Jump to content
MakaveliTheDon

Харесал съм една Хонда

Recommended Posts

Колеги искам който има желание да каже своето мнение за този автомобил,благодаря предварително на всички :) ,Днес ще я гледам първоначално и после ще погледна и за вашите отзиви .Ето я колицата :) :http://titocar.mobile.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е читава колата и няма някакви видими проблеми мисля че няма да има нужда да четеш мнения за колата ами направо скачай вътре и се радвай че ще си собственник на такова бижу :) Успех с покупката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, определено това е един наистина великолепен автомобил, но дали точно тази е твойта..... най добре да я види някой които знае какво гледа, проблема е че по тези авто къщи 90% от колите са без номера, дори времени нямат, което те ограничава много в прегледа на цялостното състояние, според мен трябва много внимателно да се пипа и гледа навсякъде, и пак ще кажа трябва да я види някой които НАИСТИНА РАЗБИРА И ЗНАЕ КАКВО ДА ГЛЕДА :) успех и дано да няма никакви вътрешни болести :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=10728Хвърли едно око на тая тема :)А иначе стандартните неща- завой на пълен волан да не тропат карета,минаване през неравности-пак да няма тропане,да не пуши синьо на форсаж(треа да сте двама или ти да гледаш)..Да пали лесно,да няма течове(външни) по маторя...... А да-и да те кефи,все пак ти ще я караш,не някойот нас :) Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=10728Хвърли едно око на тая тема :)А иначе стандартните неща- завой на пълен волан да не тропат карета,минаване през неравности-пак да няма тропане,да не пуши синьо на форсаж(треа да сте двама или ти да гледаш)..Да пали лесно,да няма течове(външни) по маторя...... А да-и да те кефи,все пак ти ще я караш,не някойот нас :)

колега,аз не вярвам ВТИ да не му хареса на момчето това си е страхотна кола,но преди да я грабне да се вгледа в тия работи,които ти си му казал ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази кола не съм я гледал на място, но вече около месец стои в мобилето. Отиди, виж на място, ако действително е от първи собственик и няма никакви забележки, за тия пари по-добра VTi-ка няма да намериш! Според мен обаче колата трябваше отдавна да е продадена на тази цена, ако е читава... но пак ти казвам - отиди, виж на място за какво иде реч :) Един приятел си купи Хонда от същия търговец, който продава тази, и в момента е много доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда много запазена,не вярвам предишния собственик да не се е грижил за нея,обаче гледай добре и чупи от цената че 7000лв не са малко пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО е хубава колицата !!!!!! Колега,вие си решавате сам все пак .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми наподобява тази колица на една от Кюстендил-просто следя непрекъснато обявите и имам добра визуална памет :) Беше на обява от Кюстендил за 5600лв-предполагам че след лека корекция нашият човек от София я е взел и гледа да си изкара и той нещо, като всеки търговец.Дори на тази цена колата в момента си струва парите-това наистина е ценно бижу както казва колегата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи това, което се вижда от снимките е добре, останалото трябва да го гледаш на място с някой приятел, имаш понятие от хонди, не от други марки, от хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и съветите,ще ви държа в течение пък ако я взема ще се видим на следващата сбирка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли същата със 5х100 по евтина?http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11265979830541150А и цената и така ми се вижда доста надута? Все пак е кола на 14 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми наподобява тази колица на една от Кюстендил-просто следя непрекъснато обявите и имам добра визуална памет :) Беше на обява от Кюстендил за 5600лв-предполагам че след лека корекция нашият човек от София я е взел и гледа да си изкара и той нещо, като всеки търговец.Дори на тази цена колата в момента си струва парите-това наистина е ценно бижу както казва колегата. :)

Онази беше черна, тази е тъмно лилав металик, въпреки че в обявата пише "черен" :) Не вярвам да е един и същ автомобил!

Това не е ли същата със 5х100 по евтина?http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11265979830541150А и цената и така ми се вижда доста надута? Все пак е кола на 14 години.

Цената ти се вижда надута?! Ами препоръчвам ти да разгледаш как вървят цените на VTi-ките в Италия и Германия, преди да се изказваш неподготвен :) За 6-та генерация VTi хечбек в добро състояние и от първи собственик, цената би трябвало да е от порядъка на 8-10 000 лв. Именно затова тази ми се вижда доста съмнителна, още повече че вече почти месец никой не я купува, а преди два месеца се продаде една черна в Кюстендил за 6000 лв., която беше в доста окаяно състояние!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах парите бих си я купил веднага,но след обестоен преглед в сервиз разбира се.Иначе си е голяма мания.Очаквам скоро да се похвалиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това не е ли същата със 5х100 по евтина?http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11265979830541150А и цената и така ми се вижда доста надута? Все пак е кола на 14 години.

