Jump to content
rento

Каско - казус

Recommended Posts

Здравейте пиша ви по даден проблем........Този месец паркирах автомобила си по едно нанадолнище,преди да сляза оставих колата на 1-ва скорост.Моята приятелка се забави във колата около 2 мин.След това влязохме в нейната къща.След около 30 мин ме извикаха че колата ми се е ударила в един стълб.Беше сама тръгнала и извървяла 150 м.Удря се челно в един дирек.Оплаших се и не извиках полицията.Имам пълно автокаско към известна фирма.Агента на фирмата направи първи и втори оглед с описани около 20 щети.Пак казвам нямам протокол за ПТП от кат..Въпроса ми е следния.........Имат ли право да ми откажат изплащане на пълната щета?Ако приемем, че ми откажат да ми платят достатъчно имам ли шанс да се боря за пълното изплащане на щетите?С уважениеСтилиян ГеоргиевSkype:rento_sam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Лошата новина е, че имат право да ти откажат изплащане на каквато и да е щета, защото може случката да се приеме като небрежност от твоя страна или резултат от техническа неисправност на автомобила,. И двата случая мисля, че не се поемат от общите условия на застраховката ( трябва да са ти ги дали при сключването ). Най-добре е да ги прочетеш и да се чуеш със застрахователя си, той ще ти даде насоки как да действаш, но откажат ли ти това ще е юридически издържано и шансът да се бориш в съда е малък:yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Никога не съм се зачитал в подробните условия на каско полиците, но не смятам че на основание "Небрежност" трябва да отказват. Дори да е бил в колата и да се отплеснал нещо и да се е ударил пак би трябвало да му признаят щетите, а при положение че не е бил в нея още повече. Щетата си щета - или както му казват "Застрахователно събитие" независимо причините и виновниците довели до него. Не съм съм сигурен в това което казвам, просто разсъждавам на глас!

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че защитавам застрахователите, но да ти дам пример че ако се удари някой защото кара с 5 годишни гуми без грайфер то това не е ли по негова вина и тук има ли случайно събитие ? Ами ако си запалиш огън на средата на кухнята и излезеш да пиеш кафе с приятели и ти изгори къщата отново ли трябва да ти плати застрахователя ? Застраховка се прави срещу СЛУЧАЙНИ събития!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изплащат колега не се притесянвай измисли си сносен отговор и да не ти пука.За това си правиш пълно каско за да се застраховаш, както от някой безделник, така и от самият себе си, така че не се плаши ами ги натискай да ти плащат :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...Щетата си щета - или както му казват "Застрахователно събитие"...

Един прост пример знаеш ли че при кражба на кола има три тълкования от закона (казвам го от личен опит) едното: отнемане; второ: изземване и трето; обсебване застрахователите изплащат само в два от вариантите ...!!!Бедна ти е фантазията колко много неща могат да ти откажат да ти изплатят застрахователите... всичко е въпрос на "Общи условия" за това същите трябва да се четат много внимателно! Бъди сигурен че има ли за какво да се хванат няма да ти изплатят и стотинка ... не че искам да те отчайвам ама бъди готов и за отрицателен отговор от тяхна страна! Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе хора, ако се засила и се блъсна в 1 стълб.... кво ще ми кажат ти нарочно си го направил и няма да ми платят ? това ли искате да кажете - звучи смешно, ако искам ще зема 1 чук и ще направя на сол колата и пак ще ми платят, за какво го правя това пълно авто каско ? Ако никой няма да ми плаща и секи пък ще отказват, защото дефакто според вас може секи път да си измислят причини, поради моя небрежност, то тогава каското става безсмислено. Това е застраховка, ако си направя застраховка живот и по моя небрежност се пребия и умра - кво ? няма да платят на семейството ли ми ? да бе съмнявам се...ПС " другия път паркирай по нанагорнище " :tease::(:tease:

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи с това, дето го приказвате отивате към съвсем друго нещо - умишлено предизвикване на застрахователно събитие, което най-спокойно може да се разтълкува като застрахователна измама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен за да ми изплатят щетата като отидох при застрахователите парвото нещо което ми поискаха бе протокол от полицията и се наложи да ги викам по касно ем щетите да бяха само калник и броня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега то сега не трябва да викаш КАТ! При мен един приятел ми удари колата на извън градски път се хлъзнал и в едно дъро! И звъннахме на КАТ после на мобилната група на армеец! И човека като дойде от мобилната група вика кой ви каза да звъните на КАТ?!? Не е нужно само му написаха акт на моя приятел! Но не знаехме как стоят нещата и аз викам обаждай се на КАТ да не земат да се направят нещо застрахователите! Но човека от мобилна група е бил бивш полицай и каза,че нямало нужда ще ли сме да спестим на приятеля акта! То като дойде човека и си правят протокол! То даже един приятел го бяха засекли и в един бордюр се удари и се изкриви колата на една страна яко дърпаше,това стана вечерта! И той след два дена отидохме там имаше си следи от спирачките и им се обадихме и казахме,че кучета минали и да не ги удари у бордюра и си му платиха без КАТ! КАТ ако некой те шибне тебе ги викаш да му пишат акт! В твоя случай може да кажеш,че некой нещастник ти е избутал колата,че си е изрядна! Нещо такова :lol: . Иначе май са зимата,ако караш с летни гуми и се удариш май не ти изплащат нищо! Иначе сега като е кризата и крадените коли хич не им се изплащат! Мойта пара беше към 1500 лева и си я платиха след 1-месец,ама един приятел още чака даже и от познат разбра,че няма да му изплатят колата и си изгоря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извиках на следващия ден застрахователя направи 1-ви и 2-ри оглед.Колата си беше там ,не съм му я карал аз.Принципно той снима и колата и къде е била,къде е се е ударила...То просто си имаше следи на пътя по който е изварвяла колата. След около 1 час чудене извиках кат но полицаите ми казаха,ти си напуснал проишествието 300 лева акт и книжката и още толкова за ПТП-то.Направиха снимки на колата и дирека и си заминаха и не ми писъха нищо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Това е застраховка, ако си направя застраховка живот и по моя небрежност се пребия и умра - кво ? няма да платят на семейството ли ми ? да бе съмнявам се...

Не се заяхдам но... ти наистина ли си вярваш??? Пробвай с застраховката живот и ще видиш че не си прав... :huh::lol::) (шегувам се разбира се, дай Боже на никого не се случва) но колегата pgh го каза най-правилно

умишлено предизвикване на застрахователно събитие, най-спокойно може да се разтълкува като застрахователна измама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, според общите условия на застрахователната компания за която работя,събитието "самопотеглил" влиза към раздела общи изключения.Всеки един застрахован е длъжен да "пази застрахованото мпс с грижата на добър стопанин, да го поддържа в изправност и да спазва всички правила за обезопасяването на същото".При неспазване на тези условия застрахователят има право да намали или изцяло да откаже обезщетение за настъпило застрахователно събитие.Незнам какви са ОУ на компанията където си застрахован ти колега но все си мисля,че ще са идентични с тези на другите компаний.Не мога да кажа категорично дали ще ти платят или не, казвам как е по правилата но винаги има изключения. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предполагам, че могат да откажат но все пак трябва да се видят изключенията към договора със застрахователя. При въпросната ситуация съм повече от сигурен, че моя застраховател ще ме пореже и ще ми посочи точка от договора а именно :

Грубо нарушаване на установените технически и технологични правила за експлоатация и ремонт на МПС.

А отивай и доказвай каквото и да е после !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие стресирахте момчето :D Колега първо съжелявам за станалото.Има много случаи в които застрахователя не плаща.Имам познати на които му откраднаха колата от гаража и застрахователите се оправдаха с кризата.Казаха криза е пари няма.Тогава следват дела и т.н..Много зависи от фирмата в която си зстрахован.Иначе на един познат му се случи аналогичен инцидент и си му оправиха колат.На мен до сега са ми плащали много пъти щети по моя вина (небрежност според някои колеги).Ама не забравяй че в момента на никои не му се дава пари, най малко и на застрахователите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво покрива застраховката „Каско”?Застраховката “Каско” на МПС с покритие за всички рискове (пълно каско) покрива пълна загуба (тотална щета) или частична щета на застрахованото моторно превозно средство при:- .........;- авария, произлязла от сблъскване (катастрофа) на МПС помежду им или с други подвижни и неподвижни предмети, от удар с хора и животни, от препятствия по пътното платно; .......Не виждам да пише, че трябва да си го управлявал, е зависи пак те как си го тълкуват!Съществува клауза (поне в общите условия на моя застраховател), в която е посочено, че ако застрахованият не може да предостави документи за щети от застрахователното събитие (ПТП, пожар, природно бедствия или аварии), застрахователят приема заявление за щета въз основа на писмена декларация - образец за обстоятелствата, при които е настъпило затсрахователното събитие. Само не ми става ясно как точно тълкуват изключението:- грубо нарушаване на установените технически и технологични правила за експлоатация; по силата на което застрахователят не изплаща обезщетение. Но при условие, че си ги уведомил веднага, не виждам да си нарушил правила по общите условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега между другото, трябва да се произнесат в 15 дневен срок. Любопитно ми е, какво реши застрахователят в крайна сметка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега между другото, трябва да се произнесат в 15 дневен срок. Любопитно ми е, какво реши застрахователят в крайна сметка?

Обещавам да кажа какво е станало - крайна дата е 15 април.Лично аз не вярвам да ми дадът каквито и да е пари.Надам се то само това ми остана....Момчето дето описа всичко ,каза че за първи път описва щети случили се като моят случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...