятел да се избъзикаме. Сигурно ако бях с някоя B18-ка вече щях да съм нагазил дълбоко в лука, та можеби е за хубаво, че не отделям внимание на силовия тунинг за момента. :plane: Споделям мнението на колеги, че е хубаво да се случва на възможно най-безопасните места, като Цариградско в София, въпросното КРЗ и други. Ясно е, че щом е в града е просто невъзможно да има най-безопансо място, защото случайността само това чака - да се дръпнеш някъде на уж безопасно, за да ти прати ядосан тийнейджър, бродещ в тъмното или пияндурник решил да поспи между мантинелите... Като цяло, много условен въпрос, но и без мен и с мен, това ще се случва докато не въведат умопомрачителни глоби и строг, некорумпиран контрол.. тогава всички ще караме като аганца, или поне тези, които не могат да си позволят глоба 500лв.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години паднах с мотор и возих приятелката си, която заради моята глуспост също пострада. От тогава съм супер отговорен на пътя и постоянно ме е страх. Винаги мисля, че все на мен ще се случи и това ме спира да карам бързо....обаче пак си правя глупости понякога :o Твърдо съм против тея неща и знам, че са много грешни и опасни......но и аз ги правя :beer: Постоянно си втълпявам на ум - "Недей...нееее.... не трябва..." ама то пририда :plane: Та така колеги, ако имате силна воля не го правете, не е правилно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... Но сам си преценявам ситуацията и когато няма трафик, пресичащи пешеходци и тем подобни си го правя. Не съм професионален шофьор, но съм на мнение, че съм по-малко опасен в действията си от колкото някои хора, които може и 20 да се движат, но са невнимателни, не се оглеждат и нямат ама абсолютно никаква реакция....

А преценил ли си шансовете за оцеляване на човек след удар с 20 и удар с 50-60 (след светкавичната ти реакция си успял да намалиш примерно). Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,всичко опира до бензина в кръвта! Имаш кола ,която върви добре и щеш не щеш ти се иска да я настъпиш до долу.За жалост стават много инциденти,пораждани от тези гонки на неправилните места в градовете!Аз също го правя някои път,колкото и да е не правилно и рисковано!Ами кво да кажа това си е все пак ХОНДА. . . . . . . . . . . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: Не е редно, но е приятно.

..... :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен винаги ме е страх като се кача в колата и някой ден ако се кача и не ме е страх просто ще дам на жената да кара. Страхът е нещото което ме кара да съм предпазлив, да преценявам поведението на всяка кола и пешеходец и да имам реакция. Моято кола също е много бавна, но това не ме спира да си се пробвам. И аз съм катастрофирал извънградко със 70-80 и добре, че оня от горе се смили над нас и знам какви поражения има дори и от малките скорости.Заелязал съм, че примерно лятото като съм си свалил джама, пуснал съм си музичката и си карам бавно и се зазяпвам я по некоя Хонда , я по некоя мацка и ако тоя пред мене набие спирачки я съм го видял я не, обаче като карам по-бързо цялото внимание ми е върху пътя и покрай него, за това казвам, че страхът е ключов и спасява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тея улични гонки са за някои комплексари.... Или някой, който иска да се изфука пред момиче. За мен тези неща са напълно безсмислени. Ако иска някой да се дърпа да иде на някоя писта и да си прави шоуто там на безопасно място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА на гонките, но само на места където няма движение ! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тея улични гонки са за някои комплексари.... Или някой, който иска да се изфука пред момиче. За мен тези неща са напълно безсмислени. Ако иска някой да се дърпа да иде на някоя писта и да си прави шоуто там на безопасно място.