Същата е! Преди малко я гледах колата и наистина е много запазена за годините си.Проблема остава само цената,беше я свалил на 6500,като видя че имаме интерес за по малко от 10 мин каза 6200.... с още малко пазарлък мисля че ще я отнеса за 6К.Остава само да ми препоръчате някой майстор по хондите,който мога да взема с мен да погледне сърчицето. Чакам още мнения и съвети Редактирано от MakaveliTheDon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да проверяваш двигателя както трябва задължително смени маслото. Едва ли ще е проблем да си купиш една туба масло и филтър и да ги смените на място. Това след като си проверил всичко друго което можеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да проверяваш двигателя както трябва задължително смени маслото. Едва ли ще е проблем да си купиш една туба масло и филтър и да ги смените на място. Това след като си проверил всичко друго което можеш

Много интересен начин за проверка, масло и филтри и си представи да не я вземеш :) да не говорим ако на всяка кола която си харесал правиш така :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих миналата седмица до горублене и я огледах и ми се стори доста запазана. Според мен си струва да отидеш да я видиш на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да проверяваш двигателя както трябва задължително смени маслото. Едва ли ще е проблем да си купиш една туба масло и филтър и да ги смените на място. Това след като си проверил всичко друго което можеш

Много интересен начин за проверка, масло и филтри и си представи да не я вземеш :) да не говорим ако на всяка кола която си харесал правиш така :o
Интересен но и много добър начин за проверка на мотора.Колега,ако има възможност източи старото масло на колата и налей ново,след това пробвай мотора на макс обороти със задържане(при загряло двг)и гледай дали пуши от ауспуха.Ако пуши си тръгвай и прежали тубата масло,защото тя е нищо в сравнение с ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да проверяваш двигателя както трябва задължително смени маслото. Едва ли ще е проблем да си купиш една туба масло и филтър и да ги смените на място. Това след като си проверил всичко друго което можеш

Много интересен начин за проверка, масло и филтри и си представи да не я вземеш :D да не говорим ако на всяка кола която си харесал правиш така ;)
Интересен но и много добър начин за проверка на мотора.Колега,ако има възможност източи старото масло на колата и налей ново,след това пробвай мотора на макс обороти със задържане(при загряло двг)и гледай дали пуши от ауспуха.Ако пуши си тръгвай и прежали тубата масло,защото тя е нищо в сравнение с ремонта.
Сега като почнете с тия ремонти все едно като изпуши малко на високи обороти и веднага човека трябва да се извади 2к за ремонти ! Мойта още като я взех попушваше и гореше масълце! Вече четвърта година си ме вози и си попушва и си доливам масълце. Сега някой може веднага да тръгне за основен в ремонт в тази ситуация , но аз лично съм ходил при Омбре и съм питал какво ми е положението, и момчетата ми казаха ако гори до 2-3 литра на 10к километра да си доливам, и да си свиркам хехе . Е, не върви много, но понякога прави 160 ;) хехе .Та колега кажи сега ти пали ли я машината при огледа и след като я закараш да я огледат после докладвай , че и аз мислех да ходя да я оглеждам, и евентуално да я плащам, но ти ме изпревари ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моя личен съвет е и без номера да е ЮБИКО е на 400 метра, гледам че е на Горубляне колата.Поне там ще получиш безпристрастно мнение.Откажат ли ти значи има нещо гнило.А иначе ако искаш някъде другаде да я закараш, качва се на рапатрак и на другия край на София може да отиде :D но е по скъпо.

Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Е за чий ви е сервизз ако не е тайна?От 4 коли до момента в нас нито една не е гледана на сервиз,но си бачкат без ядове.Е са фиестата на дъртия 250 хил по-късно вече е за основен,ма тва е др тема.п.п.Не се заяждам,но ми се струва безсмислено да се гледа на сервиз.С едно кръгче и малко подритвания на гумите може да се разбере пак състоянието на колата.А и тя щом не е нова винаги има ко да се чопли по нея. :P п.п.2.Поне като се купува една кола не треа да пуши на високи :)

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Цената....Си е направо култова! :P Че в момента се намира Mercedes 200clk 193 коня 2000г за 8000к лева!Не знам колко болен фен на марката трябва да си, за да платиш 6000лв за 13 годишна масова кола...Извинявам се, ама за по-малко пари се намират А3-ки 1.8Т, която нова е струвала доста повече от въпросният сивик...Да не говорим за Bravo HGT, Renealt Megane 150кс, Алфи, Пунто пак турбо и т.н. Коли връстници на въпросната хонда, пак бегачки, за много по-малко пари!Просто според мен автоджамбазите експлоатират феновете на марката на максимум... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толко скъпа кола,а в замяна-нищо,само едни умрели 160коня-фенове,фенове,ама наистина сте шашави всичките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в момента се намира Mercedes 200clk 193 коня 2000г за 8000к лева!Не знам колко болен фен на марката трябва да си, за да платиш 6000лв за 13 годишна масова кола...Извинявам се, ама за по-малко пари се намират А3-ки 1.8Т, която нова е струвала доста повече от въпросният сивик...Да не говорим за Bravo HGT, Renealt Megane 150кс, Алфи, Пунто пак турбо и т.н. Коли връстници на въпросната хонда, пак бегачки, за много по-малко пари!

