Jump to content
kristian_nk

Обяви ПРОДАВА - 50 мнения

Recommended Posts

Здравейте,Днес реших да пусна обява и разбрах че има нещо което съм пропуснал.Странно ми е защо като ми изписва грешка,директно не ми казва че нямам 50 мнения?Защо помощната информация излиза само на английски?И полезно ли е това за нас,първо 50 мнения после обява?За първият ми въпрос -имам си малко понятие от програмиране и не е трудно да се направи.Просто предлагам.За втория отговор нямам.За третия веднага казвам НЕ.Защото точно преди седмица си намерих част ,която отдавна търсих и я намерих благодарение на mobile.bg,защото тук при тези условия човека няма как да пусне обява,а определено цените които дава са много ниски.И какво излиза,че вместо цялата информация за всичко да я има тук,в частта продава я няма.Ами нали вместо да ровя по сайтове и т.н. е по лесно да влезна във форума и да търся само тук.Не виждам просто как това е в плюс за нас.Надявам се никой да не приема това за заяждане и т.н. Просто ми се струва нелогично.Ясно е че правилата са правила и не ги оспорвам,но все пак всичко търпи развитие и моето лично мнение е,че това не е най удачното правило.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами едно голямо преимущество е че хората тука се познават и си имат доверие. Търгашите не се задържат много много, а и това ограничение спомага за това. Който иска нещо не му пречи да си отвори мобилето и да си търси и там. Това че вероятността някой да го изгърби е по-голяма си е негова отговорност.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,kristian_nk.

На въпросите ти бих отговорил така.

 

1...защото се предполага че си прочел правилата.

2...не знам (защото не ми е работа да го знам)

3.....веднага казвам............................................питам:

 

Да предположим че си член на някаква група хора(фенове) които имат общ интерес.Примерно-декоративни рибки.

 

Би ли си уреждал срещи с тези хора на рибната борса(примерно) където разни търговци се провикват, досаждат постоянно и навират под носа ти разни шарани,хамсии и всякакви други ядливи или декоративни риби,при условие че си наясно какво ти трябва и знаеш от къде да го купиш.А освен това и не можеш да си кажеш две приказки с хората(феновете),да споделиш проблемите си, да намериш разрешение за тях,и т.н., и т.н.???

 

Или би се преместил 50метра(50мнения(поста)) встрани където е спокойно,никой не ти досажда и можеш да резменяш,подаряваш,купуваш,продаваш,да искаш или да даваш съвети и мнения,и т.н.-т.е да общуваш с хората(феновете) споделящи интересите ти???

 

В този форум има достатъчно хора които предлагат достатъчно "стока" и са с достатъчно голям авторитет за да можеш да продадеш нещо достатъчно бързо.Дори и да е ефтино.Ако все пак мислиш че можеш да го направиш прегледай мненията започващи с думата "купувам".

Надявам се че разбираш за какво говоря(пиша).

 

Ясно е че правилата са правила и не ги оспорвам,но все пак всичко търпи развитие и моето лично мнение е,че това не е най удачното правило.

Правилно.Всичко търпи развитие:към 50-те поста трябва да се добавят и 50 дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с колегата,особенно за 50 дни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно.Всичко търпи развитие:към 50-те поста трябва да се добавят и 50 дни.

По добре е 50 поста ИЛИ 50 дни, защото човек регистриран преди 1 година(kristian_nk в случая) е ясно, че не е търговец. Аз също не съм много по писането(за справка виж ми регистрацията и броя мнения), затова пък си влизам всеки ден и си чета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреее...изядохте Кристиян с парцалите :tease: остава да го бичуваме че си е изказал мнението и е дал някое и друго предложение (било то приемливо за всички или не...). Знаете ли...член съм в този форум от около 3 години, преди ми беше интересно...прекарвал съм по няколко часа на ден тук. Изведнъж всичко ми доскуча, ако вляза за повече от 10 мин. дневно е голямо постижение...защо ли стана така!?! Изучил съм всичко по Хондата си и тя вече няма тайни за мен ли...едва ли :angry: . Някой спомена че тук (с помоща на правилата )не се задъражали търгаши :ermm: Направете анкета...сигурен съм че поне 50% няма да са съгласни с това твърдение. Искате да се добави изискване за 50 дена...аз предлагам да се добави и такса чрез пускане на SMS много е модерно на последък... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търговец съм но одобрявам не може всеки да пуска каквото си иска в форума нали. Трябва да има даже и мнения какви са търговците коректни или не и това е важно. Иначе ме спирате пускам си нов профил с друг ник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложението за 50-те дни според мен е много хубаво.А за таксата с sms, нещо.......Един човек, който се регистрира във форума само с цел да си продаде колата ще му е много по лесно да пусне един sms отколкото да направи 50 мнения или изчака 50 дни, което ще напълни форума с кфи ли не обяви. Бих го счел за добре ако от тия sms-и се изкарваше няква печалба, но според мен тя ще е минимална.Иначе аз съм се замислям защо няма клубни карти за феновете на хонда в клуба, или пък платена регистрация във форума и така да се печели някои друг лев, било то за подръжка на форума, благотворителност или за националната. А и при членство с клубна карта в клуба, на човека да му дават стикери, че ако прочетете темите за месечна и седмиччна среща във варна ще видите, че много хора искат такива стикери.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,kristian_nk.

В този форум има достатъчно хора които предлагат достатъчно "стока" и са с достатъчно голям авторитет за да можеш да продадеш нещо достатъчно бързо.Дори и да е ефтино.Ако все пак мислиш че можеш да го направиш прегледай мненията започващи с думата "купувам".

Надявам се че разбираш за какво говоря(пиша).

Ясно е че правилата са правила и не ги оспорвам,но все пак всичко търпи развитие и моето лично мнение е,че това не е най удачното правило.