на пистата може да се срещне с някой истински карач и да стане за смях, друго си е да се състезава с нищо неподозиращи участници в движението :plane: аз мисля, че всеки може да настъпи в тесните малки улички и вдигайки 80км. да си мисли, че е вдигнал 180км., но малко са тези които биха се замислили какви ще са последствията от това ТВЪРДО ПРОТИВ МАЛОУМНИТЕ ДЖИГИТИ ПО УЛИЦИТЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоумни джигити викаш ти, аз им викам голфаджии, ама то все едно. И аз съм против тея шашкании.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ето една ситуация на пътя. карате с 90км. градско с допустима скорост 50км, по булевард 2 или 3 платна, движите се в крайна лява лента, от дясната ви страна на няколко метра пред вас се движи с преблизителна скорост 50-60 км. бус или рейс или камион, превозно средство което ви ограничава видимоста от дясната ви страна. на 20 метра пред вас има пешиходна пътека, превозното средство до вас намалява скороста за да пропусне пешиходците, но поради големия размера на това превозно средство, вие неможете да забележите тези пешиходци. вие продължавате да си карате с 90 км. и изравнявайки се с превозното средство до вас вече забелязвате тези пешиходци който са на не повече от 10 м пред вашия автомобил. И какъв е крайния резултат от тази скорост при тази ситуация, ето няколко отговора.А-При вискока скорост аз съм много среодуточен в пътната обстановка и ще реагирам навремеБ-Поради високата си скорост и прекаленото ми среудоточение в автомобилите около мен пропускам да забележа пътния знак "внимание пешеходна пътека" и съм неподготвен за тази ситуацияВ-Колата ми е с нови дискове и накладки и спира лено и бързо, независимо от високата скоростГ-Прегазвам пешиходците и обвинявайки че не са ме забелязали навреме.п.п.1 мога да ви изпиша още много такива ситуаций в който с висока скорост неможете да реагирате на време независимо колко сте среудотъчен в пътната обстановка. затова се кара по правилника за движението по пътищата и винаги трябва да не се расейвате, а да си следите трафика..............п.п.2 с тези улични гонки що народ измря, ама какво им пука, важен е адреналина!!!

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаше писта със свободен достъп край София, нямаше да се състезаваме по улиците! :rolleyes:

 

 

Моето мнение е, че може да се кара разумно, пък било то и над ограничението! Половината от табелите в България са неадекватни.

 

 

 

[size=5]Съвет: [color= #C0C0C0]Пазете хората на пътя, пазете животните на пътя, карайте разумнои се обичайте! [/size]  [/color]
Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

ето една ситуация на пътя. карате с 90км. градско с допустима скорост 50км, по булевард 2 или 3 платна, движите се в крайна лява лента, от дясната ви страна на няколко метра пред вас се движи с преблизителна скорост 50-60 км. бус или рейс или камион, превозно средство което ви ограничава видимоста от дясната ви страна. на 20 метра пред вас има пешиходна пътека, превозното средство до вас намалява скороста за да пропусне пешиходците, но поради големия размера на това превозно средство, вие неможете да забележите тези пешиходци. вие продължавате да си карате с 90 км. и изравнявайки се с превозното средство до вас вече забелязвате тези пешиходци който са на не повече от 10 м пред вашия автомобил. И какъв е крайния резултат от тази скорост при тази ситуация, ето няколко отговора.А-При вискока скорост аз съм много среодуточен в пътната обстановка и ще реагирам навремеБ-Поради високата си скорост и прекаленото ми среудоточение в автомобилите около мен пропускам да забележа пътния знак "внимание пешеходна пътека" и съм неподготвен за тази ситуацияВ-Колата ми е с нови дискове и накладки и спира лено и бързо, независимо от високата скоростГ-Прегазвам пешиходците и обвинявайки че не са ме забелязали навреме.п.п.1 мога да ви изпиша още много такива ситуаций в който с висока скорост неможете да реагирате на време независимо колко сте среудотъчен в пътната обстановка. затова се кара по правилника за движението по пътищата и винаги трябва да не се расейвате, а да си следите трафика..............п.п.2 с тези улични гонки що народ измря, ама какво им пука, важен е адреналина:rolleyes:

Още не съм видял 3 лентов градски булевард с пешеходна пътека,освен на светофар. :) А иначе има 3 фактора,които треа да се съобразят-път,кола и шофер.А гонки е имало,има и винаги ще има.Като ми зарамжи некой хронично бавен до мен и ми се лендзи ще го пробам,но само ако има начин и е относитено безопасно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше писта със свободен достъп край София, нямаше да се състезаваме по улиците! :rolleyes:

