Jump to content
Preludeman

Разход Прелюд 2.0

Recommended Posts

Виж първо дали имаш катализатор,ако имаш го смени с резонатор,че моя така се свали,беше позапушен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф20ката ми даваше извънградско между 8-10 в зависимост как я карам а пък Х22ката още не съм я замерил ама градско разликата е между 1-2 литра (говоря за 4 ген.) ;)

Редактирано от donvini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско: До 120 (10/100) , Над 140 ( утива над 15/100 ) :DГрадско: 12-13/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 5 генерация 2.0 мотор автомат и под 13/100 за градско 9/100 извън градско не мога да я докарам. Такива 15/100 и 16/100 често ми се случват но под 13 в София и в неделя не пада обаче не ми се струваше нормално това сега като гледам и други с подобен разход май напразно се блъскам една година по майстори да търся причината тая кола толкоз си харчи явно....... от една седмица я подкарах на газ и разхода в пари е приемлив....смяната на въздушен и горивен филтър, свещи,кабели, изхвърляне на катализатор...... нищо не помогна ламбда сондата е наред и разхода си е същият за друго не се сетих да влияе на разхода но не съм се отказал ако някой знае от какво може да е съм готов да пробвам

Редактирано от kanazava

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма какво да се чудиш. Тоя мотор с автомата си е заводски 13+ на 100 градско. В Сф нормално да стигне малко до много отгоре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана много дълда нз и аз съм с 5-та генерация автомат с газов инжекцион и с последното зареждане с 20 лв. газ (немога да кажа колко литра са никога негледам :D ) едвам изминах 90 километра градско при положение че докато не ми вдигне 90 градуса не е превключвам на газ нз нормално ли е ама ме сасипва направо :lol: :lol: :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз с 30 лева газ минах 195 км миналата седмица градско в Стара Загора .При Ф20 най-честата причина за разход ако не е ламбда сондата (тогава свети чека) са натегнати клапани,гумички на клапаните и тогава свещите се зацапват с масло,запушен катализатор,и лошата работа на самите свещи и кабелите им - Общо взето при този мотор няма какво друго да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си карам Паджеро и ми дава разход 22 градско,ама е автоматик и е 3000 V6 , ако някой го интересува де . А иначе имам и Хонда Prelude 3 gen ама още я правя и не знам колко харчи.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от два месеца карам Прелюд ф20а4 и съм много доволен от разхода на гориво смесено ми дава 11-13/100 км .Не знам как хора падат под 10/100 ...пробвах два три пъти....неуспешно , но аз пък съм доволен и на тоя разход ( не е като Д15Б2 с газ ама... Прелюд..Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично с х23 съм постигал резултат от 9 /100 извън градско при доста безцелно и бавно каране .Иначе при скорост с ограниченията по магистралат около 140 +-10км -------10/100

Редактирано от brum1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф20А4 5 ген. ръчка.

градско 13-15(сега зимата в студа) зависи колко я натискам при каране в 2500 оборота постоянно е около 12.8 при 6000 оборота сяка скорост е около 15.1

извънградско 8 .5при спокойно каране 90-100 иии около 10.5 при скорост 140

 

АБСУРДИИ от сорта на каквото и да е близо до 6.5 -7 та дори и 7.5 за 5 ген е НЕВЪЗМОЖНОПубликувано изображение

заводсските данни са за 8 при перфектни условия

както и градски за 12.6 НЕВЪЗМОЖНО е независими в кой град сте колеги да ви горят прелюдите 10 НЕВЪЗМОЖНОПубликувано изображение

имам 4-ма приятели с 5ген и около 10-тима с 4-та и автомат и ръчка в града под 12-13 е просто абсурдно!

това не е сивик 1.4... + това не мисля,че някой които си купува прелюд гони икономия не е ли?

 

п.с. живея в пловдив карал съм я в стара загора и карлово градско както и предния спобственик от сопот каза същите стойности около13

Редактирано от AlexandarB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града е възможно и лично аз съм го правил.И аз спорех по темата обаче пълно-пълно с 42лева от една и съща колонка, 242км със спазване на ограниченията София-Рилски манастир-София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам прелюд 5 от 5години и съм сменил 4 различни двигателя на него така че ако някой си мисли че прелюда не може да гори под 6 извънградско ще го разочаровам.ето какво съм засичал при менф20а4 7/100 извън и 12,13/100 в града (Варна)Ф20Б7 6/100 и 11,5-12/100ф20б 6,5/100 и 14/100 тоя гореше много в града ф22з2 6/100 и 12/100 имам го от 1 месец и не се кара с оргинална горивна картаразхода извън града е при скорост 100-110, при 130-140 отива веднага един литър нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам прелюд 5 от 5години и съм сменил 4 различни двигателя на него така че ако някой си мисли че прелюда не може да гори под 6 извънградско ще го разочаровам.ето какво съм засичал при менф22з2 6/100 и 12/100 имам го от 1 месец и не се кара с оргинална горивна картаразхода извън града е при скорост 100-110, при 130-140 отива веднага един литър нагоре

