Jump to content
tx3m

Препоръки за гуми за Crv

Recommended Posts

Здравейте. Искам да ви помоля да ми препоръчате летни гуми за Хонда CRV. Размерите са205/70/15. Благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ви помоля да ми препоръчате летни гуми за Хонда CRV. Размерите са205/70/15. Благодаря ви предварително :)

до колко пари и каде ще го караш(за асвалт или по земен пат и кал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ви помоля да ми препоръчате летни гуми за Хонда CRV. Размерите са205/70/15. Благодаря ви предварително :huh:

до колко пари и каде ще го караш(за асвалт или по земен пат и кал
Уместен въпрос щото и на мен ми обясниха,че при гумите за джипове има проценти оф-роуд и тези с голям такъв процент били много шумни при асвалт и скорост над 120км/ч.............Иначе мисля,че освен 205/70/15 на гумите трябва да има и индекс 96T...... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесал ето тези-General Tire .Препоръчват ги от офроуд форума за по-универсални.А и ги слагат заводско в джипове.Преди 2 години имах с друга шарка и пича дето ми ги монтира разправяше,че фирмата била с насочено производство към джипови гуми.За съжаление ги разпрах яко на един ши..ан бордюр.И сега съм замислил на есен да си взема такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха, много добра шарка колега, а за цената може ли да споделиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха, много добра шарка колега, а за цената може ли да споделиш.

Ами доколкото схванах от таблицата цената е 44$. В България са представени от МЕДИНА МЕД Ст.Загора Но не можах да открия обявени цени-пращат към щатския сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих-аз ги взех по 140 лв. за бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ЦРВ - то миналата година си взех Йокохама Геоландер. Не помня точно колко струваха, мися, че някъде около 7 - 800 лв. за четирите. Горещо ми ги препоръчаха. Хубави гуми са, но са шумни, което лично мен леко ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за новите на Мишелин Латитюд Крос отзиви да има?

Редактирано от johnie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с General Grabber UHP отпред

 

Публикувано изображение

 

отзад съм с Nexen Roadian A/T

 

Публикувано изображение

 

Предните са добри за сняг и кал, но са прекалено шумни за асфалт. Така че за летни гуми и асфалт аз ще избера Nexen-а, а и цената им тук е добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема предвид настъпващия летен сезон. Споделете какви ползвате, кое предпочитате:

205/70R15

205/65R16

215/65R16

Марки?

Ако някой знае теория или може да се обоснове, ще е полезно.

 

Иначе, 44$ за гуми като нашите могат да минат като добро пожелание. Моя опит показва, че "рошавите" гуми са добри за офроуд и сняг и са шумни на асфалт. Като се има предвид че ЦРВ не е във вихъра си извън пътя, смятам че това не е много важно. От друга страна, единствения шум които чувам сега е от завихрянето, всичко останало е доста тихо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема предвид настъпващия летен сезон. Споделете какви ползвате, кое предпочитате:..............................Иначе, 44$ за гуми като нашите могат да минат като добро пожелание. Моя опит показва, че "рошавите" гуми са добри за офроуд и сняг и са шумни на асфалт. Като се има предвид че ЦРВ не е във вихъра си извън пътя, смятам че това не е много важно. От друга страна, единствения шум които чувам сега е от завихрянето, всичко останало е доста тихо.

Да,прав си цената се оказа друга ;) .около 120$.Аз лчно мисля за по хард граифери,щото редовно си я вкарвам в гората.А шума не ми пречи на асфалта-волуме на мах ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях с 215/55/17 пак с Йокохама и не ми хареса как е возията. Повече тропа, по-твърдо вози, е по-устойчива на завоите но пък аз не съм пилот. Затова ги смених с 215/65/16 пак с Йокохама и е добре. Зимата в снега се представиха по-добре от очакваното за уж всесезонни гуми но пък и цената си е доста висока 250 лв за гума. За шума не бих казал че шумят повече от другите поне не и до 140 км/ч - шума си е като на другите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а как реши да вземеш гуми на 215. Погледнах 2 калкулатора за гуми, и единия ги отрича като удачни заместители на оригиналните 205/70/15edit: tx3m, надявам се че не ти разводнявам темата, надявам се да е полезно и за теб.

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините са няколко. В началото бях харесал 205/65/16 Пирели Скорпион обаче гумаджията каза че трудно може да ми ги намери тоя размер и след кратка консултация в Аутодата видях че 215 ширина не са проблем се насочих към такива пак същата марка ама ядец - пак нямало такива. Понеже времето напредна, беше си сериозна зима а аз бях с летни гуми се спрях на Йокохама-та и не съжалявам ( поне засега :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с General Grabber UHP отпред

 

Публикувано изображение

 

отзад съм с Nexen Roadian A/T

 

Публикувано изображение

 

Предните са добри за сняг и кал, но са прекалено шумни за асфалт. Така че за летни гуми и асфалт аз ще избера Nexen-а, а и цената им тук е добра

