Jump to content
jamo

Колко е данъка на D15z6

Recommended Posts

Та колеги нека тези които карат такава кола да кажат как стоят нещата при тях...Преди 2 години като взех колата данъка ми беше 120 лв.Миналата година ми взеха 140 лв.Днес като отидох да си плащам данъка ми казаха 170 лв. :worthy: Не го платих, не защото нямах пари, а защото искам първо да разбера реално ли е това и ако другите колеги плащат друго да се оправям и аз някак си. Струва ми се ненормално данъка на кола 1.5, 114 к.с. да е 170 лева, но в нашата държава има от всичко... Пък ако колегите потвърдят, че е толкоз ше си го платя без да мрънкам :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги нека тези които карат такава кола да кажат как стоят нещата при тях...Преди 2 години като взех колата данъка ми беше 120 лв.Миналата година ми взеха 140 лв.Днес като отидох да си плащам данъка ми казаха 170 лв. :worthy: Не го платих, не защото нямах пари, а защото искам първо да разбера реално ли е това и ако другите колеги плащат друго да се оправям и аз някак си. Струва ми се ненормално данъка на кола 1.5, 114 к.с. да е 170 лева, но в нашата държава има от всичко... Пък ако колегите потвърдят, че е толкоз ше си го платя без да мрънкам :o

Коя година ти е колата? Нашия d15z6 миналата година беше горе долу толкова, но тази година стана 130-140 някаъде защото падна в следващата категория(15 годишни и по-стари). Нашия е 1996г.И забравих да допълня че това е за Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен така ми се струваше,но си го платих.Хондата с двигател90 кс\1.5 жената плати някви 30-40 лева миналата год.колата е 94г.тук ми стана интересно-голямата кола Мазда,кято е 95 год.и с мотор 107кс\1.6 и платих 130 данак.виках 20 минути в даначното и накрая платих.изкараха ми някви таблици и провериха 3 пати данъка.няма грешка-за едната 130 за другата 30.обясниха ми,че тази година щяло да е малко по ефтино.та като гледам-плащай и не се разправяй-няма смисъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е 1999 година, а причината поради която се нервирах е, че всяка година скача тоя данък... става въпрос за Пловдив

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данака е местен, т.е. всяка община си определя данаците сама. Но предполагам ти е толкова колкото са ти казали, защото моята трябваше да поевтинее заради годините но не стана така ами се вдигна с 70лв отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6'99год - миналата година от Април до Декември включително - 170лв.Тази година очаквам да е около 180лв.Това е положението, като искате да плащате малък данък, карайте коли под 100к.с. Тогава ако докажете катализатора получавате 50% отбивка от данъка, над 100к.с. това не важи и си плащаш като поп.Само за справка, че за ВТИ-то плащах малко повече отколкото за Д15З6, но кеф цена няма !!!d15Z6' 96 год - не плащам данъци, освободен съм от тях :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

misho , никога не съм имал кола под 100 к.с. и винаги данъка ми е бил в пъти повече от масата други автомобили :o Не ми е зор да плащам малък данък, но както ти каза наистина данъка на ВТИ е около 220 лвМерси за отговорите на всички, разбрах, че няма място за притеснение, утре се обличам като поп и отивам да си го платя с най-добри чувства към родината :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това д16-ката не я регистрирам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Д15Б7 - 101 кс, миналата година 45 лв , тая пак 45 и всичко си е наред , как може за 13 коня да одрусат колегата със 100 лв отгоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ВТИ зависи от годината на производство. Моя за миналата година беше 300лв без 2лв! Странно но колата на баща ми също е 101к.с. и данъка също е 45лв, а е под 14години. Явно границата на прецакването не е точно 100коня, а малко над тях, нали данъка зависи от киловатите като мерна единица, не от конете.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в декларацията дали ще попълниш в киловати, или конски сили няма значение... Аз се надявах да попадна на разсеяна служителка - в полето конски сили си написах киловатите, ама не стана :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече платих данъка преди седмица на моята D15Z6 96' в Казанлък. Миналата година беше 140лв - тази е 92лв!Предполагам разликата е, че колата направи Март месец 14 години, но каквото такова - няма да спра да си я карам и 200лв да беше :oАйде със здраве! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.autohop.bg/extras-tax_calc.html Колега,може да ползваш калкулатор,моя е 93 лв. колата е 96 година за твойта 99 като го сметна излиза 140 лв. Колкото по стара е толкова по малък е данъка! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за Пловдив...колега JAMO..D15Z6 , за миналата година..е точно 138.60ст. , за тази е....166.32ст....и съм адски точен и категоричен в цифрите..пред мене е таблицата дето ми е дадоха от данъчното , щото се размрънках ,че има грешка и че...бля , бля..., ма оная ми извади справка с тва кво съм платил до момента и кви задължения имам...и познай...т.к. вече ми е с 1 година по-стара...97г..явно влизъм в графата LUXURY CAR..или нещо подобно... Сега чакам Бат Бойко да закъса за нещо и да ми поиска услуга..и да го подхвана тогава на тясно..ква е тая работа с моя данък..?? Ся си мисля някой съветник в ДАНС..( било Трактор..или некъв друг селскостопански инвентар ) да не е подшушнал на Дянков..че всъщност Хонда е яката работа..а Бентли е нейно по-евтино подразделение и истинските тузари карат само Хонди и то по възможност над 10г.., !! и от там да е тръгнало тва с данъка...?! Отивам да предопредя баба ..бързо да се отървава от Москвича.., че явно е само въпрос на време да се светнат тия говеда , че всички Наркобосове и Лихвари всъщност за престиж и да могат да се познават по-лесно карат 20г. Москвели.....и да и дигнат данъка и КАСКОТО с 400-500 %.. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за D15Z8 (то същата работа) и кола 98-ма платих 138,60 лв. Нямам търпение да навърши 14 години :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за D15Z8 (то същата работа) и кола 98-ма платих 138,60 лв. Нямам търпение да навърши 14 години :hondarulez:

Еми преготви си още 30 кинта отгоре за другата година да отпразнувате 14-годишнината подобаващо.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ВТИ зависи от годината на производство. Моя за миналата година беше 300лв без 2лв! Странно но колата на баща ми също е 101к.с. и данъка също е 45лв, а е под 14години. Явно границата на прецакването не е точно 100коня, а малко над тях, нали данъка зависи от киловатите като мерна единица, не от конете.

Границата е 74 KW, над тази граница се влиза във високия данък . P.S. Моята е 90 к.с. и данъка ми е 25лв. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15z6 произведена в началото на '96. Миналата година 140-150лв, тази година 87(или 89) :hondarulez:Това за гр.Габрово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...