Jump to content
Aleksandyr

"Япония посреща с бум на продажбите Honda Cr-z"

Recommended Posts

Японският автопроизводител Honda, който стартира в края на миналия месец продажбите на хибридното спортно купе CR-Z, съобщи, че търсенето на модела надхвърля всички прогнози. Според тях, колата трябваше да върви в Япония в рамките на 12 000 реализации годишно, но само за първите две седмици на пазара са реализирани над 7 000 поръчки, а опашката за новата кола вече достигна два месеца.Honda CR-Z има хибридно силово задвижване в състава на което влизат 1,5-литров бензинов двигател с мощност 102 к.с. и електромотор 20 к.с. Въртящият момент от 173 Нм е достъпен още от 1500/мин. Колата се предлага с избор между шестстепенна механична кутия или с вариатор с фиксирани позиции и възможност за ръчно превключване.На пазара в Япония колата в базова комплектация струва $25 200, а максимално оборудваното ниво е с цена $27 800.Очаква се фирмата да представи и "хот"-вариант на колата, който ще има по-агресивен боди-кит и по-мощен силов агрегат - 150 к.с. от бензиновия мотор и 50 к.с. от електромотора. <<<Копирано от http://www.auto-press.net>>>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги изумяват и не изневеряват на почитателите си , това ме досеща за излизането на 8-а генерация сивик и какъв дизайн във времето бяха вкарали :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пазара в Япония колата в базова комплектация струва $25 200, а максимално оборудваното ниво е с цена $27 800.

$2600 не е ли много малко за фул екстри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая цена вероятно не включва опциите ... а колата така или иначе има само едни скорости и един двигател ... излиза със почти всичко включено :hondarulez: ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пазара в Япония колата в базова комплектация струва $25 200, а максимално оборудваното ниво е с цена $27 800.

$2600 не е ли много малко за фул екстри?

 

И на мен ми се струва така , но погледни го от хубавата страна получаваш CR-Z с пълен пакет за тая сума мен ми се струва много добре :D Въпреки че и за $10 000 да я пуснат повечето от нас пак няма да могат да си я позволят :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, ние да можехме да я получим на тази цена. Сравнението показва, че нещо, което в Щатите струва $27000 в България е 70-80 000 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ви казах :hondarulez:

На пук на всички критици ще обърна внимание , че атрибутите за "електричарката" от Муген излезнаха по-рано отколкото самия автомобил , което на мен ми говори или за много голяма рискова маркетингова стратегия , или за страшно добри предвиждания за продажби :D познавайки японците май е второто ;)

А дано е второто!Да се напълни Европа със CR-Z, да намажем и ние с ниска цена, като хамериканците :thumbs1: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ви казах :P

На пук на всички критици ще обърна внимание , че атрибутите за "електричарката" от Муген излезнаха по-рано отколкото самия автомобил , което на мен ми говори или за много голяма рискова маркетингова стратегия , или за страшно добри предвиждания за продажби :whistle: познавайки японците май е второто :P

А дано е второто!Да се напълни Европа със CR-Z, да намажем и ние с ниска цена, като хамериканците ;) !
Eми щото в Хамерика са бедни и нямат пари ..., ние тука плащаме бенза по долар и кусур....щом може да си го позволим , значи и двойно за кола..пак няма да ни е проблем...........!!!!!!!!!!! В Щатите , като вдигнат горивото с 10-15 цента..и ония веднага да свалят привителството...тука като го вдигнат с 1 лев..и всеки ..'' Ей , дано се задържи така..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Щатите , като вдигнат горивото с 10-15 цента..и ония веднага да свалят привителството...тука като го вдигнат с 1 лев..и всеки ..'' Ей , дано се задържи така..."

:whistle: Гледах един филм с Никълъс Кейдж, пълни резервоара догоре, 20 галона и му искат $40, което прави малко повече от половин долар на литър, и той "Кво става, ние спечелихме войната в Ирак, защо толкова скъпо". Аз цяло лято си зареждах на 50 цента и ... пей сърце, карай колкото искаш. Ма вече няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактите, които CR-Z изкарва наяве, доказват, че Хонда жъне най-голям успех със спортни модели! CR-Z може да не е от най-спортните им творения, но определено откъм дизайн е ориентиран към този тип автомобили, а хибридното задвижване е допълнителен плюс!Дано този модел им помогне да осъзнаят и реализират потенциала на спортните си модели в бъдеще :(:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано този модел им помогне да осъзнаят и реализират потенциала на спортните си модели в бъдеще :huh::(

:) A дано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муген ще го оправят от към мощност ;) Но мен лично ме радва този модел па макар и бавен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно интересно видео по случея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:) Яко видео и интересно име на единия от момъците, които са го направили - Yankov Wong :-)... Редактирано от ian

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На пазара в Япония колата в базова комплектация струва $25 200, а максимално оборудваното ниво е с цена $27 800.

$2600 не е ли много малко за фул екстри?

 

Малко ли?! Даже е скъпо!

В момента Акорд в щатите струва $22-$25К, Сивик е по-евтин....

Като гледам как са го позиционирали: По-скъп от сивик и съизмерим в Акорд, излиза, че тук тая глупост ТУК ще струва над 50 000лв !?

Извинявам се, ама и най-болният фен на хонда няма да се набута с практически двуместна кола, уж спортна, ама с ускорение 9.7сек от 0 до 100 :o

Да не говорим, че на дълъг път същата тая въшка хаби повече от Civic 2.2 CTDI, който пък ускорява от 0-100 за 8.4сек, има мнооооого повече място и не по малко готина визия... Пък май и дори е доста по евтин.

:)

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...