Не е ли противопоказно да се кара с различни гуми кола 4х4 ,а и с ABS.......... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, противопоказно е ако са различен размер. Мойте са еднакви по размер и износване.п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде бях чел, че ако са различни се прецаква двойното предаване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, противопоказно е ако са различен размер. Мойте са еднакви по размер и износване.п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Датчиците на абс-а засичат разлика в оборотите на колелата с различни гуми(тегло,шарка) и може и да се самоизключи системата.......а и раздатъчната кутия(4x4) също се натоварва излишно..........поне доколкото съм чел............ :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, противопоказно е ако са различен размер. Мойте са еднакви по размер и износване.п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Датчиците на абс-а засичат разлика в оборотите на колелата с различни гуми(тегло,шарка) и може и да се самоизключи системата.......а и раздатъчната кутия(4x4) също се натоварва излишно..........поне доколкото съм чел............ :)
Чел си ама за АБС не му пречи, та чак да се изключи. Нищо му няма за него е важно гумите да се въртят, проблема идва от различното сцепление на гумите при рязко спиране, но пък е по добре с различни гуми и АБС от колкото без него.За кутията ДА пречи и ако са с различно износване и също така не и пречи ако са еднакво износени но с различна шарка.По темата аз съм с Континентал крос контакт АТ 205/70/15 50/50 кал асфалт, и наистина са доста шумни на асфалт особено с скорост 15-20км се чува доста отчетливо бучене, ама пък са чисто нови и са ми подарък с колата :rolleyes: На харизан кон зъбите не му се гледат :cool: да изкарат 50х.км. пък ще ги мисля :cool: Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, противопоказно е ако са различен размер. Мойте са еднакви по размер и износване.п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Датчиците на абс-а засичат разлика в оборотите на колелата с различни гуми(тегло,шарка) и може и да се самоизключи системата.......а и раздатъчната кутия(4x4) също се натоварва излишно..........поне доколкото съм чел............ :rolleyes:
Чел си ама за АБС не му пречи, та чак да се изключи. Нищо му няма за него е важно гумите да се въртят, проблема идва от различното сцепление на гумите при рязко спиране, но пък е по добре с различни гуми и АБС от колкото без него.За кутията ДА пречи и ако са с различно износване и също така не и пречи ако са еднакво износени но с различна шарка.По темата аз съм с Континентал крос контакт АТ 205/70/15 50/50 кал асфалт, и наистина са доста шумни на асфалт особено с скорост 15-20км се чува доста отчетливо бучене, ама пък са чисто нови и са ми подарък с колата :) На харизан кон зъбите не му се гледат :) да изкарат 50х.км. пък ще ги мисля :)
По повод различното износване колега, става въпрос за задни и предни гуми предполагам, а до колко милиметра разлика е допустимо да има, и какво точни и пречи на кутията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, противопоказно е ако са различен размер. Мойте са еднакви по размер и износване.

 

п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Датчиците на абс-а засичат разлика в оборотите на колелата с различни гуми(тегло,шарка) и може и да се самоизключи системата.......а и раздатъчната кутия(4x4) също се натоварва излишно..........поне доколкото съм чел............ :rolleyes:

 

Чел си ама за АБС не му пречи, та чак да се изключи. Нищо му няма за него е важно гумите да се въртят, проблема идва от различното сцепление на гумите при рязко спиране, но пък е по добре с различни гуми и АБС от колкото без него.

За кутията ДА пречи и ако са с различно износване и също така не и пречи ако са еднакво износени но с различна шарка.

По темата аз съм с Континентал крос контакт АТ 205/70/15 50/50 кал асфалт, и наистина са доста шумни на асфалт особено с скорост 15-20км се чува доста отчетливо бучене, ама пък са чисто нови и са ми подарък с колата :) На харизан кон зъбите не му се гледат :) да изкарат 50х.км. пък ще ги мисля :)

 

Отиди в някоя гумаджийница и помоли да ти дадът всички марки и модели НОВИ гуми от един и същ размер и ги срамни "на живо",колко са "еднакви".......... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и (OFF) дискусията отворих, а?На ABS-а едва ли му пука, това че задните гуми се ВЪРТЯТ с 0.00... по-бавно от предните!!!А и нали е там за да работи, а не за украса на предния кош!!!Виж на раздатката и пука разликата в гумите, но само през тия няколко секунди ( минутки), през които работи в пълен режим 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е несериозно да се прокламира,че е безпроблемно постояното каране с различни гуми..............то може и много други неща ама това не е работа............... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.Нямам ABS, а и не съм сигурен, че има връзка с размера на гумите

Не мисля че има ЦРВ без АБС, сигурен ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един път се извинявам за офф-а.Сигурен съм, че няма ABS. Моето е JDM и е произведено октомври или ноември 1995г.И както казах:

Предните са добри за сняг и кал, но са прекалено шумни за асфалт. Така че за летни гуми и асфалт аз ще избера Nexen-а, а и цената им тук е добра

Всичко останало са размисли около вредата от това да караш с различни гуми.Не съм казал "Купи си различни гуми и хич да не ти пука".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее ти се изказа Црв-то му хем 95 хем няма АБС ти нещо оговириш за цивик май май .... Црв ген 1 излиза от 97+ и имат всички модели абс , и мойто е JMD и има абс рофл..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, '97-а излиза извън Япония и започват производство в Англия и имат ABS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното при избора на гуми е за какво ще ги ползваш най-много. За мен тия гуми са с груба шарка и ще шумят на асфалта и няма да си взема такива защото 97% от километрите са ми на асфалт. Ако някой използва колата повече по черни пътища и баири тогава трябва да се вземат гуми с подходящата шарка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се извинявам за OFFa.Обаче забравих да спомена, че карам с оригинални алум. джанти 15", но със 6(шест) лъча и 4(четири) болта на 114.3mm.!!!И нямам нито един еърбаг!!!И нямам габарит за мъгла отзад!!!Абе май яко се пре:rolleyes: с т"ва CR-V!!!п.п. Да се е:) у подполковника!!! Що ли ми трябваше да се обаждам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз малко се позагубих в тази тема. :)

Дайте съвет за "тихи" гуми, че с нашата свръх изолация в црв-то, по магистралата едва се чувам като крещя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам Хонда ЦРВ I генерация.Другия месец ще и слагам подложки/втулки/ да я лифтна като отпред ще са 2см отзад 4см. Въпросът ми е ще могат ли да се съберат след лифта гуми 215/75/15 без да изрязвам  брони подкалници и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...