Jump to content
backstage

Въпроси за Сивик Английски D14a7

Recommended Posts

Първо искам да попитам какво точно представлява голямата черна кутия на втората снимка, която съм посочил със стрелкам, там въздугоотвора или какво? Защото преди една седмица, когато отворих капачката на радиатора направи някакъв много силен вакуум и ми се стори, че дойде от там? Или е от там или от казанчето за антифирза - с втората стрелка. Искам да попитам за това казанче, в него се долива антифирз нали? трябва да е към максимума, защото сега е на ръба на минимума и хубаво л ие да го попрочистя, че има боклучета в него.Втора - казанчето за хидравличното масло, не видях мин и макс (на първата снимка) Но то се вижда до къде е, малко под средата, трява да се долее нали? А може ли направо цялото да се смени и с какво точно? Имам въпрос и за маслото, 10W40 полусинтетично, но какво? Искам да не е от най-скъпото. То не е сменяно в последните 35 000км поне и в момента почти няма и се е сгъстило, така че ВСИЧКО ще е по-добре от сега. Препоръчайте ми прилично масло на добра цена за моя мотор, знам че филтрите, маслен, въздушен и горивен са ми около 40-50лв общо и с маслото да го докарам до 90-100.Имам и още един въпрос - как се свалят фаровете? Сваля се бронята, болтовете отгоре и този отсрани, но има една грефичка през цяло дето запира, и тя ли се сваля, защото лятото не се справих, а сега искам да чистя рефлеторите :PТова е в общи линии, помагайте, колеги.http://195.149.248.189:8080/2010-03-14/30e...327_900x675.jpghttp://195.149.248.189:8080/2010-03-14/fca...f79_900x675.jpghttp://195.149.248.189:8080/2010-03-14/c16...a61_675x900.jpghttp://195.149.248.189:8080/2010-03-14/091...982_900x675.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И едно последно питане - не ми свети нито лампата за горивото, нито тази за маслото. Тази за маслото свети на контакт, но сега е ПОД минимума и не свети.

Редактирано от backstage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черната кутия е за въздушния филтър.За антифриза е :) .Казанчето за хидравличното масло има мин и макс със сигурност.Като доливаш каквото и да е трябва да провериш къде е течността на топъл и студен двигател.По добре е да не оставяш лампата за маслото да ти засвети ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минимум и максимум

Публикувано изображение

и му долей че като гледам е доста под минимума!

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос и за маслото, 10W40 полусинтетично, но какво? Искам да не е от най-скъпото. То не е сменяно в последните 35 000км поне и в момента почти няма и се е сгъстило, така че ВСИЧКО ще е по-добре от сега. Препоръчайте ми прилично масло на .....

Горката колица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре че караш хонда друга кола едва ли щеше да издържи на такава ''подръжка''

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, колеги. Но не съм аз виновникът. Колата я караха първо майка ми, после и баща ми и не е поддържана много. Аз съм минал 12 000 км с нея. Просто всичките неша, които не са направени навереме се струпаха на мен сега, а аз нямам таква възможност, че да дам 2 -3к и да я стегна както трябва. Ще и сменя маслото, филтрите и най-разбитите неща по окачаването, но няма да ми стигнат силите и за всичко.Ако имате още какв ода споделите по въпростите, моля, пишете. Нещо за свалянето на фаровете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хондите светне ли лампата за маслото е кофти. :) И аз съм я карал без масло или по скоро само е 1 литър но за 1 км. и не светна лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Колата ти няма лампа за горивото, така че не се опитвай да я поправяш.2. Съветвам те преди да сложиш новото масло да направиш една промивка със промивно масло. Приста ойл имат такова за около 20 лв. 4 литра. Има и промивни добавки които се слагат в старото масло, но по-добрия вариант е направо промивка с промивно масло. Порови в нета и виж как става това упражнение. Ама чесно казано доста си скъсил живота на мотора.3. Относно какво масло да сложиш- избор бол. Влизаш в магазина и избираш според джоба. Например полусинтетиката на мобил е по-скъпа от синтетиката на Q8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не пипай нищо по колата а ходи в някои сервиз да ти я обслужат :) .По евтино ще ти излезе вервай ми!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нещо за свалянето на фаровете? Трябва да свалиш бронята - http://forums.hondabg.com/index.php?showto...30&start=30инак оправия няма.Успех и - Колега не пипай нищо по колата а ходи в някои сервиз да ти я обслужат .По евтино ще ти излезе вервай ми - му.

Редактирано от hondakio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Колата ти няма лампа за горивото, така че не се опитвай да я поправяш.2. Съветвам те преди да сложиш новото масло да направиш една промивка със промивно масло. Приста ойл имат такова за около 20 лв. 4 литра. Има и промивни добавки които се слагат в старото масло, но по-добрия вариант е направо промивка с промивно масло. Порови в нета и виж как става това упражнение. Ама чесно казано доста си скъсил живота на мотора.3. Относно какво масло да сложиш- избор бол. Влизаш в магазина и избираш според джоба. Например полусинтетиката на мобил е по-скъпа от синтетиката на Q8

Колега ще имаш много здраве, ама англичанките имат лампа за резервата ;) но светва чак като падне под последната черта стрелката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,верно и моята д15з3 има лампа за горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Мойта е дизел но маслото си е масло карам с 10W40 на ОМV вече 38000км.на 10000го сменям доволен съм.Лампичка за горивото има и свети много интересно поне при мен - не светва с пълна сила ами на 3 пъти като отслабва и усилва светенето в зависимост от наклона на колата дори при рязко спиране и тръгване реагира.Резервата при мен е около 7 литра като светне имам още за 50-80км.Самият уред работи бих казал много коректно.Както казват колегите иди на сервиз най добре.Незнам как се води но е като акордеон.Мисля да сложа кръгов той е с по голяма площ и по лесно се сменя.За маслото на хидравликата има на капачката една пръчица с разграфени мин. и макс.По добре долей смяната е трудна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка 95 1.4 няма лампа за горивото. Като я взех още от автокъщата започнах да я разглобявам и зглобявам . . . . и изненада крушка никога не е имало. Сложих и карах на риск да изгасна но така и не светна : ( пък и нивомера е с памет при изваден ключ показва колко има в резервоара : ( А за фаровете незнам с пастата ама един “ретрофит“ лупи с биксенон реши всички проблеми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой англичанки имат лампа за горивото други нямат мисля че д14а7 тт. който са 75 к нямат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Англичанка 95 1.4 няма лампа за горивото.

Аз имам лампа и работи безпроблемно. Резервата е 8 литра, пише го и в сервизните книжки. Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята англичанка също има лампа за гориво,работи си,мисля че резерва е 7 или 8 ,ще те излъжа.А за свалянето на фаровете линка ,който даде колегата. Успех!

Редактирано от chilgin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...