Дори и да не беше със свободен достъп, дори да трябваше да се плати някаква символична сума - 2-3-4-5 кинта, сигурен съм, че много хора шяха да ги дадат и малоумното каране по софийските улици рязко щеше да намалее. Ама "ако"..... Твърдо съм против уличните гонки! Твърдо съм против идиотското каране по улиците! Н Я М А безопасно място в града, просто няма такова - дали ще е оживено, дали ще е надупчен пътят, дали ще е покрит с пясък и камъни - няма място, на което с кеф да си напънеш колата, без да те е страх, че ще се набиеш в накой пешеходец, шофьор, че някой ще те отнесе тебе, правейки се на по-голям джигит от тебе, че няма да си изпотрошиш колата, ако караш с повече от 50 км/ч и т.н. Затова по света си има такива места, на които хората с бензин в кръвта да се порадват на колите си срещу някаква символична сума - Нюрбургринг отворена за посетители 24/7 целогодипно, освен в дните, в които автомобилопрозиводителите не тестват колите си там. В Япония практиката е същата. @ ShEfA - Как точно определяш Цариградско като безопасно място за гонка?!?!?! Цариградско има три естакади, пътят е в отвратително състояние и винаги е оживено, дори след 00:00. Да не говорим за Околовръстното при Бояна, по което, откровено казано ме е страх да карам заради всичките малоумни олигофрени там! Три пъти съм минавал от там в дни, в които има гонки, и трите пъти ми се свиваше сърцето като ги гледам колко смотано и безтоговорно карат. Просто в София единственото място, което ставаше за нещо, беше Божурище. А и само с глоби няма да стане номерът! Глоба, наказания и възпитание му е майката! Възпитание, което започва още от дома, но най-вече възпитание по време на обучителните курсове, тъй като шофьор не се раждаш, шофьор ставаш! И който не е възпитан - наказание и глоба - две седмици в ареста и пет стотачки назад.... нещо такова. И за разлика от повечето колеги тук... аз не си знам колко са ми бързи реакциите. Твърде малко стаж зад волана имам, за да твърдя, че имам добри реакции и рефлекси. Затова си карам в нормите и по парвилата. И единственото място в София, на което си позволявам да превишавам скорост и да карам с над 10 км/ч над ограничението е Цариградско в района между Орлов мост - разклона за Алея Яворов, само там и никъде другаде. Пълня до край 1-ра, 2-ра и 3-та и баира на естакадата го изкачвам по инерция. Навсякъде другаде - колкото е ограничението, с толкова карам. Защото ме е страх от колата, която още не познавам толкова добре, защото ме е страх от тежкия ми десен крак, зашото ме е страх от огромното количество бензин в кръвта ми, защото ме е страх от пешеходеца на пешеходната пътека, от шофьора на автобуса/ТИР-а/тролея, който не се знае коя смяна под ред кара и колко е изморен, защото ме е страх от всички недорасли тийнове, пубери и голфаджии по душа, които карат по пътищата..... и по ред други причини. Карайте внимателно и нека Силата на мечтите да е с вас.И си имайте едно на ум - шофьор не се раждаш, шофьор ставаш, и не колата прави шофьора шофьор, а шофьорът прави колата кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шофьор не се раждаш, шофьор ставаш