... готов съм да се обзаложа, че не можеш да постигнеш разход 7/100 при 135км/ч. :)
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега невъзможно и абсурдно е да твърдиш че ти е давало разход 6-7 прсото няма такъф филм искам да ти разбия акаунта в замунда за да се уверя сам какви филми си гледал и явно си се забъркал.поздрави :) не го приемай лошо

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам за мен или за друг имаш съмнения.Ако е за друг, извинявай предварително.Казвам какъв разход даде не по борд компютър или други дигитални и съвременни технологии а по пълно-пълно от една и съща колонка на една и съща бензиностанция.Тръгнах пълен до горе и обратно, когато заредих за сверяване на разхода, автомобилът пое 42лева.На дневният километраж бяха отчетени 242км.Ако разделиш 42 български левове на 2.70лв за 1 литър = 15.5 литра или направо 16 литра.Та 16 литра делено на 242км можеш сам да сметнеш какъв разход е или иначе казано 6.6 литра.Знам, че изглежда смешно на фона на това, което си написал но още по-странно е, че не бях сам в колата и след зареждането се спогледахме с жената как така само толкова сме изразходвали.Карах с ограниченията и в 2те посоки без да се правя на Шумахер.Съвсем по друг начин стоят нещата ако настъпваш колата независимо от марката и мотора.За отсечка от 50км едва се вместих в 50лв за бензин миналата година.Поздрави

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе колега но се пак и ние караме същата кола.естествено че не може да е 1 към 1 ама няма как и аз от пълно до пълно я меря пловдив - белово и обратно с 85-90 и селата 50-60 имам мн приятели с прелюди те подвърждават същотопоздрави просто ми се стува невъзможно да караме 1 и съща кола и да дава разлика 2... извън града като на 5 я карам с 85-90 по равен път на 5-тап.с.моя разход в града е около 14 принципно като в пловдив средната ми скорост е 100км и сяка 2-ра е до 6000 оборота(образно казано) моита кола никога не е горяла повече от 14 дори след 30 мин гонки с над 160 на 4.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 на 100 може при чипнато еку с обеднени смеси и каране на равен път с 70-80 на 5та... ама тва е упражнение за луди....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе имам и Хонда Prelude 3 gen ама още я правя и не знам колко харчи.

 

Мога да ти кажа моята колко харчи с B20A7 без никакви интервенции под капака ! За 5г. тестове :

6.2л - 6.5л/100км извън града ,при скорост според знаците и закона ! Публикувано изображение Вдига с литър ,ако поддържам 110-120.

Градското е около 10/100км , но никога не съм си правил труда да го засичам точно, понеже почти не я карам в града !

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ф20А4Газ лятото градско - около 11-12/100.Газ зимата градско - около 12-13/100.Извънградско лятото отива около 9/100 с каране средна скорост-110.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава в момента разход от 16 градско на газ, при нормално каране. Общо взето с 20 лв газ минавам 80 км. това са точно 14.5 литра, но е и автомат, нз как ги достигате тея разходи от по 6-7.Мотора е ф20а7

Редактирано от eXb0y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава в момента разход от 16 градско на газ, при нормално каране. Общо взето с 20 лв газ минавам 80 км. това са точно 14.5 литра, но е и автомат, нз как ги достигате тея разходи от по 6-7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Прелюд от година и малко, бензин е, 2.00/133кс 1994г. и ми харчи ужасно много. Лятото градско ми е средно 15/100 , а зимата ми стигна 18/100. Не я карам спокойно, но все пак.... Мисля, че на колата всичко си й е наред, но като гледам публикацийте на всички, нещо се притеснявам. Някой има ли идея къде , може би е проблема ?:(/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема е в десния ти крак.Софийско каране + настъпване=не нормален разход ;)/>

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последна засечка преди 2 дена пловдив-софия 185 км/ч автопилот(без тунела) 12.5 газ на отиване 11.1бензин на връщане

преди 1 ден 6.8/100 ГАЗПубликувано изображение!Публикувано изображение! баща ми го направи тоя разход може би наистина е възможно да падне толкова

града 13/100 бензин 14/100 газ с климатик нон стоп и здраво цедене (незнам дали може да се дигне нон стоп я карам над 3 000)

 

 

п.с. баща ми каза че е карал с 90км/ч автопилот-засечката е на 285 км....

не вярвах,но явно наистина на мене ми е тежак крака...

Редактирано от AlexandarB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича от който купих Люда ми , казваше , че бил засекъл с почти постоянна скорост от 180км/ч му дало разход 6,5 -100км. Така и не ме обеди , как точно го е сметнал това , щото ф20а4 , няма кой да ме обеди , че може да харчи по-малко от 11-15 с такава скорост. Въпреки , че немога да твърдя , но при наще бързооборотни каручки мисля , че между 3500-4000 обр. може и да им е най-икономичния режим на дълъг път. Може и да бъркам , поправете ме ако е така. Но определено не мисля , че има разход от 6,5 при ф20. :)

Редактирано от Rebo_civic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 90км/ч на 5та скорост F20 ската е доста икономичка.С 200км/ч няма кола която да харчи малко :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора не ми е Ф20 но нека да драсна за сверка.

