Jump to content
vegata

Почистване на фарове

Recommended Posts

Здравейте на всички,Рових из темите ама не намерих конкретен отговор на моята дилема за почистване на фаровете. От известно време ми прави впечатление че фаровете стоят някак си тъмни като ги погледнеш отпред. Оня ден ми изгоря крушка на мигача та го свалих и изчистих - е направо блесна, както и да е изчистих и другия, ама фаровете и те трябва да минат по същия път. Та въпросчето ми е има ли някой ентусиаст като мен да си е изчистил фаровете на колата и как го е направил? На мойта като гледам освен да сваля стъклото не виждам друг начин, обаче леко ме притеснява да не се изпотяват после или пък да не се счупи та егати белята. Някой правил ли е подобно нещо и какво всъщност се постигна? Има ли по добра светлина, лесно ли се сваля стъклото? Абе кой каквато идея или опит има е добре дошъл. Предполагям че ще е интересно за всички. Ако вече има такава тема се извинявам предварително, ама не можах да намеря. Колата ми е ACCORD 2.0 96' със оригинални фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някъде тема, в която пишеше как се разглабят фаровете (има някаква лепкава бяла гадост като маджун) и цялото упражнение е майката си трака... Аз също имам тоя проблем - отвътре фара (вече имам само 1 стар) е много прашен. Има възможност да се демонтира механиката и ел. частта и да се налее вода при рефлектора и пластмасите, но нито съм сигурен, че ще се получи задоволително "почистване", нито че водата ще излезне и изсъхне навсякъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а на Сивика ка се свалят фаровете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш пистолет с горещ въздух или сешоарът на женати и започваш да нагряваш часта от фара където се съединяват стъклото и пластмасата. След доста време мъки с отвертката и шпатула както на клипа по горе ще свалиш стъклото. Ако имаш ел. фарове друг да каже ка се свалят ако не под чешмата със сапунче и се измиват. Не ползвай гъби и други абразивни материи. След това оставяш да изсъхне (не бърши рефлектора с парцал).Аз също мислех, че са ми мръсни фаровете, но се оказа изгорял рефлектор и пак си ги затворих. А затварянето по обратния ред нагряваш пласмасата (лепилото) и лепиш стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз лично си отварях и двата фара,за да ги почистя нужни са ти 4-5 минутки във фурната като пипнеш фара да не е горещ нито студен и става лесно :)п.п. внимавай да не спраскаш стъклото не напъвай много ако не става......пак във фурната :hondarulez:

Редактирано от ivomugen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с фурната е интересно!!! Не знам обаче като се нагрее стъклото как ще му подейства рязката промяна на температурата. Твоите със стъкла ли са или с пластмаса отпред. Кофти е тва да му се не види, а е кофти и като са се зацапали фаровете. Човек да не знае как да постъпи. Утре ще е деня на мъчението ако измисля нещо ще снимам и ще кача снимките за да ви улесня...евентуално... :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и двата слоя са пластмаси и не знам да не стане фал във фурната...Иначе може просто да се свалят и с разтвор на обезмаслител и после топла вода да се изплакнат хубаво на чешмата, разбира се след като се свали ел. механизма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз колеги дадох 60лв за двата фара да ми ги почистят,,незнаех как става.. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...