Тфа не е така. Колкото и да караш, колкото и съвети да ти дават, цял живот инструктура да е до тебе, не ти ли е заложено в гена не тсава и тва си е.Все едно да ми кажеш, че ако почна всеки ден да рисувам ще стана Пикасо или ако всеки ден пея ще стана Майкъл Джексън. Днеска на един паркинг си пуша аз цигарата и гледам един около 40 годишен с Q7 (предполагам има доста шофиорски стаж) качва се той в каруцата си, като преди тфа огледа около нея, дава на заден и го гледам пича си гледа към мен и си кара на задна, няма огледала няма нищо. Бавно си излиза на садна той и само малко погледна настрани да види колко е близо до колата до него, а през тфа време минава една друга кола и му сфирка ма той не ебава, дава си назаден по спомени от тфа което е видял преди да се качи в колата и не гледа. Човека отзад си спря, изчака го, осфирка го, а пичагата дори и неразбра, че го засече. Аз през цялото време се молех да ожули колата до него та да се направя, че е моя и да му дигна скандал или пък човека който засече да слезе и да го увика, уви човека имаше късмет, но след малко като тръгне някъде извън града ще тръгне да изпреварва някой тир на завой, щото си вика че мноу му върви Q7-цата, а аз ще идвам от среща с 80 с моята кочина без спирачки и възглавници и не се знае кфо ще ми се случи, а на пича нищо няма да му има.Ае сега ми кажете, че съм по опасен от тоя а?На булевардите във Варна рядко има пешеходни пътеки, а има подлези. Както казах преценявам си, ако има пешеходци около пътя няма да дам газ. А такива дето ми пресичат пътя точно там където има подлез, не им се разминава скандала. Набивам спирачки до безобразие та да подскочи човека от страх, слизам и се почва скандала. И на такива мога само да кажа да си пазят сами живота, а не да го оставят в мойте ръце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя ген за шофьорлъка и кога през 200та години, откакто има автомобил успя да еволюира и да се появи :) Шофьорството се научава, разбира се, тфа че има по-добри и по-лоши шофьори не значи, че едните са генетично предразположени да правят heel-toe и да имат пефектен контрол над баланса на колата. И един въпрос към колегите, които казват, че са За гонките - как се кефите на състезанието, след като през цялото време трябва да мислите примерно за изскачащ от тъмнината пешеходец или куче или колоездач и как давате 100% от концентрацияра си в смяната на скорости, нацелване на обороти, ако същевременно анализирате постоянно ситуацията на пътя, а да сте възможно най-безопасни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един въпрос към колегите, които казват, че са За гонките - как се кефите на състезанието, след като през цялото време трябва да мислите примерно за изскачащ от тъмнината пешеходец или куче или колоездач и как давате 100% от концентрацияра си в смяната на скорости, нацелване на обороти, ако същевременно анализирате постоянно ситуацията на пътя, а да сте възможно най-безопасни?

колега, те просто не мислят това е проблема присъствал съм на два инцидента с такива гонки........ НЕ БЛАГОДАРЯ, да си се пребиват далеч от хорските погледи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за гонките ама не по улиците,само на някоя писта,но по принцип аз съм с един пакет семки щото моя акорд не става много за такива изпълнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шофьорски ген :):):P, какъв филм стана тука!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно шофьорски не, но някакъв да може би.. Масово се срещат хора с много стаж зад волана, но така и не смеят да карат, или паркират колата си на задна скорост, и то колата, която карат едва ли не цял живот...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм видял 3 лентов градски булевард с пешеходна пътека,освен на светофар. :)

От раз се сещам за 2 такива пешеходни пътеки в София без светофар:1. От НДК като спускаш по В. Левски към попа. Там даже може да го преброиш и за четирилентов.2. От Софийски университет към паметника Левски - на ъгъла на СУ.И на двете места има много автобуси и тролеи...и много пешеходци.Сетих се и за още няколко - като влизаш в София от двете магистрали има доста пешеходни пътеки без светофар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бул. Данаил Николаев посока сточна гара след тунела на подуяне !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и тая тема замина по-дяволите сега всеки ще изброи булеварди !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

На всеки един от тези булеварди е имало смъртен случай заради някой уличен рацер. Както и на стария път за летището в Дружба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз съм за гонките но на писта самия аз участвах наскоро !!! а за шофиорството,братми взе книжка и хич го нема просто нему се отдава докато аз за сега нямам но карам доста по добре и обичам щуротиитие който ми се отдават но на полигони и писти !!! но според мен човек се учи докато е жив,нещата опират там на кой колко му се отдава :hondarulez:

Редактирано от dancho9991

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за вас, но от моя опит като шофиор съм забелязал, че малумните "карачи" все карат голфове !!! Така, че видите ли голф дето да го кара някой младеж и да го форсира според мен ще замирише на тъп селанин и/или ПТП !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пистите ги направят 10 лв вход никой няма да ходи там да не сам ЛУД да дам толкоз пари това са 4 литра бензин или 15-20 минути яко ръчкане !!!