Хонда Прелюд с двигател H23A2

 

Градско бензин: около 15/100 - умерено каране, може би ще даде около 13/100 при пенсионерско каране.

Извън града: до 140 км/ч. даде около 11/100, като я настъпя до към 180 км/ч. тоест по агресивно каране за 120 км. изминати даде около 23/100 :huh:/>/> .

 

Градско Газ - около 13/100 нормално каране.

Извън града - около 10/100 в ограниченията и с детето ми отзад.

 

Това са мойте тестове за сега. Предполагам че по мотора нямам проблеми, не съм забелязал такива до момента. Имам я колата от 3 седмици.

 

Теста извън града е правен на разтояние в едната посока от 430 км. София - Силистра и обратно още толкова километри.

 

Поздрави,

Мариян

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа в надлъгването с тролейче 5-та генерация BB9 - F20A4 Афтомат, засичан вече 5 години, градско от 10-11 лятото до 13-14 зимата на -15-20 градуса. Извънградското изключително много зависи от стила на каране, но ако се поддържа около 100-на км/ч постоянна скорост, без забиване зад тирове и по-бавни автомобили разхода е около 7-7,5/ обикновен 95, при скорост 110-120 км/ч е около 8/100, ако обаче се включи типтроника, пържат се предавките, постоянно се изпреварва и намаля, спокойно си удря 11-12 литра извънградско, същото е и при скорости над 140 км/ч. Автомата дава може би известно предимство извънградско заради изключително дългата 4-та предавка, на 4-та с 2100 оборота е на 100 км/ч, но градско е кошмар, при настъпване разхода може да стигне до 20/100 спокойно.Определено разхода може да варира не толкова от различия в колите, колкото от различно тежък крак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последна засечка преди 2 дена пловдив-софия 185 км/ч автопилот(без тунела) 12.5 газ на отиване

Колега ... един съвсем приятелки облог? :)Твърдя, че си се объркал и съм готов да сложа пари ... :thumbs1:Чакам някой най-накрая да ми вземе парите и да млъкна :) Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с 5-та ген. BB9 F20A4,извънградско както и да карам,дори без климатика под 10 газ не пада.Градско,ако така може да се каже(карането в град с два сфетофара) под 12-13 газ пак не пада.Колата е в напълно оригинален вид,без никакви доработки,само газов инжекцион и работи много добре.Преди години имах друга 5-та ген.F20A4,също в оригинален вид,даваше почти същия разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

последна засечка преди 2 дена пловдив-софия 185 км/ч автопилот(без тунела) 12.5 газ на отиване

 

Колега ... един съвсем приятелки облог? Публикувано изображение

Твърдя, че си се объркал и съм готов да сложа пари ... Публикувано изображение

 

Чакам някой най-накрая да ми вземе парите и да млъкна Публикувано изображение

 

пиши ми на лично да се разберем на 1 резервоар бензин

бутилката ми е 20л събира около 16-17 минах 135 километра преди да почне да хълца

Редактирано от AlexandarB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пиши ми на лично да се разберем на 1 резервоар бензин бутилката ми е 20л събира около 16-17 минах 135 километра преди да почне да хълца

Писах ти ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 5 Газифициран аФтомат без да го бухам много в задръстванията с дедовско каране - градско - 12 -13навън - 9 - 10А тези митове и легенди че Прелюд ще харчи около и под 7 - no comment :ph34r:/> :ph34r:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите невярващи за разход на F20 извън града 7 или по малко - НАУЧЕТЕ СЕ ДА КАРАТЕ С 90-100 И БЕЗ ДА РЯЗКАТЕ и тогава ще говорим пак

Редактирано от CiviC PoweR
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти го написах , че е възможен такъв разход но доста колеги не вярват.Ако карате икономично , без рейсърски изпълнения и ако всичко му е наред на F20-ската , разхода е доста приличен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.3 е по каталог с 90 км/ч .... Нулирате брояча на 1ви километър към Плд,има броячи през 1км...На 100км табела гледате километража и ако показва повече километри-ето как харчи "малко"

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има право колегата murdera ... наредили сме некви 16-17 и повече цолове и си мислиме тоя километраж за реален. Почти еднакви резултати казват всички между 8-12л/100км при нормално каране при различна тежест на крака. Тия дето им харчи под 7 да видят ф20 ли имат под капака Публикувано изображение

Редактирано от Rebo_civic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 1.4 сме под капака ама мислим , че караме F20A4.Знам колко сипвам в резервоара и колко съм изгорил.Всичко друго са само приказки на общо основание ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не знам дали ще има полза от тези спорове, но е факт, че тези коли си искат своето. Преди няколко дни един човек ми каза, че ако сменям въздушния филтър на 3000км. разходът щял да падне много. Едвам й смогвам на моята с 14/100 бензин. Мислите ли, че би могло да има такъв ефект? :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...