Jump to content
galin_k

Странен мирис на феродо!

Recommended Posts

Здравейте на всички,нов съм в сайта,регистрирах се специално защото ми възникна проблем с хондата,а съм студент в чужбина и нямам излишни пари зада отида веднага на сервиз.Надявам се на вашата подкрепа.Не намерих такава тема,затова се усмелих да напиша нова.Карам prelud 5gen. преди няколко дена я натиснах здравата,влезе в към 7 хиляди об. на втора мисля и в купето яко замириса на изгоряло.Първоначално помислих че е от гумите (завартях ги яко) но на следващтия ден под капака (на загрят двигател) си миришеше пак ,но не много силно за да се усеща в купето.Миризмата е точно на феродо,а това ме навежда към съединителя.Изпробвах го веднага,предавките са си ок,дори и на задна всичко е нормално.Като цяло колата си е както преди но продалжава да мирише на феродо под капака.Според вас как трябва да постапя?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно съединителя ще свърше скоро като си я натиснал е пробоксувал и оттам мирише.Моя Сivic беше така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта като я настъпя и почва да мирише на феродо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се тревожи колега щом съединителя си оттделя добре и предавките влизат всичко е ОК! Ясно е че ще трябва да го сменяш, но може и да го направиш след 15000-20000км (ако не я юркаш много). Аз си смених феродовия диск чак когато колата ми започна да потегля като дизеларка и не превърташе гуми дори и на 5-6000 оборота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Kobayashi,мисля че наистина най правилното решение е да е да изчакам да се износи до дупка,дотогава ще го следя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен, освен че ми отделя високо, също така леко притрися при потегляне и също не ми влизат добре 2-ра и задна. Дали ако го сменя ще почнат да влизат, или кутията е прецакана? Сменихме маслото на ск. кутия като я купих. То при смяната на съединителя нали не се отваря самата кутия, че да трябва да го сменям пак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RevPower кутията не се отваря ,а се сваля от двигатела и съединитела се намира между нея и самият двигател вероятно знаеш какво му е предназначението .но при смяната муе хубаво да се смени не само феродовият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ти мирише на изгорял катализатор. Провери първо него преди да даваш пари за съеденител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е без катализатор и пак мирише. Иначе добре си зацепва и си драпа по баирите но ако я настъпя повечко и почва да бъзди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...