Jump to content
hondakio

Оптичен тунинг на табло за 12 лв.

Recommended Posts

Колеги , очаквайте побробни снимки и упътвания как се прави оптичният тунинг за 12 лв. с диодна лента на таблото - заместител на плазмените километражи и тем подобни :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , очаквайте побробни снимки и упътвания как се прави оптичният тунинг за 12 лв. с диодна лента на таблото - заместител на плазмените километражи и тем подобни :D .

Дано да е по-скоро, че и аз съм се решил да си правя тази "глезотийка" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой които чатка токовете да разясни как да се сложи потенциометър на Сивик 5 генерация, защото на White`Devil` добре се е получило, но мисля че ако можеше да се намаля, особено на дълъг път хич нямаше да е зле. Все пак автора на темата е с 6 генерация и си има заводски потенциометър за намаляне на светлината.Я кажете как...че и аз съм с 5 генерация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо от мен:Аз си направих така таблото на интеграта, с диодна лента, много преди да се отвори тази тема, а мястото, от което гледах беше от американски форум, където информацията беше изложена мнооооого отдавна :cool: Аз съм показал как съм го направил ама.. никой не е видял, какво да се прави. Ето я моята тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=42359&hl= - темата, от която съм гледал как да сложа диодите е oт Юли 2008-ма, в американски форум, за жалост Американците пак са пред нас :P:) Метода е идеален, много ефективен, както съм написал в моята тема, цитирам "...намерих тема, която ми показа как да го направя да свети максимално добре за малко пари." :DЕто темата, за която говоря. Ако я разгледате ще видите, че човека се е постарал много и се е получило страшно :D Аз като правих моето табло с диодна лента за 20лв. /излъгах се да си я зема от ebay/, гледах от американския форум, и се получи идеално :Phttp://www.team-integra.net/forum/display_...;TopicID=245297

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега , аз очаквах някой от Варна да се реши да му направя таблото и да натрупам снимков материал понеже , като я постнах тази тема незнаех как да кача добре снимките , пък и те не са така подробни - желаещи много имаше , но нито един не се отзова.Инак направата е идентична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли път към Пловдив? Аз съм мераклия да последвам примера ти, но ми трябва помощ : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време се каня да си направя плафона син,обаче все не успявам.Първия път взех синя крушка изгоря за 2 мин.Втория път взех синя крушка със 6 диода вътре и те изгоряха за някакви секунди....Всичко почти в колата ми е синьо.Ако имаш време някой ден,да се видим да пием по бира и да направим плафона силно синьо,тоест 2-3 такива ленти по 10см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелките как ги направи така :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hondakio малки тайни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От много време се каня да си направя плафона син,обаче все не успявам.Първия път взех синя крушка изгоря за 2 мин.Втория път взех синя крушка със 6 диода вътре и те изгоряха за някакви секунди....Всичко почти в колата ми е синьо.Ако имаш време някой ден,да се видим да пием по бира и да направим плафона силно синьо,тоест 2-3 такива ленти по 10см.

2 литра шуменско и си готов :unsure:пък след туй още 2 и още ...... :) Редактирано от hondakio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време се каня да си направя плафона син,обаче все не успявам.Първия път взех синя крушка изгоря за 2 мин.Втория път взех синя крушка със 6 диода вътре и те изгоряха за някакви секунди....Всичко почти в колата ми е синьо.Ако имаш време някой ден,да се видим да пием по бира и да направим плафона силно синьо,тоест 2-3 такива ленти по 10см.

2 литра шуменско и си готов :) пък след туй още 2 и още ...... :D
Идвай да правиме и мойте, че са ми умрели половината крушки :) бирата е задължителна :unsure: ПП: Срам ме е, че съм завършил успешно електротехникум :honda::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия техникум го завърших и аз и колегата ми прави таблото щото толкова съм и научил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия техникум го завърших и аз и колегата ми прави таблото щото толкова съм и научил.

То и аз толкова съм научил :unsure: . По темата, колега hondakio от къде си? Не се шегувам и аз искам да си направя таблото така, само че с бели циферблати :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Палко и срам :unsure: ... Палко дай ако искаш да си поиграеме с хондата да го направиме и ние така за 1-2 дни ... едно приятелче той си прави на неговата вектра така и се получи много ефектно ако искаш ми пиши в скайпа да пробваме да го направиме :)

Редактирано от venkYYY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска може да ми пише на скайп didaki_77 пък ще се разберем нещо - от друг град освен Варната пак става , стига желание да има :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

made by hondakio

Малко по малко заприличва на Прелюд :D  :D

 

Колега ти ме утрепа :lol::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една закачака в темата "Prelude привлича жените", но някой е изтрил мненията :lol: Та исках да кажа че просто се шегувам :Dпоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така можеш ли да го направиш:

A? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могъл колега , тази двуцветната лента не е много скъпа също , около 35лв на метър - въпроса е как да се върже към оборотите да си сменя цвета на определени обороти - мисля че се добавя превключвател към компа , който едновременно е свързан и към таблото и към компа.Това е следващият ми проект по таблото - вече да свети само доволно не ме кефи :) п.п. Апропо , в този твой въпрос усещам ли някаква подигравка или така ми се струва , а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
hondakio,по твоята идея и аз си направих най-накрая плафона син.Сложил съм 1 лента синя от 10 см, и свете жестоко през вечерта,но има място и за още една да стане "брутално".Остана само да измисля място къде от заде да сложа,че цялата кола свети,само отзад тъмно.Плазен километраж,по 2 сини диода от страната на шофьора и пасажера,диодна лента под барчето 5см,и плафона син 10см диодна лента :rolleyes:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бряяя , много осветление слагаш :lol: - радвам се че съм помогнал :rolleyes: .То и мойта се нуждае от задно осветление , но нямам време да го направя , пък и все като се наканя завалява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красене ти добре си се захванал с осветление като гледам. Турни и жабката и в багажника диодна лента та всичко да е в тон, сега като се замисля има и още места, пепелника, копчетията по таблото.Аз се замислям за някъв вариянт от долу на вратата,като се отвори и да свети, ама нещо немога да измисля къде да я сложа лентата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

men4e, и аз съм си го мислил това, но не от гъзария, ами за да ми осветява като слизам да не си удрям вратите или да не нагазвам в лайна и глупости... ии аз стигнах до извода, че е хубаво да се направи както трябва - да се намери плафонче, което да се сложи в предварително изрязана дупка в кората на вратата. Така ако го изпръска нещо няма да даде на късо, ще изглежда заводски, и ще свети добре :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е как да се върже към оборотите да си сменя цвета на определени обороти

Възмажно е,гледал съм доста клипчета и някъде бях чел,че се взема сигнал от датчика който включва в-тека и така при включването ми се сменя цвета като на даденото клипче.п.с.Чакам развитие на проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , така е, включва се към в-тека и магията става - лошото е , че аз нямам в-тек и ще трябва да търся друг начин.ShEfA - идеята ти е мн добра - верно , че вечерта не се вижда като слизаш.За да се прекара ток до там ще падне голямо разглабяне , но не е невъзможно - лошото е , че всичко трябва да се върже или към датчика за отваряне и затваряне на вратата или към някое друго място вътре в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова трудно, 1 час отнема за да го направиш кадърно, тоест да мине през всички места, през които да не се вижда изобщо. А връзването за датчиците на вратите е най-лесното нещо, което човек може да направи, поне така е на 5ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така можеш ли да го направиш:

A? :rolleyes:
Това пък хич не е трудно, най лесно можете да си го пляснете на витек клапана, през 2 реленца. Но аз бих направил само стрелките примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още по-лесно е да се вземе сигнала от кабеляците на ECU-то :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още по-лесно е да се вземе сигнала от кабеляците на ECU-то :P

То аз се чудех как да го направя на мойта англишманка това , все пак нямам в-тек. А ако стане направо на екуто ще е супер.Ша го измисля аз , че колегата ме предизвика нещо :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, е, щом нямаш вЪтек няма да стане. Аз имах предвид да се вземе сигнала, когато компютъра включва витека, директно от ECU-то. Иначе за да стане, трябва да си вземеш Shift light някакъв и да модернизираш сам. Аз си го представям как да стане, значи можеш и ти. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е голема цигания тоя клип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с вкуса си.Като ти е цигания,защо не направиш нещо хубаво и да го качиш??И после хората да ти плюят по труда ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един клип,как изглежда --> http://www.vbox7.com/play:dc5e301f

Бая жици е имало :lol:!!!Колега това табло не ти ли вади очите нощем или има потенциометър (че през деня свети яко не ми се мисли нощем)???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм плюл колега и не искам да те обидя, не се засягай. Всеки човек със вкуса си и мойто грозно зелено много хора не го харесаха, ама мене си ме кефеше яко. Не ме кефи, че циферблатите са бели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен малко в повече са станали крушките в тая d13, но въпрос на вкус...На мойта пък от 120 натам нищо не и свети, тъкмо да не се плаша като излитам вече...А сега по темата - как аджеба да си сложа регулатор (потенциометър) как се връзва, колко фарада трябва да е (май така беше мерната единица...или ома) че съм малко скаран с токовете...някой ще ми отговори ли подяволите :Д :lol: Че тия скапани 5ген цвикове много недодялани са ги направили (то само като видиш отзад как се отваря задния джам и после капака и ти става ясно)...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нека колегата Crazy job да каже как става - той си е правил допълнително.

Редактирано от hondakio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плазмения циферблат е с потенциометър,така,че си го правиш както си искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...