Колко пък са много тия 10 лева - ежедневно харчим много повече за всякакви глупости, а и тия писти имат нужда от поддръжка, не само от каране по тях, друг е въпроса че няма такива, но безумното каране по улиците в града е недопустимо. За съжаление всички минаваме през тоя период и доста често се случва някой да си съсипе живота(и не само своя) заради 3 мин кеф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кои от следните групи катастрофират по-често:* жени и пенсионери* деца подкарали колите на бащите си* рацери :)10 лева са много за вход бре... и без това ще има капанче с хапване и пийване, 5 лева са една добра сума за цял ден трошене на кола :)

Редактирано от mihou

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои от следните групи катастрофират по-често:* жени и пенсионери* деца подкарали колите на бащите си* рацери :)10 лева са много за вход бре... и без това ще има капанче с хапване и пийване, 5 лева са една добра сума за цял ден трошене на кола :)

Колега, за жените и рацерите не знам, но тук е бъкано с лапета,които по цял ден се разкарват с колите на бащите си... В града има само една главна улица, и маршрутът е следния: сборно място паркинга пред у-ще Кирил и Методий. От там се тръгва към паркинга на фирма Енемона, който също е на главната, обръща се, и газ обратно. Някои по-бързо, някои по-бавно но задължителните условия за каране по главната са стъклата смъкнати, чалгата на макс и ръката през прозореца виси "небрежно". И ако не гледаш лошо просто забравИ,не си вървежен :) После обръщат пред едно заведение "Бриз" се казва,но бавно,за да ги огледат хората,и газ обратно.И мацките припадат :) Сядал съм на Бриз-а и за около 1 час съм виждал една кола да обръща точно 9 пъти, не мога да си кривя душата,това е интересен феномен :P Нямам нищо против този начин на забавление,това е една от малкото емоции в градчето ни, имам против бързото каране по тази улица, което е много,ама много глупаво....Ще спомена че по тази главна има пешеходни пътеки поне на 5 места и често минават майки с колички на прибежки естествено. И дотолкова са наплашени че като спирам за да минат ме гледат странно и се чудят дали не е номер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,всичко опира до бензина в кръвта!При някои хора няма бензин в кръвта а просто искат да газареят аз сега карам скутер защото съм само на 16 и трябва да чакам книжката още 2 години но от вътре ми идва да си правя кефа.Миналото лято аз и двама мои приятели питахме един съсед да ни даде колата си (рено 9) и той каза,че няма проблем самоче от НАДИН ще я вземат след 1 седмица.Та навихме се ние и почнахме да я стягаме на таванското имаше две 15 (джанта и гума) сложихме ги ,сипахме бензин, сложихме свещи,сменихме маркуча от резервоара с маркуч от туба сложена до акумулатора и се рабихме от каране 5 дена и просто ни идва от вътре всеки ден ходя на картинг а в събота хващам влака до ЛАУТА в Пловдив.След две години и аз ще имам хондичка до тук съм заделил 2.000 лева но те ще нарастват парите съм ги изкарал по борсите в дружба. ПОЗДРАВИ :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кои от следните групи катастрофират по-често:* жени и пенсионери* деца подкарали колите на бащите си* рацери :D10 лева са много за вход бре... и без това ще има капанче с хапване и пийване, 5 лева са една добра сума за цял ден трошене на кола :D

Колега, за жените и рацерите не знам, но тук е бъкано с лапета,които по цял ден се разкарват с колите на бащите си... В града има само една главна улица, и маршрутът е следния: сборно място паркинга пред у-ще Кирил и Методий. От там се тръгва към паркинга на фирма Енемона, който също е на главната, обръща се, и газ обратно. Някои по-бързо, някои по-бавно но задължителните условия за каране по главната са стъклата смъкнати, чалгата на макс и ръката през прозореца виси "небрежно". И ако не гледаш лошо просто забравИ,не си вървежен :unsure: После обръщат пред едно заведение "Бриз" се казва,но бавно,за да ги огледат хората,и газ обратно.И мацките припадат :) Сядал съм на Бриз-а и за около 1 час съм виждал една кола да обръща точно 9 пъти, не мога да си кривя душата,това е интересен феномен :D Нямам нищо против този начин на забавление,това е една от малкото емоции в градчето ни, имам против бързото каране по тази улица, което е много,ама много глупаво....Ще спомена че по тази главна има пешеходни пътеки поне на 5 места и често минават майки с колички на прибежки естествено. И дотолкова са наплашени че като спирам за да минат ме гледат странно и се чудят дали не е номер :D
:D Колега положението в Козлодуй е малко по-усобенно. Нема друг град в България с толко много гъзари колкото в Козлодуй. Малко прекали с тфа, че не се спират да обикалят, найстина е така, но повечето немат пари за бензин и си седят на паркинга с надута музика и отворен капак и гледат уж там нещо колкото 13 годишните да им се кефят и тфа е. Редактирано от men4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...