Сивик 6г.VTI не е масова кола колега, а рядка за БГ!Искам да те попитам дали си карал изброените от теб кенефи и дали си ги ремонтирал?А, за италианските марки си трай и не казвай на никого!Ако не те кефи Акорда продай го и си земи Мерседес, ако искаш мога да те уредя с S-klasse, 320СДИ за 14000лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Цената....Си е направо култова! :lol: Че в момента се намира Mercedes 200clk 193 коня 2000г за 8000к лева!Не знам колко болен фен на марката трябва да си, за да платиш 6000лв за 13 годишна масова кола...Извинявам се, ама за по-малко пари се намират А3-ки 1.8Т, която нова е струвала доста повече от въпросният сивик...Да не говорим за Bravo HGT, Renealt Megane 150кс, Алфи, Пунто пак турбо и т.н. Коли връстници на въпросната хонда, пак бегачки, за много по-малко пари!Просто според мен автоджамбазите експлоатират феновете на марката на максимум... :P

Само не разбрах, къде ги има тия а3-ки 1.8 турбо за под 6000 лева в добро състояние, не премазани от валяк :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каде вървим -накъде отиваме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Цената....Си е направо култова! :) Че в момента се намира Mercedes 200clk 193 коня 2000г за 8000к лева!Не знам колко болен фен на марката трябва да си, за да платиш 6000лв за 13 годишна масова кола...Извинявам се, ама за по-малко пари се намират А3-ки 1.8Т, която нова е струвала доста повече от въпросният сивик...Да не говорим за Bravo HGT, Renealt Megane 150кс, Алфи, Пунто пак турбо и т.н. Коли връстници на въпросната хонда, пак бегачки, за много по-малко пари!Просто според мен автоджамбазите експлоатират феновете на марката на максимум... :lol:

...ми това показва,че собствениците на изброените от теб марки по лесно и за по малко пари се разделят с колите си отколкото собствениците на Хонда ВТИ.Цената се определя според търсенето и предлагането на който не му се дават пари за Хонда ВТИ да си вземе ''бегачките'' които ти изброяваш :):P:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Darius, братле...просто не е достатъчно в сектата тоя пич и никога няма да те разбере.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе... То моето гардже е най-рошавото! :) Какво бе колеги, вас чичо Хонда ли ви е кърмил като малки?Всичко различно е боклук, знам ... знам...Колегата иска съвет, аз си изказвам мнението. Това, че вие сте се набутали или си мислите, че карате ултра-скъпи уникални коли, си е ваш проблем. :P Искате да набутате и него, за да ви е по-леко ли? :lol: Колкото и да не ви се вярва, Honda си е масов-евтин автомобил, вярно, известен със своята здравина.Точно заради това например в щатите се появява Acura, защото не можеш да продаваш на богаташите коли, които се карат от негри и бачкатори... :lol:Как така еквивалентните модели на съизмерите като цена марки струват два пъти по-малко на същите години?Civic с малкия VTEC тия години се намира за половината от тая цена. А като нови разликата е била не повече от 30%.Да не говорим, че точно тоя модел на Civic е уникално грозен и с тия смешни фарове прилича на някое клио.А... то и клиота бегачки се намират за по-малко пари...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Как така еквивалентните модели на съизмерите като цена марки струват два пъти по-малко на същите години?...

ми това трябва да ти говори нещо колега....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако не те кефи Акорда продай го и си земи Мерседес, ако искаш мога да те уредя с S-klasse, 320СДИ за 14000лв.

