Jump to content
едмундо

акорд прекъсвач

Recommended Posts

Та така ,днес сефте рекох да сръгам акордеона по-душмански , на газ съм и с изгоряла бензинова помпа,....и останах учуден ???!!На една хубава права на втора оборотомера закова 7000 а скоростта малко над 100 км,със заводски размер гуми съм...та чопли ме де е прекъсвача на моя мотор( ф 18 а3) и нормална ли е тая максимална скорост за тая предавка и тия обороти.....??!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на газ няма прекъсвач

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не стига газта и затова да ограничава ,иди на газаджия да прегледа газовата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата ме изпревари :D На газ няма прекъсвач

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си отговаряш напълно на ника ... "necentrovaniq" .. кфо общо има линка ти с акордовия мотор и вече дадения от някой колеги отговор дето и малките деца го знаят , че на газ няма прекъсвач ! :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата е с газов инжекцион трябва да си има прекасвач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си отговаряш напълно на ника ... "necentrovaniq" .. кфо общо има линка ти с акордовия мотор...

Според теб колата на питащия в темата от линка с какъв мотор е ??? :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Ама си отговаряш напълно на ника ... "necentrovaniq" .. кфо общо има линка ти с акордовия мотор и вече дадения от някой колеги отговор дето и малките деца го знаят , че на газ няма прекъсвач ! :lol:

Мотора е същия,нали?Прекъсвач няма,но "ограничението" на оборотите започва да става още ок 50 км преди да свърши тотално горивото и е съпътствано от усещането за намалена мощност ;) п.п.Ника не ми е случен :whistle::P:P Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пределно ми е ясно че на газ нема прекъсвач...учудих се че с лекота се развъртя до 7000 без да спира да ускорява а и теа 100 и кусур километра на втора ми се виждат супер..аре да се обади некой със същия мотор...Себулба само ме ебаваш за гарнитурата :):huh::( а сега даи мнение де!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами какво те учудва моята д14 прави 105 на втора при 7200оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с газов инжекция 100% има прекъсвач(ако и на бензин има а той има) газовия компютър единствено удължава импулсите на бензиновите дюзи. С две думи бензиновите дюзи управляват газовите. единствената работа на газовия компютър да удължи импулса, на прекъсвач бензиновите дюзи спират и естествено и газовите спират в същия момент.Един приятел има акорд 2001 1.8л и на него прекъсвача е на 6200

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз знам,че ако си с газов инжекцион имаш прекъсвач.Аз съм с ф22б5 и на 2-ра правя 100 като прекъсвача ми е на 6800.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d13b2 ми прави 90 на втора кво се учудваш? :huh: На около 6300об.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се щот карам тежък ,муден и често подценяван семеен кораб а не някоя бърза д14- ка да речем.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..аре да се обади некой със същия мотор...Себулба само ме ебаваш за гарнитурата ;):P :P а сега даи мнение де!

Engine - F18A3- 118bhp 131lb/ft. 1850cc non-VTEC SOHC 16v injection

Rev-limiter - 7210rpm

Chassis - CE7 code

 

Давам - на газ около 6к моят мотор се задъхва, щото не стига горивото и беднее във високите... ;)

На бензин прекъсвача е при стрелка под 7 - виждам цялата цифра, колко оборота са нямам идея, щото там има червено и не се ориентирам. ;)

П.П. Това горното е от ТУК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя акорд е 5 генерация а на човека дето споменах е 6, старите са по бързооборотни ;) явно не си го омазал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз със д16 а6 мотора с жпс измерих ме тогава...2-ра хвана 105 и и изключи на 7900 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят Акорд е 3генерация на 2 при 7000оборота също са около 100км с обикновена газова съм на 3 при 6000об.са 140 а на 4 са170км на 5 при 190км са около 5800об повече не несъм пробвал се пак колата ми е 21гд. и е с1.6мотор 88кс. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...