Правилно.Всичко търпи развитие:към 50-те поста трябва да се добавят и 50 дни.

 

Здравей tunyo,

Предлага се достатъчно стока ли?Аз 6 месеца търсих и колегите от форума все още нямат такова нещо,тъй че точно за това не си прав колега.За борсата честно казано,разбирам ви,но лично аз искам да имам по голям избор а и доста хора ходят по борси точно заради избора който имат там.Че някой може да го излъжат и т.н. значи другите форуми трябва да се линчуват.В опел клуба за това си има цяла тема некоректни търговци (просто пример) и досега никой не е казал абе я ги махайте от тук тия търгаши.И след като е толкова нежелано да се пускат свободно обяви,защо не се направи отделна тема продава за търговци и хора неотговарящи на условията на форума? Каквото и да си говорим,това е само в наш минус,защото изборът ни е ограничен.Ако ми трябва фар за акорда,дали ме интерисува кой с какъв авторитет е?Искам просто фар.

За това идеята ми е: Не може ли да се направи специален раздел продава за търгаши и други? Там ще си гледаме само такива като мен :rolleyes:

Казваш да си гледам mobile.bg,ами това е най лесното колега.По тези изводи ,предложения НИКОГА не трябва да се правят защото винаги има друг начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея да има такъв подфорум на търговците. Например пуснах тема че продавам ХХХХХХХХХХХХХ и ето веднага ме спряха ясно е че нямам тия мнения. И я пуснах на друго място във форума и warn. Та представете си тя е XXXXXXXXXXXXXXX едва ли има друга на части такава в бг. Е представете си трябва ви кутия и минавате по редицата на прекупвачи който в краина сметка я купуват от мен. И цената от XXXXXXлв при мен стига до XXXXXXXX лв на краиния клиент тук. Та това помощ ли е че са ме спрели. Също имах оферти за такива XXXXXXXXXXX ама. Купувам коли от XXXXXXXXXX а там са внос от XXXXXXXXX. Всички им е ясно какав перформанс има по някога. А сайта е като XXXXXXXXX офертите са по един ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....................Иначе ме спирате пускам си нов профил с друг ник.

.....и няма да просъществуваш дълго в този форум, повярвай ми!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тия дни продадох няколко доста хубави и евтини неща по други форуми :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едно нестандартно предложение и ще използвам темата за да го споделя:

 

При положение, че главната идея на форума не е търговията, а тя е нещо странично и подложено на ограничения и специален подход.

Би било прекрасно за мен разделите "Купува" и "Продава" да бъдат изключени с условие по подразбиране при търсене за нови мнения/теми с бутона "View New Posts ".

По този начин всеки който влиза да търси или продава нещо ще си влиза директно в съответния раздел и ще си чете/пише. Също така търсачката на форума ще остане с пълна функционалност и ще обхваща всички видими раздели и ще може да се ползва за търсене в и в обявите. А когато феновете влизат да си бъбрят и помагат и искат да видят какво ново просто ще натизнат бутона и ще видят всичко, но без обявите

 

Мнението ми е провокирано от това че темите в тези раздели ми се струват доста и постоянно се повдигат въпреки изискванията за 50 коментара. На пръв поглед над половината от всички нови постове са в тези раздели.

Пуснете и една анкета ако искате да се убедите в думите ми, но повярвайте ми ситуацията е следната:

На обикновения потребител, не всеки ден има нещо излишно за продаване.

На същия не всеки ден му се разваля колата и не всеки ден търси части за тунинг и съответно не всеки ден му се чете в "продава"

Болшинството от хората, които не са тук за да търгуват възприемат това множество постове със същата неприязън, като рекламите по телевизията.

 

Дано се изразих достатъчно добре за да ме разберете правилно.

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Тази тема е поредното доказателство че голямата част от потребителите тук не са прочели правилата. Там пише че за раздел Купува части/аксесоари това ограничение НЕ важи. Там също пише че има раздел "Отзиви от потребители" пише го вече почти две години. Само че самият раздел го няма. Никой ама никой не попитал модераторския екип защо аджеба го няма този раздел. Ами няма го защото не знаете че трябва да го има. Да грешката си е наша (на екипа) че не сме го направили. Но този ни експеримент е доказателство че не четете правилата. А после ни изкаравате нас (отново екипа) лоши.

 

Ще призова просто да прочетете правилата.

 

Форума е ваш пазете го чист!

П.С. До края на другата седмица липсващият раздел ще се появи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тия дни продадох няколко доста хубави и евтини неща по други форуми :cool:

Искаше ти се да напишеш поредното мнение или какво?Продавай си в другите форуми, никой не те спира, но какво ни засяга в този форум тази твоя информация ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тия дни продадох няколко доста хубави и евтини неща по други форуми ;)

Искаше ти се да напишеш поредното мнение или какво?Продавай си в другите форуми, никой не те спира, но какво ни засяга в този форум тази твоя информация ????
Братлеее, като гледаш колко мнения имам за 8-9 месеца, мислиш ли, че целта ми е да да събера тия 50 мнения? Към повечето от тези мнения имам и по 1-2 ЛС съобщения към колеги, за да не занимавам всички. Нито ми е цел, нито виждам смисъл да имам 1500 мнения... Както сигурно по-голямата част тук, повече се ровя отколкото да пиша и най-хубавото на форума е, че търсачката не иска регистрация. А относно предния пост - в темата се коментира дали е хубаво или не да има ограничение. Е, аз каквото имах за продаване го продадох вече, но можеше нещата да отидат при хондаджия, но уви, отидаха при голфаджия ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като виждам,че повечето колеги,не изказват мнение за или против,значи им е все едно.Следователно няма нужда от промяна.Моля да заключите или изтриете темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...