Акорда много ме кефи - много рядка модификация за Бг, с двигател, продаван само в щатите. 2002гСамо дето нов е струвал там точно $22000. Колкото тук по това време е струвала примерно нова Астра.Честно казано, преди година си го взех на цената на 7 годишна Астра. :) Така че, стига сте заблуждавали колегата!Цената на тая кола е много висока и трябва да е изключително критичен в към нея! Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мога да проумея какъв критерии би могло да бъде, колко е струвала една кола като нова, особено що се касае до фенове на дадена марка, модел, двигател и т.н., но предполагам, че колегата си знае.Честно казано успя да ме жегнеш, сравнявайки VTI-ката с няколко марки и модела, които не вярвам никой здраво мислещ член на форума дори да обмисли, когато тръгне да си купува кола.Хонда за повечето от нас тук е много повече от това, което е явно за теб и не познавам никой друг колега от форума, за който да е важно колко му е струвала колата като нова.Много се надявам да си карал някога VTI, за да коментираш модела и колата. Относно кое е красиво и кое не - колкото хора, толкова и мнения.По темата, ако колата е читава си струва всеки лев от цената и ще донесе безкрайно приятни емоции на собственика, които много други (по-луксозни и модерни) марки никога няма да направят :)Ако колегата успее да договори цената на 6 хил. мисля, че би било добре.В крайна сметка най-правилните решения се взимат не с ума, а със сърцето! :P

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това не е ли същата със 5х100 по евтина?http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11265979830541150А и цената и така ми се вижда доста надута? Все пак е кола на 14 години.

Значи ако е тази тема от този човек с този номер дето е даден, човека се казва Мариан , от него си зех црв-то принципно той вкарва само хонди пич е и си ги гледа преди да ги зима. По моето цр-в вече година и половина дори 2 нищо не съм правил, дано така си и остане :) А този човек по-принцип малко надутички цени пуска обаче пък нямам оплакване. Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TipoMan, някога интересувал ли си се как вървят цените на Сивик 1.6 ВТИ?! Карал ли си някога такава кола и възнамерявал ли си някога да си купуваш? И понеже подозирам, че отговорът е не, ще те помоля следващия път да си спестиш "компетентното мнение" за себе си! Ако смяташ, че едно Ауди А3 1.8Т е по-хубаво от Сивика... моля те обоснови се защо смяташ, че е така. Защото моето лично мнение е, че нито на вървеж, нито на поддръжка, нито на качество го докарва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

TipoMan, някога интересувал ли си се как вървят цените на Сивик 1.6 ВТИ?! Карал ли си някога такава кола и възнамерявал ли си някога да си купуваш? И понеже подозирам, че отговорът е не, ще те помоля следващия път да си спестиш "компетентното мнение" за себе си! Ако смяташ, че едно Ауди А3 1.8Т е по-хубаво от Сивика... моля те обоснови се защо смяташ, че е така. Защото моето лично мнение е, че нито на вървеж, нито на поддръжка, нито на качество го докарва!

Айдеее... тука стана въргала.

Не съм казал, и не смятам, че Honda Civic VTI е лош автомобил!

Сега трябало и да доказвам нещо?!

Че и да си "спестявам мнението"?!

Абе, умник мамин, ти какво, шамариш децата пред блока, които ти казват, че маратонки "Ромика" не са върха на сладоледа ли?

Това е форум на "болните поклонници на хонда" може би?

Какво сега, да си мерим кой какво е карал ли?! Хлапашка история...

Имам мнение, отстоявам го с цифри и факти. Ако не си завършил трети клас и ти куцат простите сметки, недей да спамиш в темата.

Просто се опитвам да помогна на колега, който пита дали да си купи дадена кола!

Според мен ще е доволен, ако я купи за по-малко пари, а не ако отиде предубеден, слушайки "маниаците" тук, че това е ултра-велика-уникална-невероятна кола и плати 7 бона!!!

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TipoMan дай да не правиме сметката на хората и да не сме толкова крайни.Сигурно щото те кефи Акорда ти за това си го купил,обаче аз като го видя и ми се повдига(специално твоя).Вземи му сложи едни дискови спирачки отзад като автомобилите от висок клас и накарай тоя уникален двигател да вдигне повече от 170 км/ч :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мнение, отстоявам го с цифри и факти. Ако не си завършил трети клас и ти куцат простите сметки, недей да спамиш в темата.Просто се опитвам да помогна на колега, който пита дали да си купи дадена кола!Според мен ще е доволен, ако я купи за по-малко пари, а не ако отиде предубеден, слушайки "маниаците" тук, че това е ултра-велика-уникална-невероятна кола и плати 7 бона!!!

Намери му по-евтина, щом смяташ, че тази му е скъпа! Там е работата, че не си достатъчно компетентен, за да му помогнеш, затова е по-добре да си замълчиш! Въобще форума се е напълнил с такива като теб, на които морето им е до краката... на всяка манджа мерудия!Да, колата е ултра-велика и е само за маниаци, а не за хора, които си броят стотинките в джоба! Да си купиш... едва ли ще стане, тъй като не ти е по джоба гледам, но поне ти пожелавам някой ден да се повозиш в такава, за да придобиеш представа каква е причината да струва толкова!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...