Jump to content
razbiv

Дилема.Купе 5 или 6 генерация.

Recommended Posts

Здравейте.Предстои ми да си купувам Хонда.И съм изправен пред дилемата,какво купе да бъде.Дали 5 или 6 генерация.Ще се радвам да споделите мнения за и против двата модела.Двигателят при 5 тата ще бъде 101 коня,а при шестата 105 коня.Петата генерация ми харесва повече като дизайн,но шестата генерация е по добра откъм гниене,за сметка на това е по тежка.Аз самия имам 5 генерация купе,но искам да чуя мнението и на други.Така или иначе колата която ще купя мисля да я тунинговам.Със сигурност няма да остане със същия двигател с който я взема.Темата може и да е била разисквана,но винаги може да има още нещо което да се каже !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мислиш да и правиш оптичен тунинг аз съм за 5 ген.даже и аз на скоро си купих такова.Също така смятам че 3-4 год. разлика не са чак толкова много та 6 ген да гние по малко,не съм много запознат но едва ли материала на купето ще е различен.Лично мнениеПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ще ти каже, че това което има е по-доброто. Въпроса е какво ти харесва на теб повече колега. Успех

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 5-генерация и и се радвам много, но ако сега си купувам кола определено ще е 6-та, незнам повече ми допада,един вид за мене излъчва повече агресия.Другото което е, 6-та е по нова, ще имаш по малко работи за управяне или поне ще мине повече време докато им дойде реда,макар че всичко е до колата.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 5-та и следователно съм за него но страшно много се кефя и на 6-та а относно ръждата то зависи от експлоатацията на колата. Но примерно 5-та с по малко пипване докарва доста добра визия а 6-та малко повечко внимание трябва да и се обърне но пък става страшно като се понаправи. Ти си решаваш Успех. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлегите са прави за това,че каквото ти харесва повече него си вземи! Аз лично имам 5-та купе и съм карал 6-тици много и мога да кажа че не ме радват много! С нищо не са по-добри,що се касае за ръждите по тях има и много по-ръждясали от 5-ците които виждам по пътищата!Важно е от къде е вкаран автомобила,за ръждите по него и как е експлоатиран! За мен 5-цата си е класика и по-красива от 6-цата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега,и двете могат да станат кукли.по добре гледай екстрите и състоянието.това да ти е водещо в избора :

Редактирано от W-POWERRRRR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...какво Kупе

Това е важния въпрос :ph34r::lol:

Всъщност сериозно. Щом като ще тунинговаш, и не те е грижа особено за мотора взимай възможно най-запазеното. Иначе моделчетата с най-мощното моторче (ако може да се нарече мощно) предлагат най-много заводски глезотиики, както и по-добри серийни спирачки и окачване. На мен лично 5-та ми се струва с по-твърдо, по-директно, и стегнато управление като цяло, по-стегнати скорости, което на мен лично ми допада. И да, по-малката собствена маса. Но всичко е твърде субективно, и за всеки е различно. Колегата по-горе пише, че всеки ще похвали своето, което си така може би. Аз като избирах държах на нещо определено, и всичко ми пасна на желанията :lol: Успех с избора!!!

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте..........

Така или иначе колата която ще купя мисля да я тунинговам.Със сигурност няма да остане със същия двигател с който я взема.

Това което си написал означава за мен само едно, 6-та ген. и Б16 или Б18!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Предстои ми да си купувам Хонда.И съм изправен пред дилемата,какво купе да бъде.Дали 5 или 6 генерация.Ще се радвам да споделите мнения за и против двата модела.Двигателят при 5 тата ще бъде 101 коня,а при шестата 105 коня.Петата генерация ми харесва повече като дизайн,но шестата генерация е по добра откъм гниене,за сметка на това е по тежка.Аз самия имам 5 генерация купе,но искам да чуя мнението и на други.Така или иначе колата която ще купя мисля да я тунинговам.Със сигурност няма да остане със същия двигател с който я взема.Темата може и да е била разисквана,но винаги може да има още нещо което да се каже !

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават :ghost: ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата !!! . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават !!! ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата :) . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!

Аз пък не бих карал нито 6-та, нито 7-ма генерация. Как може да харесвате визията им, сложете ги на паркинг сред други автомобили и ще познаете сивика само по емблемата, толкова са еднакви че няма повече накъде... С 2 ръце съм за куршумчето, а и ако е запазена 95-ти набор няма какво да мислиш, а за тунинг няма какво да коментирам,тя си е направена за това. Разбира се никого не ангажирам с мнението си,но така мисля :ghost:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се отвори въпроса за ръждата смятам че е важно да се отбележи, че за разлика от 5 генерация шестата а двойно поцинкована цялата без покрива и рамките на вратите. Тъй че ако няма удари не би следвало изобщо да има някога ръжда. Но при положение, че ще се тунингова сигурно и това е без значение, ако се сменят брони и тн... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Предстои ми да си купувам Хонда.И съм изправен пред дилемата,какво купе да бъде.Дали 5 или 6 генерация.Ще се радвам да споделите мнения за и против двата модела.Двигателят при 5 тата ще бъде 101 коня,а при шестата 105 коня.Петата генерация ми харесва повече като дизайн,но шестата генерация е по добра откъм гниене,за сметка на това е по тежка.Аз самия имам 5 генерация купе,но искам да чуя мнението и на други.Така или иначе колата която ще купя мисля да я тунинговам.Със сигурност няма да остане със същия двигател с който я взема.Темата може и да е била разисквана,но винаги може да има още нещо което да се каже !

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават :ghost: ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата !!! . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!
Това че имам пета купе не означава че нямам желанието за още една хонда.И то най вече защото колата ми е на метан и я ползвам всекидневно,просто така се налага.Сега искам да си взема още една, която да си я направя с мерак,и наистина да почувствам че карам хонда.Не съм се возил на шеста генерация,затова ме интересува мнението на другите,и им благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Предстои ми да си купувам Хонда.И съм изправен пред дилемата,какво купе да бъде.Дали 5 или 6 генерация.Ще се радвам да споделите мнения за и против двата модела.Двигателят при 5 тата ще бъде 101 коня,а при шестата 105 коня.Петата генерация ми харесва повече като дизайн,но шестата генерация е по добра откъм гниене,за сметка на това е по тежка.Аз самия имам 5 генерация купе,но искам да чуя мнението и на други.Така или иначе колата която ще купя мисля да я тунинговам.Със сигурност няма да остане със същия двигател с който я взема.Темата може и да е била разисквана,но винаги може да има още нещо което да се каже !

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават :ghost: ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата !!! . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!
Това че имам пета купе не означава че нямам желанието за още една хонда.И то най вече защото колата ми е на метан и я ползвам всекидневно,просто така се налага.Сега искам да си взема още една, която да си я направя с мерак,и наистина да почувствам че карам хонда.Не съм се возил на шеста генерация,затова ме интересува мнението на другите,и им благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз съм с 6 купе и съм си доволен, вземи по читавата :wub:

Редактирано от KICK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават :wub: ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата :wub: . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!

Аз пък не бих карал нито 6-та, нито 7-ма генерация. Как може да харесвате визията им, сложете ги на паркинг сред други автомобили и ще познаете сивика само по емблемата.....
интересно.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо не разбирам!!Първо ти предстои да си купуваш!Второ вече имаш 5-та купе!Защо направо не си кажеш че си си купил 5-та купе и се чудиш дали не си сбъркал дето не си взел 6-таи сега правиш анкета коя е по по-най,от която повечето мнения ще са за 5-та(предполагам)поради причинатаче 6-та е по скъпа и за това повечето имат 5-та(не че не им се кара 6-та но не го признават :shy: ).След като вече имаш 5-та си купи да караш 6-та пък си хвали старата :D . Изказвания като 2-3 разлика години не са нищо,следва да си вземеш 4-та(тя е още по лека).Всички живи и здрави!!

Аз пък не бих карал нито 6-та, нито 7-ма генерация. Как може да харесвате визията им, сложете ги на паркинг сред други автомобили и ще познаете сивика само по емблемата.....
интересно.....
:wub::wub::wub: Умно
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...